Fıtık Başlangıcı ve kas spazmı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve MelihUnal tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MelihUnal

MelihUnal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba bodyforum ailesi, yaklaşık 6-7 yıldır lisanslı basketbol oynuyordum. Son 6 aydır basketbola destek olsun diye body'de çalışıyorduk fakat hocamız başladığımız ilk günden itibaren bizleri çok ağır çalıştırıyordu. Sağ kolun kürek kemiğinde ve alt tarafında uzun zamandır ağrı var. Bu ağrı yüzünden sporu bıraktım ve doktora gittim. Mr sonucu çıktığında sağ kol kürek kemiğinde kas spazmı ve alt tarafında fıtık başlangıcı tespit edildi. Kas yapısı çok güçsüz kalmış ve guçlendirmem gerekiyormuş. Hem kası güçlendirmek hem de ağrıyı azaltmak için neler yapabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim herkese iyi forumlar..

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Geçmiş olsun kürek kemiği ile ilgili başta ağrı şikayeti olmakla birlikte bircok sorunun sebebi serratus antrenior , rhomboid ve alt trapez kaslarının zayıf olmasından kaynaklanır. Özellikle serratus antrenior pek önemsenmeye bir kas grubu olsa da gerek omuz gerekse sırt sağlığı için aşırı derecede önem taşımakta. Serratus antrenioru güçlendirmenin en basit ve en etkili yolu Şınav ve Serratus şınavıdır. İnternete Push-up Plus veya Serratus push up yazarak serratus şınavının ne olduğunu görebilirsin. Genel olarak sırt kaslarını güçlendirdiğinde kürek kemiğiyle ilgili şikayetler ortadan kalkacaktır. Bunun için de Şınavları ve Rowing hareketlerini programindan eksik etmemelisin

MelihUnal bunu beğendi.
  3. MelihUnal

MelihUnal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim dediklerinizi tek tek uygulayacağım

4. diego12

diego12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kendinle alakalı bişey

5. MelihUnal

MelihUnal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Kendinle alakalı derken zayıflıktan falan mı yani.

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    İngilizcen varsa eğer internete Scapula Winging yazarak arama yapabilirsin. Oldukca güzel kaynaklar açıklamalar ve çözümler mevcut. Genel olarak kürek kemigi ile ilgili problemler Serratus antreniordan kaynaklanıyor. Bu kası güclendirmenin en iyi yolu da yukarıda belirttiğim şınav ve serrtaus şınavdır. Ayrıca sırt kaslarının zayıf olması da en önemli sebepler arasındadır. Zamana bırak ancak şınavı kesinlikle düzenli bir şekilde uygula

MelihUnal bunu beğendi.
  7. MelihUnal

MelihUnal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Dediğiniz konuyu araştırdım inceliyorum teşekkürler. Bu işlerden anlayan bilgili bir body salonuna gitsem şınavdan daha etkili olur mu acaba?

Sayfayı Paylaş