Fikir olarak yardım eder misiniz ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve angelopoenarum tarafından 20 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. angelopoenarum

angelopoenarum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben 17 yaşındayım 175 boylarındayım.Yağ oranım %17.Ben çok dayanıksızım savunma vs. yapamıyorum,teknik yada dövüş hakkında hiçbir bilgim yok.Şöyle ki öncelikle 1-2 ay fitness ile yağ yakıp daha sonra boks ile hem teknik öğrenip hem kendimi geliştirip hemde yağ biriktirmeden boş vakitlerimde de evde spor yaparak kas kütlemi fit bir vücut haline getirecek kadar arttırıp boksla da devam etmek istiyorum.Sizce mantıklı mı olur yoksa farklı önerileriniz var mı ?

2. muhammmed böcek

muhammmed böcek Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    boksda zekanı diğer dövüş sporlarına göre kullanamazsın boks güç ağırlıklı bir spordur senin bence teknik bilmen gerek

3. Mertcan44

Mertcan44 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    boksu evde değil bir spor salonunda yaparsan daha iyi olur 4 ay içerisinde hemen hemen her şeyi öğrenirsin gerisi sana kalmış ister kendini geliştir ister öğrendiklerinle devam et
    fit bir vücut istiyorsan boks yapabilirsin o yoğun tempoya vücudun alıştığında sende biraz yemene içmene dikkat ettiğinde 6-7 ay içerisinde iyi bir fiziğe sahip olursun.
    tüm kasların gelişir sıktığın zaman sertliğini hissedersin kuvvetinde artar ancak yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durman gerek.

4. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Bence boks yerine muay thai daha mantıklı belli bir süre sonra değişimi farkedeceksin zaten :)

Mertcan44 ve abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş