Fena bir ağri bakar misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve darkhacker tarafından 10 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    SA ABİLER..

BEN squata BENZER BİR HARAKET YAPTIM BU SPORA TABİ DAHA BAŞLAMADIM SALONDA EVDE ÖLE TAKILIYORUM AZAR AZRA AMA SALONA NASİPSE YAZILCAM..

NASIL ANLATİM SQUAT IN AĞIRLIKSIZ HALİ ELLERİMİ BELİME KOYDUM AŞAĞI KADAR ÇÖMELDİM KALKTIM 50 KERE VE BUNU İLK YAPIŞIM SONRA SANDALYEYE OTURMUŞTUM BAYAĞI AĞIRMIŞTI ŞİMDİ İSE 2 GÜN GEÇTİ ÜSTÜNDEN BALDIRLARIM AYAK KASI KISMI DEĞİL KALIN OLAN BALDIRLARIM FENA HEMDE ÇOK FENA AĞRIYOR YÜRÜYEMİYORUM NERDEYSE MERDİVEN İNİP ÇIKAMIYORUM NE ZAMAN GEÇİCEK BU AĞRI SEBEBİ NEDİR KÖTÜ BİR ŞEY YOK DEĞİL Mİ?

SAYGILAR

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:16 ----------

ağran yerler dokunamıyorum acıyor hemde çok bayramda zehir oldu gezemiyorum..

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    4-5 gün sonra anca geçer.
    Birden çok yüklenmişsin bende 1 ay aradan sonra max setlerle squat yapma hatasına düşmüştüm 1 hafta botunca yürürken yüzüm şekilden şekile giriyordu :)
    Bacak büyük bir kas gurubu olduğu için ağır antrenmanlarda recovery süresi 1 haftayı bulabiliyor.
    Hamlama ağrısı deniyor halk arasında önemli bişey yok merak etme ama 4-5 gün daha çekeceksin başka çare yok.

darkhacker bunu beğendi.
  3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    redbaron haklı bencede..ham olduğundan dolayı adelelerinde laktik asit birikmesi oluşmuş..bu aralar biraz daha fazla proteinli beslenmeye ve kaliteli bir gece uykusuna dikkat et..ve antremanı bırakman seni tekrar hamlatıcak ve ağrıların bu kadar olmasa bile tekrar ortaya çıkacaktır benim düşüncem hergün önceki kadar ağır olmayan ve kısa setler halinde zorlanmadan o harekete devam etmenden yana...

4. qKn

qKn Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Hamlamış birden fazla niye yükleniyorsunki yavaş yavaş yap acelen nedir 1 haftaya düzelir

5. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    :-(

ANGRYHUN aga nasıl yapcam merdiven inip çıkamıom bastonlan gezicem nerdeyse:D:Dbirde dün bu halde i haraketi yaptığımın ertesi günü yani haldır haldır gezdim 12 saat gezdim birde deniz yunusu mudur nedir onlara binip pedal çevirdim bugün hepten topallar gibi oldum duş felan alcam belki iyi gelir ama inan yapıcak halim yok eğilemiyorum bilem çok ciddiyim:S:S

SAYGILAIRMLA
    BU ARADA HEPİNİZİN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN..!!

6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    geçmiş olsun sen artık hamlıktan sakatlığa doğru bi level atlamışsın x) yapamıyorsan yani zorlamanın daha bir mantığı yok o zaman sürekli dinleniceksin böyle yunuslarda pedal çevirip karı-kız peşinde koşmaya benzemez x) dinlendiğin süre içindede fazla yağlı yememeye bak çünkü hareket kısıklığı insana kısa süreler içinde kilo aldırabiliyor...

7. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    O ağrı yeni başlayan herkeste olur merak etme.Hatta sporu belli bir süre bırakıp yeniden başladığında bile ağrılar ortaya çıkar...

8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    daha önce kaslarını hiç böyle yeterince uyarmadığın ve kullanmadığından dolayı oluşan ağrılar. gelir geçer ama aynen devam et her ne yaptıysan iyi yoldasın.

Gün gelir bu ağrıları özlersin.

9. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    hamlıktan ötürü normaldir. Yenilenmeyi hızlandırmak için gün içinde esneme egzersizi yap bacağına. Hani maç öncesi yapılır ayağını arkaya doğru atarak parmak uclarından tutarak ısınırlar maç öncesi. O hareketi yap. Yapabiliyorsan da 10-15 dk hafif koşu yap. O da çok işe yarar.

Düzeltme: Bu arada kafayı yedim galiba yazdığım hamlık kelimesini okurken konu bacak olduğundan mıdır nedir hamstring diye okuyorum :D

10. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    ben 1 hafta yagmuır yagdı diye futbol oynamadım sonra oynadıgımda hamlıktan (1saat15dk) maç yapınca .d bacaklarım tutmuyordu :)

düzgün yazamıyorum kusura bakmayın elimde problem var ..:(

11. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    set set çalış bende yeni başladım ilk bacak kası çalıştığımda yere düşmüşdüm bacaklarımı hissetmiyordum.Ağrısı 1 hafta sürdü ondan sonra set set çalışdım ve futbol oynarken veya basket bol oynarken iyi zıplama etkisi yaratıyo etkisini görebiliyosun. :D :D

12. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Evet ben tavana kadar zıplayamıyordum deyiyorum şuan :) 1 ay baya bi bacak calıstım bacaktaki yağlar azaldı gibi kaslar ortaya cıktı saten baldırlarım çok kaslı..

13. lonely09

lonely09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben o hareketii yaptıgımda 50 x 3 kere yapmıstım evde ölesine:D cnm sıkılmıştıı bi ağrıı bi ağrıııı D:D:D
    ama baldır tarafımda üst kısımda v şeklinde başka bir bacakdaha çıktık sanki bi kas çıktı meydana bacagımn üst tarafı 3 e parçalandıı yanlar ve üst olarak ama çok ağrıdı birdahada inmedi:D

14. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    öhhh :D sen aşmışsın 50 baya fazla olmuş galiba :D düşür bence sonra yavaş yavaş arttır.
    Kendin zaten arttırman gerekeceği zamanı hissedersin :) :D

15. TheZekhen

TheZekhen Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Konya
    Ben Voleybolcuyum 2 Hafta Önce Antremanlarımız Başladı Tatilden Cıktık.Antremandan Sonra 2 Gün Bacaklarım Agrıdı Nedeni Hamlaşma Sıcak Su İle Masaj Önerebilirim ve Ağrıyan Yerdeki Kaslarını Esnet Ac Isıt Az Az Calıs 3 güne Gecer Ben Aptallık Yapatım Cok Yüklendim Diyorsan 3 Gün Dinlen O Sırada Kas Gevsetici Kullan ve Hafif Seyler Yap Gecer.Bu Arada Yaptıgın Antreman Sıcramanı Cok Yükseltir Düzenli Olarak Yaparsan Ben O Antremanı Günde 25*10 Olarak Yapıyorum Cok Etkili ve Güzel Oluyor.Önceden 48 cm Sıcrıyordum Bacak Kasını Düzenli Olarak 2 Haftadır Calısıyorum Simdi 50 cm Falan Oluyor.Amacım 75 e Kadar Cıkmak.Oda Herhalde 1 Senemi Alcak.

Sayfayı Paylaş