farklı antrenman sistemleri - gelişim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve khephnes tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    selamlar,

bahsedeceğim şey, aslında sinir bozucu ve biraz da tuhaf bir şey. anlatayım.

mahalle arasında sayılabilecek, evime yürüme mesafesinde bir salona gidiyorum. (izmir) eh, böyle bir salonda haliyle işin ehli antrenörler de olmuyor. çoğu insan ya da açıkça söyleyeyim, hemen hemen herkes, çalışanlar dahil, pek bir şey bilmiyor.

pek çoğunda, henüz sporda yeni olan pek çok kişinin düşündüğü gibi, ne kadar çok çalışırsam o kadar çok gelişirim fikri var ve bu yüzden kaç yıldır bu sporun içinde olan adamlar bile ikiye bölünmüş programla çalışıyor. "haftada bir ya da iki defa göğüse mi girilir aslan ya, nasıl büyüycen sen" diyen yaşça büyük insanlara çok sık denk geldim. :)

iki kişiden örnek vereyim. bir tanesi, iki gün gelip bir gün dinleniyor. bu üst üste gelinen iki günün birinde göğüs diğerinde omuz çalışıyor, biceps ve triceps'i ise salona geldiği her gün çalışıyor. (kanadı nereye yerleştirdiğini hatırlamıyorum, ha bir de, bu insanların neredeyse hiçbiri bacak çalışmıyor) bu kadar ağır bir tempoya rağmen, kollarının hemen hemen hiç dinlenmemesine rağmen inanılmaz bir kol kütlesi var arkadaşın. kol ve omuz bölgesi gerçekten epey hacimli.

6pack'e sahip olan bir arkadaş da, her gün karın çalıştığını söyledi. oysa ben forumda karın dahil her kas grubunun haftada bir defa çalışılmasının yeterli olacağını okudum.

bu konuda neler söylenebilir? bizim çalışma sistemimizin tamamen dışında olan bu arkadaşlar nasıl olup da böylesine güzel bir vücut elde edebiliyorlar? :)

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    GENETİK

malesef bazı kişilerde beton kaldırsa yarayacak bir genetik var ama öyle muazzam bir kütle kazanacaklarını zannetmiyorum gelişeceklreini gelişmişlerdir yada çok sağlam besleniyorda olabilirler

khephnes bunu beğendi.
  3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    sadece calısma sistemine bakılmamalı supplement anabolik bunlarda önemli faktörler

khephnes bunu beğendi.
  4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    söylediğim iki insan da whey dahil supplement kullanmıyor ve muhtemelen anabolik-androjen steroid de kullanmamışlardır. :)

5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Adamların fotoğraflarını çaktırmadan çek getir bakalım nasılmış :D

6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Benzer bir durum bende de var salonda haftada en az 4 kere kol çalışan ve hepsinde de kolunu patlatırcasına efor sarfeden biri var kollarıda 42-43 santim, benim kolum 38 santim ve haftada 1 nadiren 2 kere kol çalışıyorum 2 yıldır, merakımdan antreman programımı değiştirdim konu da açtım zaten hep olumsuz yorum geldi ama deneyecem programı haftada 3 kere çalıştırıcam bicepsleri, sporla aşina kişilere anlatıyorum yok öyle kol gelişmez yanlışın var overtraining olursun diyorlar da bu adamlar haftada 3-5 kez kol çalışıp nasıl o kütleye ulaşıyolar onu çözemedim

khephnes bunu beğendi.
  7. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Belkide Piskolojiktir. Adam gerçekten öyle gelişecegine inanmıştır :D

8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yanı artık salonlarda dıanabol falan cok yaygın bunu sureklı olarak alanlar cogunlukta ulkemızde ole ayımsı ama aslaında sadece yag ve su olan adamlar ırı gozukebılıyor malesef

benım eskıden gıttıgım salonda bır genc vardı 23 yasında adamı goren oha dıyordu bu ne ya falan dev gıbı bı arkadas geldı benden anabolık tavsıyesı almaya dogrusunu anlattım deıdm bak bol bole bana yok adah neler dedı gıttı :) gecen kı yarısmaya katıldı klasıklerde defınasyon bıle olmadan sahneye cıktı ve kılosu cok gulunc ama 85 tı :) kı bu adam bulkta 130 kg olan bırısı :) deca-dıanabolu sureklı kullanan 4 ahfat alıp 4 hafta bırakn gıbı cok sacma ınsanlar var ulkemızde ve sırf su ve yag tutuyorlar

onbir ve khephnes bunu beğendi.
  9. schlierkamp

schlierkamp Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    her kas grubunun hafta 2 kere çalışması güzel olmazmı sizce?yani bence haftada 2 kez çalışsa daha verimli olur diye düşünüyorum.Tabi program 4-5 gün olması gerek,şöyle anlatmak gerekirse 1.gün göğüs arkakol 2. gün omuz önkol 3.sırt göğüs 4. ön arka kol 5. gün omuz sırt tabi 5.gün olmasada olur sizce böyle bir program kasları eritirmi

10. rodenward

rodenward Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    kürde değilsen ve 1 gunde en az 2 bölge giriyorsan, arka arkaya 3 gun çalışmamakta fayda var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:40 ----------

danny boy a katılıyorum, mutlaka anabolic etki yaratacak bir ürün kullanıyorlardır. kesin kullanmıyordur diyeceksin ama 2 yıl hergun beraber antremana gittiğim, ilkokuldan beridir aynı mahallede oturdugum neredeyse en yakın arkadaşım 6 senedir naturel bir şekilde çalıştığını söylüyordu, taaki geçen gun telefonda "abi adam clenbuterolu hala getirtmemiş çıldırıcam şimdi" dediğini duyana kadar. o yuzden bence o dediğin arkadaşlar muhakkak birşeyler kullanıyordur diye tahmin ediyorum.

khephnes ve Danny Boy bunu beğendi.
  11. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    @Rinkushichi

tam söylediğin gibi, aynı durum. haftanın beş günü biceps, triceps çalışıyor biri. ona rağmen kolları epey kütleli. (43-44 civarı olmalı) bazen bana programım sorulduğunda ve ben programımdan söz ettiğimde (günde tek bölge çalışıyorum, dolayısıyla bir bölge haftada bir defa çalışıyor), "yok öyle gelişemezsin, çok az bak, iki günde bir göğüse girmen lazım" tadında yorumlar alıyorum söylediğim gibi. :)

tek bir gün bacak çalışan insan, herhalde koca salonda bir ben varım. insanlar çok şaşırıyor. bugün ne çalışacaksın diye soranlara, bacak diyorum. sadece bacak mı diyorlar? evet diye yanıtlıyorum. ne gerek var ki bacak çalışmaya tarzında yorumlar alıyorum yine. bunu söyleyen adamlara da pek yanıt verilmiyor çünkü adamların kütleleri ortada, yani teorik olarak onlardan üstün olsam da pratikte sanki onların iddia ettikleri doğruymuş gibi bir görüntü var ortada. :)

@rodenward

abi sanmıyorum. çünkü bu adamlardan sadece biri bir dönem whey kullanmış o kadar. başka hiçbir supplement yok. nereden biliyorum, (yani en azından öyle görünüyor) başka bir supplement sohbeti döndüğünde hiçbir şey bilmedikleri belli oluyor. bir tanesi zaten, "ben doğaldan yanayım" diyip whey kullanmayı reddetmiş biri. :)
    yani böyle adamların anabolik kullanacaklarını hiç sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş