Farklı üniversitelerde sevgili olmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve mrtyler2 tarafından 12 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Arkadaşlar öncelikle sorunumu 2 dakikanızı ayırıp okursanız çok sevinirim.
    Öncelikle ben 18 yaşındayım bu sene Ankara Gazi üniversitesi beden eğitimi öğretmenliğini kazandım 19unda başlıyıcam.Şimdi sıkıntıya gelelim ben bir kız seviyordum lise 4ün başında bu kız beni istemedi ama ben çok seviyordum kızda benim sınıf arkadaşım hergün önümdeki sıradaydı arkadaş kalalım dedi.Ben de insan sevdiğiyle arkadaş kalamaz diyip konuşmayı kestim.Sonra tekrar bi girişimlerde bulunsamda o beni istemedi bende artık istemendiğmi anlayıp unutmaya çalıştım.Aradan 5-6 ay geçti ben unutmak için bir kızla tanıştım onla herşey güzeldi ama bu eski kız sürekli aklıma geliyordu ve ben bu yüzden aramızın iyi oldugu kızdan ayrıldım.Sonra arkadaşım vasıtasıyla eski sevdiğim , beni istemeyen kızın ağzını arattırdım.Onunda bende gönlü varmış herneyse konuşmaya başladık falan niye bu kadar geç oldu bu ilişki dedim.Ne deiştide beni sevdin şimdi dedim böyle konuşmaya başladık ve şimdi tam 3aylık sevgiliyiz ve birbirimizi çok seviyoruz.Yani gelip geçici bir ilişki gözüyle bakmıyorum ben oda bunu söylüyor sürekli.Herneyse Sevgilim Yozgat Bozok üni. beden eğitimi öğretmenliğini kazandı.Ve ben triplere girdim ayrı kalacazda şöyle olacakta araya mesafe girecekte soğukluk girecekte sürekli bunları düşünüyorum ve psikolojikman çöktüm.Düşündüğüm şey şu üniversite ortamı başka , anne baba yok rahat , yanında bende olamıyıcam ister istemez bi rahat tavırlar sergileyecek çünkü yıllardır baskı altında yaşıyor dışarı çıkmaya 2 saat izin alıyor görüşmek için bin türlü yalanla öyle düşünün.Ve ben korkuyorum ya orda aklı başkasına kayarsa başkasından hoşlanırsa , veya ona bakan asılan olursa ben nasıl müdahale edicem ? Arkadaş çevresi değişecek yeni insanlar tanıyacak çıkacaklar gezecekler cafede biyerlerde ya aklı başkasına kayarsa başkasından hoşlanırsa kız bana sürekli böyle bişey olmuyacak ben seni seviyorum desede ben biraz takıntılı oldugum için kafamda hemen senaryolar kuran birisiyim.Kıza ne kadar güvensemde sürekli aklımda kötü senaryolar kuruyorum.Sürekli ayrı nasıl yapıcaz korkusu var ya benden ayrılırsa korkusu var veya bana söylemeden beni aldatırsa korkusu bunu yapacak bir kız deil biliyorum bana bunu yapmaz ama çevredeki insanları görüyoruz.Bir sürü çakal var ortalıkta arkadaş ayağına takılıp yatağa atmaya çalışan veya faydalanmaya calısan kısacası arkadaşlar ben korkuyorum psikolojikmen çöktüm umarım derdimi anlatabilirmişimdir.
    Okuyan olup birşeyler söylemek isteyen olursa çok mutlu olurum

2. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Hocam hayat bu gerçekler birisi sizi bırakabilir fakat siz yıkılmamanız lazım o sizi her an bırakabilir hatta şuan arayıp ayrılmak dahi isteyebilir.
    Hayatının senin hayatın.Biliyorum seviyorsun onsuz yapamayacağını sanıyorsun fakat yapabilirsin.
    Sana önerebileceğim tek şey fazla takıntılı olma olursan zararlı çıkarsın psikolojik proglemlere yol açar :)
    iyi günler dilerim.

mrtyler2 ve Dvrmchrky bunu beğendi.
  3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Muhtemelen korktuğun başına gelecektir.Üniversite ortamına alışıp, yalnızlıktan kurtulup yeni arkadaşlar kazandıkça, zamanla seni unutacaktır. Kuvvetle ihtimal yani.
    Amacım moralini bozmak değil.İnşaallah herşey dilediğin gibi olur.
    Sana bir abi tavsiyesi: Bu hayatta mutlu olmak istiyorsan, arayan değil, aranan erkek olmaya bak. Bırak o kız seni kaybetmekten korksun. Eğer gerçekten seni seviyorsa...

Son düzenleme: 12 Eylül 2016
    neverbackdown. ve mrtyler2 bunu beğendi.
  4. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    yorumun için teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Eylül 2016 ---
    oda sürekli bana aynı şeyleri söylüyor senin üniversiten daha büyük falan diyor ama üniversite üniversitedir rahatlık aynı rahatlık bilmiyorum hayırlısı olur umarım.Kafayı yedim yani o derece sürekli düşünmekten bunu.Bana bunu yapmayacağını hissettiriyor ama yinede işte bugünün şartlarına göre konuşuyor bırakmıyıcam falan.Oraya gidince şartlar değişecek diyorum böyle diyince direk bana atıyor e sende gidiyorsun o zaman sende mi ayrılacaksın diyor.Ama ben yani koskoca ankarada bile kimseye bakmam yani o derece seviyorum adam gibi seviyorum.Dışardaki iki günlük ilişkilere karşıyım zaten olacaksa düzgün olsun devamlı olsun.Bilmiyorum bu ayrılık bizi sıkıntıya düşürecek ama galiba 1 aya çıkar kokusu

5. snowword68

snowword68 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Bozokta kızlar merkeze inmek için ambulans çagırıyor hasta rolu yapıyor geçmiş olsun her insan aynı degildir güven kıza herşey yolunu bulur bende Bozokta okuyorum küçük şehir kızların canı sıkılıyor neyse genelleme yapmıyim de güven sevgiline.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrtyler2 bunu beğendi.
  6. çebi

çebi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Şimdi bu supheci tavirlarina ilerde gulceksin. Dur bakalim yasiniz daha erken eger hayirliysa ilerde evlenin baktin ayrildi yada sen ayrildin ondan demek birbiriniz icin hayirli degilmissiniz. Suan egitiminize onem verin, belki klasik gelio bu dediklerim ama inanin oyle. Her biten Asklar YENİ Asklara yelken acar unutma !!! Ve yenilikci olmaya calis tutucu olma

Lenovo K50a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrtyler2 bunu beğendi.
  7. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Aslında diyecek pek bir şey bulamıyorum ama yine de 3-5 şey yazmaktan geri koyamadım kendimi.. Ben de şuan lise sona geçtim, hedefim hacettepe üniversitesiydi, ancak bir kızla tanışmıştım ve sevgili olmuştum, kız ben hacettepeyi kazanamam daha düşük bir yer seçelim dedi, ben de bulunduğum ildeki Samsun 19 Mayıs ünv.'e gidelim diye karar aldım,o da "bana uyar sorun yok" dedi.. Öyle bir yakındık ki, gayet iyi hoş muhabbetler hoş sohbetler oldu, ilişkimizi sanki 10 yıllık sevgili gibi içten ve samimi bir şekilde birbirimizden hiç çekinmeden sürdürüyorduk.. Hatta evlilik konularını konuşmaya başlamıştık, onun ve benim ortak hoşlandığımız şeyler neler vs. vs herşeyi konuşuyorduk, hatta onu ben ailemle tanıştırdım o da beni ailesiyle tanıştırdı.. Kız kardeşi ile de bire bir bol bol muhabbet ettik kardeşi de benim için uygun birisi diye yorum yapmış.. Yani bütün bunları anlatıyorum çünkü ne kadar iyi ve sağlam temellerle ilişki yürüttüğümüz anlaşılsın diye, sonra pat diye ayrıldık. Her ilişki bitebilir, evli olsan bile bitebilir bak evli çiftler nasıl çatır çatır boşanıyor? Ben Allah'a şükür ediyorum şu an, ya o kızla 11. sınıfta değilde, 12. sınıfta tanışıp, tam üniversite zamanı ilişkiye başlasaydık? Ya ben gerçekten ona uyup hacettepe değilde samsun yazsaydım? Belki çok uzun ve dolaylı yoldan anlattım ama, demek istediğim şu; Kızı çok kafana takma, hatta diyeceğim o ki AYRIL.. sürekli kafanın içinde tilkiler dönmesin gerek yok, bu hayatta annenin babanın sevgilinin kardeşinin vs. hiç bir önemi yok, hayatı yaşayacak olan SENSİN, kararlarını alırken başkalarını çok fazla düşünme, ben aptallık ettim ve hedeflediğim üniversiteyi değiştirmiştim sırf bir kız için.. Çok şükür yine üniversite seçimi döneminde almadım bu kararı.. Kızı kafaya takma, uzaktasınız ayrılmasanız bile birbirinizi unutursunuz, bence ayrıl, üniversite 4 yıl upuzun bir süreç var önünde, yap sporunu kafana takma ortalıkta iri bir dev gibi gez :) Üniversite kalabalık bir ortam kendi bölümünden veya başka fakültelerden elbet sevgili bulursun, yakınından bir sevgili seçersin.. Ha illa sevgilin olmak zorunda değil orası ayrı, ben istersen düşünürsen diye söylüyorum.. Sürekli böyle şüphe içinde yaşanılmaz, hayatını mahveder sporunu fizğini mahveder, bol bol kortizol salgılatırsın vücuduna, gerek yok ayrıl kafan rahat olsun yap sporunu üniversitenin tadını çıkar :cool: Yaşın daha genç benden 1 yaş büyüksün ama olsun yani daha genciz önümüzde çok uzun bir hayat var kafaya takma rahat yaşa haydi bol sporlu iyi beslenmeli bir hayat diliyorum sana, bu hayat üzülüp strese girilecek kadar uzun değil :)

mrtyler2 bunu beğendi.
  8. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Üni hayatının tadını çıkarmaya başlayınca ankarada psikolojin hep tavan olur sıkıntı yapma, kız arkadaşın da vegasa gitmio altı üstü yozgata gidior ki tutucudur orası, he yer de önemli deil insanın içinde olduktan sonra kötülük!! Takma her şey oluruna bırak, bırak kız düşünsün lan adamı gitti Ankaraya diye:) öyle düşünmezse rahat takılırsa Zaten biter emin ol he kendi görüşüm büyük kavgalar sonucu muhtemelen yıpranırsınız gibi geliyor zor kardeşim uzaktan yapmak kolay gelsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

mrtyler2 bunu beğendi.
  9. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Kardeşim karakter meselesi bence bu , ayrıca ambulans kısmını tam anlayamadım.
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Eylül 2016 ---
    Yorum için teşekkür ederim
    Samimi yorumun için teşekkür ederim kardeşim.Sana şöyle söyleyim ben bu kızdan ayrılsam burda a* üstünde fındık kırarım.Ama yani gerçekten önceden hayalim buydu kızlarla gönül eğlendirip s*kip ayrılmak.Ama bu kızla tanışınca bütün fikirlerim deişti zaten 1.5 senedir seviyordum.3 aydır sevgiliyiz ve çok güzel gidiyor sadece artık aynı şehirde olmuyucaz sıkıntı bu.Sana şöyle söyleyim kızı o kadar seviuorumki yolda geçen fiziği güzel bi bayana bakınca ona ihanet etmiş gibi hissediyorum ve bakmıyorum.Yani beni tamamen deiştirdi bu kız.Şuan kızlarla meraba meraba bile yapabilirim öyle istese.Belkide mallık ediyorum dışardan öyle gözüküyor ama kardeşim inan birisini gerçekten sevincr mantıgınla hareket edemiyosun.Ben yinede mantıgımu kullanmaya calışıyorum ama mesela ona burda ihanet edemem.Oda bana etmez bunu biliyorum ama işte orda aklına girmeye calışırlar diye korkuyorum ama umarım öyle bişey olmaz.Tekrar teşekkür ediyorum yorum için bol proteinli günler
    Umarım öyle olmaz kardeşim zorluklara karşı gelmeye çalışıcaz beraber yapacak bişey yok

Son düzenleme: 18 Eylül 2016
    SoldiersOfGod bunu beğendi.
  10. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Gözden ırak olmamaya çalış.Arada bir onu ziyarete git.
    Ben üniversitede okurken istanbuldaydım, kız arkadaşım Sütçü imamda idi.Arada gider görürdüm onu...

mrtyler2 ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  11. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Farklı ünilerde zor olmadı mı ? Biraz anlatır mısın sakıncası yoksa.Çevre çakal dolu biliyosun özellikle üniversiteler.Şüphelerin oldu mu , bunları nasıl yendin? Ben özellikle çoksenaryo kurarım yani şuan şurda acaba orda noluyo diye kafamdan onlarca hikaye uydurup kendimi bitiriyorum

12. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Onu bırakacağımı sanıyordu. Korkusunu yenmesi için onu görmeye giderdim.
    Ben Boğaziçi'nde Elektrik Elektronik Müh. öğrencisi idim.Üniversitedeki zengin aile kızlarının beni paraları ile satın alacağını sanıyordu:).Ya da İstanbulda eninde sonunda kız bulacağımı sanıyordu.Paranoyaklaşmıştı. Onu görerek hem onu rahatlatırdım hem de onu sevdiğimi görsün diye yapıyordum bunu.
    Ama dikkat et.Hep sen fedakarlık yapma.Bırak biraz da o yapsın.İnsan, bir sevgiye maddi manevi emek harcamazsa, kopması kolay olur.Bırak o da emek harcasın.Ne bileyim yemek mi yediniz, bırak arada bir o ödesin.
    İlk mesajım da dediğim gibi, arayan değil, aranan erkek olmaya çalış, karşındakine seni kaybetme korkusnu yaşatmalısn ki, sana sımsıkı sarılsın.Sarılmıyorsa, sevmiyordur zaten. Zor zamanlarını atlatmak için seni psikolojik destek olarak kullanır sadece.

13. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Banada öyle diyor orası cok büyük bi üniversite orda bir sürü kız olcak diyor.Aslında benim korkularımı oda yaşıyor yani bırakmamdan korkuyor.Bana babası gibi güveniyor ama yinede korkuyor işte.Aynı şekilde bende korkuyorum ama güveniyorum.Bana kızlarla fazla konuşma diyor ama bu seferde yalnız kalmamdan asosyal olup kafayı yememden korkuyo seni kısıtlamak istemiyorum aslında diyor bu yüzden.Yani kısacası aslında benim korkularkmı oda yaşıyor.Benim korkularımdan en büyüğü ben orda olmuycağım için kızların aklına girmeye calışması işte o uzakta nerden bilcek demeleri veya üniversite çakal dolu olduğu için kıza asılan falan olur önce arkadaş olarak yaklaşır falan bunları biliyoruz erkeklerin içinde oldugumuz için.İki gün arkadaş olarak yaklaşırım sonra şöyle böyle yakınlaşırım faydalanırım kafası bunları görüyoruz en yakın arkadaşlaeımız bile böyle şeyleri düşünebiliyo bazen.İşte korkuyorum bunlardan

14. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer onu rahatsız etmeye çalışırlarsa, sana söyleyecektir.Onu rahatsız edenler olursa muhakkak sana söylemesini özellikle belirt.
    Erkeklere fazla güvenmemesini de söyle,Normal arkadaş gibi yaklaşıp başka niyet besleyenlerle dolu ortalık.
    Bunları söyle.Gardını alsın

15. mrtyler2

mrtyler2 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kırşehir
    Bunları söyledim zaten dostum erkeği bırak kızlara bile güvenmemesini söyledim.Erkekler içinde aynen dediğini dedim arkadaş gibi yaklaşıp farklı niyet beslerler dedim sakın güvenme hiç birine dedim 4 yıl boyunca aynı sınıfta olucan meraba meraba bu kadar dedim fazla muhattap olmasına gerek yok.Onun dışında ne olursa haberim olacak , herşeyi haber vereceksin dedim.Dediğin gibi gardımızı alalım ankara yozgat 210 km ikimizde kırşehirliyiz o kırşehire 110 km ben ise 180 km de olucam en kötü ayda bi kez görürüm hafta sonları.

16. Constance

Constance Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Gaziantep
    Kardeşim öncelikle geçmiş olsun bir kere bu hastalığa yakalanmışsın ama şöyle birşey yapabilirsin diğer arkadaşlarında dediği gibi kıza çok bağlanma tamam ona değerini ver ama elinden gideceğini düşünerek değer ver
    Bugn seni seviyorum de yarın de öbür gün de ama ilerki bir günde o da sana bunları söylerken seni sevmiyorum diyebilir işte kesin beni sevmeli diye düşünme
    Çünkü bu işin sonunda katil olur çıkarsın :D tamam kız arkadaşının olması güzel birşey özellikle de bu kızın sevdiğin birisi olması bunu daha da güzelleştiriyor ama yarından dolayı umutsuz ol.

17. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Gerek akademik bilgi olsun, gerek gördüklerim, gerek duyduklarım olsun, bir sürü ıvır zıvır yazacaktım. Hepsi gereksiz.

''Gözden uzak olan, gönülden de ırak olur.''

neverbackdown. ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  18. enessimsekk1

enessimsekk1 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Uzaktan sevgili olmak çok zor zamanla sende alışcaksın yokluğuna

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş