evmi salonmu? vardiyalı çalışıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hamidowic tarafından 19 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hamidowic

hamidowic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese selamlar, forumda diğer başlık altlarınada yazdım ancak cevap gelmedi o yüzden yeni konu açtım.

arkadaşlar yaş 27 boy 175cm ve 70-75kg civarındayım, 08-16 ve 16-24 olarak vardiyalı çalışıyorum işim oturarak, bundan dolayı göbeklenmeye başladım :confused:

forumda evde çalışma konularını takip ettim ve 2 günden beri yapıyorum ancak vardiyadan dolayı beslenme biraz sıkıntı olucak.

püf nokta öneriniz olabilirmi? yada evde uğraşmayıp direkt salonamı gitsem?

salona gitmeden önce evde biraz toparlanmak iyi olur diye düşündüm.

birde hergün mekik çeksem sorun olurmu yoksa karın kaslarınıda dinlenmeye bırakmalımıyım?

şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

2. declorx

declorx Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    karın kaslarını dinlendirmek gerekmiyormuş

salon imkanı varsa salon her zaman daha iyi diyolar, hareket çeşitliliği açısından

spordan 1-2 saat öncesine kadar bişey yeme, bol su iç, harici tuz, şeker, yağ tüketme :) (misal baklava, kızarma yeme, turşu yeme)

limonlu salata ve haşlanmış tavuk göğsü vb şeyler tüket

3. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    her kas grubu gibi karın kaslarınında dinlenmeye ihtiyacı vardır bence spor salonuna gidin eğer imkanınız varsa hareketleri yerinde öğrenir ve alet fazlalığından dolayıda iyi antreman çıkarırsınız elbete salon hocasınında bilgili üyelerle ilginen biri olmalı beslenme sorununa gelirsek evden iş yerinize yemeğinizi götürebilirsiniz illa evde yemek zorunda değilsiniz birde forumu çok araştırmanı tavsiye ederim

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    KARIN KASLARI İLE İLGİLİ EN YAYGIN MİTLER

Mit #1 : Abdominal kaslar diğerlerinden farklıdır. Fizyolojinin temel kuralları diğer kaslar için geçerli olduğu gibi karın kasları içinde geçerlidir. Bunun anlamı kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırmak için hareketleri düzgün bir şekilde yapmanız gerekir.

Mit #2: Karın kaslarınızı hergün çalıştırmalısınız.
    Ağırlık çalışmalarıyla ilgili kurallar derki; "kaslarınızın kendine gelmesi için en azından bir gün dinlendirin." Bu karın kasları içinde geçerlidir. Her gün çalışmak yerine gün aşırı ya da haftada 3 gün çalışın. Vücudunuzun diğer kısımları gibi karın kaslarınızın da molaya ihtiyacı vardır. İşin püf noktası her gün çalışmak değil sıkı çalışmaktır.

Mit #3: Karın egzersizleriyle karın yağlarından kurtulursunuz. Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Karınlarında yağ olan insanlar yağların altındaki kasları çalıştırarak yağlarından kurtulacaklarını zannederler; fakat yanlış düşünürler. Bir kasın üstündeki yağdan sürekli olarak o kası (veya bölgeyi) çalıştırarak kutulamazsınız. Karın yağlarınızı yakmanın tek yolu düzenli egzersiz ve sağlıklı, düşük kalorili diyettir.

Mit #4: Çok tekrar kas yapmak için gereklidir
    Daha önce okuduğunuz gibi karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibidir ve bu da şu anlama gelir: Karın kaslarınızı da diğer kas gruplarınızla aynı şekilde çalıştırmanız gerekir. Karın kaslarınızı güçlendirmek için ağır çalışmalısınız.

Mit #5: Herkes düz bir karına sahip olabilir
    Bir çok insan için düz bir karına sahip olmak fizyolojik olarak mümkün değildir. Bir çoğumuzda karın kasları dış bükey olarak şekillenmiştir, düz değildir. Yaş, genetik, cinsiyet gibi faktörler karnınızın ölçüsünü, şeklini ve görünüşünü belirler.

Mit #6: Eğer zayıf bir sırta sahipseniz karın çalışmak bunu daha da kötüleştirir.
    Karın çalışmak sırtınızı da güçlendirir. Vücudun karşılıklı kasları birbirlerine daima yardımcı olur. Bu nedenle zayıf karın kaslarınız varsa iş yükü sırta biner ve karın kaslarınızı güçlendirdiğinizde sırtınızda daha güçlü olacaktır.

https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/karin-kaslari-le-ilgili-en-yaygin-mitler.html

rockybalboa7 ve demircan256 bunu beğendi.
  5. hamidowic

hamidowic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çalıştığım yerde yemekler kalori hesabına göre çıkıyor ve her öğünde seçmeli olarak et veya tavuk yemeği mutlaka bulunuyor, kırmızı et köfte olarak çıkıyor. 16-24 vardiyasında çalışırken yumurta yemek sorun değil onu ayarlarımda, sabah çalıştığımda saat 6da kalkıp servise binip 1 saat yol falan beziyor insan :)

ama sıkı çalışma konusunda azimliyim yani 1 kere başlayıp kas ağrılarım geçtimi arkası geliyor ;)

sizlerinde belirttiğiniz gibi salondaki tek çekincem ilgisizlik ve artiz tipli eğitmenler.

öneriler için teşekkürler karın kaslarını dinlendiriyorum çok sağolun

6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    hamidowic ,; kardşeim bende vardiyalı çlışmaktayım...ne yazıkki sende bilrisnki düzenli gece uykumuz yok...ama yinede 1.5 yıl dır..aynı şekilde slaona gidiyorum...bence salona gitme imkanın yoksa evde çalışabilirsin tabikide..ama açık konuşmak gerekirse ( benim fikrim) ev salonun yerini tutmuyor..

benimde evde dambıl setim var..ancak inancın olsun hiç kendimi veremiyorum evde..ama kesinlikle evde yapılamaz da demiyorum..ama aynı olmuyor açıkçası..

diğe rkonularda deneyimli cilade arkadaşım gereken cvbı vermiş...

kolay gelsin...

sultanmehmed ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 2 gün için anlaş bi salonla (hem ucuza gelebilir) 2 günde evde kardiyo yap 40 dk - 1 saat arası ( kardiyo egzersizlerinin her çeşidi forumda mevcut araştır ) bence senin için iyi bir başlangıç olr.

8. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    en mantıklı tabiki spor salonu..
    -spor aletleri eksiksiz bulunur..
    -profesyonel bir destek..
    -yanlış çalışma sonucu ortaya çıkan sakatlanmaların en aza inmesi..
    -ferah bir ortam
    -arkadaş ve sosyalleşme..
    -hedefi daha iyi belirleme..
    daha çok şey var..
    keske benim de zamanım olsada gitsem. evi mini spor salonuna çevirdim ama inan spor salonu zevkini asla alamaz. spor salonu ayrı birşey..

9. hamidowic

hamidowic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim, şimdilik evde basit bir alt yapı yapayım, en azından hamlığı evde atayım, salona gittiğimde daha rahat haraket ederim diye düşünüyorum, salondaki tek handikap havalı ve ilgisiz eğitmenler :eek:
    daha beslenme işini yapamadım hiç, sanırım o çok zor olacak gittiği yere kadar böyle götürüp belki biraz şekillenmeye hacimlenmeye başlayınca beslenme programınıda uygularım

10. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    beslenme progrmı yazmna gerek yok. sen her yedıgıne dıkkat et aklında ne yemen gerektıgı bulunsun yeter . ben oyle ypıyorum yolun basındayım ama yazılı bir program hsuma gitmiyor

11. fikreteda

fikreteda Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    tartışmasız spor merkezi

12. hamidowic

hamidowic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdilik evde düzenli olarak çalışıyorum, sanırım bu şekilde şuabt ortasına kadar çalışıp bi salona gidicem.
    en azından evde hamlığı atmış olurum

13. hamidowic

hamidowic Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu açalı yaklaşık 3 hafta kadar oldu bu zaman zarfında mümkün olduğunca düzenli evde çalıştım program aksatmama oranım %95 diyebilirim. örneğin ilk gün göğüs ön kol çalışıyorum, göğüsü bitirip kola geçerken arada mekik çekiyorum ve birde antrenman sonunda çekiyorum.
    ilk başladığımda toplamda 80 tane çekebiliyordum şuan bu sayı 160.
    tabiiki mucizeler beklemiyorum ancak kollarımı daha iyi hissediyorum, nasipsede 1 ay dolunca salona başlamayı planlıyorum.

umarım sonuçlar iyi olur.

Sayfayı Paylaş