Evrime İnanıyor musunuz???

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Aytosh tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Evrime İnanıyor musun?

1. EVET inanıyorum

53,1%
  2. HAYIR inanmıyorum

34,4%
  3. fikrim yok.

12,5%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    lanet olası evrim teorisi çöktü darvine göre evrim süreklidir buna en basit örnek neden asırlardır insanları yapısı aynı ve hiçbir farkı yok...Darvin evrimi teorisini çıkarmasının altında kesinlikle bir siyasi emel yatar bunuda hitler ve mussolini doktirinlerinden anlıyabiliriz hitlerin alman ırkını savunması şu sebeptendi aynı ırk toplanarak sadece aynı ırkdan türer ve evrim geçirmiş alman ırkı ortaya çıkar görüşüydü ve hitler bunlar için kamp yerleri açtı tüm alman genç kızlarını ve alman genç erkeklerini buraya toplayarak çocuk yapmalarını sağladı...Sakat doğan çocuklar evrimi etkileyeceğinden öldürüldü aynı defolu mallar gibi ayırdılar...Mussulininde düşüncesi bunadan farklı değildi...Darvinin bir amacıda var olan türk ırkını yok etmekti...Atasının bir orangutan olduğuna inanan darvin bunu kendi kitaplarında beyan etmiştir inanmıyanlar araştırsın ben bu konuyu yıllar önce araştırmıştım hakkında çoğu kişiden bilgili olduğuma eminim ve kararlıyım evrim diye birşey yoktur...Çürütülmüştür....

2. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

1. si , kendi görüşüm diye bişey yok evrim demektir ki ALLAH yok ... evrim teorisine inanmak demektirki KUR AN da yok , kur an diyoki adem i yarattık , sen direk bunu inkar ediyorken evrimi nasıl dinden ayrı boyutta düşünücez ... burda evrim i değil ATEİZMİ savunuyorsan açıkça söyle ...

2. si Evrim tamamen hikayeden ibrattir ... biyolojiyle de alakası tabiki olabilir

bugün bizim maymun la , gorill e şu yanlarımız ortak demek o kadar komik ki , hayvanlarda insanlarda belli bi solunum sistemi , sindirim sistemi , ağız yapısı vs ile oluşan varlıklardır

sen bana diyosunki , daha doğrusu darwin diyorki , denizden çıktı karaya . karada zamanla insan oldu ... be adam .... bana denizden çıkan hayvanla ... karada yaşayabilen bi hayvanın ... kromozomlarını hiç inceleyip incelemediğini söylesene ... bi canlının dış görünüşü , kemik yapısı , ten rengi , değişebilir , afrikalılar siyahtır , çinliler kısadır , ruslar sarışındır , kemik yapıalrıda yüz şekilleride farklıdır .. ama FARKLI YERLERDE DOĞAL KOŞULLARDA YAŞIYOR OLMAK BUNLARIN HÜCRE YAPISINI , KROMOZOM YAPISINI , DNA SINI DEĞİŞTİREBİLRİMİ .... ? değiştiremez ... 1000 yıldır afrikada yaşayan aile ile 1000 yıldır rusyada yaşayan ailenin bütün hücre ve dna yapısı tüm insanalrla aynıdır ... doku yapısı .. herşeyi .... sen şimdi bana 1 kafatasını örnek göstererek bunu nasıl ispat edebilrisinki bana ... bugün 2 kafalı çocukalr bile dünyaya geliyo .. 1000 yıl sonra bu çocuğun kafatası bulunsa , atalarımız 2 kafalıydı die bi teorimi atıcaklar ortaya ? o zamanlarda bi insanın kafa yapısının doğuştan bozuk olmadığını ispat edebilirmisin bana ?

murinyo bunu beğendi.
  3. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Hitleri mitleri geç eğer böyle hikayeler anlatılacaksa bende dinin doğmasının gerekliliği ve dinin nasıl bir kontrol mekanizması olarak kullanıldığına dair 100 lerce hikaye anlatırım.

Peki çok kısa bir şey soracam sence evrim geçirmek demek insanın yapısının değişmesi demek midir? Yıllar önce yaptığın araştırmalara dayanarak cevaplarsan sevinirim.

TuGhAn ve Aytosh bunu beğendi.
  4. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl çürütülmüştür?kim çürütmüştür? insanların yapısı aynı değil. sürekli değişiyor. 100.000 yıl önce farklıydı, şimdi farklı. homo habilis diye araştırıp eski insanların görüntülerini araştırabilirsiniz.

bu arada bu forumda mantıklı düşünen insanların olduğunu görmek beni sevindirdi.

5. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    %97 ortak gen olabilir.. birçok canlı yakın ve uzak genetik özelliklerde yaratılmış olabilir.. bence evrimi kanıtlamak bundaki değişimi kanıtlamak olmalıdır yani 100 yıl sonra %98 genetik ortak yan yada 100 yıl önce %96 mıydı?? bu kanıtlanıyorsa evet değişim vardır ve diyebiliriz evrimle değişim var... ben ördeklerin ayaklarını perdeli olmasını evrime bağlamıyorum bence birçok canlı vardı ve ortama uyum sağlama açısından ayakları perdeli olanlar hayatta kaldı.. doğal ayıklanma yani heryerde ortama uyum sağlayan canlıların kaldığı bir dünyada yaşıyoruz... bugün bizlerden bile sadece güçlü olanlar ayakta kalıyor..
    o yüzden bu mantıkla bakınca öngürülen evrim teorisine çok sıcak bakmıyorum çünkü o teoride hayvanların insanların değişim içinde olduğu sölenir.. değişim mutlak ve var hepimiz biliyoruz,gözlemliyoruz.. ama dünya oksijensiz biyer olsa bizlerin oksijensiz solunum yapabilecek canlılara dönüşeceğimize inanmıyorum ben sadece bunu yapabilenler yani oksijensiz yaşayabilenler hayatta kalır ve onlardan bir nesil ürer.. bu uç bir örnek ama buda çok açık ve net bence....

murinyo ve Crespo bunu beğendi.
  6. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    insanların 23 çift kromozomu, gorillerin 24 çift kromozomu var. insanlardaki kromozomlardan biri, gorildeki 2 kromozomun füzyonlanmasından(birleşmesinden) oluştuğunu kromozomları araştırırsan görebilirsin.

neden kromozomlarımız gorilden füzyonlanmıştır o zaman bana bunu anlatın.

7. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    .. eğer dediğin gibiyse bna goril kromozumdan bi insan üretsene ...

murinyo bunu beğendi.
  8. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    sonunda mantıklı konuşan evrim karşıtı birini buldum :D
    şöyle anlatayım, eğer ortamdaki oksijen azalsa, doğal seçilimle yavaş yavaş az oksijenle yaşayabilen bireyler hayatta kalır ve insanlar birkaçbinyıl içinde akciğer sistemleri değişerek oksijene ihtiyaç duymayacak hale gelebilirler, ya da yok olabilirler.

doğal seçilimin çok uzun süreler içindeki etkisi evrimdir zaten. mesela avustrulayaya gemi içinde giden bir kurbağa türü 200 yıl içinde evrimleşmiş ve bacakları şartlara uyum sağlamak için uzamıştır. ancak uyum sağlayamayacağı ortama gitseydi tür yok olurdu.

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Bide bir şeyi anlamakta zorlanıyorum. Evrim teorisi'ne kanıtlanmadı diye tamamen yalandır diyenler nasıl oluyorda yaratılış teorisine bu kadar körü körüne bağlanabiliyor. Yani evrim teorisi kesin değil diye yaratılık teorisi kesin midir? Bu mu mantığınız ?

Berkthagar, TuGhAn ve Aytosh bunu beğendi.
  10. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    sen birşey üretme, herşeyi başkalarından bekle. oturduğun yerden ahkam kes.
    insan üretmekle kromozomların benzer olmasının ne alakası var :D

11. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

dediğin gibi olsaydı ... üretiliyo olabilirdi ,,, yapay döllenme ile artık kromozmlardaki saç rengini bile değiştiriyolar .. ama seninki imkansız

12. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yaratiliş bi teori değildir ... Allah ben yarattim diyo ... Ve yaratti ... Ben teori ye değil allaha inaniyorum .. Sen allahsiz olduğun için TEORİ mantık diye dolan dur

13. CEMS22

CEMS22 Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İZMİR
    peki inanan biri olarak senin tezin nedir? bizler ortak genlerler geldik ama sonra gorillerden ayrıldık mı?? o zaman neden tüm goriller insan olmadı? demekki biz zaten farklıydık goril değildik yani.. bu evrim neden tüm gorilleri etkilemedi yani suan dünyada goril de var insanda değil mi o zaman bizler farklıyız bi yakınlaşma yada uzaklaşma yok.. eski insan tipi saçlı sakallı kemikleri farklı evet gorile benziyor ama düşünsene yasam sartlarını buğünki gibi mi?? vücudun ortama uyum sağlamasınıda evrim olarak nitelendiremeyiz bence...

reisgil ve Crespo bunu beğendi.
  14. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    cem bunlara göre ... evrimin başlamasıyla permatik in icat olması aynı zaman .... bütün örnek çizimleri saç sakal , kıl .... :)

15. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    dediğim gibi farklı gruplarda yaşayan aynı türün bireyleriydik, bizim evirmleştiğimiz grup daha sonra afrika savanalarına çıktı ve avcılığa başladı. et ve çok çeşitli meyve yenmesi ve avlanma sebebiyle beyin gelişti. diğer ormanda kalan tür ise iki ayak üstüne kalkamadı(ağaçlarda takıldıkları için) ve şu anki haline evrimleşti.

16. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Yaratıldık yada evrim isteyen istediğine inanır. allahsızlık diyip damgalamak zaten şu an türkiye yi bu hale getirdi. millet milyar dolarlık araştırma yapıyo bizde düşünmeye yönelik bi yorum yapılınca allahsız imansız. din de imanda kimsenin tekelinde değil. Kurbanlık koyun gibi bişeyleri araştırmadan insanları damgalamak yerine önce araştırıp sonra yorumlamak daha anlamlı olur.

Blues, zuzu, TuGhAn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    crespo senin kadar çok konuşup hiçbirşey söylemeyen birini görmedim :D

millete allahsız diyorsun. büyük harflerle mesajlar atıyorsun. dalga geçmeye çalışıyorsun ancak konuyla ilgili hiçbirşey söylemiyorsun.

Pain&Gain bunu beğendi.
  18. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

ya delinin biri kuyuya taş atmış 40 akıllı çıkaramamış , sen bana saçma sapan bişey söylüyorsun .. bende dalga geçiyorum tabiki ... maymun la atamız aynıymış ... bununla ancak dalga geçilir .... senin evrimci prof ların önce bunu bi teori olmaktan ıakrsınlar o çok bilgili beyinleriyle .. sonra konuşalım

19. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Zamanında bir hocamın anlattığı, bir bilim adamının sözü vardı hatırladığıma göre şöyleydi:

"Ben laboratuara girerken önlüğümü giyerken tüm inançlarımı çıkarırım."

Sonuçta eğer bilim ile uğraşıyorsanız inançlara bağlı kalmadan herşeyi araştırmanız gerekir. Hatta İslam'da "merak edilen herşeyin araştırılması" iyi birşeydir ki kimileri tanrının varlığını kanıtlamak amacıyla araştırmıştır. Ama kimileri de "baksana dağa taşa şu güzelliğe demek ki tanrı var" diyerek işin kolayına kaçmaktadır.

Zamanında Newton dünya yuvarlaktır dediğinde de tüm dinler alt üst olmuştu. Ha eğer Newton ben kitaplara bağlı kalacağım deseydi belki bu olasılığı hiç düşünmeyecekti. Bu yüzden bilim hakkında tartışırken işin içine dini katmak saçmalıktır. Hala ortaçağ kafasında kaldığınızın da göstergesidir. Sonuçta ben de müslümanım ama birşey kanıtlanır ve gerçekliği kesin olarak ortaya konursa doğal olarak düşüncelerim değişebilir. Tabi mevcut dünya düzeninin işine gelir mi böyle bir durum orası ayrı bir tartışma konusu.

Berkthagar, Blues, IAdam ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

sende ordamıydın ?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş