Faruk Arda HorHor

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve Despo tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 33 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Faruk Arda Horhor
    Diyet öncesi - yarismaya 6 hafta kala.

Saydamin cektigi resimler.

Ekli Dosyalar:

Karakaş, umutn, rocco676767 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Resimlerin Devami.

Ekli Dosyalar:

umutn, saydam, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    teşekkürler Despo...bu adamı facebooktan görmüştüm daha önce...ilk önce, ne yarışmasına katılıyor acaba merak ediyorum..dar bir çatısı var, göğüs yapısı bir tuhaf...sanki alt göğüste bir sorun var...harmstrings ler çok iyi değil maalesef, kalfler de öyle...arka omuzları ve kolları iyi...ama genel olarak estetik bir duruş yok...ben yarışma halini görmek isterim daha cok, o zaman daha kaliteli yorumlar gelebilir...

4. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Saydam kendisiyle görüsüp, resimleri cekti.

Faruk Arda Horhor, su an bildigim kadariyla 50li yasin üzerinde. Defalarca Türkiye sampiyonlugunu kazandi. Vücut gelistirme sporunun Türkiyede en basarili sporculari arasinda.

Bu basliktan alinti:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-kasli-milli-takim-t1488.html

Vücut Geliştirme Türk Milli Takımı'nın en tecrübeli sporcularından biri olan Faruk Arda Horhor, 30 yaşında bu spora başlamış ve tam 16 yıldır aralıksız sürdürüyor. Şimdiye kadar 14 Türkiye birinciliği, iki Balkan birinciliği ve bir de Balkan ikinciliği ve bir de dünya sekizinciliği var. 23-28 Kasım tarihlerinde Çin'in Şangay kentinde yapılacak Büyük Erkekler Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek. Daha önce sekizinci olduğu yarışmada bu kez çok iddialı; "Dünya Şampiyonu olacağım." Bir tekstil şirketinde yöneticilik yapan Faruk Arda Horhor, "spor olsun" diye başladığı bu spordan bir daha kopamamış. Vücudundaki değişiklikleri gördükçe daha çok bağlanmış ve bugünlere kadar gelmiş. "Aynaya baktıkça kendimle gurur duyuyorum" diyor. Bu gösteriden yola çıkarak Horhor'a kadınların vücutçulara nasıl baktığını soruyoruz: "Aslında kadınların çoğu bizim gibi kaslı vücutlara sahip olanları beğenmiyor. Beğenmeyenlerin oranı yüzde 60 diyebilirim. Ama geri kalan yüzde 40 beğeniyor ve biz de onlara gösteriş yapıyoruz." Vücut geliştirmenin sabır ve sürekli antrenman gerektirdiğini belirten Horhor, "Vücudunuz bir anda bu duruma gelmiyor. Hormon, vitamin, çeşitli kimyasal ilaçlar almadan çalışırsanız, benim gibi olmak için en az beş yıla ihtiyacınız var. Vücut geliştirmenin yüzde 50'si de beslenmedir. Örneğin, ben yarışmaya hazırlanırken günde 15 yumurta akı, bir kilo tavuk göğsü ve lapa pilav ile makarna yiyorum.

Ekli Dosyalar:

Azi, umutn, burakula01 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  5. emirturk

emirturk Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Gerçekten çok etkileyici işin içerisine birde ''50 yaş'' faktörü girince olay daha bir inanılmaz hal alıyor.Resimlere imrenerek baktım darısı başıma veya başımıza.Çok teşekkürler Despo !

6. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ilginçtir ki adam 30 yaşında başlamış spora...beslenme için yazdıkları da cok zor şeyler değil, 1 kg tavuk göğüsü, 15 yumurta akı,lapa pilav vs...b,ir yerde yazmış ilaç almazssanız benm gibi olmanzı için 5 seneye ihtiyacınız var diye...merak ettim, kendisi kür yapmamış mı ki hiç?...kesin yapmıştır, ama gh kullanmamıştır bence...yarışma kilosu düşük olmalı, 65-70 kg gibiı birşey herhalde...yarışmada bayagı define olmuş...bacakları pek görünmesede quadricepsler iyi gibi duruyor...tebrikler demek lazım, ilginç bir başlangıc ve başarılı bir vg hayatı...

7. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yarisma resimleri

Ekli Dosyalar:

umutn, diez ve D.Wolf bunu beğendi.
  8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    bence bu resimler daha iyi olmuş...yarışmada cok define oldugu kesin hem de günlük hayattakinden cok daha farklı cıkmış...yani daha smietrik duruyor...yarışmada sırt pozu yok herhalde...front double biceps, back double biceps pozları cok iyi olurdu...merak ediyorum o pozları acıkcası:)..bence eksiklik olarak dar bir çatısının olması +
    harmstringslerini cok iyi olmaması var...bir arkasını dönse daha net yazacagım, ama böyle yarım oluyor yorum...:)

9. Angelossi

Angelossi Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Naturel yarışmalara giren yarışmacıların yarışmaya hazırlık sürecinde olmasa da yarışmalar önceki spor hayatında kürler yaptığı doğrumudur ?

10. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Yarışmalara çok define çıkıması onu rakiplerinden bir adım önde kılıyor sanırım..o yaşta o kadar kurumak ciddi irade ister ve asıl ilginç olan 30 yaşında spora başlamış olması..demek ki hiç bir şey için geç değil.

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaslar Faruk Arda Horhorla gectigimiz pazar gunu arkadasim vasitasiyla tanisma sansina sahip oldum,kendisini cok iyi tanimiyordum ama hep tanimak istedigim biriydi,benim bu sporda en cok hosuma giden ileri yaslardada insanlarin bu spora devam etmesidir,illa musabik olmasina gerek yok,belli bir form dada olmasi benim icin yeterlidir,baska basliklarda da bunu yazmistim,50 li yaslari sporu birakip gobekli, herseyden yoksun kalmis sporculari pek sevmem acikcasi,bu yuzden de Ozer Baysaling(cok rahatsizlik ve sakatlik gecirdi buna ragmen formu hala cok iyi),Ahmet Enunlu(roportajda halini gorebilirsiniz) gibi sporcular benim idolum olmuslardir.

boyle oldugum icinde Faruk hoca ile tanismak bana buyuk keyif verdi,resimlerin arasinda da benim diger arkadasimi gorebilirsiniz,kendisi bizim salondan ama bazi nedenlerden dolayi bu sporu birakmak zorunda kaldi,simdi tum cabami O nu yeniden baslatmak icin harciyorum,kendisinin gelisimi cok hizlidir,eger baslatabilirsem yaza dogru onun da resimlerini cekip koyarim arkadaslar,ayrica beni de Faruk hoca ile tanistirdigi icinde burdan tekrar tesekkur ederim.

Bodysoft ve diez bunu beğendi.
  12. omeralkan

omeralkan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    şağlık
    Yer:
    ankara
    örnek alınması gereken bir sporcu bence alkışlıyorum

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Faruk Hoca çatısının darlığını kas kalitesi ile kapatan bir vücutçu, hiç ağır kilolar kullanmaz, çok nizami çalışır, eklemleri güzeldir, ve spora gerçekten aşık bir adam.
    Etten kemikten görünce çok etkileneceğine eminim D. Wolf ;)

14. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    50 yaşında oldugunu okuyunca gerçekten inanamadım bence daha genç duruyor bu da demek oluyor ki icra ettiğimiz spor gerçekten faydalı boyle kişiler ülkemizde arttıkça spora karşı onyargılı da ortadan kalkacaktır.

Çatısı gerçekten biraz dar ama 50 yaşına göre kas kalitesi çok yüksek bir kişi.

başarılar...

15. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    quadricepslere göre calfler geride sanki. üst vücut güzel, yaşına göre mükemmel. çatının darlığı belin defineyken bile ince görünmesini engelliyor.

16. ayıbogan

ayıbogan Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    boyayı sürünce baya bi değişmiş ama adam yapmış hele karın kasları süper helal olsun....bide süper define olmuş....

bulk_man bunu beğendi.
  17. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Demekki spor aypmak için yaş önemli değilmiş,50 yaşında böyle bir vücuda sahip olmak çok büyük zevk veriyor olmalı insana.
    Faruk hocamızın azmine hayranım bunca yıl aralıksız çalışma ile bu vücudu korumak hiçde kolay olmasa gerek.

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Saydam resimler için emeklerine sağlık..Bundan sonra Faruk Arda Horhor'un BFTR'ye aktif üye olarak kaydolmasını umuyoruz ;)

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    rica ederim diez,kendisine teklif ettim ama internetle pek arasi yok ama bugun uye oldu kendi basligini gormek icin,umarim ilerde kendisini aramizda goruruz ve degerli bilgilerinden faydalaniriz.

hernan77 ve diez bunu beğendi.
  20. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    genel olarak yaşına göre iyi horhor...biraz sırt eksik gibi geldi bana. ama yine de takdire şayan bi vücut. 30 yaşında başlayıp da 50 li yaşlara kadar bu sporu muntazaman yapmak herkesin harcı da değil ayrıca....

desponun göndermiş olduğu 08.09.08 tarihli fotoların içinde ikinci sırada olan ve horhorun solunda bize göre sağda olan arkadaşın da vücudu bana göre mükemmel. fazla define değil ama ilerisi için umut vaad ediyor....

Sayfayı Paylaş