Fazla Çalışmanın kasa zararları ?

Konusu 'Diğerleri' forumundadır ve YürekLi tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YürekLi

YürekLi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar dha doğrusu abilerim ben 15 Yasındayım . Ben işte böyle şınav mekik barfiks dambıl flan çalışıyorum evde ya mesela fazla agırlıkla calısınca veya fazla çalışınca kaslar koparmı incinirmi yani bi sorun çıkarırımı ? Yanıtlarsanız sevinirim :)

weightlifter

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kas kopmaz en fazla kas yırtılması olur.İncinme hareketi yanlış yaparsan olabilir.Fazla ağırlık kaldırmak zararlı olmaz.Hareketin yapılışını bilmeden ve tekrar ve set sayılarını doğru ayarlamadan çalışmak kas yıkımına sebep olabilir.Bilassa şınavı zaten biliyorsundur onun düzgün haftada bir program olarak uygulamanın zararı olmaz.Mekiğinde aynı , barfiks çekmeyi öğrenirsen oda problem olmaz.Dumbelldada 3x8 4x8 gibi tekrar ve set sayıları olarka uygula sitemizde var evde dumbell çalışma programı www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html

3. YürekLi

YürekLi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki kas yırtılması ne surede nasıl gecer ? veya amelyat flan lamı duzelyo ?

4. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Yirtik kas lifi boyunun yarisi kadarsa omrun boyunca tamamen iyilesmez daha azida tam iyilesmiyor sadece arada sirada sizliyor,deneyimle sabittir

Sayfayı Paylaş