Fazla kilo sorunu..Bana da yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve dishiwelet tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Müdahele etme isteği uyandı içimde.Slymnasye çok güzel açıklamış,benide aydınlattı.Orada bir nokta dikkatimi çekti onu aktarayım.Dediki:az ağırlıkta çalışırsan adonis kasını oluşturur.Ne demek adonis kası.Adonis kası tabiri caizse unisex kas.Kadında ve erkekte cinsel bölgeyle,göbek arasında yanlarda bulunan bir kas.Bu kas,ister kadında ister erkekte olsun.Kişiye fazlasıyla sexapalite katar.O yüzden düşünmeni tavsiye ederim.Adonis kası şu şekilde durur.Geliştirmeye bağlı olarak daha belirgin veya daha az belirgin olabilir(resime göre).Bu arada,2 kg ağırlıkla çalışmanın belinde sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.Ama şartım var.Hareketi doğru ve yavaş yapman lazım.hızlı bir şekilde belini sürekli oynatarak yaparsan sorun olabilir.belin ağrır.

Son düzenleme: 27 Eylül 2009
    dishiwelet bunu beğendi.
  2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Korkmana gerek yok.Koşma bacak kalınlaştırır,eğer diğer hareketleride bilinçli yaparsan kalınlaşma flan olmaz.(orada söylemeye çalıştığım sadece örnekti,bacak kalınlaşırsa çözümü zor demek için yazdım,yoksa o hareketin bacakla alakası yok)3 set 12 tekrar yapmanı tavsiye etmem.bodyciler kasları geliştirmek için 8-10 hatta 12 tekrar yaparlar.Yani yağ yakımı değil,kas gelişimi için.Sense kasları toparlayıp yağları yakmak istiyorsun,yağları yakarkende kasları büyültmek değil,toplamak,sıkılaştırmak,tabiri caizse taş gibi bir vücut elde etmek istiyorsun.Yani fitness yapman gerekiyor.Fitness içinde 15-20 tekrar önerilir.Yani;Yağ yakımı için 15-20 tekrar önerilir.3 set 12 tekrar yapacağına,kendini zorla 2 sette 18-19-20 tekrar yap.hatta yapabiliyorsan 3 set 20 tekrar yap.tekrarı 15+ tuttuğun sürece(20 yi geçme) tam fitness yapmış olacaksın.12 yapmakta belki sorun olmaz(kısa vadede) ama 20 tekrarın yerini asla tutmaz.

dishiwelet bunu beğendi.
  3. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    iste integral benim biraz 3-4 cm kadar inceltmem gereken bu bölgeydi bu taraflara dogru mekiklerde yapıyorum cok fazla birsey aklamdı zaten ama biraz daha gitse fena olmıcak ama durdu iste gidermi onuda bilmiyorum acıkcası :( daha önce arastırdıgımda yana egilmenin adonis kaslarını cok ama cok az calıstırdıgını okudum hic yapmadım bu hareketi etkili mekikleri yapmaya basladım zayıfladıgımdan beri tabii faydasıda oldu 12 cm inceldi belimle birlikte aynı gidiyor zaten devamda ediyorum bakalım :)

İnteqral bunu beğendi.
  4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    aa super bu yine birsey ögrendim sayenizde :) ben bilmedigim icin 15 tekrar 3 set dedim ama etkisi fazla tekrar yapmaksa 20 yaparım hic sorun degil 15 beni zorlamıyor cünkü o zaman 20 tekrar 2 set yapayım baslangıcta eger zorlanmazsam 3 sete cıkarırım bu bilgi iyi oldu tsk ederim :)peki sürekli böyle yapabilirmiyim yoksa zamanla dahada arttırmam gerekecekmi cünkü seninde dedigin gibi sıkılasmak toparlanmak icin istiyorum fazla kaslı bir görüntü istemiyorum

5. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Keske dedıgın ozellıgı sen kullansaydında 3 dk arayla 2 mesaj üstüste yazmasaydın!..

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Sende keşke bilmeden konuşmasaydında sussaydın.msj yazıyorum sonra yeniliyorum son msj benim.bir daha yeniliyorum benden önce biri yazmış.bu tip sorunlarla karşılaştım tamam mı?2 Kişiye birden cvb veriyordum o anda.2 kişinin birden yazısını okuyordum.İlla birileri insanın paylaşım duygusunu durduracak insanı fitil edecek.aferim başardın devam.Msj yazıyorum böyle düşünüyorum diyorum yoo yanlış diyip ağzıma tıkılıyor,hadi cümlelerde yanlışım bulunmuyor ota bişeye bahane bulunuyor biri geliyor eleştiriyor.yok şunu beyenmedim yok tipin gıcık diyecek düzeye doğru gidiyor.

Son düzenleme: 27 Eylül 2009
  7. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    2 set 15 tekrardan 2 set 20 tekrara çıkar.2-3 gün sonra 3 set 15 tekrar yap.gene 2-3 gün sonra 3 set 20 tekrar yap.Oda kolay gelirse 4 set 15 ve sonrasında gene 4 set 20 yaparsın.4 sette sabitlersen iyi olur.en son 4 set 20 tekrarda sabitle.

dishiwelet bunu beğendi.
  8. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bugün cardıodan sonra agırlık calısmam vardı senin dedigin gibi yaptım 20 tekrar 2 set aslında 3 set yapayım dedim ama sona dogru acımaya basladı :( o yüzden yapamadım sanırım bir süre böyle dvm etcem ya da bugün cok erken uyandım belkide ondan olmadı halsizlik var diye ama iyi calıstım:) o zaman cars günü 3 set 15 tekrar yapayım cumada 3 set 20 tekrar yapayım eger zorlanmazsam zorlanırsam cuma yine 2 set 20 tekrar yapayım olur degilmi? tsk ederim:)

İnteqral bunu beğendi.
  9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    lütfen benim sayfamda bu tarz seylerle gelmeyin burda bana yardımcı olmaya calısan bir arkadasım var ve buna saygı duyun!

İnteqral bunu beğendi.
  10. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    ewt.muhtemelen vücut yakında alışır.yavaş yavaş arttır.baktın zor geldi azalt.Ama en son 4 set 20 tekrarda sabitle.Vücudun yavaş yavaş alışacak ve tekrarlar artsada sorun olmuyacak,yanma ve zorlanma ilk gün doğal,sonuçta vücut ona alıştı(eski çalışma temposuna).Böylelikle yağ yakımı iyi seviyeye gelir.

Son düzenleme: 28 Eylül 2009
    dishiwelet bunu beğendi.
  11. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    tamam o zaman senin dedigin gibi yapmaya devam eger zorlanırsam azaltırım suan cok fazla zorlanmıyorum sonuna dogru biraz yandı bugün birde agır calıstım cardio özellikle sanırım ondan halsiz düstüm plateste vardı birde agırlık olunca ondan galiba cars 3 set 20 tekrar deneyeyim zorlanırsam 20 tekrar 2 set yaparım yine bu arada forumda karın kaslarıyla ilgili birsey okudum hergün yapmak iyi degilmis sanırım off napcam ben ya :( birde integral birsey sormak istiyorum sen zaten benim hocam gibi oldun :D bıktırcam sonunda seni :D sitese videolar bölümü vardı indirmek icin ama dünde baktım bulamadım nerde oldugunu biliorsan bana yardımcı olurmusun ordan birseyler indireyim diyorum tsk ederim

İnteqral bunu beğendi.
  12. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Videolar konusunda tam bir bilgim yok hiç izlemedim.Ama umarım bilen bir arkadaş yardımcı olur.Bu arada şu tekrarlar için müdahele etme isteği uyandı.Şimdi yaparsın zorlanırsın eskisine dönersin.tekrar yap belli bir zaman sonra.sürekli dene hiç bıkma.4 set 20 tekrara gelesiye kadar bıkmadan dene.bunları olurda yapamazsın zorlanırsan diye söylüyorum.insan vücudu inanılmaz dayanıklı ve alışkan muhakkak alışacaktır.Karın kasını hergün yapmak iyi değildir demişsin.sen mide hareketlerini araştır istersen onları yap.mide hareketleri sınırsız.

dishiwelet bunu beğendi.
  13. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben hergün yapmaya devam ediyorum karın kasları olayını sıkıtıgım zaman baya bir sert artık ama hala yaglar var :( sonucta devam etcem en zor eriyen yer tekrarları 20 tutuyorum o zaman setleride yapabildigim kadar yapcam tekrar tsk ederim:)

İnteqral bunu beğendi.
  14. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    belki eskiden tekrarları az tuttuğun için yağlar gitmemiştir.Şimdi yağlar gidecek kaslar toparlanacak.15 tekrara göre daha fazla verim alacaksın.karın kasların sert olsun,taş gibi,sorun olmaz.yeterki baklava baklava değil fit dursun.tabi istersen baklava baklava yap o senin zevkin,ama bir kadında güzel durmaz.adonis kasını çalıştır yeter:Dkarında yağlar gitsin güzel dursun.Benim avatar gibi olmadan bırak:D

dishiwelet bunu beğendi.
  15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bende baklava gibi durmasını sevmiyorum ama 4 aydır spor yapıyorum bu bölgede cok fark yok cm olarak baya gitti ama hala var üstelikte sıktıgım zaman sert birde adonis kasını nasıl calıstırcam peki aslında güzel bir videom var 17 dk lık karın icin sana özelden yollasam bakarmısın ? en azından fikir alırım senden baklava gibi olmasını önlemek icin ne yapmam lazım? tsk ederim

İnteqral bunu beğendi.
  16. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Adonis kası hakkında:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/adonis-kasi-t8043.html

