Evlilik=Bela mı & Evlilik=Mutluluk mu? tecrubeli abiler buyrun yoruma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 1 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. snatcher

snatcher Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    valla tebrikler guardboy kimse durumu bundan iyi ozetleyemezdi heralde, bu soylediklerinin her birini gecmiste ben yasadim yerden goge kadar dogru yazmissin..

2. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    nasıl bir eş istediğine bağlı tabiki :) evlenılecek kız eglenılecek kız var sen hangısını secersen hayatını ona göre uyarlamak zorundasın. yani hersey senın elınde gıdıp maddi manevi sıkıntıda pat diye gidecek terkedecek kızla evlenırsen o senın sorunun :) evlenmeden önce kız arkadasınla herseyı yasaman lazım. evlendıgınde ne gıbı sorunlarla karsılacagına o zamandan görmen lazım.

sen bana evlendiğin kız da aradıgın ozellıklerı bı yazarmısın cok merak ettım

3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yapılan yorumlar zaten olan endişelerimi kanıtlar nitelikte. bana evlilikten söz etmeyen bi kız lazım veya şimdikini bu fikrinden vazgeçirmem lazım. Yada bekarlık sultanlıktır diyip hayata tek başına devam etmekte iyi bi seçenek gibi duruyo :)

4. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    bence çözümdür ve tespitim doğrudur ama yaptığım yorumda "aile kültürü (yani gelenekçi, modern vs gibi) ve yetişme biçimi" meselesini atladım.. o noktadan baktığımızda siz sonuna kadar haklısınız ve yorum yapmaya pekte hakkım yok.. :)

5. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    :D :D süpersinn
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Haziran 2014 ---
    Dostum mantık-duygu arasındaki kontrol nasıl yapıyorsun şaşırdım doğrusu aynı durum bendede var ama onsuz bi dünya düşünemiyorum ama spor a da karıştırmam kesinlikle kırmadan dökmeden giderim.. bide bu kişisel bence birazda .. evlenmek gerek bu gidişle sen playboy olup çıkarsın belkide öylede olabilirsin hemen başka kız bulayım modlarına giriyorsun dostum hissizleşme dikkat et hiçbir zaman mutluluk kapından geçmez..kaynana kayın peder salla .. bence imkanın varsa biraz aynı ortamda yaşa ev d kal gerekirse evlilik için prova yap kendini belli eder..olup olmayacağı

Son düzenleme: 16 Haziran 2014
  6. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    toplumsal baskı sonucu evlilik zaten ilk baştan başına belayı aldığın anlamına gelir sevmediğin istemediğin bir kişiyle ömür geçirmek çok korkunç insan kafasına tek kurşun sıksa daha iyi özellikle bayanlar için erkek ne yapıp edip boşanabilir ama kadınlar için maalesef bu kadar basit değil sokağın ortasında öldürülenlerin sayısı çok fazla haliyle bu durum evliliği öcü gibi algılanmasına neden oluyor diğer yandan aşk evliliği yapsan 1-2 ay sonra yavaş yavaş büyü bozuluyor iş rutine dönüyor ve sıkıcı oluyor sonuda boşanmakla bitiyor soyum yürüsün desen oda olmaz zaten çoğu evli orta halli fakir eşin anlayışlı olsa bile çocuğun mutsuz oluyor malum değişen hayat ve artan beklentiler ki nereden tutarsan tut elinde kalıyor insan hayatı iki kişilk olarak yaşayamaz yaşasa bile zorlanır ve mutsuz olur işin sonunda yani bana kalırsa ki kalmaz evlilik insanın doğasına aykırı

Bekci bunu beğendi.
  7. F35

F35 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    Yaşım 27 annem yavaş yavaş baskı yapmaya başladı artık kız bakıyormuş bana (sanki pazardan bi mala bakar gibi) Benden çok evlenmemi o istiyor.. şuan benim hayatımda biri yok evlilik yapacak düzeyde diyim .. ben ilişkilerde sadık bir insanım sevdiğim bir ikişiye değer veriririm uyumluyum dur ama işin içine evlilik girince herkesin gerçek yüzü ortaya çıkar .. bende senin gibi rahatıma düşkün bir insanım rahat yaşamayı kimseye hesap vermeyi seven bir insanım bu hayatta kendi işimin patronuyum ve mutluyumda ... bana gamsız derler hiç bir şeyi kafama takmam sallamam olan olmuştur zaten ama olacaklara önlem alırım.. birde işin içine bu spor girince bizim gibi aktif olarak yapım devamlı antreman ve beslenerek geçiriyoruz pek başka şeylere zaman kalmıyor .. Olduda ben evlendim eve gittim ve akşam yemekte mantı börek patlıcan kabak var.. valla kavga sebebi :D yani demek istediğim arkadaşlar eşimizi iyi seçmeleyiz bu konulara hassas olacak kişiler olmalı akşam tavuk sotemizi salatamızıı hazırlamalı beslenmemize uyum sağlamalı ... kadın mutlaka ilgi alaka ister çozğumuz işten 6 da çıkıp 7 de idmana gidip akşam 9da 10da eve gidiyoruz devamlı olarak haftada 5*6 gün bunu hiçbir kadın kabullenemez.. ama tatlı dil yılanı deliğinden çıkartırmış biraz bazı şeylerden fedakarlık edip hatunu şımartmak lazım hediyeler takılar vs gibi kadın ruhunu aza çok biliyoruz ama benim gönlüm az çok spor yapan bir kız olması ... o zaman tadından yenmez ..
    Benim hatun hayatım shakein hazır omletin hazır demelş hayatım bak squat yapıyorum nasıl oluyor demeli ... ben beöyle biriyle evden başka biryerde bile antreman yapmam be :D bir odamı çeviriim salona .. benim demek istediklerim bunlar, ALLAH hepimizi hayırlı namuslu ahlaklı iyi huylu eşler nasip etsin inşallah .. amin. ..

PeNa, torifonta ve kdrklc54 bunu beğendi.
  8. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    Kardeş süpersin okurken çok güldüm içtenlik ve deneyimin küpe oldu aynı fikirdeyim kesinlikle

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Bu çok eski bi konu 3,5-4 sene öncesinde böyle bi sıkıntı yaşamıştım. Bu mesajları yazdıktan kısa bi süre sonra kız arkadaşımdan ayrılmıştım. Türk kızlarının bazı huy ve kaprislerinden sıkıldığım için o zamandan sonra hiç türk kız arkadaşım olmadı. Şimdi tekrar bu mesajları okuyunca ne kadar doğru karar verdiğimi bi kez daha anladım, ne varsa yabancılarda var gerisi yalan...

Balboa7 ve Bekci bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Hak yolunu bulmussun kardesim:)

Balboa7 ve uykusuzburak bunu beğendi.
  11. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    evet yabancı kız konusunda benimde düşüncelerim değişmedi dinlemesini biliyorlar fazla dırdır etmiyorlar prenses havalarında değiller eğlenceli esprililer ve sürekli ağlama huylarıda yok güzellik ve düzgün fizikte cabası daha ne olsun evliliği düşünmüyorum ama bir gün dünya evine girersem bu yabancı bir hanımla olur tabi, kültür düzeyide yüksek olmalı bunuda ekleyeyim bizim kızların bazılarında birde şu var arkadaş bir havalar yok peşinden bir sürü erkek koşuyormuş bakıyorsun koştuğu heriflerin hepsi keko seçiçi olmayan cahil tipsiz vücut zaten yok birde bunlarla övünüyorlar konuştursana kültürlü fizikli yakışıklı adamları peşinden ne olacak işte 5-10 tane tipsizin prensesisin tutup utanmadan övünmeye bizi küçük görmeye ne hakkın var

uykusuzburak ve Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş