Fazla kilo sorunu..Bana da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dishiwelet tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    ewt en iyisi öyle yap.soruların olursa ben buradayım

dishiwelet bunu beğendi.
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok tsk ederim cok yardımcı oluyorsun bana sayende cok sey ögrendim bıkmassan tabii ki sorularım olur :)

3. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bıkmam sorabilirsin aklına ne takılıyorsa.

4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok saol:) bugün cardoyomu yaptıktan sonra platese gectim ve mekik olayını kısa tuttum yani üst karın icin toplamda 20-25 arası alt karın icin 20 falan birde obliksler icin yine 20 falan yaptım sanırım bu yeterli dimi dünden dolayıda agırlıktan yani kollarım agrıyor biraz :)

5. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    yeterli.zaten sen anlarsın.vücudunun neyi istediğini ne kadar dayanacağını.

6. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    peki bu sekilde devam o zaman :)

İnteqral bunu beğendi.
  7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İnternette araştırma yaparken;Boy-kilo oranına göre,kaç kilo verip alman gerektiğini söyleyen bir yazılımla karşılaştım.Ve aklıma sen geldin.acaba niye kilo veremiyor diye düşündüm.Sonra vücudun ideal yağ-kilo-kas oranını korumak için metobolizmanı yavaşlatacağı aklıma geldi ve senin boy-kilo-yaş-cinsiyet oranlarını girdim.Sonuçta 1 kilo alman gerektiği ortaya çıktı.Eğer sende kendin hesaplamak istiyorsan http://www.kaloricetveli.net/boy-kilo-orani-hesaplama.html adresinden bunu gerçekleştirebilirsin.

dishiwelet bunu beğendi.
  8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    evet haklısın normalde 61 kilo ideal kilom bende bakmıstım daha önce ama integral 60 bana yetmedi o yüzden kilo vermek istiyorum 57-60 arası uygunmus bende bir 3 kilo daha vereyim diyorum sanırım yetmemesinin sebebide yerlesmis yaglarım hic zayıf olmayınca sanırım bundan dolayı nede olsa ilk kez bu kiloya düstüm ben senin verdigin linkede bakcam simdi aslında diger yerler artık normal sayılır ama dedigim gibi oblikler falan 3-4 cm gitmesi lasım ben birsey sormak istiyorum sana bu kiloda kalsam bile veya 1-2 kilo versem bile spora devam ettigim sürece bu bölgem sıkılasırmı yani yerlesmis yaglarım gidermi aynı kiloda kalıp spor yapsam ki sporu zaten bırakmıcam bunları soruyorum yıllardır spor yaptım ama yaparkende hep siskoydum ben dolayısıylada bu ilk oldugu icin bilemiyorum sana dedigim video tony nin onun cardio x ini yapıyorum ben ve tony nın yine ab ripperini diyordum

İnteqral bunu beğendi.
  9. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Spora devam etmekten kastın nedir.Eğer plates,yürüyüş,cardio flansa sıkılaşma zor olur.Eğer fitness yaparsan(cardio+ağırlık) o zaman sıkılaşma olacaktır.Yağlarında oradaki kaslar en azından etrafındaki kaslar çalıştığından gidecektir.Zaten senin vücudunu sıkılaştıran fitness.diyet veya zayıflama değil.Kilo verirsin ama spor yapmadığın sürece sıkılaşmazsın.Zayıfla fitness a devam et değişimi göreceksin.veya zayıflama devam et,gene değişimi göreceksin.Videolarla pek ilgilenmem o yüzden hangi video olduğunu bilmiyorum.Ama öyle bir video yapıldıysa muhakkak iyi bir videodur.

dishiwelet bunu beğendi.
  10. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yürüyüs falan cok sıkıcı bunu yapmam cardio ve agırlık olayına devam zaten istedigim ölcülere ulasınca cardio olayını haftanın 3-4 günü 30 dk yapcam ve yine agırlık calsımlarınıda haftanın 3 günü devam etcem yeterli olur o zaman dimi evet profesyonel biriymis tony dedigim sitede de var baya ama ben 4 aya yakındır yanlıs yapmısım :( umarım bu zaman icinde birseyleri degistirebilirim su mekik olayını abartmısım :( yaglar gitmeden sıkı mekik yapmak yanlısmıs sende demistin bugün de okudum offf oysaki baya bi sıkı oldu bundan sonra umarım incelme olur yanlarda :(

