1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Feanor08, 7.5 ay, 73 kg, gelişemeyiş!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Feanor08 tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 7.5 ay önce ağırlık çalışmalarına başladım. Fakat istediğim gelişimi bir türlü alamıyorum. Dışarıdan bakılınca çalıştığım belli olmuyor bile bence. En fazla 2 hafta ara vermişimdir bu 7.5 aylık sürede. İlk başladığımda yanlış bir diyetle kas da kaybederek 69 kg 'a düşmüştüm. Sonra yavaş yavaş kilo aldım. Ayrıca yaklaşık 1 yıldır okçuluk yapıyorum.
    Boy:181 cm
    Kilo: 73 kg
    Yağ oranı: %19
    Bu arada daha önce fotoğraflarımı paylaştığım konu kural ihlallerim yüzünden kapatılmıştı. Bu yüzden forum yöneticilerinden çok çok özür diliyorum. Fakat BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu - Duyuru : Üye Fotoları linkteki sayfada mevcut olan zorunlu ve serbest pozların resimlerini göremiyorum bu yüzden pozlarla ilgili bir yanlış varsa şimdiden özür diliyorum.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 18 Ağustos 2013
  2. 33kral33

33kral33 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yeterli beslenmemekten başka bişey değil. bol bol dips yap bir de.

Feanor08 bunu beğendi.
  3. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Çok teşekkürler öncelikle. Yeterli beslenmemekten kast ettiğiniz yanlış gıdaların alınmasını kalori ve proteinin eksik kalması mı?

4. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    yani neyi ne zaman yiyeceğin konusunda yanlış yapman bu sonucu getirmiş olabilir.Ne yemeliyim ? , antrenman öncesi ve sonra almam gereken besinler neler ? , protein,karbonhidratı doğru alıyor muyum ? , kalori makrosunu nasıl düzenlemeliyim ? bu soruların cevabı verebiliryorsan bu sonuç ortaya cıkmaz bence.Yani ihtiyacın olan herşeyi yeterince alamamışsın.iyi sporlar

Feanor08 bunu beğendi.
  5. Morgoth

Morgoth Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    7.5 ay'a göre başarılı değil bence... Beslenme programını ve antrenman programını yazarsan iyi olur.

Nick'inde dikkatimi çekti :D

6. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    1 ay desen neysede 7.5 ay nedir :D kol kasında bile adam akıllı gelişme yokki napıyon protein almıyonmu sen ? bana göre düzgün bi spor salonuna git

7. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yaklaşık 2.5 aydır uyguladığım beslenme programı bu https://www.bodyforumtr.com/vbforum...slenme-programi-gorusleriniz-nasil-76565.html daha öncesinde okula gittiğim için düzenli bir beslenme programım yoktu antrenmanım da haftada 3 gün ağırlık 2-3 gün okçuluk olarak şu şekilde
    Göğüs
    12-10-8 chest press 40-42,5-45 kg
    12-10-8 incline press 20-22,5-25 kg
    15-12-12 dumbell fly 10-12-12 kg
    15-15 şınav
    Biceps
    12-12-12 barbell curl 20-20-20 kg
    12-12 alternate db curl 14-14 kg
    12-12 hammer curl 14-14 kg
    Triceps
    12-12-12 french press 15-15-15 kg
    12-10-8 triceps pushdown 20-22,5-25 kg
    Sırt
    15-12-10 lat pulldown 40-45-50 kg
    12-10-10 seated row 30-35-35 kg
    Omuz
    12-12-12 military press 12,5-12,5-12,5 kg
    12-12-12 lateral 8-8-8 kg (db)
    Bacak
    15-12-10 leg press 60-70-80 kg
    15-12-10 leg extension 25-27,5-30 kg
    15-12-10 leg curl 30-32,5-35 kg
    15-15-15 calf 35-35-35 kg
    Karın
    İlk gün:20-20-20-20 crunch, 3 set crunch
    İkinci gün: 15-15-15-15 crunch, 3 set plank, 15-15-15 legs up crunch
    Üçüncü gün: 20-20-20 crunch, 3 set plank

Hocanın verdiği yeni program bu. Yaklaşık 1 aydır bunu uyguluyorum. Daha öncesinde uyguladığım program:https://www.bodyforumtr.com/vbforum...simi-alamiyorum-lutfen-yardim-edin-77026.html
    Bu durumdan dolayı daha önceki konularımda da belirttiğim gibi kafayı yememe az kaldı. Yardıma muhtacım. Şimdiden teşekkürler.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:56 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:47 ----------

Peki sizce hiç umut var mı gelişim için? Çünkü bir 7.5 ay daha yerimde sayarsam ve bu görüntüm değişmezse herhalde steroid kullanmaya başlayacağım çünkü ciddi takıntı yaptım bu işi.

8. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Beslenme programına baktım sorun apaçık orda. Kilo almaya çalışan birine göre çok az yetersiz besleniyorsun.

İdman programında sırt ve omuzda hareket sayısı az.

Steroid kullanımını falan da aklından çıkar daha 15 yaşındasın vücut gelişimin tamamlanmadı bile.

Feanor08 bunu beğendi.
  9. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle çok çok teşekkürler sayın Verminaard. Beslenme programında sizce proteini mi karbonhidratı mı arttırmalıyım? Sırtta az hareket olmasının sebebi de uzun süren okçuluk idmanlarında sırt adelelerinin yeteri kadar zorlanması fakat omuz konusunda hocaya danışarak yeni hareketler ekleyebilirim.

10. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    nesi yetersiz bu beslenmenin yetersiz olsa bile yaklaşık 750 gr et 250 gr makarna ile 7.5 ayda herkez gelişir ya burda bi çelişki var bi yerde yalan söyleniyor ki muhtemelen belirttiğin bu beslenmeyi uygulamiyosun yoksa bu yediklerinle bile 7.5 ayda az bişey gelişirdin

telashlipenguen bunu beğendi.
  11. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın cikcik bahsettiğim miktarlar göz kararı belki orada yanlışlık olabilir. Mümkün olduğunca uyguluyorum bu programı ama bahsettiğim gibi en fazla 3 aydır uygulayabiliyorum bu beslenme programını. Lütfen yardım edin başka neden olabilir bu durum?

12. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Ben daha çok karbonhidratı eksik gördüm ortalama 300 g pilav vs. kilo almak isteyen biri için yetersiz ama bunun yanında et tüketimi de -350 g- iyi değil. Ne kadar artıracağını sen bilirsin ama bir şekilde değiştimen gerekiyor beslenme düzenini.

Okçuluk idmanları nasıldır ne kadar zorlar bilmiyorum yanlış bir şey söylemeyim.

@cikcik ben eksik gördüm sonuçta herkesin gelişim hızı farklı veya dediğin gibi tam uygulanmamış olabilir.

Ama 7.5 ay da az bi zaman değil daha iyi olman lazımdı. Aslında hastaneye gidip kan tahlili yaptırsan daha iyi olur.

Feanor08 bunu beğendi.
  13. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Kan tahlilinde ne gibi bir şey olabilir gelişimi engelleyecek?

14. Verminaard

Verminaard Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Tam olarak hangisi olur bilemem ama hormon,vitamin,mineral değerlerine bir baktır sen. Sadece demir eksikliği bile sorun yaratabilir. Endokrinolojiye bi görünsen iyi olur.

Feanor08 bunu beğendi.
  15. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Hormon ve vitamin için bir şey diyemeyeceğim onlara hiç baktırmadım fakat demir yaklaşık 10 ay kadar önceki ölçümde normalden fazla bile çıkmıştı. Bana hormonal gibi geliyor bu yazdıklarınızdan sonra ben en kısa sürede bir tahlil yaptırayım o zaman. Tekrar çok çok teşekkürler.

Verminaard bunu beğendi.
  16. Blake Kurosoki

Blake Kurosoki Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    3ay çalıştım ben benim biceps seninkinden fazla sadece 4haraketle

dumbbell curl 4x12
    hammer curl 4x8
    konsantrasyon 3x11
    Şınav 4x12

haftada 2gün çalıstım pazartesi perşembe

2katı olması lazım senin biceps :D

17. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar tekrar merhaba. Notlarımı gözden geçirdim ve unuttuğum bir şeyi fark ettim. İlk başladığımda yaklaşık 4 ay yanlış ve eksik bir diyet uyguladım. 4 ayın sonunda ölçüm yaptırdığımda 69 kg çıkmıştım ve bir miktar kas kaybı vardı. Yani ilk 4 ay ilerleyeceğime gerilemiştim yanlış diyet yüzünden. Ayrıca çok kardiyo yapıyordum. Bu antrenman ve beslenme programı en fazla 3.5 aylık. Sanıyorum o yüzden durum bu. Sizce olabilir mi?

18. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ben mi yanlış anladım yoksa bu programın hepsini aynı gün mü yapıyorsun?

19. Feanor08

Feanor08 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yok kusura bakmayın sorun sizde değil ben yazmayı unutmuşum. İlk gün bacak-omuz-karın, ikinci gün göğüs-biceps-karın, üçüncü gün sırt-triceps-karın

20. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ha, ok. O zaman sırt dışında eksik yok gözüküyor. Bir de arka omuz için rear delt raises eklenebilir. Tekrar sayıları pressler ve barbell curl için 6-8 arasına düşürülüp ağırlık yükseltilebilir. Okçuluk hakkında bilgim yok, çok yorucu oluyor mu? Eğer kaslar orada da çok yoruluyorsa gelişim engellenebilir çünkü kas dinlenirken gelişir. Bunun dışında squat ve deadlift yok tabi programda ama alıştık artık. Squat ve deadlifti programa yazan hocayı dövüyorlar sanırım.

Yine de bunlar az gelişimi açıklayamaz tabi. Büyük ihtimal yemede bir sorun vardır. Göz kararı demişsin, belki göz kararı yanıltıyordur. O etleri, pilavları şöyle 1.5 katına çıkartıp birkaç hafta deneme yapsan iyi olur. Ha bir de güç artışı oluyor mu? Güç artışı olduğu sürece gelişim yavaş veya hızlı, oluyor demektir.

Feanor08 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş