Evliliğinin Bittiğini Düşünen, Yeni Evlenenlere ve Bekarlara...‏

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve diez tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Bu kadar guzel sozun uzerine sorunlu oldugumu dusunebilirsiniz, ama neden iki defa gozlerden bahsediliyor hikayede? Anlatimin guzelligini bozmus, keske baska bir uzuvdan bahsedilseydi. Hikayeyin devamini okurken hep aklimin bir kosesinde olmamis burasi diye gecirdim :).

Hikayeden cikarilicak en onemli dersi algilayabilmek icin kesin olarak anlam ayrimi yapmak lazim. Ask ve Sevgi ayni seyler degildir. Benim kafamdaki ask iliskinizin henuz baslarinda, vucuttaki hormonal ve sinirsel degisikliklerden kaynaklanan kalp carpintisi, bas donmesi, Sezen Aksu dinlenesi haldir. Sevgi icin ise emek sarfetmek gerekir. Emek sarfettiginiz ne olursa olsun onu cok sevebilirsiniz, uzerine titreyebilirsiniz. Bunun illaki sevgili olmasi gerekmez. Kopeginiz de olabilir, senelerce ugrasarak duzenlediginiz bahceniz, ya da bu foruma gonderdiginiz 1000ci mesaj.

Konuyu degistiriyorum, cok gecmis olsun Mestano. Eger yardimci olabilecegimizi hissettigin bir sey olursa lutfen soyle.

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    be şöyle düşünüyorum aşk evlilikten önce olan bir şeydir onu görünce heyecanlanır yüzün kızarır peşinden koşar durursun ama evlenince sanki bir şeyler değişiyor o heyecan kalmıyor evlilikten önceki romantizimden eser olmuyor sonuçta rutin bir hayat devam edip gidiyor tabi evlilik olunca sorumluluklar artıyor işti çocuktu derken bir bakmışsınız ki aşk falan kalmamış ama eşler arasında sevgi ve saygı çok önemlidir bence eğer sevgi bitmişse o zaman evlilikte bitmiştir.

3. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bu yazıdan sonra bir umut doğdu içime ama
    sonuçta bu sadece bir yazı
    gerçek olamayacak kadar güzel bir hikaye
    yok böyle bir erkek

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bence de yok ama bana göre neden yok:
    bu kadar hat safhada ince düşünen bir erkek; yaptığı inceliği karşısındakinin kendi itiraf edene kadar anlayamayacığını yani arif olmadığını hatta o inceliği görecek kadar zeki olamayacağını düşündüğü için yok..

aklından bu incelik geçen erkek , inceliğinin farkedilemeyeceği korkusunu yaşayacaktır..gerçekler aslında bu kadar acımasız..

yani ben inceliği yaparım anlamazsa da benimle mezara gider hadisesi beşer için çok vaki değil..
    sevgiliye aşk mutlaka karşılık bekliyor..annenin çocuğuna olan karşılıksız sevigisi gibi değil..
    karşılık görememek riski kişiye geri adım attıracaktır..

benekli bunu beğendi.
  5. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Çok güzel yazı. Adamın verdiği cevapları kenara not edeceğim. Yıllar sonra lazım olur belki. :) Şimdi yalnızım,gerek yok maalesef.:)

6. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    çok güzel bir yazı teşekkür ederım paylaşım için ama bu konudakı adamın türü tükendi artık bilginize .....

Sayfayı Paylaş