İnteqral bunu beğendi.
  11. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Şimdi spor zayıfladıktan sonra hayatının bir parçası olacak ama bence 6 gün veya 7 gün bir bayan spora vakit ayırmamalı.3 gün ayırmalı.3 gün,her gün 1.5 saat olmak kaydıyla yapacaksın.o 1.5 saat in içinde 45 dakika cardio+45 dakika ağırlık olacak.Sonuçta senin dediğin gibi 3 gün cardio,3 gün ağırlığı genelde,yarışmaya katılan.çok iyi vücuda sahip olmak istiyenler yapar.Sen zayıfladıktan sonra sıkılaşmak ve formunu korumak için yapacaksan,yerinde olsam 3 gün yapar(pazartesi-çarşamba-cuma) ve bunu ömür boyu devam ettirirdim.Neden bunu diyorum.Sonuçta insan sosyal bir varlık diğer şeylerede vakit ayırmalı.Gerçi bunları söylüyorum ama kendim 3 gün fitness(ağırlık+cardio)diğer 4 gün cardio ve 2 günde boks yapan ve aynı zamanda 1,2 saat yürüyüş yapan biriyim(tabiki her zaman değil bazen:D).Kendimi senin yerine koyunca böyle yapardım dedim.Ama tabiki taktir senin.Ben yorumlarımda hep mentel olarak düşünürüm.Şimdi zayıflama sürecinde bu kadar fit bir vücuda ulaşan bir bayan.sürekli spora yaparsa hep bilinçaltında ya kilo alırsam,ya eski halime dönersem diye kötü düşünceler gelir.o düşünceleri def etmek için normal yaşantına geri dönme taraftarıyım.Ama sağlıklı beslenmek kaydıyla.sağlıklı beslenme ve spor u bırakmıyacaksın ama abartmıyacaksında o yüzden haftanın 3 günü yeterli.Yani bir gün ağırlık birgün cardio yerine 2 sinide aynı gün yapacaksın.Şimdi zorluyo olabilir çünkü extradan plates flan yapıyorsun ama zayıflama bitince sorun olmaz.Dediğin gibi evde spor yapmanın daha doğrusu bir antrönör eşliğinde spor yapmamanın sonuçları bunlar.tam olarak hareketleri yapamama veya yanlış yapma.nefes alış verişi bile önemli.zorlanınca nefes vermez,rahatlayınca almazsan.ilerde organların işlev bozukluğu bile olur.Ama sen bilinçli birisin doğru yolu bulacağına hareketleri layıkıyla yapacağına eminim.Mekik olayıda şu şekilde,ewt abartmamak lazım.çünkü üstteki yağ kütlesini atmadan aşağıdaki kaslara çok odaklanmak iyi değil.benim aklıma gelen ilk neden bu tabiki başka nedenleride vardır

dishiwelet bunu beğendi.
  12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    suan icin 6 gün 1.5 saat spor yapmam sorun olurmu? zayıfladıktan sonra zaten seninde dedigin gibi yapmayı düsünüyordum cümleyi yanlıs yazmısım cardio sonrası agırlık sosyal hayatım hala cok iyi :) vakit ayırıyorum kilo verdikten sonra alırmıyım yapmalıyım diye bilincaltım olmaz cünkü simdi bile haftanın 1-2 günü istedigim tatli olarak seylerden kendimi mahrum etmiyorum ama abartmamak sartıyla aslında psor beni zorlamıyor cok rahat yapabiliyorum bu konusa sanslıyım sanırım:) ama zayıflama sürecinde cokta fit duruma ulastıgımı sanmıyorum evet kaslar belirgin sekil almaya baslamıs bir halde vücut mesela kolumu kaldırdıgımda artık alt kısımlar sarkmıyor kollarım daha ince ve toplanmıs durumda bacaklarda öyle biraz kalcanın sert olması lazım daha bunuda calısıyorum karın bölgeside zaten zaman diyorum en zor yer oldugu icin en azından giyindigimde artık cokta iyi duruyor kıyafetlerim :) peki suan icin bu sekilde devam edeyimmi? haftanın 6 günü cardio+agırlık(haftanın 3 günü) ve plates agırlık calısmam olmadıgı zamanlar cardio+plates yapıyorum ve tabii hergünde sınaw direnc egzersizleri 4-5 hareket bunlar günlük 1.5 saat sürüyor ama agırlıkta varsa o gün 2 saati geciyor senin en son bana sölediklerinden sonra agırlık calsımasını yaptıgım günler direnc egzersizleri ve bazen sınavları yapmıyorum cünkü 1.45 yi gecmesin demistin o günler 1.5 saati bülüyor bu sekilde dogrumu yapıyorum ?tsk ederim

13. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Zaayıflama sürecinde yapmanda sorun yok.zayıfladıktan sonrada aynılarını yapmanda sorun yok.Ama bilinçaltı zaten farklı birşey.sen farkında olmazsın.o pisikolojiye girersin.Ondan söyledim.Saatler uygun.Benim 1.45 dakikakı geçmemenden kastım fitness(cardio+ağırlık) tı.Böyle devam:D

dishiwelet bunu beğendi.
  14. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tamam o zaman zayıflama sürecinde böyle devam ediyorum ve cardio+agılrık yaptıgım zamanıda 1.5 saat tutuyorum yoksa 2 saati buluyordu:D zayıfladıktan sonrada haftanın 3 günü senin dedigin gibi yapcam :) bu arada bugün birseye cok sevindim aylardır hic kıyafet almıyordum zayıflayayım öyle alayım diye dün d.günümde bir pantolon hediye geldi baktıgımda bu bana olmaz dedim kücük diye :D bir giydim oldu hatta beli biraz bol bile geldi sok oldum :D cünkü bedenimi bilmiyordum ve bu 38 bedendi :D demekki isteyince oluyormus :)

15. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Evet isteyince olur.38 beden olmana sevindim.Şimdi sana birkaç extra tavsiyede bulunacağım.sana 1.45 dakikakı geçmemen ve ağırlıkları gün aşırı yapman konusunda bir tavsiyede bulundum.Böyle bir tavsiyede bulunmamın sebebi kasları fazla yormamak ve kasların yanmasını veya erimesini engellemekti.Yanlız birşeyi gözden kaçırdık.sen extradan,gerdirme vs hareketler ve plates yapıyorsun.Hatta bunlara devam etmen konusunda sana tavsiyede bulundum.Fakat fazla spor kaslarda laktik asit birikmesine ve kasların erimesine yanmasına neden olabilir.o yüzden 2-3 değişik aktivite yerine bunu 1 e indirmeni tavsiye ederim.Platesi veya başka extradan sporları bırak.ya fitness yap yada diğerlerini.yoksa vücut çekemez ve kaslar kötü duruma gelir.daha doğrusu gelebilir.Birde mekik hakkında bazı bilgiler daha aktarayım.Fazla mekiğin bazı zararlarından bahsetmiştim bir zararından daha bahsedeyim.Fazla mekik eğer yağlar karında varsa.yağların kasa dönüşmesini sağlar.Yağlar tabiki teorikte kasa dönüşemez.buradaki kastım;sen üstteki yağ tabakasını atmadığın sürece çok mekik çekersen,yağlar kas gibi sertleşecek ve bunların dışarı atımı zorlaşacaktır.Uzun bir müddet(8-9 ay) internete giremiyeceğim.O yüzden bu tavsiyede bulunmak istedim.Artık nete giremiyeceğim umarım yeteri kadar yardımcı olabilmişimdir,daha önceki msjlarımda da.

dishiwelet bunu beğendi.
  16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    o zaman 6 gün cardio+sınav+direnc egzersizleri+mekik devam edeyim diyorum haftanın 3 günü cardio+agırlık (agırlık olan günlerde) direnc egzersizleri+mekik+sınav yapmayayım platesi yapacagım zamanlar hergün var plates cardio 30 dk+plates 30 dk yapayım agırlık olan günlerde plates yapmayayım olurmu böyle veya bana bir program yazarmısın kısaca bugün mekik olayını üst karın 10 kere oblisklere 10 kere ve alt karın 10 kere yaptım mekik olayını artık az yapıyorum üstünde yaglar biraz var bunları o zaman cardioyla eritip kıvama geldigi zaman mekik olayını biraz fazlalastırırım olurmu?
    bana inanılmaz bilgiler verdin cok sey ögrendim sayende cok tsk ederim bıkmadan hep yardımcı oldun bana neden yoksun peki bu kadar uzun bir süre özel degilse acıkcası üzüldüm :(

17. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Üniversite sınavına bu sene gireceğim.O yüzden interneti kullanmıyacağım.Yaşım 18.Bu sporda benim yaşım kadar tecrübeye sahip arkadaşlar var.Program yazarım ama sana benden çok daha iyi program yazabilecek üstadlar mevcut.Diez,FleXoR gibi bu işi bilen üyelere özel mesaj atıp,durumunu özetlersen(ne kadar zamandır spor yapıyorsun,şimdi neleri yapıyorsun vs) sana benden daha iyi bir program hazırlarlar.Güzel ve hoş bir bayansın,sana yazacağım programda belki hatalar olur,sonra kalıcı sorunlar olur,vücudunda sorunlara neden olmak istemem.Verdiğim bilgiler sana yardımcı olduysa sevindim,ama bir program yazabilecek düzeyde değilim.Eğer program yazarsam yıllardır bu işi yapan abilerime de haksızlık etmiş olurum.

18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    üniversite sınavını kazanman dilegimle eminimki basarılı olursun:) yasının 18 oldugunu bilmiyordum daha cok gencsın kıymetini bil olurmu alısmıstım sana burda görememek zor gelcek:) ama sevindim güzel birsey icin yoksun nette bu herseyden önemli gelecegin umarım istedigin gibi olur yasın 18 olmasna ragmen bilgilerin cok fazla ben bu yüzden senden program istemistim :) sayende cok sey ögrendim haksızlık edemem hersey icin tekrardan tsk ederim bana cok yardımcı oldun bunları unutamam :) yolunun acık olması dilegimle kendine cici davran olurmu bizleride unutma sevgiyle kal...

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ekim 2009

Sayfayı Paylaş