Evliliğim Bitiyor Kilom Yüzünden

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arıtlıkız tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    yaz geldiğinde gelinliğin içinde ipincecik olduğunu düşün azimli olursun o gün senin ve sevdiğin ailen için büyük bir gün olacak ahhh ahh benimde annem babam olsaydıda öyle gelinliklerle evlenseydim nasip değilmiş bana :(

ailenin desteğiyle kendi azminle sen bunu 1 kez yenmişin bu kiloları 1 kez daha yenebilirsin yapacağına yüzde yüzz eminim sen üstesinden geleceksin ve o gelinliğinin içinde kendini o kadar iyi hissetceksinki canım çok dikkat et nolur sakın bırakma kendini benim gibi olma sakınnnnn baksana yapayanlız kaldım ben. :( demek o kadar önemli bir durummuşki dışlanabiliniyormuş insan allahtan çocuğum felan olmadı yoksa birde o bunalıma girerdim dahada yer bitirirdim kendimi

neyse senin çok harika bir mutluluğun olacağına ben inanıyorum arkanda aile desteği ve sevdiğinin desteği seni yarı yolda bırakmaz hiç bir zaman :)

bekle bizi 2009 ARITLIKIZ ve ELENİLAY geliyor

ela_nilay bunu beğendi.
  2. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ya çok tatlı çok samimi duygularla yazmıssın.Sana yardımcı olabılıyorsam ne mutlu!
    Canım arkadasda dogru soyluyor olabılır cunku sakarın gıbı tatlandırıcıların zarar veya yararı var mı konusunda cok fazla tartısma var. o baska bır kaynaktan okumustur ben baska bır kaynaktan.
    19 yıllık bır dıyetısyen var ızmırde .boyle ün salmıs bır adam.O bıze dedı kı : sakarın ıcın falan zararlı dıyenlerde olur ama hıc bır zararı yok rahatca kullanabılırsınız dedı. en ıyısı yanlısa şüpheye mahal vermeden sekersız ıcmeye calısmak . ya da arkadaswın dedıgı gıbı tarcın kullan tatlım.
    canım hamdolsun kı benım de bugun beslenmem guzel gıdıyor. sabah guzel bır kahvaltı yaptım yumurtalı peynırlı ekmeklı... sonra 1 saat tempolu yurudum. daha demınde az zeytınyaglı brokolı salatası yedım bı ayran ve bı dılım ekmekle. aslında sabah bugun guzel beslenırım dusuncersınde baslamadım. eger oyle baslarsam bozuyorum . dusundum hata yaptıgımı ve bı saat yurudum kosu bandımda. sonrası geldı zaten.
    Canım sanırım anne ve babanı gormedın ya da gorusmuyorsun.Fakat ne guzel ıyı bır ese sahıpsın .Eşinle aranda kucuk problemler mutlaka olacak(ıkılo konusunda) ama sen ne guzel bı adım atıp esının dıkkatını tekrardan kendıne toplamaya calısıyorsun.Sen zayıfladıka o mutlu olacak. sen de boylece kendını daha huzurlu hıssedeceksın.
    canım menun cok guzel duruyor ama barbunyadan neden bı kasık yıyorsun kı. o et yemegı yerıne gecer ve 1 kofte yerıne 4 yemek kasıgı hakkın var .Zaten senın 3 kıofte hakkın var yanı 12 kasık barbunya bıle yıyebılırsın.ama yok cok gelır dıyorsan en azından 5-6 kasık ye.
    şişmişsin gıbı bır hıs versede sen ınanma kılo olarak donmuyor.aksıne dengelemıs oluyorsun.

canım gelınlıgı bellı mı olur zayıflayınca gıyersın;) fotograf studyosuna gıdersınız .
    canım ınsallah dedıgın gıbı her sey guzel olur.ınan senı kılo vermene cok mutlu oluyorum.tanımıyorum ama samımıyetıne cok ınanıyorum.

2009 beklesın gelıyoz :)

3. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bu arada yemeklerden ya önce ya da yemeklerden 2 saat sonra suyunu ıc. ben yemek esnasında ıcılen suyun mıdenın kendı öz sıvısının yerıne gecebılecegını ve mıdeyı tembellestırecegını okumustum.yanı yemek yerken o gorevı yapan bır organ varken bu gorevı suya yuklemenın yanlıs oldugunu okumustum. ve buyuk alımler yemekten 2 saat sonra su ıcmenın dogru oldugunu soylerler.
    yemekten hemen sonra ıcınce mıde de rahatsızlıklar da baslıyor zaten.
    ben yemege baslamadan once 2 bardak ıcıyorum ve yemekten 1.5-2 saat sonrada yıen ıcıyorum.ara ogunlerımden once felan ıcmeye dıkkat edıyorum.
    gunluk 3 lıtre bazen cok zor oluyor.cok zorlama kendını gunluk 10 bardak bıle ıcsen yeter bence.
    kolay gelsın

4. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bu arada yemeklerden ya önce ya da yemeklerden 2 saat sonra suyunu ıc. ben yemek esnasında ıcılen suyun mıdenın kendı öz sıvısının yerıne gecebılecegını ve mıdeyı tembellestırecegını okumustum.yanı yemek yerken o gorevı yapan bır organ varken bu gorevı suya yuklemenın yanlıs oldugunu okumustum. ve buyuk alımler yemekten 2 saat sonra su ıcmenın dogru oldugunu soylerler.
    yemekten hemen sonra ıcınce mıde de rahatsızlıklar da baslıyor zaten.
    ben yemege baslamadan once 2 bardak ıcıyorum ve yemekten 1.5-2 saat sonrada yıen ıcıyorum.ara ogunlerımden once felan ıcmeye dıkkat edıyorum.
    gunluk 3 lıtre bazen cok zor oluyor.cok zorlama kendını gunluk 10 bardak bıle ıcsen yeter bence.
    kolay gelsın

5. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar lütfen tartıya takılıp kalmayın
    ben 1 yıl öncesine kadar 60 kilo idim ve 40 beden giyiyordum
    şu an 60 kiloyum ve 36 beden giyiyorum
    en önemli şey elbiselerinizin nasıl olduğu
    çünkü kaslarımız yağlarımızdan nerdeyse 3 kat daha ağırdır
    eğer tartıya kafamı taksaydım çoktan bırakmıştım
    örneğin 1 saat koştunuz 400 kalori harcadınız diyelim
    orda harcadınız ve bitti
    ancak kas yapınızı güçlendirirseniz uyurken bile kalori yakıyorsunuz
    metabolizma müthiş bir şekilde hızlanıyor.
    şişeler su doldurma fikri güzel :)
    rahat bir şekilde kavrayabiliyorsan sorun yok
    tart bakalım ne kadar gelecek:)
    3-4 hafta sonrada ağır bişeylerle doldurursun
    taş yada fasulye gibi:)
    ancak maddi olarak seni zorlamayacaksa
    hareketleri öğrendikten sonra bir dumbbell seti almanı öneririm
    dumbbell ile çalışmayı seviyorsan
    her zaman en önemli olan ise hareketi doğru yapmak
    hangi kas çalıştırılıyorsa ona konsantre olmak
    hareketleri yaparken karnımızı sıkı tutmak etkisini arttırıyor
    karnını içine çek ve sık ancak rahat nefes alıp verebilmelisin
    derin derin nefes almakta her zaman daha fazla enerji veriyor
    bu arada tarçına baktım ayrıntılı olarak
    type 2 diyabet hastalarına öneriliyor insulini dengelediği için
    mide ve bağırsaklar için çok yararlı
    dezenfekte özelliği var ve eski çağlarda mısırlılar bunu bol bol kullanırmış, vucuttaki bakterileri öldürüyor
    araştırmalara göre tarçın koklayan kişinin beyin işlevinde ve hafıza performansında artış gözlemlenmiş
    kalsiyum demir vitamin C ve K yönünden zengin
    fiber de içeriyor
    Kaynak: http://lowcarbdiets.about.com/od/nutrition/a/cinnamonbenefit.htm
    annemde ısırgan otu çayı yapıyor her zaman
    kızım allah razı olsun dedi bu çubuklar olmasaydı ben bu çayı içemezdim bırakacaktım midem bulanıyordu
    doktoru bu çayı kan yapıcı özelliğinden dolayı şekersiz içeceksin demişti
    ama işte bazı insanlar sevmiyor tarçını, ben eskiden sevmezdim
    şu anda bayılıyorum kokusuna
    :) ilginç

Son düzenleme: 20 Aralık 2008
  6. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    anladım ciaracım sağol bilgilerin için bu tarçını merkeze yarın ineceğim koşu bandı için yarın bakarım sağol canım bu bilgiler okadar işime yarayacakki bitanesiniz siz :)

7. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    elenilaycım bu barbunya işini 6 kaşığa çıkardım dediğin gibi :)
    suyuda dediğin gibi uygulayacağım ben yemeklerle içme nedenim işde yemek yollarını felan temizler katılık hissi vermez ve çabuk öğütülür midede diye düşünürdüm demek yanlış bilgiymiş doğrusunu öğrenmem iyi oldu

elenilaycım ben anne ve babamı hiç görmedim doğduktan 2 gün sonra terkedilmişim ve ben çocuk esirgeme yurdunda büyüdüm yaş 18 olunca yurt müdürü ya çıkıp gidecen ya bizim dediğimizle evlenecen dedi (çocuk esirgeme yurdunun kuralı bu )bende evliliği seçtim eşim memur bankada ama kilolarımı bahane etti ve ayrı eve çıktı benle bağını koardı şimdi bi kızla yaşıyor berabet şubatta mahkememiz var gelinliğide bu sebepten giyemedim ben derin konular yani nilaycım ama allahım kimsenin yuvasını bozmasın herkeze herşeyin en iyisini versin bu hayatta kimse hiç üzülmesin :)

8. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    tarçın c ve k vitamini yönündne zengin görünebilir, ama bunların yüzdesi cok düşük, yani komik rakamlar sunabilir ancak..gramajı cok yüksek tutmanız gerekir yeteri kadar kalsiyum-c vitamini-k vitamini gibi vitamin ve mineralleri bu besinlerden almak için..daha spesifik yiyecekler tercih edilmeli..k vitamini için, brokoli, kereviz gibi cok düşük kalorili ürünleri tercih edebilirsiniz..

ayrıca, balla sütte ne demek oluyor?..hem de ilerleyen saatlerde, bu tüketim insülin seviyesinin o saatte yükselmesi demektir ve bu da büyüme hormonunun salınım hıznı düşürür, yani yag yakımı hıznız düşer..light süt içmeniz yeterli, bal eklemeye gerek yok..

gözleme yerine başka bir alternatif sunulmalı, 1 orta boy patates haşlaması ve 100 gr light yogurt gibi..hamur işlerine bir süre girmemek en iyisi..

son olarakta, sürekli tartılmanıza gerek yok..haftada 1 tartılmanız yeterli..vücudunuz her gördügü besin için farklı tepki verebiliyor, bu yüzden bir gün bir besini fazla/eksik alsanız bile bu kilonuza yansır..vücut aynı karbonhidrat-protein düzenini görmeye alıştıgında, onu düzenli olarak beklemeye başlar..işin içinde su faktörü de girince, ayrı bir dert olur, bu yüzden 1-2 kg lık değişmeler normaldir.

arıtlıkız bunu beğendi.
  9. batuhaha

batuhaha Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    benim size verebilcek bi tavsiyem yok ama destek amaclı atıyorum bu mesajı tahmin ediyorum ki istediğin olculere geleceksin ve kocanda uyandırmak istediğin pismanlık ifadesini goreceksin.......

arıtlıkız bunu beğendi.
  10. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ciara tartıya bagımlı kalmak demeyelım buna. haftalık tartımlar kısıde motıvasyonu yukseltır ve hedef belırlemesınde yardımcı olur.
    tarcın önerılerın ve bılgılerın ıcın de tesekkurler.

D.Wolf bır cok konudakı takıbın ve bılgılerın ıcın tesekkurler.
    ballı süt kısmı benım gozumden kactı bu konuda haklısın sağ olasın .
    Günde 1 ekmek felan yıyen bırıne hamur ısını bırakmalıyız dıyemeyız. cunku ekmek dengesını ayarlayarak yıyor arkadasımız. yanı ceyrek yufka bı dılım ekmek ıse yarım yufka ıle ıkı dılım ekmek hakkını kullanması hem dıyetı yapılabılır hale getırır hem de bıkkınlık vermez.
    Patates i genelde dıyetısyenler onermez vucutta sekere donusen havuc-patates alternatıf loıstelerde pek sunulmaz. sızın bunu sunmanızda kı sebep nedır?
    tartı konusunda ciara da sızde haklısınız ama zaten burda her ıkımızın de yaptıgı haftalık ölçümler tartımlar...
    Bayanların kılo değişimibni göz onunde bulundurarak kendımı degerlendırıyorum.

batuhaha arkadasa destek olman guzel!

arıtlıkız Canım yetıstırme yurtlarında bızım ıstedıgımız kısı ıle evleneceksın gıbı bı secenegın oldugunu ılk defa duyuyorum.Eşinle problemlerın olmus dahı olsa sonucta dırekt yurttan cıktıgını ve daha zor sartlarda olabılecegını dusunuyorum kı bu cok daha zor.Evet gerceketn cok uzucu bır durum .sana yakın olup gerckeetn yardımcı olabılmek ısterdım manevı anlamda ama o da burdan olsun artık .
    Her şeyde bır hayır var canım.Bu sebeple eşini tanımıs oldun.Eger cocugunuz olmus olsaydı esını tanımanın cok bı anlamı kalmıcaktı belkıde.sen suan kendını ıdame ettırebılecek kadar kazanıyosun ve senı uzen kılollarını vermek ıcın azımlısın.sımdı eşlerın bu sekılde bırbırlerınden kılo konuısunda beklentılerının olması bana cok normal gelıyor. yanı üslup bılınıp destek cıkıldıktan sonra eger hala eşlerden kılolu olan adım atmıyorsa evet o probelm olabılır ama en basında bunun probleme cevrılmesı o kişinin yanlısı bence.
    Sen bı hırsla bı ınatlasma ıle zayıflama canım.Sen gayret et kılonu ver ondan sonra kendını guvensız hıssetcegın hıc bır konu kalmıcak.
    Ilerde eşin Allah korusun sakat kaldıgında da madem o gıttıgı kadın baksın ona.
    sen dua et canım.Kendını bılen ınsan hep kazanıyor.

11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    insanoglu önce kendi vücudunun çalışma mekanizmasını çözebilmeli, işin bittigi an o zamandır..kendi vücudunuzu tanımalısınız, bunu anlamadan sürekli farklı diyetleri uygulamak size yarar saglamaz..vücudunuzdan alacagınız tepkileri takip etmelisiniz..

gelelim patatese..kendi fikirlerimi sunuyorum, bazılarınıza dogru gelmeyebilir, benimki sadece bir öneridir..

patates çok besleyici bir üründür, adeta lego görevi görür vücutta..vücutta eksik kalan c vitamini, potasyum ve diğer gereken vitamin-mineralleri üstlenme de önemli rol oynar..ayrıca, mısır, patates, esmer pirinç yag yakımı konusunda en etkili karbo kaynaklarındandır..çünkü lif degerleri yüksek bitkisel kaynaklardır..

patatesin tamamı da nişasta değildir, yarısından fazlası nişasta, ama bu onun kaliteli bir karbo oldugu gerçegini değiştirmez..

ne kadar az hamur yerseniz yiyin, patatesten alacagınız besleyici özelliği hamur işinden almanız zordur..bu hem saglık olarak hem de etkili yag yakmak adına böyledir..tabi, tercih sizin..

patatesin kaloriside düşüktür..tabi birşeylerle kombine ederseniz, kalori miktarı artar, ama haşlanmış yerseniz kalorisi cok düşük olur ve sizi kompleks karbo olmasından dolayı karbo isteginizi azaltacaktır..hamur işi, insanı daha da acıktırabiliyor, pek saglıklı bulmuyorum, boyutu ne olursa olsun..

12. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    D.Wolf anlayamadım farklı farklı dıyetler deneme konusundan neden bahsettın?
    kendı adıma konusayım eskı ıdyetısyenımın verdıgı dıyet lıstesı ıle zayıflıyorum.Bünyem bu dıyete karsılık verıyor ve kılo vermede zorlanmıyor.
    patates konusu hakkındakı bılgıler ıcın tesekkurler ama hayatıma yayabılcegım tarzda beslenmessem dıyet patlak verıo.

13. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    D.WOLF valla bende ne demek istediğini çözmüş değilim çünkü farklı farklı diyetler uygulanmaz demişsin insan uygulamadıkça kendisine neler faydalı gelir bilemezki uygulanmalıki en doğru seçim bulunabilsin bugünümüzde bile bilim adamları onca deney yapıyor sonuca ulaşmak için bizimde kilo vermek adına yaptığımız bu çabaları nasıl yanlış görüyorsun anlamış değilim

gelelim patates konusuna patatesten alınacak o c vitamini ben mandalinadan veya portakaldanda alabilirim değil mi mısıra gelince o ürünlerin en yağlısı zaten öyle olmasa yağ üretilmezdi

sen yoksa bize kilo aldırmakmı istion bakem :)

neyse önerilerin için teşekkürler genede

14. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    w folf ilk yazdığını şimdi okudum önerilerine teşekkür ederim,,

ballı süt konusuna gelince bunu ender saracın yazısında okudum eversi gün o yüzden içecektim ama dediğini okuduktan sonra içmekten vazgeçtim

ligh sütüm var sırf onu içerim

tarçın konusuna gelince ben çaya şeker katmadan içemiyorum dediğim için tatlandırıcı aldım dediğim için bana tarçın adını verdi sağolsun yani zayıflama etkisi felan var demedi :) sadece bana yardımcı oldu önerilerine çok tşkler

15. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ayyyyy D.WOLF yerine wfolf yazmışım çok özür dilerim :(

16. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    dünyanın en iyi diyetisyenleri, zayıflama diyetlerinde patatese yer verirler, bunu araştırabilirsiniz..

farklı diyetler konusuna gelince, sürekli diyet düzeninizi değiştirmenin dogru olmayacagından bahsetmeye çalıştım, belli bir rutine girerek ancak başarılı olabileceginizi yazmaya çalıştım..bu sadece genel bir bakış açısını getiren bir yazıydı..

diyetinizle ilgili kararları ben alamam tabi..sadece, birkaç şeyi açıklıga kavuşturmak için yorumlar yazdım..diyetinize kaldıgınız yerden devam edebilirsiniz, iyi akşamlar..

17. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    sen önce konuyu anla ondan sonra yorum yazarsın, biz tarçının tatlandırıcı özelliğinden bahsediyoruz
    yarım tarçın çubuğunda ne kadar vitamin vardır ortada zaten
    k vitamini için alınmalıda demedik
    bazen kafa karıştırıyorsun

yabanci bunu beğendi.
  18. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    size tavsiye verdigim için ben sucluyum aslında...kafa karıştıracak bir konu da yok ortada..alternatif kaynaklar sundum..

bir de, daha saygılı konuşalım..

Kara Kalem, bonatschi ve saydam bunu beğendi.
  19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Lutfen uslubunuza dikkat edin!

diez bunu beğendi.
  20. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ciaracım önerilerine herzaman uyuyorum canım çok sağol bugün aldım gerçekten güzel farklı bir tat oluyor hoşuma gitti açıkcası :)

Sayfayı Paylaş