Farklı Bir Beslenme Yöntemi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve srdrx tarafından 23 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. srdrx

srdrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle Merhaba,
    Forumda yeniyim belki konu başka bir yerde açıldıysada uzun uğraşlar sonucu bir neticeye ulaşamadım. Ben 4 aydır vg yapıyorum. Boyum: 1.181 kilom: 85 yaş: 24 ve beslenme ile ilgili problemlerim var. Sebebi gece çalışıyor olmam. Ben akşam 9'da işe gidip, sabah 5 te işten çıkıyorum. Eve gelmek uyumak derken saat sabah 7 oluyor malum. Ben normal insanlar gibi erken kalkıp kahvaltı yapma şansım yok. Uyanmam zaten 11 - 12 yi buluyor ve antremana gideceğim için almam gereken karbonhidratı kalkar kalmaz alıyorum. Yani uyanır uyanmaz makarna, pilav vb türü gıdaları tüketiyorum. Forumdaki genel konuların tamamını okudum neredeyse fakat hep normal insanlara özel beslenme programı yapılmış. Benim gibi anormal düzeni olanlar için pek birşey göremedim. Bu konuda gerçekten iyi olan arkadaşların yada abilerimin olduğunu yazdığı yazılardan farkettim. Sizden istediğim zaten gerekli olan kh ve protein ihtiyacımı karşılayabileceğim bir beslenme planını nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz. Aynı zamanda kilo vermeye çalışıyorum fakat vg hocam koşu bandında ve bisiklette fazla zaman harcamama izin vermiyor.Hocamın söylediği sadece bunları ısınmak için kullanmam gerektiği ve sahip olduğum yağları ağırlık çalışmaları ile kasa çevirebileceğim yönünde. Bende diyet yapmaya çalışıyorum ama bu saat düzeniyle gerçekten bir yararını görmüyorum. Herhangi bir supplement te kullanmak istemiyordum ama görünüşe göre destek almam gerekecek. Sizden ricam kullanmam gereken supplementler nelerdir, hangi aralıklarla kullanmalıyım ve nasıl bir beslenme yolu izlemeliyim ? Evet forumda o kadar çok var ki diyeceksiniz. Gerçekten hepsini okudum fakat hepsi birbirinden o kadar farklı ki, inanın artık kafam karıştı.
    Şimdiden vereceğiniz cevaplar için gerçekten çok teşekkür ederim.

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Ilk söyleyebilecegim eger salondaki Hocan sana o yaglari agirlik antremaniyla kas a ceviricen diyorsa o hocayla kontagini kes,hatta selam bile verme ve dediklerine kulak da asma.
    Beslenmeni calisma sistemine adpte etmen gerekicek,bende seninle ayni sistemde calisiyorum.
    sabah isten geldiginde cok dolu bir mide oile yatmadigini düsünüyorum,kalkinca büyük ihtimal benim gibi antreman hazirligi olucak,kalkinca hemen cok hafif seyler ye biraz KH,ve birazda prozein iceren misal bir elma ve tek sarili iki yumurta yiyebilirsin,böylece miden cok dolu olmaz ve antremanda hem enerjin olur hemde midendeki doluluk seni rahatsiz etmez.antremandan sonra harbi SIKI bir ögün alirsin,gece isyerindede hazirladigin beslenme düzeniyle is yerindeki molalarinda karsilarsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2014 ---
    Kardio antremanlarini agirlik antremanlarinin ardindan yap,biraz isinmak icin 5 dakika kardio yap sonra bütün gücünü agirlik antremanlarina ver,bu sana kilo verirken kaslarini korumana yardim edicektir.antremanin ardindan kardio yapabilirsin onuda abartmadan,yada kardioyu antremanin olmadigi günlere atarsin daha verimli olur.

Balboa7 ve srdrx bunu beğendi.
  3. srdrx

srdrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Verdiğin fikirler ve yardımların için gerçekten çok çok teşekkür ederim.
    Benim uyguladığım yemek programı aşağıdaki gibi, acaba neyi yanlış, neyi doğru yaptığımı yada neleri ekleyip, çıkartabileceğimi söyleyebilir misiniz ? Yemek programımı bu forumdan edindiğim bilgilerle kendime göre hazırladım ama çokta emin değilim doğruluğundan.Benim amacım 10 dk koşu bandı - 10 dk eliptik bisiklet ile kardiyo çalışıp ardından ağırlık çalışarak kilo vermek. Çünkü hocamla bugün tekrar konuştum ve hiç oralı olmadı kardiyo konusunda. Salona parayıda pesin verdim ve bırakmakta istemiyorum ama ilk fırsattta değiştireceğim salonumu. Vücut ölçülerimi yukarıda ilk mesajımda yazmıştım.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Sabah kalkış 11:30

1 kase corn flakes süt ile
    2 bardak ılık su veya 1 fincan yeşil çay

----------------------------

Yarım saat sonra

100 gr lor
    Karbonhidrat içeren besinler ( makarna, bulgur pilavı )
    Salatalık
    2-3 zeytin
    1 fincan yeşil çay
    1 dilim kepekli ekmek

------------------------------

1.5 - 2 Saat sonra antramana giriş

5 adet badem
    İçebildiğim kadar su

Antremandan çıkış

300 ml üzüm suyu

-------------------------------

Antramandan 15-20 dk sonra

100 gr lor
    150 gr haşlanmış tavuk veya nugget
    Salatalık veya az yağlı salata
    1 dilim kepekli ekmek
    1 fincan yeşil çay

2 saat sonra

5 adet badem
    İçebildiğim kadar su

--------------------------------

Akşam yemeği saat 19:30

150 gr lor
    200 gr haşlanmış tavuk yada nugget
    1-2 dilim kepekli ekmek
    1 fincan yeşil çay

Akşam yemeğini işe gideceğim için biraz fazla tutuyorum

Saat 20:30

1 fincan şekersiz Türk kahvesi

Bu birazda keyiften :)

İşe gidiş 21:00

5 adet badem
    İçebildiğim kadar su

---------------------------------

İşten dönüş 4:00

100 gr lor
    2-3 yemek kaşığı

Yoğurdu işim gereği boya ve tiner işlerinde uğraştığım içinde yiyordum normalde o yüzden devam etmek istedim.

Yardımlarınızı bekliyorum..

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Değiştirmen gereken yerleri yanlarına parantez içinde yazıyorum.

Sabah kalkış 11:30 (biraz daha uyu)

1 kase corn flakes süt ile(süt ile comflex yerine 40-50 gr süt ile yulaf ekle,hem komplex dir hemde lif içerir)
    2 bardak ılık su veya 1 fincan yeşil çay(süper)

----------------------------

Yarım saat sonra

100 gr lor
    Karbonhidrat içeren besinler ( makarna, bulgur pilavı )
    Salatalık
    2-3 zeytin
    1 fincan yeşil çay
    1 dilim kepekli ekmek (makarna ve bulgur yeterliyse buna gerek yok )

1.5 - 2 Saat sonra antramana giriş

5 adet badem(buna gerek yok)
    İçebildiğim kadar su

Antremandan çıkış

300 ml üzüm suyu(protein tozu kullanmıyorsun buna gerek yok)

Antramandan 15-20 dk sonra(asağıdakilerden sadece lor u ye 1 saat sonra diğerlerini)

100 gr lor
    (1saat sonra)
    150 gr haşlanmış tavuk veya nugget(nugget olmaz tavuk göğsü)
    Salatalık veya az yağlı salata
    1 dilim kepekli ekmek
    1 fincan yeşil çay

2 saat sonra

5 adet badem(buda gereksiz)
    İçebildiğim kadar su(su tüketimini belli bir saate koyma gün içine yayarak iç)

Akşam yemeği saat 19:30

150 gr lor(lora gerek yok tavuk ile beraber çok fazla)
    200 gr haşlanmış tavuk yada nugget(nugget olmaz)
    1-2 dilim kepekli ekmek(ekmek yerine buraya biraz makarna pilav ekleyebilirsin)
    1 fincan yeşil çay

Akşam yemeğini işe gideceğim için biraz fazla tutuyorum

Saat 20:30

1 fincan şekersiz Türk kahvesi(kahve iyidir tüketmekten korkma yanlız şekersiz)

Bu birazda keyiften :)

İşe gidiş 21:00

5 adet badem(buda yok)
    İçebildiğim kadar su

---------------------------------

İşten dönüş 4:00

100 gr lor
    2-3 yemek kaşığı

Yoğurdu işim gereği boya ve tiner işlerinde uğraştığım içinde yiyordum normalde o yüzden devam etmek istedim.
    (Hah işte şimdi o bütün gün sildiğimiz bademleri şimdi yatmadan önce alıyorsun 10-15 adet)
    Birde vaktin olduğunda bu yeni düzenlemeyle bu yiyecek olduğun besinlerin makrolarını çıkar,ne kadar kh,ne kadar protein,ne kadar yağ alıyorsun boyun ve kilona göre onu kontrol edip ekleme çıkarmalar yaparız.
    Kolay Gelsin

5. srdrx

srdrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Gerçekten çok çok teşekkür ederim tek anlamadığım yatmadan 2-3 kaşık yoğurt yerine badem mi koymam gerekiyor. Yoksa yoğurdu yine alıp ekstra badem de mi yemeliyim ?

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yoğurdu işten gelir gelmez yersin zaten hafif açlık olur o saatte,yatağa girmeden hemen öncede lor ile bademi tüketirsin.
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Haziran 2014 ---
    Bademin içinde saiğlıklı yağlar bulunur ve büyüme hormonunu destekler,büyüme hormonuysa uyku anında salgılanır,ayrıca içerdiği yağdan ötürü sindirimi yavaşlatır,vücudunun uykuda hep lordan dolayı bir amino asit akışı sağlanır.

Son düzenleme: 23 Haziran 2014
    Balboa7 bunu beğendi.
  7. srdrx

srdrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Tekrar tekrar çok teşekkür ederim. Dediklerini harfiyen bugünden itibaren uygulayacağım. Belirttiğin gibi kardiyo programını kendi başıma dışarıda off günlerimde yapacağım fakat sadece kardiyodan öncede karbonhidrat almalı mıyım ona emin olamadım. Yoksa kardiyo günlerimde tüm karbonhidrat alımlarını kesip sadece protein ağırlıklı mı besleneyim. Birde forumda okuduğum kadarıyla geniş bir kitle L-Carnitine ve CLA ikilisinin yararı olduğu kanısında. Acaba takviye olarak kullanırsam bir faydasını görür müyüm ?

Tekrar tekrar çok teşekkür eder, iyi günler dilerim.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kardio günlerinde KH i azaltabilirsin,cok agir antreman lar yaptigini düsünmüyorum o sebepten proteinide cok abartman gerekmicektir.Eger kardioyu bos günlerinde yapicaksan kardio ile en iyi yag yakimi sabah kalkar kalkmaz ac karna mide bosken yapilandir yani bunu sana uyarlicak olursak yataktan kalktigin zaman,kardio yapiyorum diye ayriyeten KH alamna gerek yok,kardio öncesi KH alirsan vücut ilkönce enerjiye cevirdigi KH i yakicak daha sonra yag yakimina gecicektir,böyle oluncada yag yakim süreci uzuyacaktir,bu sebepten en uygun zaman uykudan kalkinca midenin bos oldugu ve insülin seviyesinin yerlerde süründügü zamanlarda yapmaktir.

CLA ve L-Carnitin yag yakimina faydasi olabilir,ama cokda elzem olmazsa olmazda degildir,ister alir ister almazsin bu sana kalmis,L-Carnitineyi cardio öncesi alirsin,fakat burada iyi hesap yapmak gerekir buna harcadigin para ile faydasini kiyasladiginda sana faydasimi var yoksa kesene zararimi var diye?Ben kullanmiyorum,ama kullanan arkadaslarida kinamiyorum.

Balboa7 bunu beğendi.
  9. srdrx

srdrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. O zaman off günümde sadece normal protein alarak beslenip kardiyoya gideceğim. Umarım bir yararını göreceğim aksi halde takviyede bulunmak zorunda kalacağım.

Sayfayı Paylaş