EZ Bar Tutuş Genişliği Nasıl Olmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve matuk tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. matuk

matuk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar, siteye yeni üye oldum, çok güzel ve geniş arşiviniz var, emekleriniz için teşekküler..

Benim bi sorum olacaktı ama sitede soru-cevap gibi bir bölüm göremedim, o yüzden burada sorayım. Ben evde çalışıyorum, z-bar la ayakta biseps çalışırken, barı dar mı, geniş mi tutmalıyım? Hangi tutuşun bicepslere daha fazla faydası vardır?

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    kol ve bacakta diğer kasların aksine dar tutuşta dış geniş tutuşta iç bölümler etkilenir..
    sizin ne dar ne de çok geniş tutmanız lazım..omuz genişliğindeki kırık yerlerden tutmanız genel bir biceps gelişimi için çok daha etkili olacaktır..

S3R0XaT, muho444 ve matuk bunu beğendi.
  3. ayberk123

ayberk123 Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    z barlarda 2 tutma yerı var. bı tanesı daha ıcte dıgerı daha dısta hangısını tumalıyız on kol calısırken? sehbada calısmak bel saglıgı ıcın daha mı ıyıdır sızce?

4. Emrahbozoglu

Emrahbozoglu Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Çalışırken normal tutuş yapacaksın. Son çalışma olarak şekillendirmek için ileriki safhalarda iç tutuş kullanabilirsin. Sehpada yapman bel sağlığından ziyade bölgeyi yalıtmana, izole etmene yardımcı olacaktır. Kol çalışırken omuzdan, sırttan güç almanın önüne geçmek, sadece ve sadece hedeflediğin bölge olan bicepsleri çalıştırman adına sehpa işine yarayacaktır.

frtmhc bunu beğendi.
  5. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Düz bar kullanabilirsin. Nereden tutucam derdin kalmaz.

Sayfayı Paylaş