1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Fangelus-5 ay 25 kilo-7 ay bitti- Daha kilo vermelimiyim?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve fangelus tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. fangelus

fangelus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar,
    Boyum 193, kilom ise 95 kg
    Hızlı kilo alıp verebilen fiziksel bir yapıya sahibim. Kilo aldığımda yoğunluk daha çok yağ şeklinde, karın ve basen bölgesinde oluyor. 2008 yılından 130 kilodan 91 kiloya kısa sürede düşmüştüm. O zamanlar kilo verme işini bilinçsiz bir şekilde yaptığım için spor hayatım fazla sürmedi, ve yaklaşık 1 sene yapıp bıraktım. Şimdi ise uzun zaman boyunca yapmak istediğim için siz değerli arkadaşlara danışmaya karar verdim.
    Oluşturmak istediğim vucut şekli ise çok hacimli değil sadece hatların belli olmasını istiyorum.
    5 Ayda 25 kilo verdim. Son 1,5 ay aşırı diyet modunda çıktım. Güç olarak kendimi toparlamaya çalışıyorum.
    Yağ oranım %16. Spor salonumdaki eğitmenler yağ oranını minimum %10 un altına düşürüp karın bölgesindeki yağlardan kurtulmam gerektiğini düşünüyorlar. Çevremdekinler ise kilonun yeterli olduğunu daha verirsen sağlığıma kötü geleceğini ve hoş gözükmeyeceğini düşünüyorlar.
    Kendi isteğim ise minimum %50 yağ yakma başarısı ile 11-12 kilo verip 83 kiloya düşmek ve o kilodan sonra üzerinde bir şeyler koymaya çalışmak.
    Boyumu hesaba katarak düşünülmüş güzel fikirlerinize ihtiyacım bulunmaktadır. Teşekkürler.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. SNIPES44

SNIPES44 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    bence bodyden önce yarım saat kardiyo yap zaten kendiliğinden gider yağlar bir kaç aya düzenlide body yaparsan herşey hallolur tabi yemeyede dikkat.

fangelus bunu beğendi.
  3. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Elinde analiz var gibi duruyo orda yağ oranında vardır onun hakkında bilgi verirmisin yağ oranın nedir. Kilo vermeden dolayı çok hafif sarkmalar olabilir karın bölgesinde onlar yağ gibi algılanıp dahada kardiyo kardiyo kardiyo yüklenirsin iyice yağ kalmaz vücutta buda sağlıksız yağ oranını solersen daha iyi yardımcı olabiliriz. %10 altına düşürmek her zaman daha iyidir bu benim görüşum daha güzel vücut elde edilebilir

fangelus bunu beğendi.
  4. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    kardıoya ıhtıyacı var bu vucudun

fangelus bunu beğendi.
  5. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Bence diyete ihtiyacı var.

fangelus bunu beğendi.
  6. KKocaarslan

KKocaarslan Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    anlamadım ben. bu fotolar 7. ay önceki mi yoksa sonraki mi? Sonraki ise ben 7 aylık bir çalışma fark edemedim.

7. fangelus

fangelus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    25 kg verdim, tek gelişme bu. Başlangıç öncesi fotoğrafım olmadığı için koyamadım. Başlıktada belirtiğim gibi daha kilo vermelimiyim sorusuna yanıt alabilseydim keşke..

8. nofear

nofear Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Bence kas kütleni arttırmalısın bu filan göbek mi ? :)

Sonra kardiyo + diyet ile çözersin işi.

fangelus bunu beğendi.
  9. galaxymess

galaxymess Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yüksek protein diyeti uygulayın, antrenmanlarda ise temel hareketler yeterli olacaktır. Örneğin, size yapılışı en basit gelen göğüs hareketini setleri artırarak yapmak, ayrı ayrı hareketleri az setle yapmaktan daha verimli olabilir. Yani daha az hareket kullanılarak daha çok set yapılabilir.

fangelus bunu beğendi.
  10. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Bence yapman gereken haftada 3gun(cift bolge)ant + 3 gun cardio(2gun abs) karb kgx2 proteinx2 yagx1 alcak sekilde 3ay devam et gobek gidince yag orani 10 12 arasi olunca haftada 5gun tek bolgeye gecersin

11. KKocaarslan

KKocaarslan Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım. Kilo vermemelisin bence. Şuanki iyi.

fangelus bunu beğendi.
  12. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Cardio ağırlıklı bir program gerekli bence sana

fangelus bunu beğendi.
  13. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Yağdan çok kas oranın düşmüş bence çekik gördüm

fangelus bunu beğendi.
  14. DeliMavi

DeliMavi Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    bencedee daha fazla zayıflamaya ihtiyacın yok. yukardıdada söylendiği gibi diyet yaparak kas kütlesi kazanmaya çalışmalısıın durum o olduğunda yağ oranın kendiliğinden azalacak ve vücut kendiliğinden sıkılaşacaktır

fangelus bunu beğendi.
  15. rain

rain Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    diyet yapıldığında yağ oranının düşmesini ve dolayısıyla vücudun sıkılaşmasını anlarımda kas kütlesi kazanımı yemeden nasıl olacak ?Diyet yapıyorsan karbonhidratı minimum alacaksan,karbonhidratta büyümede en önemli etkenlerden birisi,tamam kasın ihtiyacı proteinde bir o kadar da karbonhidrat önemli ,açıklayabilecek birisi var mı? Bence böyle bi şey mümkün değil ..

fangelus bunu beğendi.
  16. fangelus

fangelus Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu soruyu salonda hocalara yöneltmiştim. Benim kiloma göre günlük minumum 200 gr protein, düşük yağ ve kalite karbonhidrad ile kardiyo hareketlerini bırakmadan yapılabileceğini söylemişlerdi. Fakat geleneksel olarak uygulanan (kışın kilo alıp, yazın yağ yakmak) yöntemine göre kısa sürede gözle görülebilir sonuç alamayacağımı söylediler.
    Aslında bende aynı kiloda kalıp 3-4 ay boyunca denemek istedim. 2 ay geçti. Yarın analiz yaptıracağım. İçimde yağ yaktığıma dair inanılmaz bir iyimserlik mevcut. Beklenilen ölçümü alabilirsem iyi olacak. Tabi tanita marka vucut analizi yapan alete güvenerek konuşuyorum. Ne kadar doğru ölçtüğü tartışılır. Eğer olumlu sonuç alamazsam mayıs ayı gibi kilo verip yağ yakmaya çalışacağım. Mayısa kadar kardiyo ve düzenli beslenmeyide bırakmak yok.

rain bunu beğendi.
  17. ilbey

ilbey Üye

Beğenileri:
    429
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba,

Yağ yakmak sadece kardiyo değildir. Yağı kas yakar. Yapman gereken kas kütlesini arttırmak, Ağırlık idmanı sonrası yarım saat kardiyo yeterlidir. Ancak kardiyo ve diyet olayına devam edersen, kütleyi kaybedersin ki, bu sefer kütleyi geri almak için kilo almaya çalışırsın.

Kilo vermeyi boşver. Ağırlık idmanına gir derim ben.

Saygılarmla,

fangelus bunu beğendi.
  18. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    winermute bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş