Fazla cardiyo kas yıkımı yapar mı

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Gzmmkplnn tarafından 11 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Gzmmkplnn

Gzmmkplnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım, 169 boyundayım ve 50 kiloyum. yaklaşık bir senedir düzenli spor + dengeli bir diyet yaparak formumu koruyorum. Fakat bu yaz, her gün yaklaşık bir saate yakın yüzdüğüm için ve aynı zamanda biraz katı bir diyet programı uyguladığım için istemdışı çok fazla kilo vermiştim. 6-7 ayda daha bilinçli ve daha fazla miktarda beslenerek ve haftada 1-2 gün fitness, 1-2 gün de tempolu yürüyüş yaparak kilomu toparladım ve kıvrımlı hatlara ulaştım. Fakat bu yaz aynı şeyi tekrardan yaşamak istemiyorum. Bir yerlerde fazla cardiyonun kas yapımını engellediğini okudum. Yüzme de bir cardiyo ve yağ yakıyor. Ben böyle bir şey istemiyorum. Bunun için ne önerirsiniz? Nasıl beslenmeliyim?

2. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Vücut agirliginiza ve günlük aktivitenize göre kompleks karbonhidrat miktarinizi ayarlarsaniz overtraning olup kas kaybı yasamazsiniz tabiki tavsiyem kompleks karbonhidrat almaniz vücuda

3. Gzmmkplnn

Gzmmkplnn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten kompleks karbonhidrat tüketiyorum sadece, peki miktarı ne kadar olmalı? Ve her gün sade dondurma tüketsem zararı olur mu ? Teşekkürler

4. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    200 gram kompleks karbonhidrat yeterli olacaktır günlük aktivetenizi karşılamak için şekeri hayatinizdan meyveler dışında çıkarmanız ı tavsiye ederim

berkay7743 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş