Fakir Sporu BODY BUİLDİNG

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve modexl16 tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu akşam çok ilginç bir olay yaşadım.Hava almak için tek başıma dışarı çıkmıştım ve yakınlardaki bir parkta oturuyordum ve hava soguk olmadıgı için üstümde beyaz bir t shirt vardı yani onlarca zaman ve yiyecek tükettigim vücut hafiften ortadaydı sakın yanlış anlaşılmasın.:)Yanıma otuz yaşlarında 3 te 2 ım kadar bir adam geldi ve her halinden hayatında eline dumbell almadığı belli bir adamdı.Neyse oturdu sohbet etmek istiyordu benle bende onayladım ve konuşmaya başladık havadan sudan. Derken birden bana sen body mi yapıyorsun diye sordu bende hafiften gururlanarak evet dedim.Daha sonra alaycı bir ifadeyle gülmeye başladı ve çok yazık dedi.Niye yazık diye sordugumda sırf millete hava atmak için o kadar işkence ediyorsun kendine yazık degil mi dedi ve bende tipik bir bb düşmanı ile karşılaştıgımı anladım.Hani beynini geliştir muhabbeti. Ancak bu adam diğerlerinden biraz farklıydı ben anlamayacagını bildiğim halde biraz sporumuzdan bahsetmeye çalıştım ama ön yargıları yıkmak duvarlardan daha zor malum.Ve bu sporu sadece orta halli ve alt seviyedeki insanların yaptıgını ve bir nevi kendini diğer kişilere karşı kabullendirmek ve onlara karşı olan ezikligimzi bastırmak için yaptıgımızı söylemeye başladı.Malum sonuçta sitedeki arkadaşların tamamımna yakını orta halli çalışan insanlardan oluşuyor.Yani bu adam diyordu ki biz alt seviye insanlarız ve sırf hava atmak ve ezikligimizi bastırmak için bu işle ugraşıyoruz.O anda yüzünün ortasına yumruğumu geçirmemek için kendimi zor tuttum ama yapsaydım o haklı olucaktı.Forumumuzun adresini verdim ve hiç bir şey demeden kalktım gittim yanından.Daha sonra söylediklerini düşündüm ve buraya yazmaya karar verdim.Ne dersiniz arkadaşlar acaba adamın söylediklerinde haklılık payı varmıydı.:mad:Umarım siteye girer ve bu yazıları görür.

Son düzenleme: 4 Aralık 2008
  2. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    bence bu spor hakkında hiçbir fikri olmyan bi kişinin kendince mantıksız bi yorumu tabi bu sporu hava atamak için yapanda var mutlaka genel olarak değil tabi benim gözümde hiçbir doğruluk payı yok , bady vücut geliştirme sanatıdır yaşanmadan anlaşılmaz :)

3. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bu spor da kesinlikle maddi rahatlık gerekmete her sporda olduğu gibi hatta bu işte daha da bi para lazım şahsen milyarlar harcadım ve çok yavaş kademe atlatılan bir spor bu maddi manevi ayakta kalmak lazım bu tip kişilerin tamamı bizim gibi olmak isteyip olamayanların ürettiği aklını çalıştır birakınca sarkıyor peniste ufalma oluyo vb ezikleme sanatları

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Aralık 2008
  4. 555

555 Guest

waaay amca derin gitmiş ama haberi yok zenci olayı ; kendilerini diğerlerinden ezik gördüğü için komplekse kapılıp bb yapar daha iri göründüğü için kendini üstün zanneder

5. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bazı tipler oluyor çok bilmiş o arkadaşlarda bilmiş tiplerden biri heralde. Ukalalık yapmış....

6. AKYOL

AKYOL Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Cem Bialetti A.Ş. Firmasının Ege Bölge Satış Yönet
    Yer:
    İZMİR
    Sorun bizim toplum olarak her konuya ön yargılı yaklaşmamızdan kaynaklanmakta. Sürekli birbirini eleştiren, spor,,müzik, giyim vs. her ne konu olursa olsun, emek vermiş başarıyı yakalamış insanları tebrik edebilip, onlardan birşeyler öğrenebilirsek ne mutlu bize. İnsanlar kedilerini nasıl mutlu hissediyorlarsa öyle yaşamalılar. Birbirimizin yaşam tarzına seçimlerine saygı duymayı öğrenmeliyiz. Bu sporun bana kazandırdıklarını yazmak istiyorum. Kötü alışkanlıkları hayatınızdan çıkarıyorsunuz, Sağlıklı beslenmeyi öğreniyorsunuz, Aynaya baktığınızda gördüğünüz şey, hem sizin kendinize hemde etrafınızdaki insanların size saygı duymasını sağlıyor. Tanrının emanetine en iyi şekilde bakıyorsunuz. Daha ne olsun. Sizinle sohbet eden kişi at gözlüklerini takmış, konuştuğu konudan bi haber, içinden senin gibi olmak için neler vermezdim diyen cahil zavallı bir insan.

7. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ağzı olan konuşuyor.... Kouşsunlar ben rahatsız olmuyorum ama at gözlüklerinden kurtulamayan insanlar senelerce aynı laflarla geviş getiriyor, buna biraz bozuluyoruz. Yoksa hata yapıp, yanılıp sonradan olayları kavrayanları takdir ediyoruz.

Şimdi ne demek VG fakir-orta halli sporu ? Bu spora başlamada gelir düzeyinin çokta belirleyici olduğunu sanmıyorum. Varsın olsun binde birdir.

Bu sporu yapan hali vakti yerinde bir sürü de insan var yani ne ki bu ? Şimdi isim mi sayalım ?

Ha birilerine göre de bu spor zengin sporu fakirler orta halliler yaparsa başarılı olamaz.... Bu da saçma sapan bir iddia. Ha tamam paran yoksa imkanın yoksa ciddi derece yapamazsın eyvallah ama gene çok sıkı vücut yaparsın az bi gelirle de.

Peki neden salonlarda genellikle orta halli insanlar var ????
    Cevap basit çünkü ülkece zenginliğimiz ortada ! BAE'de de heralde fitness salonlarına zenginler gidiyordur çünkü orada da fakir az.

Saçma sapan bir mantık işte, komik. Ha nadir durumlarda geçerli olabilir. Ama istisna olur.

Şimdi VG sözde ezilmiş insanların güya mastürbasyonu değildir. VG bir yaşam biçimidir, bir seçimdir ! İyiye doğruya güzele doğru olan bir seçimdir.

Neye dayanarak herhangi birisi bu sporu alt seviye yapar diyor ? Ben orta halli bile değilim şahsen. Ailemin imkanları ise orta halli. Ben işsizim. Ama kendi paramı kazanırken de bu sporu yaptım. Çok zengin olsam yine de yaparım. Ben bunu isteyip bunu seçtim. Eminim hepiniz de benim gibisiniz. Trilyonlarınız olsa yine bu sporu yapardınız, hem de çok daha iyi imkanlarım var diyerek daha da motive olarak.

sovereign ve salvadore_xp bunu beğendi.
  8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    açıkcası, tanımadıgım bir adamı, konuşması için yanıma yaklaşmasına bile izin vermem, sen izin vermişsin, ama bir daha aynısını yapmazsan iyi olur..

bu tür insanlar emin olun, sefil yaratıktan başka birşey değiller..bunlara prim vermeyeceksiniz..o adamı oturup dinlemen, onun senin için kötü niyetini ortaya sermesine izin vermen demektir..böyle insanları adam yerine koymayacakasın..kimse bana işimi öğretemez, o kadar..senin tepkin bu olacaktı..cevap verememenin nedenlerinden birisi de, kitap kültürünün yeteri kadar olmaması olabilir..agresifliğin, o an kızmanın bir nedeni de o aslında..eger, yeterince kitap okursan,o adamı, o küstah konuşmasından sonra, rahat ve gayet profesyonel bir cevapla ona gerekli nokta atışını yaparsın..bu dediğimi ihmal etmemeye çalışırsan, iyi olur..

bu tür insanlar cok var cevrede..hepsi de korkaktır bunların..bunlar korkak oldukları için cevreye bulaşıp, egoların tatmin ederler..dalga gecerim ben bu tiplerle, güler gecerim bunlaraı ve büyük bir zevk alırım..benim altımda olupta beni ezmeye çalışan insana, verebilecegim en iyi ve en basit tepki oldugunu düşünüyorum..

9. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar o adamın sözleri bizzat bana degil vg sporunaydı yani benim kadar size de söylendi yani ben sadece bir aracıydım .Bana söyledikleri degil olay sadece vg nin vg ci lerin imajının bu denli alçakta oldugunu açıkcası bilmiyordum yani bizi kızlara diger insanlara kendini beğendirmeye çalışan ego manyaklarından ibaret görüyordu.Olay bundan ibaret sadece sizinle payşlaşmak istedim.Yoksa ciddi anlamda hakarete varsaydı konuşma o kişi için hem fiziksel hem ruhsal açıdan iyi olmazdı.

Son düzenleme: 4 Aralık 2008
  10. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Beğenilmek ister insan. Hem zekasıyla, hem bilgisiyle hem de vücuduyla. Bu çok normal. Estetik bir vücuda sahip olmak ve dikkat çekmek herkes isteyebilir. Aslında adamı biraz daha dürtmeliydin. Yani çok radikal bir düşüncesi var. Böyle düşünmesine sebep olan örnek kimmiş, nasıl yapmış, hangi davranışını beğenmemiş. Sanırım bundan geçmişte arasının iyi olmadığı bir bb ci var ve bb'cinin tavırlarından hoşnut olmamış olacak ki böyle bir teşhis koymuş. Yalnız ilginçtir ki "sen bb mi yapıyorsun ve hava atmak için neden bu kadar işkence ediyorsun kendine" diyen birisi aslında sizi hedef almıştır. Bahsi geçen kişi seni gözüne kestirmiş de olabilir. Öyle her yiğidin harcı değil, senin sporunu alelade alaşşağı etmek.
    Senin yerinde ben olsaydım; konuşmak isteyen insanla bu konuyu elbet konuşurdum; yalnız adamın karakterini de bu kısa sürede çözmen lazım. Dik kafa ve kalıpçıysa münazaranız karakolda da sonlanabilir. Yalnız farklı düşüncelere açık; ama acı deneyiminden ötürü böyle kemikleşmiş bir idea geliştirmişte yavaş yavaş onun canına yakan olaya gidebilir ve farkında olmadan onu ikna edebilirdin. Bu konuları herkesle konuşmamanı tavsiye ederim. Öyle densiz, kendini bilmez insanlar olur ki cehaletiyle, deli cesaretiyle sizin sinirinizi bozabilir ve gereksüz yere beş para etmez tiplere prim vermiş olursunuz...

11. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Bu spor biraz gösteriş sporudur açıkçası denize kıyısı olan şehirlerde daha çok yaygın olarak yapılmaktadır.

12. hakanım

hakanım Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    örnek verecek olursak sezen aksu'nun oğluda v.g yapıyor.demekki neymiş kişiyle alakalı bir olaymış.fakir zengin olmayla alakalı olsaydı bütün fakir gençler v.g çalışırdı.Ve bizde insanların maddi durumunu fiziğine bakarak değerlendirirdik.

13. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    evet fakir sporu bu yüzden ünlü oyuncu Vin Diesel , Jason statham ve ya arnold yapıo. eed eed :)

14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Zenginler zaten ulkenin sadece yuzde birini olusturuyor. Hemen hemen butun dunyada da oran bu civarda. Tabi ki istatiksel olarak orta halli ya da fakir insanlardan VG yapanlarin sayica fazla olmasi gerekiyor. Bakilmasi gereken adet degil, oran olmali. Bu karsi argumanin testi yapilsaydi eminim zenginler icerisinde bu sporu yapanlarin yapmayanlara orani, orta halli veya fakir sinifinkinden cok daha yuksek cikardi. Karsindaki kisi dusunmeden zirvalamis iste. Hic sevmem munazara yapmayi bilmeyen insanlari.

Eger cevap verecek kadar bir bilgin yoksa, ya da o an aklina bir sey gelmiyorsa, en iyi munazara taktiklerinden biri rakibin acigini yakalayip acigin ustune gitmek, ve rakibinin kendi kendini curutmesini zevkle seyretmektir ;).

salvadore_xp ve saydam bunu beğendi.
  15. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Aneximandors fikrin çok orjinal duruyor. Keşke biraz daha açsaydın da başlığı zenginleştirmiş olsaydın...
    Bence insana yakışır bir irade sahip olmak ve olayı analiz edebilmek büyük meziyet. İsabetli ve yerinde manevraları yapabilmek için birinci kural sinirine hakim olmaktır; sinirlerin gerildiğinde mevcut bilgin, yaşantıların ve zekan hangi düzeyde olursa olsun sadece adelelerin çalışmaya eğilim gösterir. Karşındaki insanı da analiz etmek gerekli demiştik zaten. Çünkü sen mantıklı bir şekilde adamın tezini alaşağı ederken o da hırslı ve inatçıysa buna seçirci kalmayıp, çamura yatabilir. O zaman önce akıllı rakip seçmek gerekir.Tıpkı "cahilden dostum olacağına alimden düşmanım olsun" demek ve buna uygun davranmak gerekir. Cahilse dinlemene bile gerek yok. Ama yalnışını gördüğünde geri adım atabilen birisiyle sana çok büyük görev düşüyor demektir modelx. Bu durumda sinirlenmek bu camia ya yarar değil zarar getirir. Sabrı kontrol etmeli ve adım adım olayın üstüne gitmeli, karşıdaki kişiye de hak vermeli; bunu yanlış anlaşılmaların bireysel kaynaklı olduğunu ve tüm camiaya mal edildiğini anlatmalı, gerçeğin de ancak yaşayarak öğrenilebileceğini anlatman gerekirdi. Yalnız birinci kural: sinirlerine hakim ol. Zor bir durum gerçekten. ben de sinirlerime yenik düşüyor ve battıkça batıyorum bu durumda. Dediklerim sadece bahsi geçen olay için değil, tüm ilişkiler ve çatışmalar içindi...

gaddarkemal ve aneximandros bunu beğendi.
  16. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bence düzgün bir vücut heryerde işe yarar yani her yerde +1 puan demektir .

17. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    İnsanın kendisini geliştirebilmesi için biraz eziklik hissetmesi gerekli tabi.

salvadore_xp bunu beğendi.
  18. txen10

txen10 Yeni Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    ne fakir sporumu, her gün bal muz ton balığı tavuk makarna süt yok üzümsuyu yok suplementlermiş kırmızı etmiş. fakir sporu ha ?hadi canım sendee. lafım adama değil sana

19. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    vucut geliştirme: spor salonu üyelik ücreti+duzenli beslenme+supplement aylık en az 500 YTL ye mal olan spor..
    Hangi sporu 1 ay yapmak icin bu kadar para gerekiyor acaba adama onu da sorsaydın..

**jay cutler da fakir ya (!) o yüzden hala yarışıyor yarışmalarda.. vücut geliştirme zor iştir.. herkes yapamaz.. milletin canı tatlı.. acı cekmez istemezler..

Son düzenleme: 6 Aralık 2008
  20. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    dexterrr haklı. body yapmak gerçekten büyük azim istiyor. öyle k*çının keyfine düşkün adamın yapabileceği iş değil. o yüzden de uzaktan bakıp imrenenler sürekli, "ıyy balon gibisin, ibne misin kaslı adamlara bakıyon, bunları içiyon ama zararlı" gibi cehalet ve kıskançlık dolu cümleleri tekrarlıyorlar. hiç unutmam beni kıskanmakta olan bir şahıs, " kılların var ama senin. kaslar gözükmüyo. bende kıl olmasa ben de body yapardım. önce kılları kes" diyerek ultra yüzeysel cümlesiyle yarılmama sebep olmuştu.

Sayfayı Paylaş