FENERBAHÇE - Chelsea

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mestano tarafından 14 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    djburakgs,
    tutarsa kuponun ,supplement alırsın,
    bari bir faydası olsun şu iddanın en azından :)

2. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bi tutsunda ondan sonra kararlaştırırm. geçen hafta tutturdum kuponla bi arkadaşa borcum vardı ona ödedim. şimdi aminoacid almayı düşünüyorm.

3. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    heyecanla bekliyorum...

4. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Turu geçen taraf biz olacağız, inanıyoruz....

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ilk yarı fenerbahçe sağından çok atak yedi..solda mehmet ve vederson geçit vermeseler de sağda gökhan fazla hareketli ve sağ çizgi çok boş defans adına..kazımda çok geri gelmiyor..
    bakalım 2.yarı bunun önlemini alacak mı zico..

6. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Geçmiş olsun,
    Çeyrek finalde çok büyük bir başarıdır,

carlos neden yoktu sorgulanmalı ,
    Böylesine kritik bir maçta olmalıydı .
    Zico hesap vermeli , :)

Son düzenleme: 8 Nisan 2008
  7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    lanet olsun:mad:,turu hediye ettik, nerde o ilk maçta oynayan oyuncular????a32

8. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    offff offfff, yarı finale bu kadar yakınken bu yapılmazdı beee:mad:..

kusura bakmayın çok sinirlendimkafa_, başıma ağrılar girdi, edıtlemeyi unuttum..

9. ulasmen

ulasmen Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    veteriner fakültesi öğrencisi
    ben bi gs li olarak gercekten yuregimle fb yi destekledim ve gercekten cok uzuldum tyur fb nin hakkıydı o pozisyonlar kacmamalıydı burakula01 bu arada carlos neden yoktu demiş sakat adam bole onemli macta nasıl oynayabilir gercekten fb turu atlasaydı cok sevinecektim 70. dakikadan son dakikaya kadar sadece fb oynadı ne diyelim artık cok uzgunuz

josef_1531 bunu beğendi.
  10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    takımlarımız biyerlere gelince daha yolun sonunu görmeden yorumcularımız milleti havaya sokuyorlar " fenerbahçe süper,chealse çok kötü" diye..
    içimden diyorum ki hele bi açmayın şu şom ağzınızı biz avrupadaki bir takım değiliz hala bu memleketin takımıyız ve nerde neyapacağımız belli olmaz..

milli takım berbattır 2 maç iyi oynayıp dünya 3.olur ve ayaklarımız yerden kesilir kim olduğumuzu unuturuz..
    umut iyidir ama ayaklar yere basarken..

fenerbahçe 1-0 olduğu halde gol için hiç acele etmedi yine her türk takımında olduğu gibi..bu yüzden son dakikalarda aranan gol, yaşanan panik ve bir gol daha..büyük camiamıza geçmiş olsun..

11. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    zico,maçtan önce fenerbahçeli futbolculara muhtemelen "son ana kadar sakin oynamalıyız,1 gol bize yetiyor" demiştir.ki bundan daha normalde bir şey olmamazdı.doğrusu da buydu...

fakat fenerbahçeli futbolcular ve zico,sakinliğin suyunu çıkardılar.sakinleştirici hap yutsalar bu kadar sakin olamazlardı herhalde...

4. dakikada 1-0 yenik vaziyete düşüyoruz..tamam 1-1 de bize turu getiriyor fakat 2. yarı başlamış oyuncu değişikliği yok,taktik değişiklik yok,fenerbahçeli futbolcuların mücadelesinde bir değişiklik yok.sanki 1-0 yenilgi bize turu getiriyormuş gibi oynuyorlar.

fenerbahçe tarihinin en önemli maçı olmasına ve de fanatik bir fenerbahçeli olmama rağmen maçı izlerken sıkıntıdan uykum geldi.dk.50 değişiklik yok,dk. 60 değişiklik yok..dk. 70'lere geliyor,nihayet kezman'ı oyuna alıyorsun..dk. 80'lere geliyor ve nihayet uğur boral'ı da alıyorsun.fakat fenerbahçeli futbolcular halen sinir bozucu bir şekilde sakinler.dk. 80,hala volkan'a geri pas veriyoruz..sağdan alıp sola,soldan alıp sağa veriyoruz.böyle de rahatlık olmaz ki...

fenerbahçe chelsea'yi yendiğinde herkes "gs de zamanında real madrid'i yenmişti,deplasmanda fark yedi..sizinde sonunuz o olacak" demişti..fakat ilk yarıda chelsea'yle başabaş oynadık.2 yarıda ise chelsea'den daha iyi oynadık.ilk golü maçın başında,2. golü de maçın sonunda yedik.

colin kazım iyi ki bir gol attı..zico ilk 11'e koyduğu gibi maç boyunca da bir şutu haricinde sahada varlığı ve yokluğu belli değildi.ne zamanki "sevilla fatihi" uğur boral oyuna girdi,fenerbahçe hareketlendi.

dk. 87,kurtarıcı olarak oyuna giren isim,ali bilgin!!!küme düşen antalyasporun sağ kanat oyuncusu!
    colin kazım da küme düşen shefeld united'ın sağ kanat-forvet oyuncusu.
    vederson da,küme düşmekten son anda kurtulan ankara büyükşehir belediyespor'un sol beki.
    gökhan gönül 2. lig takımı gençlerbirliği oftaş sporun sağ beki. (g.birliği oftaş şu anda 1. ligde fakat gökhan gönül geçen sene 2. ligte oynadı,1. lig tecrübesi yok.)
    orta sahanın ortasında takımdaki ve kariyerindeki 2. ş.ligi maçını oynayan maldonado.

söylemek istediğim,bu kadro abartıldığı kadar yıldızlar karması bir kadro değil.bu kadro görevini fazlasıyla yapmıştır.fazlasıyla...

başım dik,hiç üzülmüyorum.83. dakikadaki colin kazım'ın mükemmel şutunu 3. kalecileri süperman misali uçarak kurtarmasaydı ve bir dakika öncesindeki ve ya sonrasındaki gökhan gönül'ün şutunu kaleci zar zor çizgiden çıkarmayı başarmasaydı fenerbahçe şu anda yarı finaldeydi.bütün bunları yapmayı başaran chelsea'nin 3. kalecisi.

chelsea açık ara dünyanın en iyi defans yapan takımı.böyle defans yapan bir takıma karşı işi son 7-8 dk. ya bırakmayacaktık.çünkü son 7-8 dk. yere yatarlar,zırt pırt faul yaparlar,oyuncu değiştirirler,topu saklarlar,topla oynarlar..kısacası her türlü golü yemezler ki öyle de oldu.son 7-8 dakikadaki atakları son 25-30 dk. yapmaya başlayacaktık.kezman ve özellikle uğur boral'ı daha önce oyuna alacaktık.dk. 80 küsür,deli gibi gole ihtiyacımız var,zico hoca semih'i oyundan çıkartıp,yerine sağ kanat oyuncusu ali bilgin'i alıyor.

neyse,kısacası fenerbahçe istediğimizden fazlasını verdi bizlere.buna da şükür.türk futbol tarihinin şampiyonlar ligindeki en büyük başarısını elde ettik.

önümüzdeki sene,3 tane kaliteli yabancı,2-3 tane de gökhan gönül tarzında kaliteli genç türk futbolcusunu kadromuza dahil edebilirsek,şampiyonlar liginde final oynarız.

teşekkürler fenerbahçe...

12. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    katılıyorum,en büyük hata bizim zıconun,uğur boralı falan geç aldı oyuna kejman-semih düşüncesi yanlıştı bence, kejman ilk 11 de olmalıydı daha sonra semih girmeliydi oyuna
    artık bağırmaktan sesim kısıldı, bu kadarda olmaz yaaa32
    neden her zaman ,baskıyı son anlara bırakıyorum anlamış değilim:mad:

Yinede helal olsun FenerBahçemize..

Tebrikler....

Son düzenleme: 9 Nisan 2008
  13. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    İstanbulda, O bir golü kendi kalemize atmasaydık,belkide şimdi yar finaldeydik:mad:

ama olmayınca olmuyor,sağlık olsun bir dahaki maçlar için iyi tecrübe olmuştur bu maç..

14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin görüşü 90 dk içinde değişmiş anlaşılan, herkes Fenerbahçe'nin çok sakin oynadığını eleştiriyor. Ama unutuluyorki Fenerbahçe sakin oynadığı için Sevilla'da 2-0 yenilirken tur atladı, sizin daha öncesinden beklediğiniz golleri geçen hafta Chelsea'ye son 20 dk da attı.

2.lige düşmüş takımdan gelmiş dediğiniz Kazım Drogba kadar güçlü ve çok teknik, Wederson'dan Carlos'un performansını bekliyorsunuz, yine 2.ligden gelen Gökhan'dan bahsetmeme gerek yok sanırım.

Bugün görülen en büyük özellik Chelsea'nin fizik olarak ne kadar üstün olduğuydu, gerçekten çok kuvvetliler fizik olarak. Bu nedenle ne Alex, ne Deivid top kullanbildi, faul yapmadan topa iyi müdahale yapıyorlar.

Futbolda bu da var. Ama sakın Zico'yu eleştirmeyin, sadece elinizi vicdanınıza koyun ve Chelsea'nın kadrosunun Zico'nun elinde olduğunu düşünün, sizce çok büyük bir fark olmaz mıydı?

Tekrar ediyorum bu maçı kaybetmemizde en büyük engel, fizik gücüydü, Maldonado'dan çok şey bekliyordum gelince ama sadece geriye ve arkaya hızlı top yapan, rakip yarı sahanın içine iyi toplar kullanamayan ve yerinde müdahaleler(Selçuk'un çok yaptığı) göremedik.

Alex'te fizik gücünün kurbanı oldu bu nedenle sadece geri gelip bolca pas yaptırmaya çalıştı takımına.

Lugano ve Edu için tek kelimeyle mükemmel diyorum, helal olsun...

Deivid hiç çalışmadı, aslında bunun nedeni tek becerisinin top ayağında olduğu zamanlar iş yapabilmesi olması. Ne boşa iyi koşular yapıyor, ne iyi hava topuna çıkıyor, nede fazla press yapıyor. Ee Chelsea gibi bir takımada ayağında topla fazla birşey yapamayacağına göre oyundan düşersin.

Semih çok çalıştı, ama nafile.

Grant Gökhan için oldukça süratli olan Kalou yu oraya koymuştu, ki taktiği iişe yaradı, gökhan omuz omuz mücadelerde hep yavaş olan adamdı.

Fenerbahçe bundan sonra çok güçlü ve kaliteli bir forvet ve sağ açık alması lazım. Bunun dışında ya Appiah geri dönüp eski formuna kavuşmalı, ya da çok sağlam bir orta saha alınmalı, eğer bir dahaki seneye yine buralara gelip, daha ilerlere gidilmek isteniyorsa.

Bu arada Zico'yu elde tutmalılar muhakkak.

15. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    fenerbahçe'yi ülkemize yaşattığı mutluluktan ötürü tebrik ediyorum.

iyi ki elenmişsin fenerbahçe!

iyi ki yenilmişsin;vatanımızı işgal eden,çoluk,çocuk,kadın,yaşlı demeden katleden,kadınlarımıza tecavüz eden,100.000'lerce insanımızın katili ingilizlere karşı. (ırkçılık yapmıyorum,müstakbel karım bir ingiliz)

şu son 1.5 saattir cep telefonuma gelen mesajları,msn'ime gelen iletileri,ekşisözlükte,forumlarda yazılan yazıları görüyorum da...

iyi ki elenmişsin!

bütün türkiye'yi mutluluğa boğmuşsun fenerbahçem.helal olsun sana...

imkanım olsaydı,fenerbahçe'yi türkiye liginden çeker,ismini de FENERİKOS olarak değiştirirdim.yunanistan ligine katılır,bundan sonraki zaferleri yunanlılar için kazanırdım.

BU MİLLET HİÇ BİR ŞEYİ HAK ETMİYOR.

YAZIKLAR OLSUN!

Son düzenleme: 9 Nisan 2008
  16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamiyle TDK'nın sitesinden alıntı olduğunu ve kesinlikle yorum yapmadığımı belirtmek isterim.

Milliyetçilik: Maddi ve manevi açılardan millet ve ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutma anlayışı.

Şerefsiz: Şereften yoksun olan, onursuz.

Daha fazla söze gerek yok sanırım B.B.King
    Chelsea'nin çıkmasını ülkenin yarısından fazlası istiyorsa ne diyebilirsin başka. Ama sen umudunu kesme, çünkü "BİR GÜN HERKES FENERBAHÇE'Lİ OLACAK!"

17. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    B.B. King, eşinin İngiliz olması ve ırkçılık yapmıyorum savunmana rağmen son mesajın başlığın yaratılma amacı olan bir futbol müsabakasına yorum yapmayı aşıcak nitelikte,

Mestano, TDK'dan alıntı yapmana rağmen IQ'su 70'nin üstünde olan her insan aradaki bağlantıyı kurabilir, o yüzden senin mesajında B.B. King'in mesajına yaptığım yorumdaki olaya sebebiyet verir.

Mesajlarınızı attığınız saatlere bakarak maçtan sonraki hayalkırıklığınıza bağlıyorum(tamamen doğal bir durum), lütfen bundan sonraki yorumlar sadece maç hakkında olsun thums:

saydam bunu beğendi.
  18. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    keşke fenerbahçe yenseydi veya berabere kalsaydı da bnm iddaam yatsaydı. fenerbahçe çok çekingen bir oyun oynadı. chelsea çok kötü oynadığı maçı fb chelsea den de kötü oynadı ve mağlubiyet kaçınılmaz oldu. alex in sıkı markaj yemesi ve deividn de sol açıkda maça başlaması ve bunun üstüne kötü futbol eklennce fenerbahçemiz şampiyonlar ligine veda etti.
    ben bir galatsarylı olarak tüm gönlümle fenerbahçeyi destekledm ve yenildiindede galatasaray yenilmiş gibi üzüldüm. bunun tersini düşünen kişilerde hiç mantık yok. niye biz sevinmeyelmde Allahın ingilzleri sevinsin. bir kaç kendini bilmez kişileri bu mantığından dolayı kınıyorm.

19. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Benim tek eleştireceğim nokta,
    İlker Tahsin mükemmel yorumlarıydı ,Pardon İlker Yasin olacaktı :)
    Maçı sunan Spiker tamam hadi neysede,
    İlker Yasinin Yorumları Her zaman oldugu gibi berbattı ,
    Böylesine Önemli bir maçta ,
    İlker Yasin Yorumcu olur mu hiç ?
    Hangi akla hizmet ?
    hıncal uluça bile razıydım :)

20. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    evet arkadaşlar verdiğim kuppon yine tuttu. artık paylaşabilrsem sizinle paylaşabilrsem kuponlarımı paylaşacağım. 2 haftadr tutturuyorm..saygılar..

Sayfayı Paylaş