farkli hareketler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mitoo tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelikle herkese iyi gunler dilerim
    Benim sorum su olucak haftada 5 defa idman yapiyorum ve kas gruplarimi haftada 2 kere calistiyorum her idmnda farkli hareketler uygulamaya calisiyorum sizce bu uygunmudur .?
    Not . Amacm hacim kazanmak
    Ve son olarak super set hacim kazanmami saglar mi yoksa parcalamak icn mi uygundur .?
    Simdiden herkese tesekkur ederim

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Süperset hacim döneminde değilde definasyon döneminde yapmak daha uygundur.

Her idmanda farkli hareket yapmak bence iyi sonuc vermeyebilir vücut daha bir harekete alışmadan degistirip ona alışmadan birdaha değiştirmek yarar sağlamayabilir. Bir programdan verim almadan değiştirme bence.

3. yasin ibrahim terzioğlu

yasin ibrahim terzioğlu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Blonde gerekeni söylemiş. Harekete alış. Aynı hareketlerde ağırlığı arttırarak şaşırt. Sonra belli bir zaman sonra kaslar onlara da alışır. İşte tam o sırada değiştirirsin olur biter.

Blonde bunu beğendi.
  4. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    haftada 5 gün de fazla değil mi? nasıl dinlenebiliyorsun?

5. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Hacim kazanmak istiyorsan belli bir kalorinin üstünde kalori almalisin aksi halde antremanlarının bir önemi kalmıyor . Önce Beslenme ve Kalori hesabını düzenle gerisi cok kolay gelecektir

6. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Haftada alti gun bile olur. Kasıt şu dinlenmedeki: antrenman yaptığın kaz grubunun dinlenmesi. Vücudu üçe bölüyorsun araya birgün dinlenme. Böylece bir önceki günün çalışan kas grubu dinlenmiş olur.

Sent with tapatalk!

7. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Oncelikle tum cevaplar icin tesekkur ederim
    Aslinda yasinibrahimin de dedigi program 6 gun ama gercekten yoruluyorum
    1 gun gogus arkakol
    2 gun sirt biceps
    3 gun omuz bacak
    Ne biliyim bi gun bench diger gun dumble press yapmak sanki daha iyi geliyo bana ama yorumlarinizi dikkate alicam tabiki
    Beslenmem fazlasiyla iyi protein tozuda kullaniyorum hazir konusu acilmisken bcaa ve glutamin onerirmisiniz

8. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Ultimate nutrition 12000 powder tek geçerim. Glutamin protein tozunda var diye kullanmiyorum ek olarak.ama haftanin alti gunude gideceksin dengeyi bozdun mu..... olur

Sent with tapatalk!

9. afg01

afg01 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Bende haftada 5 gidiyorum ortak ama programlarimiz biraz farkli. Ben gogus biceps omuz triceps yapiyorum bunlar haftada 2 oluyor sirt bacak haftada 1 gun..

10. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Çok yanlış hocam...
    Bence yapacağın en büyük hata haftada 4 günü geçirmendir ve ara vermemendir. Kaslarım büyümüyor dersen en büyük sebebi bu olma ihtimali çok yüksek. Haftada 4 gün normal bir gelişim için idealdir. Kendimden ve çevremden biliyorum. Fazlası kilo ve kas kaybı açısından da risklidir. 4 seneden fazladır body yapıyorum 3 parçaya bölüp araya bir gün koyarak 6 gün gitmeyi ne gördüm ne duydum. Antrenmanlarımda 1 saati geçirmedim. 2 saat çalışanı da gördüm 5 gün geleni de gördüm ama kütle olarak hepsini solladım açık söyliyim. Sadece hocanın dediğini yaptım yani dinlendim ve sabrettim.
    Eğer nası olsa programım parçalı dün çalıştığım kaslarımı bugün çalıştırmayacam orası da dinlenecek dersen hata edersin. Çünkü buradaki dinlenmeden kasıt tüm vücudun dinlenmesidir. Bu şuna benzer. Uyanıksan uyanıksındır yatağa uzanıp gözlerini kapatman uykunu alman için yeterli değil. Aynı anda uyuyarak aynı anda da başka bir iş yapamazsın. Yani off günü tüm vücudunu dinlendireceksin ki vücudun da çalıştığın yerlerin tamiratını yapsın. Çünkü aslında sen kaslarına tahrifat yapmışsın sakatlanmışsın gibi düşün. Yiyip içip yatman ve dinlenmen gerekiyor :).

Şimdi diceksin ki 3 parça programda bir gün ara verirsem bi daha o harekete sıra gelene kadar dünyanın zamanı geçecek. Evet geçecek, geçsin ama eğer buna uygun doğru bir program yazarlarsa ve sen de programın hakkını vererek yaparsan yol alırsın. Hatta programın öyle olur ki cehennem azabı gibi sonunu getirmekte zorlanırsın. Sonuç böyle alınır hocam.

Ben kabaca söyliyeyim;

1. 4 günü geçme 3 parça da yapsan araya bir gün koy. Araya bir gün koymuyorsan bile 4 günü geçirmemeye gayret et.
    2. Günlük hareket sayısı 8 i geçirme örneğin 4 kol 4 göğüs gibi böl
    3. Tekrar sayılarını min 6, max 12 olacak şekilde ayarla. Ama set sayılarını arttır. Mesela bench press 12 10 8 6 4 gibi mesela...
    4. Ağırlıklarını arttır eğer 8 tekrar yapıyorsan gerçekten max 8 tekrar yapacağın ağırlığı al.
    5. Toplam antrenman süresini 45 dakkaya düşürmeye çalış tekrar aralarında 30 sn den fazla dinlenme.
    6. supplement kullan ama doğru zamanda ve oranda kullan.

3duLa, Mitoo ve Acm3 bunu beğendi.
  11. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Gerçekten vakit ayırdığın için teşekkürler hocam
    Hakikaten bu fitnessın tuhaflığıda bu herkesin farklı bir düşüncesi var
    Şimdi sen diyorsun ki bi kas kütlesini haftada bir kez çalıştır doğrumudur ve gerçektende açıklaman mantıklı fakat bende 2 3 senedir yapıyorum ve inan ki o kadar çok şey öğreniyorum ki araştırdıkça eminim bildiklerim bilmediklerimin yarısından azdır..
    Ama Şöyle bi tuhaflık var başladığımdan beri bazı hatrı sayılır hocalarla görüştüm fikir aldım sorular sordum bazılarının görüşü
    Haftanın 6 günü sağlam beslenme hatta 5 set 15 tekrar vs.
    Bazıları senin fikrin gibi uzun dinlenme güzel idman
    Bazıları farklı inan ki alakasız o kadar çok kafam karışıyor ki anlatamam kimisi diyor 40 dk idman yap hatta süper set şekllnde yap kimisi kesinlikle yapma bi kasa kan pompalanırken diğerinii karıştırma bu yüzdende fikir alışverişine sürekli devam ediyorum kafamda en iyi idmanları oluşturmaya çalışıyorum ve benim şu ana kadar öğrendiğm en mantıklı şey vücudunu dinlemek
    Tekrar teşekkür ederim yorumun için dikkate alıcam tüm maddeleri
    Peki her kas grubunu haftada bi gün çalışmak hacimlenmek için daha mı iyi sence

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

12. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ben bir kas bölgesini hafdada bir calistir demiyorum sadece bir gün ara ver diyorum sen programı uce bölersen sonuç öyle olabilir ama o zaman da ona göre daha ağır bir program uygulasın yanlış anlasilmasin belki senin için 2 parçalık program daha uygun olabilir bilemiyorum ama genel kanı şu yöndedir büyüme istiyorsan tekrarı azaltıp set sayısını artirip kiloyu da artırmalısin yani arada ne kadar zaman varsa ona göre de programın ağırlaşır ama şu da bir gerçek 4x15 yaparsan kütle yapma değil parçalama yapmış olursun bilmiyorum buna itiraz edecek varmidir

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

13. devilemre

devilemre Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    benim bi sorum olacak size
    bende haftada bi bölgeyi 2 kere çalıştırıyorum
    1.gün göğüs biceps karın
    2.gün sırt tirceps bilek
    3.gün bacak omuz karın
    4.gün dinlenme
    devamıda tekrar böyle devam ediyo yani her 3 günden sonra bir gün dileniyorum sizin demek istediğiniz bu mu? yoksa 1.günden sonra dinlen sonra 2. gün programını yap sonra tekrar dinlen ....
    yani bi gün on bi gün off mu yapmalıyım ? yada sizin tavsiyeniz haftada sadece 1 kas grubunumu çalıştırmalımıyım ?

14. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Bir gun yap bir gun dinlen derim eger istersen iki gunde bir de dinlenebilirsin ama cok iyi beslenmen lazim uc gun ust uste gitmek ise cok agir bana gore yani yapan ve sonuc alan varsa sormak lazim nasi besleniyolar ne kullaniyolar ama senin icin konusacak olursak sen zaten durumdan memnun degilsin ve fazlaca caliyorsun o zaman dinlenmeyi dene ve daha fazla agirlik bas kilo artir yani sen simdi sonuctan memnun degilken sana daha fazla calis dersem atese korukle gitmis olurum diye dusunuyorum bu sefer hic dinlenemicen e ne zaman vucudun onarimi yapacak? bence sen 1 ay dene dedigimi zaten senelerce calisan birisin 1 ay uzun bi sure degildir tesekkur etmeyide unutma ;)

15. yasin ibrahim terzioğlu

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    ankara
    Düzenli uyku ve beslenmeye sahip birisi için 3 gün antrenman 1 gün off ideal bir programdır. İlk gün gittin gögüs ön kol çalıştıın. Geçtin evine spordan sonra protein kaynaklı beslendin yakıtını aldın ve uykuda gelince erkenden yattın. Şimdi bunun neresinde kas dinlenmesin. Zaten iki bölge çalışıyorsun. En baba dinlenme zamanı isteyen bölgeler sırtla gögüs olur komple verimli girebildiysen. Ertesi gün oldu diyelim ki tamamen dinlenmedi. Öyle olsa bile ikinci gün göğüs girmedin. Sırt girdin mesela. Tamam yine gittin evine beslendin uyudun. Uyurken vücut ne yapcak? Yine genel olarak tamirat yapmıycak mı? Gögüste tamiratlık kısım kaldıysa gider orayı dinlendirir, kalmadıysa sırtı. Zaten bilindiği üzere kasları büyüten aslında dinlendiği zamandadır. Beslenmeyle yırtıklar dolar falan böylece gelişim olur. Antrenman süresine gelince düzgün beslenirsen 1-1,25 saat arası verim alabilirsiniz o da güzel beslenirseniz. Yani 3-4 gramlık bcaa ile. Lakin güzel beslenemiyorum imkanım yok diyorsanız ben supplement de kullanıcam diyorsan kullan bir pump bak neler oluyor. :D Bsn noexplode 2.0 antrenmandan once icin antrenmanı iki saat görmezseniz gelin yüzüme tükürün. Ben böyle enerji böyle yorgunluğu hissettirmeyen bir supplement görmedim. E enerji problemini çözdüysek bir şekilde antrenmanı da üç parçalı yani daha izole yaparsak eğer daha çok verim elde etmiş olmaz mıyız? Bunlar benim gördüklerim, benim düşündüklerim, benim araştırmalarım. Saygı çerçevesinde yorumlarınızı aksi yöndeki fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum.

Sent with tapatalk!

devilemre bunu beğendi.
  16. Delibalta

Delibalta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Madem üsteliyorsun bu konuyu o zaman artık ben susuyorum ve ustalardan örnekler veriyorum. Buyurun bunlar 3 parçalık programlar;
    Bodybuilding.com - HRT: Animal Hellraiser Trainer - Series Overview - Bodybuilding.com
    Bodybuilding.com - Y3T: Neil Hill's 9-Week Hardcore Video Trainer
    Bodybuilding.com - Kris Gethin's DTP: 4 Weeks To Maximum Muscle

Bunlar da günde tek kas grubunun çalıştırıldığı programlar yani bayağı bir ileri seviye. Bizim konumuzun dışı çünkü biz 3 parçalık program üzerinde konuşuyoruz. Ama gene de baktım belki burada dediğin gibi birşey vardır diye;
    Bodybuilding.com - Living Large: Jay Cutler's 8-Week Mass-Building Trainer
    Bodybuilding.com - Built By Science: Six-Week Muscle-Building Trainer

Halen 6 gün göremedim... Max 5 gün çalışıyorlar ve bazen 2 günde bir dinlenme bazen de 2 gün üst üste dinlenmeler oluyor karmaşık bir programmış hiç denemedim. Buradan çıkan sonuç şu günde tek kas grubu yapıyorsan 5 güne çıkabiliyorsun ama eğer programın 3 parça ise haftada 4 gün geçilmiyor ideal olan budur ve fazlası zarardır. Yani bu çok bilinen birşey bunun aksi konusunda ısrarcı olmanın manası yok. İkinize de söylüyorum Yasin ve Mitoo, bence ikinizde size yanlış bilgi verenlere gidin onlara bunun hesabını sorun. Ya da bu bilgileri hangi kaynaktan aldıysanız bir daha oraya itibar etmeyin. Çünkü sizin gelişminizi engellemişler, zamanını ve emeğini çalmışlar.

17. aytuq

aytuq Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    benim şöyle bi sorum olacak ;
    pazartesi göğüs-pazu
    salı cardio
    çarşamba sırt-bacak
    perşembe cardio
    cuma omuz-arkakol
    cumartesi off
    pazar off
    benim programım bu şekilde bu da yanlış bi program mı ??

18. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Delibalta çok iyi anladım söylediklerini örneklerlede güçlendirmişsin ama şunu sorucam sana haftada 4 bende eskiden uygulardım bunu hatta daha da güzel oluyor yani ama söylemek istediğim şu
    Haftada 4 yaptığın zaman
    Göğüs sırt bacak omuz kol arkakol bunların hepsini 2 güne sığdırmak mantıklı mı ?
    Ve bunları yaparken 45 dk idman nasıl olucak ?

19. Mitoo

Mitoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kilonu bilmiyorum ama cardioya önem veriyorsun baya
    şunu söyleyebilirim tavsiyem
    Ön kol - sırt
    Göğüs - arkakol
    Omuz - bacak yaparsan daha çok verim alırsın

20. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    ek besin desteği almıyorsan haftada 3 ü geçme yoksa sakatlık ihtimali çok çok yüksektir
    sen ek besin aloyırmuşsun haftada 4 gün normal karşılanabilir
    ilaç alanlar için gün ve saat vs için birşey demek yanlış olur
    ama genel kanı çalışılan kas grubunu en az 2 gün dinlendirmektir
    antremandan sonraki günde tüm vucudunu dinlendirmektir

Sayfayı Paylaş