Fazla set zararmı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Recepkyn tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Recepkyn

Recepkyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hoca 3x8 setler halinde karışık program verdi beni kesmediği için genelde 5x12 veya 6x10 yapıyorum çoğu hareketleri hoca zararına olur küçülürsün diyor sizce ne yapmalıyım?

2. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Adı üstünde "Hoca". Gerçi şimdiki salonlar tecrübesiz hocalardan geçilmiyor ama sizinki doğru söylüyor.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

3. 6Bullets

6Bullets Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    5 - 6 set değilde 4x12 yada 12-10-8-6 piramit şeklini yapabilirsin. Ağırlıkları arttır keser.

4. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Antrenmandan sonra duşa girerken atletimi zar zor çıkardım bu akşam, yaptığımda toplamda 8 set göğüs ve 6 set arka kol. Yani set ve tekrar sayısı kadar egzersizin formu, kullandığınız ağırlığın uygunluğu da önemli.

5. Recepkyn

Recepkyn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki 4 set yapıcam bundan sonra, benim programımda sadece chest press var göğüs olarak diğer göğüs aletlerinide yapmam zararıma olmaz heralde?

6. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Tamamiyle gereksiz bu yaptığın. Madem ki yaptığı program seni kesmiyor başka bir profesyonel yardımı almadan kendi başına program yapma derim. Bu konuda internette Savaş Cebeci adlı hoca güzel bilgiler veriyor. Özellikle bu sorduğun konuyla ilgili. Eğer kas büyütmek istiyorsan yapman gereken kaldırabildiğin maksimum ağırlığın %60 ını 3x10-12 tekrar aralığında yapmaktır. Fazlası zarardır her zaman için.

7. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Dostum ne zamandan beri spor yaptığına bağlı. Ama yeniysen ve kilo alıp hacimlenmek istiyorsan söylediklerin çok fazla. Sen yapım değil yıkım yapıyorsun :)
    3X8 en idealidir ki bende öyle yapıyorum. Hacim için az tekrar fazla ağırlık :)

Sayfayı Paylaş