Ezberci Eğitim Anlayışı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sthammer tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sthammer

sthammer Guest

[YOUTUBE]i8EUA1dZ3Iw[/YOUTUBE]

bu da bonus

[YOUTUBE]5GtUhMTQen8[/YOUTUBE]

YuBingJun, Zerk, caga ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. M£RT

M£RT Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    1. videoda ki gibi hocalar eğitim hayatımızda inş. karşımıza çıkmaz :)

3. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Şu ana kadar izlediğim en iyi filmlerden biri, üniversite hocalarına kesinlikle izletilmeli bu film.

Üniversiteye geldiğinde hocaların büyük çoğunluğunun aynen bu filmdeki gibi olduğunu göreceksin.

Filmdeki benzer şey benim başıma da geldi araştırma projesinde ödevi akademik anlatmadım diye sıfır aldım.

Akademik dediği şey ise;

Caminin üzerinde motifli minare vardır yazdım mesela, ama öyle yazılmazmış caminin üzerinde motifli minare yer almaktadır diye yazılırmış, sırf bu yüzden ödeve sıfır verdi. Derslerde birşeyi tanımlarken de aynen filmdeki gibi ezbere istiyorlar, başka cümlelerle anlatman mümkün değil, hocaların %90'ının kafası basmıyor, pratik zekaları yok, kitapda yazanlar dışında birşey kabul edemiyorlar zaten, ezber yapa yapa doçent, profesör vs olmuşlar.

Sistemi değiştirelim desek o da olmuyor, üniversitede görevli olmak için zaten ezber yapman gerekiyor,dersler ezber, sınavlar ezber, mülakatlar ezber, bunları yapıp hoca olduktan sonra sende ezberci oluyorsun zaten mecburen.

Son düzenleme: 7 Ekim 2012
    dragox ve sthammer bunu beğendi.
  4. sthammer

sthammer Guest

farhanitrate prerajulisation sahnesinin türkçe altyazılısını bulamadım
    bizim üniversitedeki bazı hocalar tanımı geçtim oturup kitabı okuyorlardı sadece ve bizde yazıyorduk :) bir tane yar.doç ıraklıydı ve türkçesi bozuktu, hayalet yazıyoruz bir de, kadın eyalet diyormuş halbuki :D

Zerk bunu beğendi.
  5. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Film herkes istediğini yapsın diyodu ama biz istediğimizi yapsak açız anasını :/

6. sthammer

sthammer Guest

bu filmden etkilenip okullarını yarıda bırakan ve sonra da pişman olan birilerini tanıyorum

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Bu hikaye çok meşhurdur ama Einstein gerizekalı diye okuldan atılmıştır:D Ezberci eğitim önüne ne konursa onu okuyorsun, sana gösterilen şeyleri tamamen doğru kabul ediyorsun. Yaratıcılık yok üretim yok hiçbişey yok. Türkiye'de kaç tane bilim adamı var? Kaç tane bişeyler üretmeye çalışan kişi var? Elalemin milletleri gezegenler arası keşif yapıyorlar biz daha Türkiye'den çıkamıyoruz sebebi de budur bence. Yeni birşey yaratmana izin verilmiyor zaten denesen bile hoca geçinen ileri zekalılar hevesini kırıyor hep. Bırak bu boş işleri dersini çalış falan. Sen kendin hayatın boyunca boşa yaşamışsın yüzüne vuruyor muyuz biz:eek:

rockybalboa7 bunu beğendi.
  8. sthammer

sthammer Guest

[YOUTUBE]0tWufYDf2A4[/YOUTUBE]

Sayfayı Paylaş