Fetih 1453

Konusu 'Kültür Sanat Bilim Seyahat' forumundadır ve Karakaş tarafından 5 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Fetih 1453 filminin fragmanı az önce yayınlandı ve beni resmen büyüledi. Türk sinema tarihinde çığır açacağa benziyor. Hatta Oscar'ı bile zorlayabilir. Fragmanı izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=U8raYASyito[/YOUTUBE]

forsed, Cattleya, -hitman- ve diğer 11 kişi bunu beğendi.
  2. karakayaysf

karakayaysf Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten hoşuma gitti , fragman oldukça etkileyici , filmden de bunu bekliyorum.

3. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    efektler gayet güzel olmuş ama asıl iş senaryoda bitecek bence , saglam bir senaryo olursa gelmiş geçmiş en iyi türk filmlerinden biri olup , yeni bir kapı açabilir ama saçma sapan aşk hikayesi , haremde gezen sapık padişah tarzında bi yaklaşım olursa silinip gider

Ocensers ve sultanmehmed bunu beğendi.
  4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    serkan'a katılıyorum. inşallah Fatih Sultan Mehmet'in karakteri, kültürümüz, yaşananlar bilinen gerçek tarihteki gibi anlatılıyordur.

5. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Haremde gezen sapık padişah şu halimle beni güldürdün ya Allah'ta seni güldürsün:lol::lol:

Filmin fragmanı çok etkileyici,baya emek harcanmış çok ses getirecek bi film.

Son düzenleme: 5 Aralık 2011
    zrb20 ve serkan1984 bunu beğendi.
  6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Doğma büyüme bir fatihli olarak ve üye ismimden de anlaşılacağı gibi Fatih Sultan Mehmed Han a saygım sonsuz...

Fragmanı henüz izleyemedim (işyerinin yasaklı siteleri yüzünden) , inşallah evden izleme imkanı bulucam..

Uzun zamandır merak ediyordum bu filmi, çekildiğini biliyordum...

Senaryo konusunda sıkıntı yaşanacağını sanmıyorum , İstanbulun Fethi başlı başına bir filme sığmayacak kahramanlıklar ile doludur ...
    İnşallah tarihimize layık bir film olmuştur....
    Peygamberimizin bu sözü de bu fethin önemini açıkça belirtmiştir..

"Konstantinapolis bir gün mutlaka fetholunacaktır. Onu fetheden komutan ne güzel
    komutandır, onu fetheden asker ne güzel askerdir."(HZ.Muhammed S.A.V)

Film Ne zaman gösterime girecek bilgisi olan var mı ?

gakkos, pasha05, Big_Hammer ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  7. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Hünkarım, bu filmi seninle birlikte izlemek isterim. :) Kesin tarih belli değil fakat 2012 içerisinde gösterime girecektir. Bu filmden beklentim çok büyük, fragmanını izleyince sen de anlayacaksın.

sultanmehmed bunu beğendi.
  8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Fatih'i oynuyan oyuncu biraz ince sanki biraz daha iri yapılı birini seçselermiş keşke

Ocensers bunu beğendi.
  9. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    Hürremi izlemekten iyidir... Sanki kanuni sultan süleyman uçkurundan başka bişey düşünmüyormuş gibi çekmişler .. Muhteşem yüzyili

Ocensers ve sultanmehmed bunu beğendi.
  10. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    İnşallah , İstanbulda misafirimiz olman lazım :D

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Şunu iyice anlamak gerekiyor: HERŞEYDEN ÖNCE BU BİR FİLM.
    tarihi kitabı değil, bir şey ispatlaması ya da tarihe tamamıyla uyması gerekmiyor.
    bu para kazanma amaçlı yapılmış, fragmanından anlaşıldığı kadarıyla görsel olarak anlattığı şeylere izleyicisini kaptırmayı hedefleyen, bir "ürün".

Ekşi sözlükte bakıyorum, bazıları saniye saniye fragmanı defalarca izleyip hata aramışlar ve şimdiden düşük not vermişler (ki hata ararsan bulursun, titanic filminde bile düzinelerce hata bulundu). Bazıları Fatih'in alt dudağına, düz burnuna takmiş, "hadi alt dudağının küçük olmasını geçtik hiç olsaydı burnu kemerli olsaydı" diyorlar. Yahu elin adamı president oynuyor, hatta Hz.İsa (ki onlarcası oynadı) oynuyor, hatta ve hatta haşa huzurdan yaratıcıyı bile filmlerde oynadılar ama ben böyle saçma sapan bir yorum görmedim. Nasıl olur da padişahın aynısı bir oyuncu bulunabilir, bunu biri bana açıklasın lütfen.

Çok garip geliyor bizim filmlere bakış açımız. Geçenlerda Alacakaranlık yorumlarına baktım, "vampir sprem üretir mi oha" diyor bir tanesi. E yuh artık :) Vampir var mı ki, sperm üretmesini düşünelim :) Sen vampirli filme gitmişsin, ona inanıyorsun da sperm üretmesini garip karşılıyorsun :)

Uzun lafın kısası, Fetih1453 bir film. Gerçekleri anlatan bir belge değil. Fragmanı da gayet güzel olmuş. Her ne kadar fragmanda çok bariz bir meteor shanesi ile Armageddon filmi hatırlara getirse de, ben tanıtımı beğendim. Takıldığım tek nokta var: "Murat Bey" lafı. Tamam gerçeği aynen yansıtmak zorunda değilsiniz, ama osmanlıyı anlatacaksanız nasıl ki giysileri aynen yapmaya çalışıyorsunuz konuşmaları da aynen vermeye çalışmalısınız. Osmanlı Padişahlarına "Bey" dendiğni ilk kez duyuyorum. "Sultan Murad Han" daha uygun olabilirdi. Ben bir tek oraya takıldım ne yalan söyliyeyim :)

Umarım tanıtımındaki kadar güzel, coşkulu ve görsel yönü zengin bir filmdir.

jimraynor, pasha05, Danny Boy ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  12. Sabırsız

Sabırsız Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben önceki padişahlara benzemem derken neyi kastediyor acaba.Fragman güzelmiş.Sinemaya gelirse izlerim :D

13. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı aklıma geldi inanır mısın. fatih'in istanbul'u fethinde genç olduğunu düşünerek bu şekilde bir tercih yapmışlar elbet ama gönül isterdi ki fatih rolünü oynayan aktör kalıplı olsun.

filme en azından görsel manada epey emek harcandığı belli. benim ümidim, ki çoğunuza epey düşük profilli gelecek ama, filmin önce kendini amorti etmesi sonra da hatırı sayılır bir gişe yapmasıdır. recep ivedik'i geçmesini beklemiyorum hele ki böyle ilgisiz bir toplumumuz varken ama inşallah yanılırım ve fetih 1453 recep ivedik'i geride bırakır.

savaş74'e katılıyorum neticede bu film ticari amaçlar doğrultusunda yapılıyor ve yapımcıların kar etmeyi istemesi en doğal hakları fakat biz de harem-hürrem muhabbetlerinden bıkmış durumdayız. şahsen ben bizim yapımlarımızdaki "masrafları savaş-dövüş vb. unsurlardansa aşk-meşk ağırlıklı konuya bağlayıp düşürme" durumundan nefret ediyorum.

şöyle söyleyeyim, nefes filmi kadar gişe yapsın yeter.

sultanmehmed bunu beğendi.
  14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Her noktasına katılıyorum Yavuz....

Özellikle harem i "aşk yuvası" haline getiren dizileri izlemiyorum...

İnşallah bu film beklentilerimizi karşılar...

15. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Efektler beğenilmiş ancak çok çok çok gerideyiz yahu yorumlardan sonra dikkat ettim efektlerin fake olduğu bariz belli oluyor ancak Türk sineması adına başlangıç olacaktır böyle filmler yapıldıkca gelişecektir.Filmi bekliyoruz inş konusu abuk sabuk değildir ve düzgün yansıtılmıştır.

16. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    önce vampir konusuna değincem. sonuçta o vampirde zamanında insandı.. vampir olunca sperm üretimi durmuş olabilir fakat insanken spermi yokmuydu bunun :D o da vücudu gibi donup kalmıs çürümemiş demekki şans eseri son kalanlarla da çocuğu olmuş onu da çok görmeyin yahu yazık adam vampir sonuçta zaten.. kolaymı sanıyorsunuz

bu film yanılmıyorsam 2008 yada 2009 da çıkacaktı baya geç kaldılar ama olsun önemli olan çıkması. demekki çekimi zor yada destek yok!!

dediklerinde haklısın. yabancılar olmayan tarihlerinin filmlerini çekiyorlar. 300 vs daha biçoğunu saymak mümkün.

ama ben FSM nin yapılı görünmesini isterdim en azından sonuçta dediğin gibi bi ürün bi belge değil. ve gözlerede hitap edecek. keşke kalıplı sesi daha tok biri olsaydı.

ha bide unutmadan .. arkadaşlar lütfen filme eleştiri bakımından çok yüklenmeyin zaten sektör zor gelişiyor. bakın göreceksiniz bi çok sahne özellikle savaş sahneleri zaten oyunlardan alınmış gibi gelecek ( bkz. totalwar tarzı ) ben diyorumki komik gelen hatalar bile olsa zevk almaya bakın ve destekleyin..

17. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Filmin fragmanı çok güzel olmuş , yapanların eline sağlık. Fakat nedense bazı filmlerde seyirciyi çekmek için fragmanlarına yüksek görsellikteki sahneleri koyuyorlar. Filme gittiğinizde ise hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Umarım bu film böyle değildir.

Bende arkadaşlar gibi düşünüyorum , Fatih'i daha karakteristik ve karizmatik bir oyuncu oyniyabilirdi.

Karakaş'ın da değindiği oscar konusu ise zor gibi. Hollywood dışında yabancı bir filmin oscar alması için schindlerin listesi , the pianist gibi ( filmleri incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız ) filimler yapmanız gerekiyor. Fatih gibi müslüman bir dünya liderinin filmine oscar vereceklerini düşünmüyorum..

FedoR, Big_Hammer ve sultanmehmed bunu beğendi.
  18. qadir

qadir Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Avanak kuzenler, çılgın dersane gibi rezalet filmlerin merkezi aksoy film şirketinin klasik konu ve tanınmamış oyuncularla dolu yeni filmi. Henüz gösterime girmemiş bir filmi eleştiren biri olarak dilerim sözlerimi yutarım.

19. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Fetih 1453 Filminin 3 Dk lık yeni orjinal fragmanı yayınlandı...

[YOUTUBE]5HoR9_VdAXc[/YOUTUBE]

Emre94, Danny Boy, FedoR ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  20. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Sahneler 10 numara,şu efekt işi için hollywoodtan bir şirketle anlaşılsaymış çok daha iyi olurmuş ama olsun şirketlerimiz gelişsin :) Şubat gelsede izlesek 2.20 deki olay nedir yahu mükemmel

Sayfayı Paylaş