Fazla Protein zararlı mıdır?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve TheWatlok tarafından 18 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TheWatlok

TheWatlok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhabalar. Günde alınması gereken protein miktarı ne kadardır? İnternette erkekler için yaklaşık olarak 56 gram olduğunu gördüm. Benim bu miktardan fazlasını tükettiğim günlerim çok oluyor. Peki bu protein miktarının (yaklaşık olarak 70 gram diyelim) spor yapıldığını da hesaba katarsak zararları nelerdir? Özellikle kemik erimesi ve boy uzamasının engellenmesi olayı cidden var mı? İnternet hep farklı şeyler söylüyor.
    (15 yaşındayım protein tozu kullanmıyorum; kullanmayı düşünmüyorum da)

2. beko15

beko15 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Her şeyin fazlası zarardır tabiki ama bu sporu yapıyorsanız kilonun 2.5 3 katına kadar alabilirsin yeni başladıysan kilonun 1.5 katı gram yeterli zamanla arttırırsın kilonun 2 katına falan :) başarılar
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2015 ---
    Ve boy uzamasını engellemez hatta daha da uzatabilir bile :)

3. emreozgun479

emreozgun479 Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    günde 180 gram alıyorum(kgx2) sırtım full sivilce ama 6 yumurta yedigim icindir veya karacigerim yoruluyordur bilmiyorum

4. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yeşillik hergün tüketeceksin belkide benimde ondan sırtımda sivilce çıkıyo .
    Kim gibi yersen o olursun bu sporla uraşıyosan 2 katı protein alacaksın, ölen varmı yok ? sıkıntıda yok ozaman:D
    Okulda iyice kambur olmuştum şimdi kambur duramıyorum istesem bile dahada kemikler güçleniyo.
    Steroidin sigaradan daha az zararlı olduğunu söyleyen bir arkadaş vardı artık bu protein tozu gibi şeyleri aşın.

Sayfayı Paylaş