Excursion Antrenman Programı Hakkında Yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Excursion tarafından 2 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Teşekkürler Mastertrainer.. Bunun yanında soracağım başka bir konu var, ben karın çalışması yapmalımıyım acaba?

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Maalesef geniş tutuş barfiks çekemiyorum :( Dar tutuşu da 3-4 taneden fazla çekemiyorum. Daha 88 kilo kaldıracak kadar güçlenemedim maalesef :(

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    karın yağlarını yakmak istersen idmandan 20-25 dk önce 1 fincan expresso veya sade nescafe şekersiz iç.ve antrenmana karın egzersizleri ile başla.dipsde dizleri karna çekiş,sırtüstü yatarak dizleri karna çekiş + twist gibi egzersizleri çalış...

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    kişiyi görmeden program yazman enteresan :) bu çok amatörce olmuş ben şahsen seni daha profesyonel biliyordum alınma ama yaptığın hata sevgiler hsd anlayışına teşekkür ederim

5. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk sayfada fotoğraflarım var hsd. Gözünden kaçmış olabilir, ama aslında sanki şimdi daha iyiyim o fotoğraflara göre biraz daha geliştim diyebilirim, en azından kanat bakımından, hiç yüklenmediğim kadar yüklenmeye başladım ve sanırım biraz farketmeye başladı :) Bicepslerden de biraz farketti. 0,5 cm kadar..

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    İstemezmiyim hiç karın yağlarımı yakmak mastertrainer hocam :) Tamam antrenmandan önce bunları da uygulayacağım. Ama bişey var kafama takılan master hocam, ben creatine'e de başladım, acaba ters bi durum oluşturmaz değil mi creatine ve kafein?

7. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    hsd uyarın için teşekkür ederim ama arkadaşın resimlerini gödüm yeterli bilgiyede sahip oldum.profesyonelliğim konusunda bir şüphen olmasın :) ...
    creatin kullanmanın kafeinle ters bir etkisi olmaz.zaten creatineyi idmandan çıkınca alıyorsun...

8. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Vallahi mastertrainer hocam sana ne kadar teşekkür etsem azdır, dün kanat idmanım vardı, idmandan sonra aynaya baktığımdı kendimi tanıyamadım, oha bu benmiyim falan oldum :D Yani hiç kanat yoktu bende, bi kaç haftada oldu bende anlayamadım vallahi. Şu an kendime göre çok iyi kanatlarım var, gerçi sol taraf sağ tarafa göre daha küçük bunun sebebini anlayabilmiş değilim. Aynı durum kolum için de geçerli :( acaba bu neden kaynaklanıyor? Ben antrenmandan önce kullanıyordum creatine'i ama yanlış yapıyormuşum demek ki. Gerçi bu creatine işini anlayamadım gitti, benim kaldırdığım ağırlıklarda 1 gr bile fark ettirmedi :?

9. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    kanat idmanın güzeldi zaten...
    eşitsizlik_colemanda da var,arnold da var...bu normal bi şey bunu minumuma indirmek istiyorsan;poz çalış: misal sol kanatın mı zayıf;sol kantını gösteren pozları idmandan sonra veya idmandan bağımsız bir biçimde çalış...bu sorunu bayağı azaltacaktır.
    creatine ise değişik bir supplement türü.bende sadece su toplattı enerji ise işin hikayesi.su toplattığına eminim çünkü bazı haftalar hiç yükleme yapmadan sadece idmandan sonra içerdim;kg 86 oldu.bariz bir biçimde su topladım...creatineyi kesincede kg 83-82 ye düştü.
    dersen ki gereklimi? bence hiçde gerekli bir supplement değil...onun yerine AAKG veya NO2 kullan..bunlar senin işine yarar
    unutma öncelik her zaman kütle yapmak...istersen çok yağlan_istersen hiç yağlanma ama önce kütle yap_traşlaması hem zevkli hemde sonucu muhteşem olacak...

10. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Traşlamadan kastın ne acaba mastertrainer hocam ?

11. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    seninde dediğin diyet olayını bir benzetme ile söyledim :)

12. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hoca senin yazdıklarını okuyorum ama anlayamıyorum.

1. Göğüs ile dips hareketinin ne alakası var? (eğik dips ise bunu o şekilde yazman gerekir)
    2. Koltukaltı kası neresi?
    3. barbell row'un ardından t-bar'a gerek var mı? hem de bu kadar yoğun sırt programında (içinde 20 set sadece barfiks var)
    4. Bu derece yağ sorunu olan biri için koca programda mide hareketi olarak 3x15 ters mekik yeterli mi?
    5. Omuz için tek kol dambıl press nasıl yapılıyor?
    6. 18 set kol idmanı hem de süperset bu tipte bir sporcu için uygun mu?
    7. Yağlanma sorunu olan ve clebuterol kullanmayı düşünen bir sporcu için compound/izolasyon hareketi dengesizliği söz konusu mudur?
    8. 20-30 set (4-5 tekrar barfiks) kaç saat sürüyor?
    9. simetri bozukluğu için poz çalışmasının yapılacağını ilk defa duyuyorum. Bunu kendiniz tecrübe ettiniz mi?
    10. Creatine'in özellikle monohidrat bileşiğinin hücre içine su çektiği bilinen bir gerçek. Neden bu kadar şaşırdınız?
    11. Creatine yerine neden AAKG ve NO2 kullanılmalı? Aynı tip ürünler mi? Bir grup azot dengesini sağlıyor diğeri ??
    12. Son olarak antrenörlük belgenizi (varsa) scan edip yada fotoğrafını çekip koymanız mümkün mü?

teşekkür ederim.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Öncelikle mesajıma curl un güzel ve bir o kadarda profosyonel verdiği cevaba teşekkür ederek başlamak istiyorum

master hocamı daha öncede dosthane şeklinde uyarılarda bulundum bir ara hatırlarsınız set arası 10 dk dinlenme ve resimsiz proğram yazmak gibi yanlışlarına dosthane şeklinde ikaz ettim sporumuzda şu gerçektirki eğer biz deneme tahtası olmuşsak karşımızdakinide deneme tahtası yapmamalıyız

bu spor aslında çokta zor spor değil arkadaşlar yaptığımız hareket nereyi oynatıyorsa yada kasılıyorsa o bölge çalışıyor ve gelişiyor demektir illa uzun uzun yazmaya gerek yok

bir diğer teknik konuda yanlışımız hareket sıralarında yapılan hatalar örneğin verilen hareketlerin bir değeri vardır ve bu antremanı bitirmek içinde bir enerjimiz vardır 10 numaralık bir hareketi yada ana hareketi başa koymak gerekir gücümüz azaldıkça hareketinde vucuttaki hükmü azalmalıdır aksi takdirde yerimizde sayarız..

Kendi yaptığımız proğramı asla bir başkasına vermemeliyiz hayat standartları yaptığımız iş ve genetiğe bağlı etkilenmeler aynı hareket ve aynı tarz bile olsa kişiden kişiye değişir o yüzden kendimde iyi verim aldığım hareketi asla başkasında kullanmam önce kişinin vucuduna karma proğram atarım sonra bölgeye ayırırım en sonunda açılmış ve zayıf ile fazla yönü su üstüne çıkmış kişiyi inceleyip proğram çıkarırım..

Bu sitede şuna dikkat edelim arkadaşlar bir kişiye yardımederken ona zarar verebiliriz sonra bu bizim prestijimizi düşürebilir vereceğimiz ve yapacağımız mutlaka elekten geçmelidir yeni sistemleri başkasında uygulayarak kendimizi yanıltmış oluruz

Umarım kimse yanlış anlamaz herkes hata yapar ve herkes ders çıkarır amacımız en doğrusunu bulmak ve faydalanmak teşşekkürler

14. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Peki acaba sizce bana uygun olan nedir flexor ve curl hocam? Ya cidden ben bu program işi hakkında hiçbirşey bilmiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim. Bu spor hakkındaki herşeyi bodyforum sayesinde öğrendim, lütfen bu konuda da yardımcı olun.

15. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Curl çok süper sorular sormuşsun.al sana süper cevaplar:
    1-göğüs ile dips egzersizinin çok alakası var.kenid sitemiz ve diğer bodybuilding sitelerinde dips göğüs hareketlerinde aynı kategoridedir-
    2-yanlış anlama ama en açık tabiri şu kotukaltı kası kıl çıkan yerdir....kanat_lattimus doris onun daha altındadır.sana zahmet bi anatomi kitabını aç az bi bak.biz işimiz gereği bunları öğrendik...
    3-barbell rows ardından- t-bar en çok yarar gösteren egzersizdir.şu da dikkate alınmalı ki: KULLANAN ARKADAŞ SONUÇTAN FAZLASIYLA MEMNUN!!!
    4-mide egzersizleri gayet yeterli...
    5-omuz için tek kol dumbbell press:eek:turarak veya aykta dumbbellları alırsın;sırayla kaldırıp indirirsin....
    6-tecrübesi gereği bence uygun
    7-yağlanama sorunu bilndiği gibi egzersizle değil DİYETLE ALAKALIDIR.SENİNDE BİLDİĞİN GİBİ...
    8- 4-5 tekrardan barfiks en fazla 15 dk sürer...denersen görürsün....
    9-poz çalışmak kendi tecrübem...sonuçları gayet güzel
    10-hiç şaşırmadım.daha önce kreatinin magazindel yönünü bile anlattım...nasıl böyle bir yanılgıya kapıldın?
    11-AAKG-NO2 aynı ürünler bilmem farklettin mi?NO2 nin için de ne var CURL ? TABİİKİ AAKG....
    12-Anternörlük belgemi federasyon faaliyetleri yasaklı olduğu için alamadım...çalıştığım-çalıştırdığım spor salonunu zülküf hocamda gördü...
    ankara da 15-20 yıllık bir spor salonunda 1,5yıldır antrenörlük yapıyorum.mesleğimi seviyorum.HERŞEYİ biliyorum gibi bir iddiam yok_olmadı_olamazda...bildiklerimi sizlerle paylaşıyorum....

flexor hocam:resimsiz yoruma bende karşıyım ama bu arkadaşın bende resimleri var.ayrıca msn dede durumu online takip ediyorum :)
    fikirlerin için saol.
    yalnız curlun cevabı profesyonellikten çok: sen kimsin ki bu arkadaşa cevap yazıyosun havasındaydı...kendisini SEVİYELİ OLMAYA davet ediyorum...umarım sorularının cevaplarını almıştır....
    herkese başarılar...

16. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    edit hsd curl rep sistemindeki + ve - repleri burada yazmamanı rica ederim senin + ve - lere ihityacın olmadıığını biliyorum ve - rep verenleri burada tehşir etmek çok adaletsizce gibi geldi (unutma sende bana - rep vermiştin)bunu yazmaktaki maksadım hatnı görmen için yoksa no problem anlayışına teşekkür ederim konuyu takip ediyoruz yönetim olarak umarım seviye dışına çıkıpta başlık kilitlenip çöpe atılmaz sevgiler hsd...[/

17. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    edit hsd yukarıda yazdığım aynı şey geçerli

18. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    kurduğumuz şebeke? curl çok değişik bir bakış açın var...
    diyeceğin şeyler varsa-tartışacağın şeyler varsa tartış: sorduğun sorulara cevap veririz.eğer bi şeyi yanlış bilyorsak sana teşekkür eder doğrusunu öğreniriz.burası forum-paylaşama-fikir alışveriş yeri...

19. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    O konu seninle alakalı değil. Onlar kendini biliyor.

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    STRONGMAN elinden geleni yapmaya çalışmış kendi bildiğince uğraşmış çoğu kişi elini bile sürmezken o bildiğince birşeyler yapmaya çalışmış acaba kendisi bu tepkiyi alacagını bilse yaparmıydı ? sen ne anlarsın hadi be git işine bu nasıl çeviri yerine güzel olmuş fakat kendini geliştirmelisin yinede emek verdiğin ve bişeyler yapmaya çalıştığın için sağol denir bu bir insana yakışan davranıştır. bende bir antrönörüm bende burda her yorum yapana hadi be bu nasıl yorum bak işine sen ne anlarsın anatomiden sen ne anlarsın fizyolojiden dersem kendimi büyütmüş değil küçültmüş olurum kası göstermek öğretmenin yanında bir hiçtir. buraya çok güzel bir kelime gidiyor atalarımızın bir lafı vardır dilenciden bile öğreneceğin vardır derler ben bir kişide birazda anlayış ararım ben düşmenıma bile saygı duyarım fakat bu gibi olumsuz davranışlar

burada yada hayatının başka bir yerinde sanada eğer bu nasıl iş derlerse o zaman karşındaki insanın ne hissettiğini anlarsın

Sayfayı Paylaş