Fazlalıklardan Kurtulmak için

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve cenk35 tarafından 12 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. cenk35

cenk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle merhabalar,
    yaşım 26 boy 178 ve kılom 120
    5-6 aya yayarak saglıklı ve ETKILI bir diyet arıyorum. yemekle ekmekle tuz sekerle direkt olarak bı ılgım yok. tek sorunum gece atıstırmaları abur cubur cıps ve kola. ama onları da tamamen kestım. kendımce bır dıyet uyguluyorum ama malum bıcok etken var yararlı sanıp zararımıza olan. uyguladıgım dıyet su sekılde;

sabah: 1-2 dilim çavdar ekmeği tahmını 50 gram peynır yada bır yumurta degişiyor (cay falan aram yoktur ıcmem)

oglen: ne yazıkkı oglenlerı bısey yemıyorum ve ara ogun de aklıma gelmıyor. bu kotu sanırım :(

akşam: bır dilim cavdar ekmegi + o gun evde ne piştiyse az mıktarda yemek (sadece tek tur yemek yanında pilav falan yemıyorum)

bırde gunde aldıgım kalorıyı hesaplıyorum.
    spor olarak 2saat yuruyus yapıyorum 10km yuruyorum gunde.(10kmlik bir yuruyus ne kdr kalorı yaktırır merak edıyorum bılgınız varsa yazarsanız sevınırım)
    sporda harcadıgım kalorıyı saymadan gunluk aldıgım kalorı yaklasık 800-900 kalorı

sizce bu dıyet ve yuruyuste devam etmelımıyım yoksa bunu uygun gormuyormusunuz. yorumlarınız dusuncelerınız gercekten onemlı. sımdıden tşkler.

Son düzenleme: 12 Aralık 2011
  2. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım, metabolizmana göre farklılık gösterebilir ama o boy ve kiloya göre günde yaklaşık 3000 kalori yakıyor vucudun sadece oturarak. 10 KM yürüyüş koşu bandında yaklaşık olarak 700 - 800 kalor demek, bu düz yolda farklılık gsöterse bile hadi onu 600 hesaplasak, 3600 kalori en az kalori yakıyorsun. bu da minimum yani, aldığın kalori ise 800 900 kalori. bu demek oluyorki günde kabaca 3000 kalori yakıyorsun. yani 2 günde 1 klo vermen demek bu. tamamen saglıksız bence. günde 1500-2000 kalorilik bir diyet uygulayıp, yaktığın ve aldığın kalori arasında 1000-1500 açıklık bıraksan çok daha sağlıklı bir şekilde elden ayaktan düşmeden kilo verebilirsin. Ben 4 ayda 18 kilo verdim. sana önerebileceklerime gelirse;

Şu an için, kolayı cipsi tatlıyı ve fazla hamurişini kes, normal beslenmene devam et. bu bile ilk ayda yaklaşık 6-7 kilo verdirir sana. bundan sonrası içinde ekmeği azalt, daha sonra yağlı yemeyi azalt. yani aşama aşama git ve sağlıklı kilo ver. Vucudunu tanı. Ben bu şekilde yaptım ve verdiğim kiloları da geri almadım. Diyet olayında unutmamamız gereken en büyük atasözü; Hızlı giden atın b*ku seyrek düşer. Unutmayalım ki önemli olan suyun şiddeti değil sürekliliğidir. Yani hızlı başlayıp çabuk kesilmemek istiyorsan ve sağlıklı olmak istiyorsan bence derhal değiştirmelisin yöntemini. Ki vucudun şu anda inanılmaz hızlı kilo vermeye müsait bu kilona göre.. Kolay gelsin.

3. cenk35

cenk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @Jacques Reverdi tşkler bilgiler için ama işte ben duz yolda 10km yurusem ve 800 900 kalorılık bı dıyet uygulasam dahi (zaten kola cıps yaglı yıyeceklerı tamamen bıraktım agzıma surmuyorum) kılo veremıyorum bende oyle hesaplıyorum 2 3 gune 1 kg vermem gerektıgını ama bugun dıyetın 20.gunundeyım ve verdıgım kılo sadece 4.

4. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim, 20 günde 4 kilo bile fazla sayılır. Önemli olan zayıflamak değil, fazlalık yağlardan kurtulmak değilmi? Yağlarla birlikte kaslarıda yaktığın zaman olayın ne önemi kalır. görüntün yine çok çirkin olur. bak dedigim gibi, günde 1500 kaloriye yakın protein ağırlıklı beslen ve ayda ortalama 5 kilo vermeyi hedef al acelen nedir ki? Bu işler sabır işi...

5. cenk35

cenk35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tşkler kaloriyi bıraz yukseltıp protein agırlıklı beslenerek yola devam edeyim

Sayfayı Paylaş