external obliques

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve animall tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi benim oblikler ile sorunum var yani daha doğrusu oblik yok geliştirmek istiyorum yeterli kilo aldım ama oralar gelişmedi . göğüs kafesi alt kemikleri belli oluyo. onları geliştirmem için ne önerirsiniz. yana eğilme hareketini ağır kilo az tekrar ile girmem mi gerekiyor?? başka hareket var mı acaba geliştirmek için. şimdiden teşekkürler.weightlifter

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Evet dambılla yana egilme ama hafif kiloyla o geliştirir. sopa çevirmede geliştirir.
    Birde mekik çeker gibi yan uzanıp obliklere mekik çekiliyor.

3. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama hafif kilo ile normal göbeğini eritmek isteyenler yapıyo çok tekrar . ben de mi öle yapmalıyım ben orayı doldurmak istiyorum

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Agır yapılmazki o heryede okudum hafıf kıloyla zaten bolgesel yag yakamadıgımız ıcın hafıfte agırda yapsak orayı zayıflatmaz ondan bende yapmıyorum o bolgem yaglı korkuyorum dahada kalınlasır

5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    agır kilolarla yapılan yana egilme bel cevresini kalınlastırır

6. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bench sehpasında ayaklarını dik konumda indirip kaldırman ve dips aletinde bacaklarını mideye çekmen obliqlerin uzantısındaki kasık kaslarını da harekete geçirecektir. bunu da öneririm. belim ince demişsin, eğer kalınlaşma korkun yoksa (ki benim o bölgem kalın olmasına rağmen obliq çalışırım) ricky martin obliqleri seviyesine ulaşana kadar da çalışmayı düşünüyorum. 15 kg ile çalışıyorum şimdilik ne çok ağır ne çok hafif. maksat detayı çıkarmak. yağlarında erimesini mide hareketleri ile sağlıyorsun.

animall bunu beğendi.
  7. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bilgi için teşekkür ederim fakat biraz açarsan sevinirim . yani 15 kg ile yapmışsın .dumbell la yana eğilmemi yaptın onu söylememişsin . bi de kaç tekrar yapıyosun ya da yapıyım . cvp verirsen sevinirm

8. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    [a href=https://urlal.com/dqqf][img src=https://i1006.hizliresim.com/2010/6/10/2387.jpg][/a][​IMG]

resimde işaretledim. obliqueler için dumbell side bending, dumbell ile yana eğilme hareketi. bunu ne çok fazla kilo ne çok az kilo ile 3 veya 4 set yapmanı öneririm buraların ilacı bu harekettir. fakat dumbell side bending tek başına işe yaramaz. sadece üst taraftaki (obliqueleri) çalıştırır orada ince çizgi çıkmasını sağlar.ricky'nin kileri dikkatli incelersen çizgiler kasığa doğrı inmekte. kasığa hatta cinsel organa kadar inen kaslar ise bacak kasları ile mideyi ayıran çizgidir. yani alt mide kasları.
    alt mide kaslarını çalıştırmak için ise bench sehpasına oturarak 4*20 (eğer yapabiliyorsan yapamıyorsan azalt) bacaklarını düz şekillde indir kaldır.vücudun L şeklini alacak sonra bacaklar dümdüz açıyla aşağıda duracak tekrar yukarı aşağı yukarı aşağı....
    alt mide için diğer hareket ise dips aletine çık bacakalrı mideye çek indir, çek, çek. bunu da vücudun zorlanana kadar yap. 4 set olarak.

not: eğer yağların aşırı ise bu bölgede bu hareketleri yapsan da çizgiler belirginleşmeyecektir. (karın kasları gibi zor bir bölge) o zaman antremana koşu ile başlaman gerekir. her gün 20 dakika sağlam koşu veya cardiyo.. sonra bu hareketler.

Son düzenleme: 10 Haziran 2010
  9. animall

animall Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlaşılmışım benim söylediğim bölge resimdeki kırmızı bölge orayı geliştirmek yani doldurmak istiyorum resimdeki gibi

10. caremare

caremare Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    ricky martin üzerinden anatomi dersi gibi olmuş biraz :D senin gösterdiğin bölgeye en güzel etki edecek haraketler sağ ve sol olarak ayrı ayrı yapacağın mekik haraketleri ve aynı şekilde makarada sıkıştırma olacaktır sanırım.bu haraketler karın kaslarının daha belirgenleştirecektir.ayrıca kendi fotonu koyarsan daha iyi yardımcı olabilecek bi çok insan var forumda.

11. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    ricky martinin böle vucudu oldugu aklımın ucundan geçmezdi :D helal :D

goff me bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş