Fazla Kalori açığı nasıl kapatabilirim ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve XANTY1 tarafından 20 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. XANTY1

XANTY1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamlar ,

Yurtta kalmam sebebiyle karbonhidrat açısından fazla açığım kalıyor.Protein ihtiyacımı yine karşılıyorum supplementte yardım ediyor bu konuda ama gainer alacak kadarda param kalmadı :) Kilom git gide düşüyor artması gerekirken :D Antreman progrmaı olarakta flexor hocamın yeni başlayanlar için yazdığı programı uyguluyorum birebir.

Boyum : 1.80
    Kilom ise : 72

Sabahları 4 yumurta ( 2 si tam 2 sinin sadece beyazı) , 100 gr yulaf ezması(bunu elma ile yiyorum yoksa yenmiyor) + kibrit kutusu kadar yarım yağlı beyaz peynir + yarım domates + yarım salatalık + 1 küçük kibrit kutusu kadar satılan koska tahiin pekmez + 12 adet zeytin + 150 ml süt
    Ara öğün : 10-12 adet badem (kavrulmuş bimden alıyorum) ve bu öğünden bir 30 dakika sonra 100 gram lor yiyorum.
    Antreman öncesi haftada 3 gün ton balığı yiyorum yemediğim günler ise ara öğünden sonra antremana gidiyorum şartlar bunu gerektiroyor :)
    Antreman sonrası 1 ölçek whey (yaklaşık 30 gram proteine denk geliyor)
    Ana öğün : Bu öğünüde tabi yemekhanede yiyoıruz kahvaltıyıda kantinde yapıyoruz.Protein kaynağı olarak her gün tavuk yemekleri var onları alıyorum.Tahminim yaklaşık 1 tabakta 150-200 gram kadar tavuk vardır.(Tavuk Haşlama , Tavuk Sote , Fırında tavuk , tavuk şiş , tavuk kavurma , haşlanmış beşemel soslu tavuk) Tavuk yemeğinin yanındada pilav(bulgur veya pirinç) varsada makarna alıyorum 1 tabak.

Yatmadan önce : 10 adet badem , 100 gram lor

böyle besleniyorum genel olarak.Yurtta kaldığım için gündüz vakitleri makarna pilav falan pişirme imkanım yok.Ama karbonhidrat açığı fazla kalıyor.Bunu bir şekilde çözmem lazım.Sizce nasıl kapatabilirim ? Bu arada vgye yeni başladım henüz yeniyim.

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    1 paket yulaf, 1 kaşık, 1 şişe su, at çantaya arada yersin. veya evde kalan bir arkadaşın varsa 1 tencere pilav, makarna vs haşlat, sonra dolaptan kaba koyup koyup yanına alabilirsin. dilimlenmiş tahıllı ekmeklerden, alman ekmeklerinden vs alabilirsin arada yersin, biraz masraflı olabilir ama o.

veya kantinde vs ekstra porsiyon alman gerekecek.

aklıma bunlar geldi şuan.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2016 ---
    ha şimdi aklıma en iyi cevap geldi; eti cicibebe!

hem lezzetli hem de acaip besleyici kesinlikle deneyebilirsin.

Son düzenleme: 20 Mart 2016
    XANTY1 bunu beğendi.
  3. XANTY1

XANTY1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam bunu araştırıp bulmuştum.Ama şekerin fazla olması korkutuyor.Ben çabuk kilo alıp çabuk kilo verebilen bir vücut tipine sahibim.Son 1 haftada malesef 2 kg gitmiş benden beslenme programımda yukardaki gibiydi.Eti cicibebe beni kurtarırmı acaba karbonhidrat bakımından? fazla yağlanmayalım sonra :D

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    onu alırsan diğer besinlere dikkat edersin olur biter neden olmasın, ama tabi 1 paketi oturup gömme benim gibi 2 kere yaptıktan sonra belden 2cm alıyorsun :D

5. rahimgk

rahimgk Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    -
    Yer:
    ankara
    mass kullanmalısın fakat paranın olmadığını söylemişsin, o halde maltodekstrin alabilirsin abicim. 2.5 kilosu yaklaşık 30 lira kadar. onada paran yoksa spordan sonra jelibon yiyebilirsin. ama muhakkak depolarına takviye yapmalısın. kal sağlıcakla ...

6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    699
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    üç kuruş kalori fazla alacak diye maltodekstrin, jelibon mu tüketsin?

E ozaman bu adam niye yorulsun ki? gider hamburgercide bir seferde 3k kalorisini yer çıkar?

hayret ya

7. a7fox

a7fox Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Glisemik endeksi düşük olan karbonhidratlar almalisin. En kolayi kepekli pirinç, kara bulgur, patates gibi. Tabi bunlari yapacak bir yeriniz yoksa biraz gelisi guzel beslenmeniz kacinilmaz. Yukarda arkadasin dedigi gibi yulafta bu is icin biçilmiş kaftan. Istediginiz yerde sutle yada yogurtla kolayca beslenebilorsiniz.

XANTY1 bunu beğendi.
  8. XANTY1

XANTY1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam kahvaltıdan sonra 1 kaşık fındık ezmesiyle 100 gr yulafı karıştırıp yanındada 1 elmayı tüketiyorum.Marketten kepekli galeta , ve kepekli şu çubuk kraker gibi olan şeyden (adını unuttum) aldım.Bunların glisemik indeksi düşük.Arada yiyorum gün içinde(genel olarak antremandan önce).Eti bebe bisküvisi aldım onudbua 1 kase sütle 4-5 tane kırıp ezip atıp yiyorum.Akşam yemeğindede 1 kase boyutunda pilav(bulgur veya beyaz prinç oluyor sanırım margarinle yapılıyor ama yapacak bir şey yok yemek zorundayım ) 1 tabak makarna(bundada margarin kullanılıyor olması gerek) yakllaşık 150 gram kadar oldugunu düşündüğüm tavuk yemeğini yiyorum.Dün dinlenme günümdü bugün antremana gidince tekrar bir kiloma bakıcam azalma varsa zorunlu olarak biraz kirli beslenmem gerekicek galiba.

Sayfayı Paylaş