fazla protein

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve temogra tarafından 5 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar, öncelıkle forumda aradım ama benımle benimle ilişkili bir bölüm bulamadım. şimdiden kusura bakmayın. benım aklıma takılan buyuk bır soru var. yanıtlayablecek arkadaşlara tşk ederim şimdiden.

temmuz ayı boyunca 100 er gramlık beslenmem sonucu kas artışım oldu ve yağ oranım azaldı. bu kas artısına istinaden besinlerimi %25 arttırdım. bunu takıp eden ay sonunda ki ölçümlerimde kas oranıda 1 gr bile +- olmadığı halde, tam %25 oranda yağ oranım 700 gr olarak arttı. benim merak ettiğim konu yağ oranın artması tamam normal. ama yeterli proteini aldığım halde kas oranımda neden bir artış olmadı.
    2- Fazla protein kas oranının artmasınımı engelliyor? sadece besliyormu?
    3-kas oranım arttıktan sonra ağırlıkarı 2,5 ila 5 kilo arasında arttırdım. bu sebepten dolayıda artış olmamış olabilirmi. :(

Not: konuyu hocamla konuştuğumda 100 gr beslenmene 4-5 ay devam et dedi. demekki kas artışı olmaya başladığı ilk andan sonra besinleri artırmanın bir yararı yokmuş ve yumurtanın sarısını yasakladı. tşk.

2. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    yardım lütfen :(

3. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    artış zamanla olur 1 ayda kimse adam gibi kas yapamaz aynen böyle devam edersen yaparsın ama yağ oranın yüksek kas yapsanda görüntü güzelliği istiyosan önce yağları verceksin yoksa hiç güzel görünmez ağırlıkları arttırmanda engellemez kardeşim aynen devam et önce düzgün beslenme+cardio+ yağ yakıcı(istersen) yağı %10 civarına çektimide kilonun 2 katı protein günde+8-9 saat uyku+ düzgün beslenme ile başarılı olursun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:50 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:37 ----------

bence sarısınıda 1 tane yiyebilirsin vitamin için

4. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    bilgiler için tşk ederim.100 grlık porsıyonlar ile 900 gr kas artmıştı. sonrasında aynı kaldı işte. eskı sistemime döndüm. ay ay bu başlığa ilerlemeleri yazacağım. yağ oranım %15,kusur...tekrar tşk ederim. yukarıda yazan %25 yağ oranım değil. .yanlış yazmışım. %25 lik besın arttığı zaman ortalama %25 lik yağ oranı arttı. 14,1 iken 15 kusure çıktı. 2800 gr fazlalık varken 3,5 kg çıktı demek ıstedim. kilom 70.80 gr. pardon.

Son düzenleme: 5 Eylül 2011
  5. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Fazla Protein Diye Bişey Yok Kardeşim Her Öğün En Az 50-60 Gram Protein Alırsan Çok Güzel Olur ve Antremanlarını Tam Yaparsın.Günde 150 Gram Protein Çok İyi Bir Rakam

6. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    kafa gitti geldi. iyice. vücüdün sentezleyemediği protein yağ olarak geri dönüyor deniyor. peki neden benim kas oranımda 1 gr oynama yokken aynı doğrultuda yağ oranım arttı. aklım pek ermedi bu duruma. kas düşüşü yaşamadım çünkü. tşk

7. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    100 er gramlık beslenme derken , günlük protein alımın 100 gram ise yetersiz.kilo belirtmemişsin ama sanırm profililde 86 kilo olduğun yazıyor.

fazla protein kas oranın artmasını engellemez.ama fazlası dediğin gibi fazla alınan amino asitler karaciğerde yağ ve karbonidrat yapımında kullanılır.ayrıca fazla protein nitrojen içerdiğinden karaciğerde atık madde olarak bilinen üreye dönüşür bunun idrar yoluyla atılmasıda hem böbrek hem karaciğere zarlıdır diyebiliriz.ama senin bahsettiğin kas oranın artmasına engel olcağını sanmıyorum.

sonuç olarak sporda hangi aşamadasın belki plato dönemindesin.eğer yeniysen ve bahsttiğin eğer 100 grmlık bir protein ise dediğim gibi zaten yetersiz.beslenmeye devamn et kilo * 2 gr civarı protein almaya bak.topam kalorinin %15-20 sini aşmayacak şekilde.

8. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    sabah 20gr, 2 ara öğün topam, 33 gr, öğlen 25 gr, akşam 25 gr yatarken 30 gr . toplamda 133 gr protein alıyorum. 100er gramlık besinlerlerden gelen protein miktarı. profilde ilk başladığım kilo 86 idi şu anda 70kg 80 gr. 6. ayıma girdim sporda. gelişim dönemim bitti ve özel antreman verildi. direk olarak kas gelişim aynı kaldı , bir önceki aya göre 30 günlük süre zarfında 1000 gr fazla protein aldım sonucu ise kas oranı değişmedi 700 gr yağ arttı. bu bilgiler ışığında ise fazla protein, kas oranımın aynı kalmasına neden oldu gibi görünüyor :)

Son düzenleme: 5 Eylül 2011
  9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    senede 3-4 kilo kas alırsan kendini şanslı hissetmelisin...sen günde nekadar alırsan al (protein)..vücut kendisine gereken kadarını alır diğerlerini (yağa dönüşür derler ama bu kesin değil)bekletir.. yani fazlasıda biryerde işe yaramaz..Ancak dediğine göre fazlada almıyorsun zaten...

Şöyle düşünmek lazım ; sen ilk ayda kilo verdin veya aldın...(5 kilo -+) ama bu olay takip eden diğer aylarda aynı olmayacaktır....vücut herzmaan aynı tepkiyi vermez..ondan sonra yavaştan gider bu süreç..

10. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    haklı olabilirsin. herkesin bakış açısı farklı oluyor. ama ben bir ayda 900 gr aldıysam ve geri kalan 11 ayda toplam 3 kilo kas oranım artarsa benim için başarı değildir. çünkü ben zaten 900 gr 1 ayda aldım. ama dediğine katılıyorum vücüdun tepkileri değişebiliyor. sonuc olarak severek yaptığım bir spor ve başarılı olmak için ne gerekiyorsa yaparım. eylul ayı sonunda belli olacak zaten kas oranım artıp, yağ oranımın azaldığı miktarları alıyorum ve ağırlıkları arttırıcam sonra tekrar bir üstünden geçeceğim. bilgi için tşk.

demircan256 bunu beğendi.
  11. rb53

rb53 Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    spora yeni başlayanların dışında sporcuların fazla protein kullanmaları kas kütlelerinde herhangi bir artışa neden olmamaktadır..

temogra bunu beğendi.
  12. kellar

kellar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hiç kimse söylememiş burada sana.Ama proteini arttırmana ragmen kas kütlende , artma olmamışsa bunun 2 sebebi olabilir.Birincisi : antremanları yeteri kadar ağır yapmıyorsun , hareketlerden çalıyorsun ve hızlı yapmaya çalışıyorsun...
    İkincisi : Protein alımını arttırırken karbonhidrat alımını azaltıp aynı zamanda yağ alımını arttırmış olabilirsin.
    Sonuc olarak bu ikisini beraber de yapmış isen , kas kütlende artış olmaması gayet doğaldır.Şunu da belirtmekte yarar var , ilk aylar kütle kazanmada en verimli aylardır.O yüzden ehemmiyet göster salonda antremandayken.Kasları agrıt.48 saat sonra agrımıyorsa eger çalıştıgın bölge bu taktirde kasların yeterince uyarılmamış demektir.

13. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    hımm zaten şu şekilde oldu ozaman. agırlıkları 2,5 ila 5 kg arttırmıştım. öncekileri gibi ağrımıyordu. ama yine ağrı vardı. yağ oranı besınlerı arttırdıgım için otomatık artmıştı zaten . karbonhidrat için ise pilav ve makarna yemiştim yağlandığım dönemde. eskı sisteme geri dondum ama bu sefer ağırlıkları , hareketlere göre 5 ila 10 kg arttırdım. bu ay sonu sonuca bakıp buraya yazacağım. ne yapmıştım ne oldu ne yapmadım ne oldu şeklinde. çok tşk.

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    olcumu nasıl yaptın yada yag oraının arttıgını nasıl anladın ?

eger bır olcum cıhazında yaptıysan o tarz aletelr bıze uygun degıl oncelıkle sole bır ornek verım boyn 183 kılom 87 defıne hald eoldugum 3 yıl yıl once ole bır cıhazda olcum ayptım yag oranım tas catlasa %9 dur ama makıne % 16 yag oranı cıkardı

eger cok profesyonel gercek bır yag olcumu degılse yanlıs bır olcumdur onlar spor yapmayan normal ınsanlrın olculerıne gore hesaplama yapr

15. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    gittiğim spor salonunda yaptırıyorum ki hocamızda yurt dışı şampiyonalarda yarışmış 1.likleri vardır. o yüzden güven teşkil etti. peki ne yapmak gerekiyor, gerçek oranları nasıl görebiliriz yada ölçüm yaptırmadan ayna karşısındaki gelişimimi dikkate almak gereklidir. bu ölçümden sonra yıl sonuna kadar aynı programda devam et ve değiştirme dedi. tşk.

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    hocan ıyı bırı guvenılır bırı olabılır ama eger profesyonel olcum yapılmadıysa yanı ole tartıdan faln yapıldıysa yanlıstır

gercekten yag olcumu asıgıdakı vıdeoda anlatılmıs nasıl yapıldıgı

http://www.doktorsitesi.com/video/vucut-yag-olcumu-nasil-yapilir/1318

17. temogra

temogra Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    sigorta
    Yer:
    istanbul
    dinledim tşk ederim . zaten ben normal baskulde tartılmıyorumkı. çıplak ayakla makıneye cıkıyorum. boy,yaş giriliyor ve bana döküman çıkartıyor. kas ağırlığı,yağ ağırığı bunların oranları, kan dahil vücüttaki su miktarı, metobolik yaş,kemik ağırlığını gösteriyor. olması gerek yağsız vücüt ağırlığı şeklinde detaylı bilgi. eğer buda yanlış ise gerçekten işim var :)

Danny Boy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş