eylülden hazirana kadar kas inşası ve yağ yakımı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve opeh tarafından 6 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    selam arkadaşlar , 15 eylülden itibaren,düzenli beslenme+ supplement takviyesi, düzenli antreman ve düzenli uyku bunları ayarlıyorum inş.

bunları kas inşası için yapıyorum, fakat bi 8 kg kadar yağ yakmam da lazım,
    hazirana kadar .
    elimdeki supplementler kas inşası üzerine (protein likit amino falan), hazirandan itibaren de süper sonik bişekilde define olmak amacım.

yani hazirana kadar geçen sürede , elimden gelenin en iyisi kadar kas inşa etmek ve bu arada yağlanmamak 8 kg yağ atmak
    ramazandan önce 79 kg idim , şuan 85 kg yağ oranım %17 boy 182

1)sizce bu amacım için neler yapmalıyım? 2) karido yapsam dinlenme günlerinde bi zararı olrumu kas inşasına ? 3)kardioda neler yapabilirim?
    şimdiden teşekkürler.

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    HIIT yap kardiyoyu (forumda bazı yerlerde geçiyor olması lazım). yağ oranını dediğin gibi düşürmen lazım. %11 civarı bir süre seni götürecektir. dinlenme günlerindense ağırlık idmanından sonra kardiyo yap derim.

3. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    hmm evet o , ağırlıktan sondra kardioyu ciddi aciddi araştırmam lazım , hem vakit yönünden yararlı olur yurtta kalacağım için. hemde salonda daha fazla kalori yakarım , bi zararı yoksa aklıma yattı o , hiit yapabilirm ama max 25 dk , başka şeyler de ekleyebilirim, bi zararı olmuyacaksa

4. frtmhc

frtmhc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben agır kas antremanından sonra yapılan kardiyo zararlı diye duymuştum ama benim de merak ettiğim bir konu bu bilen arkadaşlar konuya bir el atarlarsa sevinirim.

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    frtmhc doğru duymuşsun forumdada yazıyor ama hala bazı arkadaşlar ısrarla söylüyor ne akla hizmet anlamıyorum...madem yag yakıcam diyorsun bulk olarak aban derim yağı takmadan nisan başındada başlarsın abanırsın kardio falan sana tavsiyem bu olur agır bir karbo dönemi seni beklesin aynısını yapacagım cunku...nisan bası da yag yakıcı falan kardiyoya giricem...haftada 1 kardiyonun bulk döneminde bile iyi geldigini ancak sadece 1 gün ve o gün sadece kardio yapmanı tavsiye ediyorum başarılar...

6. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ısrarla söylüyorum çünkü bilimsel dayanakları var ve m&f gibi dünya çapında bir dergi de aynı şekilde ağırlık idmanından sonra kardiyo yapmayı öneriyor.

opeh kardeşim sana düşüncemi tekrar edeyim, aynı anda hem kas kazanımı hem yağ yakımı yapılır, bu yüzden bu yolda ilerle. yukarıda denildiği gibi nisana kadar bulk abandığın bir durum riskli olabilir çünkü olası bir sakatlık durumunda, hastalık vb. engellerle karşılaşırsan, salona uğrayamazsan o yağlarla mutlu mesut yaşarsın artık :D bunlara ek olarak hiç bir engel olmasa bile yağlarını yakamama gibi bir durum söz konusu olabilir, bu yüzden ağırlık+HIIT 4-5 ay git derim

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bilimsel dayanağı laktik asiti engellemesimi? yaparsa kaslar yağa dönüşür mantıgı var bendede yıkım olayı misali...

8. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    yok şimdi kısaca özet geçeyim, ağırlık çalışırken vücut genel bir enerji harcaması yapıyor, gerek alınan karbonhidratlardan gerekse bir miktar yağdan, ağırlık idmanımızın bitişine yakın enerjimiz de iyiden iyiye azalmış oluyor, sonrasında HIIT gibi yüksek yoğunluklu ve metabolizmayı karıştıran kardiyo çalışmalarına girdiğimizde vücudumuzun enerjiyi bulacak tek yeri kalıyor, yağlarımız.

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  10. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirme sporunda net çizgiler olmuyor maalesef. birisi için doğru olan başkası için kesinlikle yanlış olabiliyor. aynı şekilde idmandan sonra kardiyo da kişiden kişiye değişebilecek bir şey.

11. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Elinde bir adet kefeli terazi ve bir miktarda ağırlık var. Kefelerin bir tanesi yağ yakımı diğeri kas yapımı. Ağırlıklıkları istediğin kefeye istediğin kadar koyabilirsin. Bazı insanların vücutları yatkın olur bazı insanlarınkisi olmaz. Deneyerek göreceksin. Eğer yeni başladıysan hangi program olursa olsun ciddi bir kas gelişimi elde edeceksindir zaten...

Sayfayı Paylaş