felsefeyle karıştıralım biraz thums:

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve yabanci tarafından 11 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Arkdaşlar eminim bazen biri bu sporla ilgili konuşurken sizin de kafanız karışmışdır. Yazdıklarımı hiç kimse kişisel algılamasın lütfen. Dün kolumu ölçtüler salonda 50 cm geldi, kilom da 115. Kilomu falan hep 108-lerde maximum bilirdim. Bu kiloyu görünce bi durgunluk çöktü içime bu olaya sevinmemiştim. Gece uykuya dalmadan önce baya bi düşündüm. Neden daha da iri olmak istiyorum, hep istemişimdir 46 kolum olsun, ama şimdi 50 cm. Neden gözüm hiç doymuyor? 19 yaşım var ve bu kiloya ulaştım, peki 2-3 sene sonra ne olacak. 140-150 mi olucak yoksa daha da mı büyük. salonda hoca bana senin gibi hızlı gelişen birini hayatımda görmedim dedi. çocukken de hormon testi yapmışdılar bana, testeron seviyem 2 kere fazla çıkmıştı normal insanla kıyaslayınca.115 kilonu da korumak için daha ne kadar bu çileye, beslenme çilesine dayana bilicem. Ama en garipi biliyormusunuz ne arkadaşlar? bu sorunun cevabını kendim de bulamadım. nasıl greg valentino, king kamali kafayı hacim işine takdıysa ben de aynı yolda gidiyorum. Podyumlarda yarışacak diilim, ne de bu işden para kazanmak istiyorum. Gördüğüm kadarıyla sporculardan başka da hiç kimse ii de bakmıyor. İi de o zaman niye? Bence buna bir son verme zorundayım. Sporla anılmak istemiyorum, yaptığım meslekle,işle anılmak istoyorum. EN ÖNEMLİSİ HAYATDA NE MUTLU EDİYORSA SENİ ONU YAPMAN ZORUNDA OLDUĞUNU BİLİYORUM. NE BİR KIZ İÇİN NE DE BAŞKALARI İÇİN YAPMAMAK GEREK HİÇ BİR ŞEYİ . Ama sanırsam bu işden ben de mutlu olmamaya başlıyorum. İş hayatında daha itici olacağımı da şimdiden göre bilyorum. O yüzden sanırsam bu işi bir az yavaşlatmalıyım.

2. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kendini büyük ihtimalle sadece bu konuya yönlendirmişsin,bu forumda vakit geciriyorsun.Bunları azalt.Öncelikli işin olsun,işinle alakalı araştırmalar yap nasıl daha iyi olacağın hakkında düşün.Sporuda iş aralarında yaptığın ekstra birşey olarak gör.

yabanci bunu beğendi.
  3. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    bence son bir definasyona gir oylede kal. bende kendimde fark ettim bu durumu . aslinda oyle hirsli bir insan degilim hicbirseye hirs yapmam ama kaslanmaya acayip bi hirs yapmis durumdayim ilk baslarda fight clubdaki brad pitt gibi olmak istiyordum suan ise ed van amsterdan gibi olmak istiyorum ve brad pittin vucudu suan bana cok zayif geliyor. eskiden imrenerek baktigim vucuda burun kiviriyorum suan. yani demek istedigim o ki bu isin sonu yok baslarken nasil bir iradeyle basliyorsak rolantiye alma zamani geldigindede ayni iradeyle durmak gerekiyor bence. ama eger musabik olunacaksa yada hedefe amaca ulasilamamissa hala devam edilir orasi ayri.

yabanci bunu beğendi.
  4. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    ruh halini pek anlayamadım.Gerçekten iri olmak istiyorsun da çevren mi müsaade etmiyor,yoksa bu sende bir obsesyon halini mi aldı?
    Eğer birinci şıksa çevrenin baskısına boyun eğerek mutlu olamazsın gibi geliyor,kendine güven ve dilediğini yap.İnanın kendine güvenince çevren de seni kabullenmeye başlıyor,bunun bariz örneğini sınıfımdaki bir kızda görmüştüm.1.82 boylu oldukça iri yapılı ve kilolu bir kızdı.Ama hiç bir zaman bu konuda sıkıntı çektiğini,yapılan esprilerden rahatsız olduğunu görmedim.O kendini kabullendikçe biz de kabullendik.Biraz da yakışıklı bir suratın varsa,sempati toplaman gayet kolay. ortamın korkulan ayısı yerine sevilen ayısı olabilirsin:)

Eğer bu istek senin arzunun dışında bir takıntı ise sanıyorum aşil sendromudur ve imkanın varsa psikolojik yardım al.tabi bu ciddi bir durum değil,ufak bir sorun kanımca,online oyun bağımlılığının farklı bir versiyonu gibi düşünebilirsin bunu.

Bundan önceki başlığında iki yıl önce mankenlik teklifi aldığını yazmıştın sanırım,bence genetiğini ziyan etme,45 cm kol ideal ve çok fazla yağlanmamaya bak.bu şekilde gayet heybetli ve imrenilecek bir durumun olur gibime geliyor.

5. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    eh işte bak nasıl değiştik bir senede:D ben güreşçiyim. yağlı biri de diilimdir şu an. iri olmayı seviyorum. bunu kabullenen arkadaş çevrem de var. ama bunun bir sonu olmadığının farkındayım. insanlarla iletişimde zorluk çektiğimi ilk konuşmada anlıyorum. bir az çekinir gibiler. resimlerimden iki tanesini snapshot bölümünde paylaşmıştım. sanırım orda 108-109 kilo falandım. Gerçek bu ki, biz ne amerikada kalıyoruz ne de avrupada:D bunu kabullenen bir ülkede, toplumda yaşamıyoruz malesef. toplumun ihtiyaçlarını değişemediğimize göre biz ona uygun hale gelmeliyiz.

6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    kim ne derse desin çözümü en iyi sen bulursun. ben sorunu çözdüğünü düşünüyorum. elbette sporu bırakmak bir çözüm olmayacak. ama antreman programını isteklerin doğrultusunda şekillendirirsin olur biter.

7. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Sporu bırakma ama spor gibi seni hayata bağlayacak ilgini çekecek alanlar vardır ve onlara yönelebilirsin. Sanat dalları, bilim konuları ve spor branşları noktasında birçok şey olabilir.

8. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Herşey Sende Başlar ve Sende Biter

Merhaba Yabancı :)
    Sanırım sen şuan ailenden ve de ülkenden uzaktasın... Yalnış mıyım ? Ve de Ankara'dasın sanırım ? ;) ;)

Burada kendini yalnız hissediyor ve aidiyet duygunda sorun yaşıyorsan da bunları kafaya takıyor olman mümkün :( :(

Yok değilse; problem yukarda bahsettiğin sorunun ta kendisi, başka bir sorunun uzantısı değilse, önce aynanın karşısına geç ve kendinle yüzleş.
    Buraya yazıyor olman aslında bundan bir tür kaçış bence.
    Kendinle biran önce yüzleşmen ve İÇİNDEN GELENİ YAPman gerek, mutlu-güçlü olmak ve de kılmak adına :)
    Sanırım bu soruyu kendine sormaktan kaçınıyorsun.
    Erteleme ! İcraate geç hemen.

Eğer sorun senin yüreğinde bir yerdeyse ve bunu böyle devam edemeyeceğine inanıyorsan; evet belki de artık bu işe bir dur demelisin

Yok değil, sorun çevren ise; ÖZGÜVENinini en kısa sürede şahlandır ve kalkanları kuşan.
    Sen her ne olursan ol; çevrene göre değil, dilediğine kalbine göre yaşa !!! ;) ;)

Ayrıca yukarıdaki arkadaşa katılmamak elde değil; istersen bir iskelet, istersen bir obez, istersen bir -sempatik anlamda kullanıyorum- "ayı" ol :D, emin ol hiç önemli değil

TEK ÖNEMLİ OLAN: SENİN KALBİN & BEYNİN ve de İNSANLARA YÜKLEDİĞİN ENERJİ...

Sen ne verirsen bu dünyaya, onu alırsın; unutma thums:

9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    İrileşmenin kesinlikle bir sonu yok! insanlar herzaman [ bu sadece body building olarak düşünmemeli] daha fazlasını ister.Bu durumda onlardan biri.Hayatından memnunsan devam etmelisin ,memnun olmayıp daha fazla irileşmek istemiyorsan sadece kaslarını çalıştırmakla yetinip daha fazla geliştirmezsin seçim senin,bence müsabık olmayacaksan bir ayarı olmalı bu gelişimin...

10. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Arkdaşlar, çok ii yazmışsınız elinize sağlık. Benim korktuğum bir konu gözümün önünü bürüyen hırsın ne bana bir faydası olacak ne de başkasına. Dediğiniz gibi aslında çok hassas biriyim yapıma göre:D. Bir çok arkadaşlarla paylaşmadığım konuyu burda paylaşıyorum. Ne de olmasa yanımızda çok zayıf ol, kızlarla işi götür diyen zihniyetlerle çevreliyiz. Her ne kadar böyle rahat göründüğüme baksanız da aslında Türkiyede çok sıkılıyorum. Bu milletin psikolojisini, kültürünü anlamakta çok zorluk çekiyorum. O yüzden ne yapacağıma karar veremiyorum. Bu hareketi ii mi karşılar kötü mü. Okulda falan her kes türklüğe karşı, milliyetçilik diil haa türk olmağa sadece. Bir insan kendi soyundan niye utanır ki. Bi de böyle bir milletin. Bizim taraflarda mesela bir arkadaşa selam verirken yanındakılara da selam vericeksin. Burda yok öyle bi şey. O arkadaşın selam verme ihtimali bile çok az. Bizde bir şey alırken paylaşırtık kendi aramızda burda göremedim. Ama neyse 10-15 adam gibi türk çevrem var. Onlar da tüm okula bedel.

11. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnızlığa gelince yurdun çatısına çıkıp boş boş oturup yeni yılın girmesini bekleyen tek mal sanırım bendim:D

12. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    bunu yapacak tek mal sen değilsin rahat ol,en az iki kişiyiz:)
    bu arada sen nerelisin yabancı,anlamadım yavkafa_

nedense hep senin gibi adamları cımbızla buluyorum,hem fizik hem karakter olarak aynı senin gibi bir kankam var.onda da aynı iri yapı,yalnızlık,karamsarlık var.Bazı insanlar gezip tozmak eğlenmek için yaratılmıyor sanki.Sen kendini neyle mutlu hissediyorsan onu yap,nasıl beğeniyorsan kendini o vücuda sahip ol,takma fazla hayat gelip geçici,insan da her şeye alışıyor zaten

Son düzenleme: 16 Ocak 2010
    Setenay bunu beğendi.
  13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ne zaman bir arkadaşıma söz verip yılbaşında tamam desem sonunda türlü türlü saçmalıklarla uğraşmak durumunda kalıyorum. Yılbaşında ailemle geçirmeyi her türlü programa tercih ederim. Tabii duvarlarla kalmak hoş olmasa da onun da ayrı bir tadı olabiliyor. Geç yatıp ne derdi varsa erken kalkan ben, sabahın şu saatinde şuraya yazıyorum. Boş kalıp fesatlaşmak istemeyişimden belki de...

Setenay ve yabanci bunu beğendi.
  14. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    fotoğrafına baktım. bir kere oldukça bulksın. biraz definisyon zorla. tek yöne doğru sürekli kanalize olmak bir zaman sonra işi tekdüzeleştiriyor.

ben de uzun yıllar senin gibi çalıştım. bir dönem definisyon zorladım ve diyet yapmak emin ol insana ayrı bir motivasyon veriyor.

işin farklı bir yönünü görüyorsun. kendine daha yüksek bir hedef koyup, monotonluktan çıkıyorsun. tavsiye ederim.

Setenay ve yabanci bunu beğendi.
  15. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar da karamsal deilim yahu). Ama dediğin gibi bazı insanlar eylenmek için yaratılmıyor.:D SCHWARZXXL, inan bu sporda neyi yapamıyorsam maddi imkansızlıkardan dolayı yapamıyorum. Bu yazın 98 kiloya inmiştim, çok şey kayb etdim. Ne protein tozuna, ne glutamin, ne de başka bi supplemente yetecek kadar maddi imkanım yok. Benim bir tarafım çeçen, bir tarafım da azeri. Hep çeçenlerle antrenman yaptığım için hiç bir zaman orantıya falan dikkat etmemiştim, zemin katda sovyetlerden kalma çok eski salonumuz vardı, cardio mardi falan böyle şeyler yokdu yani yalnız ağırlıklar. Bi de güreşçi olduğum için ihtiyaç da duymamıştım. Diyete başlayalı 1 hafta oldu. Yalnız et falan tüketmeye çalışıyorum. Ama ondan da yeteri kadar protein alamıyorum. Bi definisyona geçişi set sayılarını artırarak mı geçiyim yoksa cardiyoya ağırlık vererek mi? zira benchte en son seti 2 tane yapana kadar zorlayan birisiyim:D

16. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Bi de yanlış anlamayalım arkadaşlar. Halimden şikayetçi diilim. Sadece artık yolu değiştirme zamanı olduğunu biliyordum, o yüzden buraya yazdım. Setenayı zaten bu dertleşme bölümüne moderator yapmak gerek)). Sağolasınız yazdıklarınız çok ii motive etdi beni. Bi de genetik falan önemli diyorlar. Bu forumda her kes genetik harikası emin olun. 2 bacağı, 2 kolu, 2 gözü her şeyi var. Genetik üstünlük aslında budur. Bu hayatda bunlardan mahrum olanlar da var. Allahın bize verdiği bu nimetler zaten bizi bir genetik harikası yapmış. Gerisi boş. Kas mas her genetiğe de toplanır. Millet at üzerinde deney yapmış onu kaslandırmış.:D O yüzden Allahın verdiği vücutdan şikayetçi olamam. Sadece yanlış yönlendirdiğimin farkındayım, o yoldan sapmak da bizim elimizde.

Berkthagar, Setenay ve supersport bunu beğendi.
  17. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Çeçennnn misin ?

Neeee :)
    Çeçen misin ? Yok artık; ben de :D :D

İnguş mu nohçu musun ?

Kafa bulmuyosun di mi; inanamıyorum da :) Ankara'da bir Çeçen; üstelik body ci :p

Hakkaten yok artık :confused:

18. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bende de azıcık kabartaylık var :)

Bu arada kırmızı et yerine tavuk eti ve balık tercih etmek daha iyi olabilir.

19. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ohooo; Kafkas ekip tamamdır forumda ;)
    Çok mütişşşş yahu :D

Yabancı sen bir de Eryaman da oturuyordun di mi

Akrabam mı çıkacaksın acaba, merak ediyorum :lol:

20. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Yok eryaman falan yok:D. Rusyada, sonra da Baküde oturdum. En son da Ankaraya kadar düştük:D

Sayfayı Paylaş