Fazla bir iddiam yok ne yapmalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hasansinayan tarafından 6 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hasansinayan

hasansinayan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yaşım 36 öncelikle onu belirteyim ki bu yaştan sonra toparlanirmiyim :) vücut olarak kötü değilim geçen yıl 3 ay kadar yaptım ama kafama takılan gittiğim merkezde hoca farklı bu ene yeniden başlamış gibi gittim verilen anteman yine farklı :) mesela geçen yıl önce kardio sonra ağırlık idi bu sene tam tersi diyor hoca. Sonuç olarak ben sadece göbeğimi eritmek ve göğüslerimi toparlamak istiyorum. Boy 178 kilo 73 . Aşırı kilo almak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım hafiften bir kas yapmak için ve yağ yakıcı ihtiyacım varmı. Setleri 3×12 şeklinde verdi hoca arkasından 15 er dk kardio koşu bisiklet vs.

2. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Önce ağırlık sonra kardiyo bence de uygun. Aslında doğrudan salonda kardiyo yapmak yerine, salonda sadece ağırlık çalış. Dışarıda ise akşamları ya da sabahları tempolu yürüyüş yap temiz havada.
    Kilo vermek istiyorsan, Bodyciler gibi çalışmak zorunda değilsin. Ağırlıkları hızlı hızlı kaldır ve dinlenme sürelerini kısa tut. Burada amacın yağ yakımın sonuçta.
    Ama kilo vermenin özü spor değil, beslenmedir. Bunu unutma. Beslenmeyi iyi ayarlarsan, hiç spor yapmadan da zayıflarsın.
    Sonuçta gün içinde hareket ediyoruz, o hareketleri gün içinde topladığında hatırı sayılır kalori harcamış oluyorsun. Sağlıklı ve düşük kalorili beslenme programı ile zaten zayıflarsın.
    Spor, sağlık ve güç için yapılmalı. Yoksa, 1 saat kan ter içinde kal, gidip kendini tutmayıp yağlı ve şekerli bir şeyler yediğinde kilo bile alırsın. Günde 4-5 saat spor yapan ama göbekli olan nice sporcu tanıdım.
    Aslolan beslenmedir. Spor, yardımcı bir unsurdur.
    Ben zayıflamak istediğimde menümde; yeşil çay, light yoğurt, salata, kuruyemiş ve bol su; muhakkak olmazsa olmazlarımdı.

3. hasansinayan

hasansinayan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam cevap için çok teşekkür ederim. Gün içinde çalıştığım ortamda günde en az 10 km yürüyüşüm var haliyle iş çıkışından sonra antrenman yaptığım zaman baya yorucu geçiyor. Kahve bom tüketen bir insanım yani kafeine alışkınım sormak istediğim bu güç takviyesi için birkaç konuda kafein ve ceratinli performans artırıcı gördüm almam uygun olurmu yoksa sadece eczaneden bir multivitamin alsam yorgunluk hissini kaldirabilitmiyim çünkü isimde baya tempolu.Beslenmeme dikkat edicem doğru söylüyorsunuz çünkü yoğun iş temposunda bile göbeğim çıkıyor çok çabuk kilo alıyorum.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bu kadar koşuşturmacadan sonra kardiyoya gerek bence. Sonuçta bir de bu koşuşturmacanın üstüne ağırlık ve kardiyo seni spordan soğutabilir.
    Ben olsam sadece ağırlık çalışırdım. Ağırlıkta da gerekli-gereksiz çok hareket var. Squat, deadlift ve bench press gibi baba hareketleri yapsan yanına da birkaç patlayıcı kuvveti artıracak ağırlık çalışması yapsan, hem güçlenir, hem kuvvetlenir hem de yağ yakarsın. Bazı patlayıcı kuvvet çalışmalarını evde de yapabilirsin, eline 2 adet dambıl alıp yatağa sıçramak gibi:)(Box jump ın ağırlıklı versiyonu)
    Ya da shoulder press-military press gibi hareketleri, dizlerini kırarak ve ayak bileklerini de sıçrama için kullanarak hızlı ve seri şekilde yapabilirsin. Sadece bu 5-6 hareketi yapsan bile kendinde çok ciddi bedensel ve ruhsal değişim hissedeceksin.
    İyi bir beslenme ile bütünleştiğinde, harika olacaktır.

5. hasansinayan

hasansinayan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkürler hocam bilgiler için çok sağolsun.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş