Evlilik

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve BisikletciMert tarafından 31 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Ben 17 yaşımın başlarındayım anneanenem annem ve dedemle yaşıyoruz babam öldü annem memur ve babamın 1000 maaşı var dışardan okuyup maaşımı almayı düşünüyorum ama evlenmek istiyor canım çapkınlıkları bıraktım 1 veya 2 sene sonra evlenmeyi düşünüyorum ayrıca bu hafta takıma yazılıyorum ordanda 300-400 aylık gelir sizce evlenip yuva kurabilir miyimBen 17 yaşımın başlarındayım anneanenem annem ve dedemle yaşıyoruz babam öldü annem memur ve babamın 1000 maaşı var dışardan okuyup maaşımı almayı düşünüyorum ama evlenmek istiyor canım çapkınlıkları bıraktım 1 veya 2 sene sonra evlenmeyi düşünüyorum ayrıca bu hafta takıma yazılıyorum ordanda 300-400 aylık gelir sizce evlenip yuva kurabilir miyim

2. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Saglikli karar verebilmek icin cok uzun sure tart kafanda bu konuyu. Yasadiklarini, cevreni, zorluklRini bilemem, ama 18-19 yas evlilik icin cok erken. Paran olsa bole zihnen hazir bir yas degil.
    Iyi dusun

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşa katılıyorum 1-2 seneye evlenirsen en fazla 1-2 seneyede boşanırsın, hayatta bi partnerin olmalı tabiki ama bu hayatta kendini sadece evli ve çocuklu hayal etmeden önce gerçekleştirmek istediğin hedeflerine odaklan o zaman belki daha farklı düşünebilirsin, bol şans.

4. carlitos

carlitos Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    Güzel bir bina istiyorsan güzel bir temeli olmalı 17 yaşındasın evlilik gibi kararlar almak için fazlasıyla erken.Sor bakalım kendine kendimi idare edebiliyormuyum diye ? Dört duvar ve bir çatının altında sadece sen ve henüz bir kaç yıllık tanıdığın bir kadın ? Sonucu hüsran olur.Şuan en iyi yapabildiğin şeye odaklan dersse ders sporsa spor herşeye meğilli yaşın.Allah yar ve yardımcın olsun.

5. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    bence evlilik yaşı için erken değil. modern toplumlar garip bir şekilde bunu ileriye almış. mesela 26 gibi evlenilmesi beklenir. üniversite ve işten dolayı. ancak önceki insanlara bakınca erken yaşlarda evlilikler gayet olağan. zaten biyolojik gelişimi de göz önünde bulundurursak evlenmek için normal bir yaş. ama dediğim gibi modern topluma göre bu yaş erken. buna hazır mısın önce onu düşün. ben de yaşımda evlenmek isterdim ama şartlarım müsait değildir, sevdiğim biri yoktu.
    iyi karar vermelisin. çünkü ciddi bir sorumululk özellikle erkek için. bir de bence olacağı varsa olur bu tarz şeyler kasma bence.

Sayfayı Paylaş