Fazla beslenemiyorum protein ihtiyacını tozlardan alsam olur mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve denixex tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    üniversite okuduğum için fazla zaman bulamıyorum , tam istediğim gibi yemek yiyemiyorum dolayısıyla kaslarda gelişmeler yavaşladı iyice bu aralar , diyorum ki bütün parayı supplementlere bassam yemeklerin yerini tutar mı ?
    protein bcaa glutamin kreatin ne varsa hepsinden alsam her gün 2-3 kere falan kullansam olur mu ?

2. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Dostum yerine tutmaz, besin herzaman bir adım öndedir. Bende üni. okuyorum ve yemeğimi önceden hazırlayıp gaplara ayırarak okula götürüyorum. Eve geldiğimde yemeğim hazır dolapta bekliyor. 2 gün bulgurumu önceden hazırlıyorum. Tavuğumu bir ertesi güne her gün pişiyorum ve taş çatlasın 30 dk - 1 saat mutfakta duruyorum. Bence sende yapabilirsin. :)

denixex bunu beğendi.
  3. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    hocam mesela bizim pazartesi ve salı günleri sabahtan akşama kadar ders oluyor çok yoğun oluyor 1 kere falan yemek yemek için zaman kalıyor , onun dışında sadece 10 dakikalık tenefüsler var onlarda da yemek yenmiyor zaten , yazın günde 5-6 öğün falan yerdim epey kilo almıştım şimdi 1 haftada verdim çoğunu , yani en fazla 1 öğün yiyebilirim okulda , onun yerine shaker hazırlasam tenefüslerde falan sütle beraber falan içsem nasıl olur ? günde 3-4 servis protein falan içersem zararlı olur mu ?

4. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Tozlardan alicaginiz protein 2 olcek desek ortalama 50 gram..fazlasi bizim gibi amator sporculara zarar verebilir..kilonuzu bilmiyorum ama geriyede birsey kalmiyor..ton baligi var tavuk doner var bunlar ogrenci isi ve ptatik..geriye kalan proteini bu tip gidalarla karsiliyabilirsiniz...tabi burda karbonhidratta lazim..onuda artik tam tahilli ekmeginizi alip doneri bu ekmege yada ton baligini bununla yiyin...vs vs...ayni sorun bendede var isimden dolayi beslenme konusunda cok sorun yasiyorum..ama idare ediyorum...arada isim dolayisiyla koylere vs gidiyorum..yabani guvercinlere gozum gitmiyor degil:) saygilar

denixex bunu beğendi.
  5. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    hocam kilom 74-75 falan ama büyüyemiyorum bu aralar , hacim alamıyorum o yüzden 2-3 saatte bir protein karbonhidrat falan almam gerekiyor ama alamıyorum işte okul yüzünden aralarda shaker içsem dediğiniz gibi zararı olur diye tırsıyorum bir yandan da

6. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Hacim icin protein degil..karbonhidrat lazim..oda gainer ..gaineride hakkiyla kullanirsaniz 5kg lik gainer 14 gunde bitiyor..ve ortalama 170 250tl arasi..yulaf olabilir...ben yulafi kafaya dikiyor agzima su alip hap icer gibi iciyorum pratik ouyor...en guzeli anaokulunda oldugu gibi kendinize beslenme cantasi hazirlamaniz..muz yulaf..snicker cikolata findik fistik ceviz vs vs..protein tozunuda ufak pet siselere koyun suyunu sonradan ilave edin kullan at...

7. denixex

denixex Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    gainer kullanmayıda düşünmüştüm hocam ama bırakınca gainer ı alınan kilolar geri giderse diye tırsıyorum , mesela şuan muscletech nitro tech kullanıyorum bir ara ara vermiştim o sırada hacim kaybettim mesela bunda da ne kadar hacim kaybı yaşarım bırakınca ?

8. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Gaineri birakinca kesinlikle tabiri caizze bir sonme oluyor...artik icine ne koyuyorlarsa...ve inanin cok pahaliya geliyor 15gun icin 200lira cok...bunun yerine evde findik fistik ceviz yulafi blendirdan gecirin daha ekonomik olur..pudinkte guzel kilo yapiyor biraz yag yapiyor ama bulk donemi icin yarin kiloluk pudinkler birebir...birde bimde aycekirdegi ici satiliyor 900kurus...ve muthis kalorisu var...yaglanmaktan korkmuyorum isteyince geri veririm diyorsaniz oda guzel secenek..

denixex bunu beğendi.
  9. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Supplementlerin yemeğin yerini tutacağını düşünmüyorum.Mecbur yiyeceksin okula götüreceksin artık birşekilde hallet , ayrıca okulda içmek için süt , muz , yulaf , fıstık mikserden geçir iç artık kalorini ve besin değerlerini ayarla.

denixex bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş