fırat 26

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fırat 26 tarafından 29 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

1. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    boy:180. kilo 62 .kemik yapım zayıf .bilek ölçüm 16 cm.zayıfım

bodye ara ara olarak toplamda 2 ay yapmısımdır..uzun bi aradan sonra haziranın basında nasipse herseye sıfırdan

baslıycam.ben askeriyenin salonunda calısıcam fakat salon güzel antrenör yok.yardımlarınızı bekliyorum

AMAÇLARIM
    1)kilo almak yaklasık bi 80 kilo olmak istiyorum.defineli olup olmamak o kadar önemli degil benim için
    2)beslenme programım kafamda olusdu.

SİZLERDEN BEKLENTİLERİM

sizden haziran temmuz ve agustos ayına yönelik bi antreman programı istiyorum bana kütle kazandırıcak sekilde

haftada 5 gün lük bi porgram olursa sevinirim

sabah 8 de antremana gitmeyi düsünüyorum. gitmeden önce 5 yumurta beyazı ve mısır gevregi,antremandan sonra 10

yumurta beyazı ve mısır gevregi .1 saat sonra normal kahvaltı .burdan sonra diger rütin yemeler pilav ton vs.... nası bi

beslenme programı sizce .

ayrıca ben yaz boyunca sadece temel haraketlerimi yapsam diye düsünüyorum.siz nedersiniz

elimde birde animal pak var onu nası kullanıyım.bi paketi 1 haftayamı yaysam acaba günde 2 tane 2 tane içsem olur mu

arkadaslar fikir acısından bide fotomu ekliyorum.ama fotolarda cok iri cıkmısım normal de böle degilim.çok aldanmayınız

sizlerin yorumunuzu bekliyorum...hepinize simdiden tesekkürlerimi sunarım hoscakalın :)

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bişi yazmayı unuttum pardon.midemde 6 tane pak cıktı fakat daha belirgin hale getirmek için özellikle bi mide programı

yazarmısınız

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.905
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bence yasasin bodyforum yazisi daha güzel karakterlerle yazilabilirdi :lol: :lol: :lol:

4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bu baslık su an itibariyle 76 kez gösterilmiş ve saydamın espirisinide saymazsak 1 tane yorum yok

acaba cok mu sey sordum veya nerde yanlış yaptım anlayamadım.neyse ginede saolun :cry:

5. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    fırat flexor sana bir program yazar diye düşünmüştüm ama şu ana kadar yazmamış.haddim olmasada ben kısaca 1-2 taviyede bulunayım hareketlerini temel hareketlerden seçmen mantıklı olur.çok hareket yapmak yerine ağır kilo az hareket yap.örneğin biceps ve triceps için 2 en fazla 3 hareket yapman yeter.triceps- biceps birlikte çalış.bu yazdıklarım pekçok kişi tarafından onaylanmayacaktır ama ben denedim ve kesinlikle faydasını gördüm.hatta salondaki hocama sürekli 2 hareket az değilmi dememe rağmen o sürekli dediğimi yap gerisine karışma dedi.hacim istediğine göre 10-12 tekrar yapmanda pek doğru olmaz 6-8 tekrar yeter.göğüs-omuz içinde bir press, bir açış, bir izole bir hareket yeter.bacak çalışmayıda asla ama asla ihmal etme.negatif yönlü çalışmanı hatırlatmama gerek yoktur sanırım.kolay gelsin.

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    yaz aylarında kütle yapmak zordur.mewsim sıcak,ağır idman yapacaksın bol bol yemek yemen lazım bu sıcakta da her mide kaldırmaz yani..
    ama dersen ki sen? ben daha önce de anlattım....yazın salon serin oluyor sakin olduğu için çift idman yapıp yiyip içip çalışıyorum...vede oturuyorum...yazın bariz bir biçimde santim alıyorum.eğer beslenmene güveniyorsan çift idman yap hem şiddeti düşük olur hemde kısa sürer
    ama dediğim gibi yaz mewsiminde zor... çok zor olur.artı ben senin yediğin kadar yumurtayı yiyemem şahsen...bence önce kahvaltını yap.kahvaltında mutlaka süt ve bal da olsun ki bunlar kana yavaş karışırlar sana daha fazla enerji olarak geri dönsünler...çift idmanı bir düşün...yani beslenme olayını....onun dışında program dersen yardımcı oluruz....

7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    arkadaslar gercekten cok tesekkür ederim.bende flexor hocamdan bi program bekledim ama nedense yazmamamıs.

peki nası bi program önerirsiniz

pazar : biceps triceps
    pazaretesi:gögüs
    salı : bacak mide
    carsamba :eek:muz
    cuma:sırt

günler bu sekilde simdi bana uygun bi program rice etsem.acıkcası üzüldüm koskoca formda 2 dostum cevap yazdı.bu kadarmı seviliyorum anlamadım ki :cry:

8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    şuan az işim var akşama cok detaylı bir proğram yazacagım yogun oldugum için yazamadım özür diliyorum

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    estagfurullah flexor hocam tesekkürlerimi simdiden sunuyorum .mesajınızı sabırsızlıkla bekliyorum saygılar :)

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.905
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    firat eger izin verirsen bir programda ben sana yazmak istiyorum ama pm den göndericem ;) :)

11. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    tabiki saydam memnun olurum saol :)

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    net resimlerin varmı?

13. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    flexor hocam yok cekmem lazım.acaba bu kadar bilgi ve bu resimden saglıklı bi yönlendirme olmazmı hocam.ama zayıfım

yani gögüs felen yok sırt yok .hersey sıfır yani :cry:

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.905
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    firat o kadar kendini kötüleme durumun hic de kötü degil motivasyonunu hic bozma...

15. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    saol saydam ölümüne kalımına ben işe girdim ben artık ya bu vücudu yaparım yada ben bu yolda ölürüm.tek istedigim diger

dostlarımında biraz fikir yazmalarıydı ama yazmasalarda önemli degil artık.demek oluyorki ben biraz daha formu arsatırcam

biraz daha okuycam bilgilenmek için .yanımda oldugun için saol saydam.ALLAH saglık huzur versinde bodyforumun tüm

degerli üyeleri

hepimiz inanıyorum istedigimiz noktalara gelicez..hep birlikte :)

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ben ne kişiler gördüm yoktan var oldular 50 kiloyla başlayıp 4-5 senede 100 kilo olanları biliyorum o yüzden eger uzuvlarında ve iç organlarda sorun yoksa hayal edemiyecegin yerlere gelirsin

17. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    peki flexor hocam spora baslamadan önce sizce hangi tahlilleri yaptırmalıyız.siz hani dediniz ya iç organlarda sorun yoksa

istenilen yere gelineblir diye.siz bi profesyonel olarak sizce tıp acısından vücüdümüzün nelerine baktırmalıyız eger bunları

yazarsanız sevinirim

18. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    şimdi kütle almak istemişsin.daha önce de anlattığım gibi yazın zor.benden sana program olarak haftada tekgün tek bölge çalışmanı önermek isterdim ama bu havada olmaz.çok ağır çalışman lazım.bu yüzden sana bi 5 günlük program.fazla ağır değil:
    1-göğüs-biceps-ön kol+mide
    2-sırt-kanat-bel
    3-kalf-omuz-trapez
    4-off
    5-göğüs+triceps(triceps haifif 3 egzersiz 4 settten oluşacak.zaten göğüs ve omuz idmanında çalışıyor.çok ağır girmenin anlamı yok)
    6-ön bacak-arka bacak-kalf
    7-off

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.104
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    dahiliye tarafından muayene olman yeterli ayrıca kalp için bir ekg yaptırmanda fayda var

20. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    535
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    diğer arkadaşlar antreman konusunda yardımcı olacağı için bende beslenme konusunda bir kaç şey belirteyim..amacının öncelikli olarak kilo almak olduğunu belirtmişsin..o nedenle bende buna uygun bir kaç tavsiyede bulunacağım..sabah antreman öncesi öğününe ekstradan 2 yumurta sarısı ekleyebilirsin..yumurta sarısndan bu kadar korkmana gerek yok..içermiş olduğu yağlar ve kolestrol vücudundaki anabolik hormonların üretimi için ham madde sağlar..o nedenle sabahki öğünü 5 yumurta beyazı+2 sarısı olarak değiştir,hem bu şekilde almış olduğun protein ve kalori miktarınıda arttırmış olursun..sabah ve sonrasında yemiş olduğun mısır gevreğini yulafla beraber karıştırabilirsin.bu sana hem daha fazla ve kaliteli karbonhidrat ve de daha uzun enerji sağlayacaktır..antreman sonrası için ise öncelikli olarak cabuk sindirilebilen karbonhidrat al,buda antreman sonrası yenilenmeyi ve glikojen depolarının dolumunu hızlandıracaktır..cabuk sindirilebilen karbonhidratlar için her türlü basit şekeri örnek verebiliriz..beslenme porgramına tavuğu ekle,eğer imkanlar dahilindeyse kırmızı et tüketmeye çalış...her ögününde mutlaka karbonhidrat bulunsun..ana öğünlerinde pirinç,makarna,patates,ekemek tarzında karbonhidratları secerken ara öğünlerinde ise meyve,sandviç veya meyve ile karştırlmış cornfleks yada yulaf yiyebilrsin..ara öğünlerinin porsiyonlarını küöük tut.bunlar sadece iştahını bastırsın..bununla beraber ara öğünlerininde miktarı makul seviyelerde olsun,tıkanana kadar yemek yeme..sabah kalktığın zamanki ve antreman sonrası öğünlerine önem ver..gün içindede öğün atlammaya çalış. beslenme programları yazıp kendini çok fazla baskı ve stres altında tutma,bunu bir alışkanlık olarak gör ve devam ettir...şimdilik aklıma gelenler bu kadar çalışmalarında başarılar.

Sayfayı Paylaş