1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Feanor08, 7.5 ay, 73 kg, gelişemeyiş!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Feanor08 tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Öncelikle üslup konusunda birşey diyemem haklısın karşımdakinin yaşça benden büyük olduğunu unutup o anlık ani sinirle biraz gereksiz bir yorum yaptım ama şu konuda sana katılmıyorum.18-19 yaşlında yapacağın 4 yıllık vücud 19 yaşında başlayıp 1.5 senede yapacağın vüuttan daha geride olacaktır.Kesinlikle buna katılmıyorum örneğin Jeff Seid örneği? 14 yaşında başlamış adam 18 yaşındaki vücudu ortada ha adamın maddi durumu iyiydi ailesi destek oldu vs birçok faktör var ama Jeff Seid örneğini bir kenara bırakırsak çevremde bunun canlı örnekleri var.Ben 17 yaşındayım 16 yaşından beri bu sporla uğraşıyorum inan boyum pc başında sürekli birşeyler yiyip saatlerce online oyun oynadığım günlere nazaran baya bir boy attım gelişimimdende oldukça memnunum.Eğer bir kişi gelişemiyorsa hatayı kendisinde aramalı bu arkadaş illaki biryerlerde hata yapmıştır herşeyi 4/4 lük yapıpta gelişemeyecek adam yoktur dünya üzerinde bana göre 10 yaşında olsa bile.15-16 yaşları bu spora başlamak için gayet uygundur bana göre genede saygı duyuyorum düşüncene.Bir özür borcum var sana gene özür dilerim önceki yorumum için.

2. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Özür beklemedim senden ama saolasın,dediğim gibi bu sporda kesin ve net bilgilier yok jeff seid örneği çok uç nokta,jeff seid gibi beslenebilmek,o imkanlara sahip olmak gerek,ha oldun bir de bunun genetik noktası var.Dediğim gibi o senin görüşün,bu da benim.Bence kemik gelişimi daha tamamlanmadan bu kadar ağır bir sporu yapmak çok akıllıca değil.

3. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Katılıyorum . Yüzme,basketbol,voleybol,atletizm gibi vucut gelişimini destekleyen branşlarla uğraşmak daha mantıklı .

4. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Acaba çalıştığım ağırlıklar mı çok hafif?
    İncline press machine 27,5-30-32,5 kg
    Db press 16+16,16+16,18+18 kg
    Db fly 10+10,12+12,12+12 kg
    Cable curl 22,5-22,5-22,5 kg
    Hammer curl 12+12,12+12,12+12 kg
    Alternate db curl 14+14,14+14 kg
    Triceps pushdown 25-30-35 kg
    French press 20-20-20 kg
    Lat pull down 45-50-55 kg
    Seated row 35-35-40 kg
    Shoulder press machine 15-15-15 kg
    Db front raise 6+6,6+6,6+6 kg
    Leg press 60-70-80 kg
    Leg extension 27,5-30-32,5 kg
    Leg curl 30-32,5-35 kg
    Bir de kreatin kullansam faydası olur mu? Teşekkürler.

5. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    hammer curl kesinlikle artmalı . Triceps pushdown,leg curl,db press de artabilir

Feanor08 bunu beğendi.
  6. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle çok teşekkürler. Dediklerinizi yapmam gelişime yardımcı olur mu, diğer hareketler için kilolar yeterli mi? Bir de kreatinle ilgili bilginiz var mı?

7. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    hayır süs olsun diye söyledim

8. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısınız kusura bakmayın gerçekten saçma olmuş söylediğim şey. Şu birkaç gündür çok uykusuz ve yorgununm sınav hafatası da bu sabah da çok erken kalktım pek sağlıklı düşünemiyorum. :)

9. mividaloca

mividaloca Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yarım yamalak bilgilerle kimseyi yanlış yönlendirmeyin. Bazı istisnalar olabilir ama istisnalar kaideleri bozmaz. Kendimizden yaşça büyük insanların tecrübelerini saçma olarak nitelendirmek yerine biraz dinlemek fevri hareketlerle ileride pişman olunabilecek hatalar yapmamak konusunda yol gösterici olacaktır.Forumun da çeşitli yerlerinde yazdığı gibi genel geçer bilgilerin aksini kanıtlamaya çalışmayın.Bence o ağırlıklar fotoğraflardaki vücut için çok ağır, daha ağır kaldırmaya çalışırken hareketler tam yapılmıyormuş gibi bir hali var. Her sporda olduğu gibi biraz sabırlı olmak ve bu sürecin yavaş işlediğini kabul etmek gerekiyor. Ayrıca gelişme döneminde çok ağır vücut geliştirme ve ya herhangi spor yapmanın gelişim, boy uzaması üzerinde negatif bir etkisi olduğu kısmi olarak şehir efsanesi olmasına rağmen doğruluk payı vardır. Eğer vücudun enerjisi gereğinden ağır bir ağırlık antremanı sonucu kasları tekrar yapılandırma göreviyle tüketilmiş ise diğer görevlere enerji kalmadığı için dolaylı yoldan da olsa boy uzasında etkisi vardır. Yani bu demek oluyor ki beslenme hayati bir rol oynuyor ki ben bu konuda daha önce okuduklarıma dayanarak beslenme düzeninin yanlış olduğunu düşünüyorum. Ayrıca testesteron seviyesi 14-20 yaş arası değil kabaca 17 yaşından sonra artmaya başlayıp yine kabaca 55 yaşından sonra düşmeye başlar, bu nedenle 15 yaş vucüt geliştirme için çok fazla verim alınabilecek bir yaş değildir. Yine bu yaşlarda gelişim muscle hypertrophysinden alakasız olduğu için hacim kazanmak ve kaybetmek daha hızlı olur, bu da ani spor yapmayı bıraktığında bütün çabalarının boşa gitmesi anlamına gelmektedir. Kısaca 18-19 yaşlarından önce illaha ki vucüt geliştirme sporuyla ilgilenicem diyorsan altyapı oluşturmak için yüzme, basketbol gibi kendi ağırlığını kullandığın ve gelişimini destekleyecek sporlar yapman daha mantıklı olacaktır. Ha bir de şu supplementleri sihirliymiş gibi kullanma algısının biran önce yıkılması lazım, kreatinin mantığı yine kabaca bir tabirle adpleri tekrar atpye dönüştürüp ekstra bir enerji sağlamasıdır, ayrıca supplementlerin etkisi %10dur en fazla başka yerlerde yapılan bir yanlış var, bu şekilde istediğin kadar supplement al hiçbir etkisi göremezsin. Benim sana tavsiyem bu spor ve genel olarak beslenme hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunda devam etmen bu şekilde sonun sakatlanmaya doğru gidebilir.

Son düzenleme: 29 Ekim 2013
  10. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    en baştan bir daha inceledim de konuyu , testesteron hormonunu ölçtürdün mü ?

11. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Testosteronu ölçtürme konusunu ailemle konuşmuştum. Dedem bir doktor. Küçüklüğümden beri benimle hep o ilgileniyordu, başka doktora gitmedim bile diyebiliriz yani benimle ilgili yeterince bilgiye sahip. Onunla konuştum vücudumu biraz muayene ettikten sonra " Hiç gerek yok, testosteron azlığı olan vücut çok daha farklı olur ama illa istiyosan yaptıralım" dedi sonra da okul falan açıldı ölçtüremedim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:58 ----------

Öncelikle çok teşekkürler. Supplementlerden sihirli bir etki beklemiyorum zaten. Sadece denemek için kullanmak istiyorum. Eğer faydası olursa ne ala, ama olmazsa zaten şurada: https://www.bodyforumtr.com/vbforum...gelisememevequotye-faydasi-olur-mu-82705.html belirttiğim gibi kullanmayı bırakacağım. Ayrıca sakatlanmaya doğru gidebileceğimi söylemişsiniz. Yanlış yaptığım bir ley mi fark ettiniz? Ayrıca kendimizden büyük insanların fikirleriyle ilgili yazdıklarınızın sebebi nedir? Farkında olmadan bir saygısızlık mı yapmışım? Eğer böyleyse herkesten çok çok özür diliyorum. Önceki yorumlarda kullandığım "saçma" sıfatını kendi yazdığım için söylemiştim ben eğer kastınız buysa.

12. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    ben sana akıl dolu bir çözüm sunuyorum . p90x . Klasik vücut geliştirmeyle olmuyor demekki bazı şeyler , o zaman sen de 21. yüzyılın nimetlerinden faydalanabilirsin . Ben zamanında çok araştırdım senin sorununa sahip olanlar yani klasik vgden sonuç alamayanlar p90xden verimli sonuçlar almışlar . Yabancı forumlarda bir sürü böyle yorumla karşılaştım. p90x ne kadar ev programı sayılsada salonda da yapılır niye yapılmasın ? Hem zaten haftada 2-3 gün gidiyormuşsun o günlerde p90xin ağırlık idmanlarını yaparsın . Şu noktada kaybedeceğin bir şey yok zaten , hiç değilse bir ay dene .

13. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar tekrar merhaba. Cuma günü bir arkadaşım denemem için bana neredeyse tam dolu bir kutu MP Creatin verdi. Ürünü ilk olarak cuma günü antrenmandan önce 3 ölçek(5gr) olarak kullandım. Antrenmanda etkisini gördüm. Bütün ağırlıklarımı arttıranildim. Ondan sonra (kutuda yükleme gerektirmez yazdığı için) cumartesi günü okçuluk antrenmanından önce 1,5 ölçek olarak kullandım. Orada da etkisini fark ettim. Bugün pazar, normalde yarın antrenmanım vardı fakat sınavlardan dolayı gidemeyeceğim için fazla gelmesin diye bugün kullanmadım. Yarın 3 ölçek olarak kullanmayı düşünüyorum. Kullanma planım antrenmanlardan önce 1,5 bitiminde 1,5 ölçek ve off günlerde de 1,5 ölçek olacak şekilde. Bu yazdıklarım hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bu arada buraksaibot bir sonraki programda p90x denemeyi düşünüyorum teşekkürler.

14. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
  15. kbsy23

kbsy23 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    viyana
    göründüğü kadarıyla vucudunda kas oranı çok düşük. çocukluğunda pek aktif değildin heralde(sokağa çıkıp top oynamak falan).

yaşın hazır küçükken yüzmeye yönel bence. 2-3 sene yüzme yapsan ardından vg ye başlasan omuzlar falan efsane olur. yok illa vg yapıcam diyosan hareketleri düzgün yaptığından emin ol. önemli olan ne kadar ağır kaldırdığın değil ne kadar düzgün yaptığın. kasları biraz hissederek çalış yani.

16. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Antrenmanlarımı sertleştirip yediklerimi arttırmayı deneyeceğim bir süre sonucu tekrar paylaşırım buradan.

17. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    çalıştığın ağırlıklara baktım 7.5 ay için gayet yeterli.Özellikle bi arkadaş hammer curl kesnlikle artmalı derken şaka yapmış galiba.Şu an için 12 kg fazla bile.artırıpda hareketi bozarak yapma.dediğim gibi ağırlıkların şu an için iyi.Diğer taraflarda bi yanlışlık varmı onları incele.

18. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar br soru sormak istiyorum belki biraz off-topic olcak ama sırf bunun için yeni konu açıp forumu kirletmek istemiyorum. Omuz ve kolun bir kısmı yağlanır mı? Çünkü omuz antrenanlarım çok iyi geçiyor ve ellediğimde elime gayet dokgun ve sert geliyor muz kaslarım fakat ayna karşısında sanki yoklarmış(kolla birleşikmiş) gibi görünüyorlar. Hatları pek belli olmuyor.

19. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar tekrar merhaba. Bu başlığı açtığımdan beri 5-5,5 kg aldım. Sağ kolum 34,5-35 cm'ye çıktı. Pek çok harekette eskiden sadece hayal edebileceğim ağırlıklara çıktım fakat bugün tekrar ayna karşısına geçtiğimde artık alıştığım üzere HİÇBİR ŞEYin değişmediğini gördüm. Hem ağırlık arttırıp, hem kilo alan bir insan neden hacim alamaz anlamıyorum gerçekten. Her türlü yardıma kelimenin tam anlamıyla muhtacım şuan. Teşekkürler.

20. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Kesınlıkle hıssederek ve duzgun formda yap hareketletı
    ınan faydasını goreceksın

Sayfayı Paylaş