Kas oluşumu sonrasında,kası yok etmek imkansız.Mesela yanlış hareket sonucu basenlerde kas olursa geri dönüşü zor.Kas eritmek diye birşey yok çünkü.Bu konuyu tam bilmiyorum-baklava karın-o yüzden net birşey söylemek istemiyorum,sonuçta aktaracağım bilginin sonucunu net olarak bilemezsem sana zarar vermiş olurum.Nasıl baklava karın yapmadan,yağları eritirsin meselesine,sadece mantık yürütebilirim.Sen orayı çalıştırmak için kası çalıştırıyorsun,çalışan kas yağı yakımına yardımcı oluyor,kaslar toplanıyor ve fit oluyor.Fitness ın mantığı bu.Yani karındaki kasları çalıştırdığın sürece(fitness çalışarak) o kaslar muhakkak sertleşecektir.ve yağlar gidince baklava karın çıkacaktır.Baklava tabiki her zaman baklava gibi olmaz ama az buz bir şekil ortaya çıkar.Fitness yapmadan en azından karın hareketlerini yapmadan fitness yaparsan böylelikle sorun çözülebilir diye düşünüyorum.Ama bu benim düz mantık düşüncem.Diyet+Karını çalıştırmayan hareketlerle çözüme gidersin.Ama böyle olursada karındaki yağların erimesi güçleşir,çünkü karını çalıştırmıyorsun.Belkide karın kaslarını çalıştırarak,baklava yapmadan eritme yöntemide vardır.Bana hiç mantıklı gelmesede olabilir.Bu konuda daha bilgili üstadlar sana yardımcı olacaktır.Birde şu tarz birşey aklıma geldi.Bayan olduğundan direk kaslı az yağlı vücut hiç iyi durmaz(bana göre tabiki).Sana balık etli olman konusunda tavsiyede bulunmamın bir sebebide buydu.Zaten kadınlarında anatomiksel olarak erkeklerden daha yağlı bir vücuda sahip.Eğer vücudundaki yağ oranını çok aşağılara çekersen,ilerde prolaktin salgınlaması gibi bir sonuç doğabilir,veya yağ oranı düşmesinden,erkeksi özellikler çıkar ve vücutta kıllanma görülür,çocuğunun olmaması gibi sonuçlar bile doğabilir.Kız çocuklarında adet görmek için vücudunun belli bir yağ oranında olmasının nedenide bu,veya +30 yaş üstü kadınların,balık etli olanlarında ikiz bebek olma olasılığı fazladır bununda nedeni yağ oranı.O yüzden diğer çözümümde sporu biraz daha devam ettirip,1-2 kilo vermen ve son noktayı koyman.Son noktayı koyman derken.Bırakmandan bahsetmiyorum.Plates,yürüyüş vs devam edersin ama artık zayıflama derdine düşmezsin.sıkılaştırırsın,kilonu korursun.Şunu eklemekte fayda var son olarak,karın kası özellikle kadınlarda tak diye çıkan birşey değil.kısa vadede karında baklavalaşma muhtemelen olmuyabilir.+Videoyu bekliyorum,inceleyip elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

dishiwelet bunu beğendi.
  17. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    cok güzel bilgiler wermissin ben karın kasları icin 6-7 hareket ve 16-17 tane yapıyorum her hareket icin daha fazlasını yapamıyorum belim agrıyor biraz sorunlu belim söyle yapsam cardio zaten yapıyorum sonradanda yer hareketlerine geciyorum zaten mekik olayını kasları biraz calıssın diye az yapsam olurmu cünkü o bölgedeki yagların erimesi icin ne dersin? seninde dedigin gibi bende cok kaslı bi vücudu bayanda sewmıyorum bayan dedigin kıvrımları olur estetik sekilde cok zayıf görünen bir vücut asla tercih etmem biraz dolgun olmalı kilolu degil ama dolgun bu arada yag ölcümü yaptırsam iyi olur sanırım bunu nasıl yaptırmam gerekıyor en azından ona göre sporumu yapayım diyorum

18. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    mesajım geldimi bilmiyorum ama bulamadım nasıl yollayacagımı :(

19. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Mekik hareketlerini azaltsan sorun olmaz.Yağ ölçümünü en iyi hastahanede yaptırırsın.Ama internette de bir fikir vermesi açısından siteler mevcut.ideal yağ kilo oranı diye googlede ararsan,karşına çıkar.orada kilonu ve bel çevreni yazıyorsun sana bir oran veriyor.tabi ne kadar doğru bilemiyorum.o yüzden en güvenli olanı hastahane.Video yollamayıda,eğer bilgisayarındaki bir videoyu yolluyacaksan boyutu büyük olduğundan pm olarak yollanması zor.

Son düzenleme: 29 Eylül 2009
    dishiwelet bunu beğendi.
  20. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    mekikleri artık azaltıyorum yag oranını en iyi hastanede ölctüreyim o zaman en azından tam bir bilgi olur ona görede davranırım video 17 dk lık beceremedim zaten :(

Sayfayı Paylaş