Fetih 1453

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Karakaş tarafından 5 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    soyedikleriniz dogru ama bey kelimesine katilmiyorum osmanlida bey kelimesi kullaniliyor. orn. osman bey(padisah) orhan bey(padisah) beylerbeyligi vb.

2. SSUO

SSUO Forumla Aşina

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Osmanli tarihinde haremin yerini inkar edenlere de hitap eden bir filmdir umarim. Yillarca bir kusatma icin yuru, koskoca imparatorluga hukmet, savasin geregi olarak insan kes ama isin icine harem girdigi zaman tu-kaka; cok guzel.

3. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    :(bende daha gıdemedım gecenlerde bos yeryoktu en kısa zamnda gıtmek ıstıyoruum :(

4. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    bence film muhteşem gemi batırna sahnesi ve ulubatlı hasanın dünya kadar ok yıyıpte olmemesi bcüneyit arkın sahneleri geldi aklıma :)onun dışında bence musluman aleminin izlemesi gereken film.halvet yok ama ailece izlenecek bi film.amerikanların amerika vatandaşını ovmesi gibi türkleri öven sevdiren film gidin mutlaka görün

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Haklısın ilk 2 padişaha BEY denirdi. Zira Osmanlı o dönemlerde Byelik idi. Hatta üçüncü padişaha da Murat Bey dedikleri olmuş olabilir, fakat I.Murat sonrası "HAN" denilmeye başlanmıştır. Zira artık Osmanlı bir Beylik olmaktan çıkıp devlet konumuna geçmiştir. Fatih bu devletin 7inci padişahıdır.;)

6. forsed

forsed Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Film Türk sineması için bir çığır açacaktır ancak bu kadar güzel bütçeye rağmen dikkat konsunda bu kadar özverili davranılmamış. Çok inanılmaz hataları var. Ama yine de desteklenmeli ki arkası gelsin böyle yapımların :)

7. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    fılmı ızlemıs bırı olarak çoook çok daha guzel olabılırdı ancak yınede ortada bır emek var ve bence destek vermek gerekıyor umarım artık bundan sonra çok çok daha güzellerı cekılır....
    tarıhten bı haber olan ınsan ıcın fılm guzel ancak tarıh bılgısı saglam olan ınsana bıraz eksık ve basıt gelecek görüündeyım ızlemenızı tavsıye ederım

Lady.V.Vivien bunu beğendi.
  8. deist190

deist190 Yeni Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Havalimanı
    Yer:
    Ankara
    Ben dinsel açıdan ve ayrımcılık yapması açısından bu filmi protesto ediyorum ve gitmiyorum. Çok da umurlarında bir kişinin gitmemesi, hele benim ama bu da benim fikrim. :)

Lady.V.Vivien bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş