Evlilik=Bela mı & Evlilik=Mutluluk mu? tecrubeli abiler buyrun yoruma

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 1 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Hemen hemen herkesin başına gelmiştir 1-2 yıl flört döneminden sora hatundan ''ne zaman evlenicez?'' sorusunu duymak artık kaçınılmazdır. Bende şu an o dönemi yaşıyorum. Ama evlilik hakkında derin şüphelerim var. Hayat monotonlaşırmı?, Özgürlük sonamı erer?, Kankalar dönemi biter,eş merkezli bi hayatmı başlar?, Bide tabi eşinin aileside var onları mutlu ediyim derken kendi mutluluğundan ödün vermek var... Yani durum çok karışık :) yorumlarınızı bekliyorum..

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ilk günlerde ailelerin söylediği standart yalanlar vardır.gelinimiz değil kızımız veya damat değil evlat aldık gibi...her iki taraf içinde el oğlu veya el kızısındır aslında.en ufak hatalarda eğer duyacak olurlarsa kıyamet kopabilir.arkadaşlarınla eskisi gibi sosyal olamazsın.spor faliyetin varsa artık bir noktadan sonra ikinci karın gibi görülüp kıskanma krizleri başlar.bana bir büyüğümün söylediği ve benimde benimsediğim gibi 30 yaşından önce erkek evlenmemeli.
    ödün vermek kısmı ise ayrı bir konu.boşanmak istemiyorsan her an her iki tarafta ödün vermek zorunda.

gakkos bunu beğendi.
  3. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    en çok çekindiğim konu yaptığım spor zaten. Her tartışmada body konusu suratıma vuruluyo :) daha şimdiden böyleyse ilersini düşünemiyorum. ödün vermek konusuna gelince küçük konularda ödün verebilirim belki ama spor yapmamı engellicek ödünler asla vermem. şu an 27 yasındayım demekki daha 3 yılım var bana göre hava hoş ama karşı taraf aceleci. Quardbody sanırım evlisin yaptığın spor evliliğinde çok sorun çıkardımı?

4. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    Gelin şunu 40 yapalim :d

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    40 a kadar evlenmessem hiç evlenmem zaten :) Bi söz vardırya ''kırkından sora gelen paranın ...........'' , buda o misal :)

6. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    ne zaman kendini aklen olgun hissedersen o zaman tam zamanıdır evliliğin

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yazdıklarından anladığım kadarıyla kayınpeder-kayınvalide ile aynı şehirde (hatta aynı semtte-mahallede) olacaksın
    vah vah :D

kdrklc54 bunu beğendi.
  8. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    sana tavsiyem eğer rahatına düşkün,özgürlüğüne düşkün ve birazda bencilsen sakın evlenme...
    kadınlar sadece sporu değil kendilerinden başka hiçbir şeye tutku derecesinde bağlanmayı kabullenemez ve kıskanırlar...
    arkadaş ortamının bekar olduğundaki gibi olması mümkün değil zaten,görüşürsün belki ama istediğin saatte gidip gelemessin...
    karşı tarafın aileside önemli,onlarıda mutlu etmen lazım...
    ben evliliği sadece özverili olan insanlara önerebilirim...
    evlenince aşk zaten bitecek,çünkü büyü bozuluyor,evlenmeden önce erkekte kadında en güzel halleriyle bir araya geliyor ve beraber vakit geçirdikten sonra herkes evine gidiyor,ama evlenince aynı evdesin,sen onu ağda yaparken görüyorsun o seni traş olurken görüyor vs. vs...böyle böyle büyü bozuluyor...

not:ben eşim gerçekten iyi biri ama kurum olarak evlilikten hiç zevk almıyorum...
    keşke hep flört dönemindeki gibi kalabilsek,elele göz göze o romantizm hiç bitmese........

AnTiCoRe, ajn16, Rpac ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    evet aynı şehirdeyiz ama çok şükürki aynı semtte değiliz :) durum çokmu vahim evlenmesemmi acaba??? ben hayatımdan memnunum evlilik bana bi artı katmaz gibi geliyo ama eksileri çok sanki...

evet rahatıma ve özgürlüğüme düşkünüm ama bencil değilim hayatı paylaşarak yaşamayı severim. spora tutku derecesinde bağlıyım ve yıllardır kimse beni spordan koparamadı o şu an buyuk bi sorun. ikinci sorun arkadas ortamındanda kopamam salondaki body muhabbetlerinin tadını bana hiçbi kız veremez :) fsmy kardeş ben vazgeçtim bu yorumlardan sora cennetten huri gelse evlenmem..

10. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    düşündüğümden daha da zekisin:)

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sevgili burak, evlilik "paylaşma" müessesesidir.

eskiden sadece senin olan herşey artık "ortak" duruma gelir

kendini perdenin rengi, aspiratörün modeli konusunda tartışırken bulursun, ama müstakbel eşinle, ama kayınvalidenle...bu ben miyim diye sorarsın :)

evlilik taşınacak yüktür, evlilik öncesi hiçbir sorumluluğun bulunmaz, hele gene ekonomik özgürlüğün de varsa hayatta ve kendinin kaldığı bir evde yaşıyorsan en keyifli günlerindir...

ama herkes "evlen"diğini bildikten sonra yavaş yavaş "o artık evli" düşüncesi etrafta gelişir.

akşamları-geceleri erkek erkeğe görüşmelerin sıklığı hızla azalır, gidilen yerler genelde "misafirlikler" olur :)

hele bir de çocuk olursa, oohoooo :D
    gerçek kısıtlanmayı işte o zaman görürsün
    ne uykusu kalır, ne maması, ne bezi, ne de annesinin feryatları

ama ne biliyor musun, çok klasik bir laftır
    evdeki huzur, mutluluk budur
    işte o laf çok doğrudur
    mutluluğun resmini çizen abidine bakabilirsin
    gün gelir bir gün soğuk yatakta kendini yalnız bulursun
    evde senden başka gürültü çıkaran birşey olmaz
    karanlık ve soğuk evine akşam gelirsin ve içini yalnızlık kaplar
    işin gücün tüm yorgunluğuyla eve geldiğinde seni çığlıkçığlığa karşılayuacak bir minik afacan yoktur evde,
    tüm yorgunluğunu alacak bir güleryüz göremezsin
    ilk dişlerinin döküldüğü o yaramaz halini bilemezsin...
    bakımlarının çok yük olduğu bir anda eve gelen kayınvalidenin aslında üzerinizden ne büyük bir yük aldığını anlayamazsın.

yalnızlık bir tek Allah'a mahsustur.
    yalnızlığı severim diyen kişi 1 sene bile yalnız kalmamıştır

tüm bu süreçlerden geçen 11 yıllık evli ve 2 çocuklu bir üyenin sana minik nasihatı da bu olsun
    bekarlık iyidir güzeldir, bekarlık sultanlıktır
    ama her sultanlığın da bir sonu olur, olmalıdır

sen şimdi o sultanlığın süresini belirleme çağındasın
    kendini paylaşmaya hazır hissedip hissetmediğine bakacaksın
    gerisi lafı güzaf :)

k.b., Rpac ve Savaşcı bunu beğendi.
  12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    gözlemledigim kadarıyla evlendiginizde kimi eşler çok yönlendirici kimi eşlerde son derece anlayışlı oluyor. evlilik evlenilen kişiye göre degişiyor....

gencim ama bazı şeyleri farkedecek yaşa geldim. maddi durumunuz iyi ise hanımınız rahat bi hayat huzurlu bir yuvanın içindeyse kız tarafının takdirini kazanıyorsunuz.
    ama siz nekadar iyi biri olursanız olun maddi geliriniz sıkıntıya neden oluyorsa illaki birilerine yaranamıyorsunuz.
    şahsen ben ailemi rahatlıkla geçindirebilicek gelire sahipsem ve evlilige kendimi hazır hissediyorsam bu yolda adım atarım.
    ama maddiyat bir gün sorun olacaksa gelirim rahatlıkla geçinicek düzeyde degilse ne kendim sıkıntıya girerim nede başkalarını sıkıntıya sokarım.

13. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    belki bana söz söylemek düşmez ama baya gözlem yapan biri olarak anladığım şey şudur; karşındakini çok seviyorsan (ki o da seni aynı şekilde seviyorsa) uzun süreli mutlu bir evlilik olur.. sevgi zaten kişinin kendisinden vazgeçmesi değil mi? (eğer doğru kişiyi bulmuşsanız zaten bunu düşünmezdiniz sanırım sevgiden pek emin değilsiniz) :)

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    dinamik.ip, çok sevmek herseyin çözümü diğildir malesef eşinin ve ailenin karnı sevgiyle doymuyo. sadece senin eşini sevmenle eşinin ailesi mutlu olmuyo. şunu unutma evlendiğin zaman sadece sevdiğin kızla değil onun ailesiylede evleniyosun :) belki yaşın gereği bazı seylerin farkında diğilsin ama ilerde herseyi çok iyi anlıcaksın :) ''çok sevmek boş laf'' ben bunu anladım. iyi bi yöneticiysen otoriter ve dominantsan evlilik uzun sürer.

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    otoriter olmak tek başına yeterli olmaz.otoriteni evlenmeden önce kabul ettirebiliyorsan ve buna bağlı olarak saygısı azalmadan her gün devam ediyorsa evlilikte devam eder.bu kısmı hızlı geçenler başarısız olur.otoriteyi sağlarım nasıl olsa diyenler agresif geçen bir gecenin ardından ya diğer odada kanepede sabahlar yada ertesi gün kaynanananın evinden karısını almaya gider.

16. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Quardbody bu yazının altına imzamı atarım çok doğru. türkiyede erkekler ilk defa bayanlarla çıkmaya başladığında aman kırılmasın, aman üzülmesin, aman ağlamasın deyip bayanları hep el üstünde tutuyolar şımartıyolar. kızlarda sülük gibi sömürüyo erkeği, cüzdan niyetine kullanılan tonla erkek var :) krallığını başta ilan etmeyen ilelebet köle olmaya mahkumdur...

kdrklc54 bunu beğendi.
  17. stapedius

stapedius Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    mugla
    spora simdiki kadar zaman ayıramıyacağın kesindiir. tecrubeyle sabittir.

18. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    yok kardeş vazgeçtim zaten evlilik bana göre değil. bi ara kafama yatar gibi oldu ama bu yorumlardan sonra kesin olarak vazgeçtim.

19. MDSK33

MDSK33 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İŞLETMECİ
    Yer:
    MERSİN
    zaten burdaki yorumlardan sonra evlenmekten vazgecıyosan ilişkinde sorun var demektır. her kız her erkek her kaynana her kayınbaba aynı olacak dıye bır kaide yok. ilişki sen ve eşinde bitiyor. evlendıkten sonra ikinizinde tek dusuncesı bızım aılemız artık onlar degıl bizim ailemiz 2 miz olmalı. böyle dusundugunuz surece ne kavga edersınız nede baska birşey. ama sen evlendın kız hala ana baba sozü dinlıyorsa o kızdan hayır gelmez kendı ayakları ustunde durabılen ana baba sozu dınlemeden kendı kararlarını netce verebılen bır kızla evlenmelısınkı evlendıkten sonra anasıyla babasıyla ayrı ayrı ugrasmayasın. ayrıca otoriter olman gerekıyor diye birşeyde yok aslında. insan yapısına baglıdır tabıkı. ama bana soracak olursan otoriter ol. ben mesela otoriter görunurum oyle davranırım ama aslında yumusak kalpli bir insanımdır. Recep ivediğin bir lafı var agresifim kompleksliyim ama perdelerımı kaldırdıgımda kedi gibi bir insanım. işte boyle olman lazım. kadın her zaman 1 adım geride durmalı. senın sozunu dınlemelı saygıda kusur etmemelı kesınlıkle... egerki asilik yaparsa o zaman orda ipler kopar. evlendikten sonra peşinden kosacagın bir kızla neden evlenesenki ??? ayrıca sana sımdıden kısıtlamalar koyuyorsa zaten sen yandın demektir. hayatında sana önce saygı duyacak insanı tanı sevgiyi sonraya bırak. önemlı olan saygıdır.

20. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    özgür kardeş ilk mesajımda belirtmiştim ilişkimde bi sorun yok ama konu evliliğe dayandığında benim için sorunlar başlıyo işte :) evlilik konusu açılmadığında heşey on numara, ama açıldığında ben tedirgin oluyorum. ilişkide aile faktörünün payı bence %50, kalan %50 kaynana ve kaynata faktörü :) ikisinden birinde işler kötüye giderse evlilik sarsılabilir. şimdi bide şöyle bi gerçek var eski zaman kadınları vefakar ve cefakardı şimdikiler öyle değil. en ufak maddi manevi sıkıntıya bile gelemiyolar her an ilişkide ipler kopma noktasına gelebiliyo. yeni nesil rahatına ve lüksüne düşkün bi nesil, otoriter olurken ipin ucu kaçabilir ve evlilik bitebilir. sevgilimle ilişkim biterse çok fazla koymaz, ama evlenirsem ve eşimle ilişkim biterse durum vahim.

Son düzenleme: 5 Şubat 2011

Sayfayı Paylaş