Evliliğim Bitiyor Kilom Yüzünden

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arıtlıkız tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Kullanılmamış koşu bandının motorunda ne olabilirki?
    Motoru mu yandı dicem ama öyle bi ihtimal yok.
    Belki komik bi çöüm olcak ama bisiklet motor tamircileri kondisyon aletlerini tamir ediyolar.
    Ama seninki garantili olmalı zor iş vallaha geri gönderceksinde yenisi gelcekte...
    Ben soylemiştim kondisyon bisikleti al diye keşke öyle yapsaydın onun motor derdi yok en azından.
    Neyse umarım halledersin biran önce bu konuyu.
    Diyetle birlikte kardiyo şart biliyosun.
    Bu arada özel olmazsa ben eşinin yaşını merak ettim. Hemen birini bulmuş diyosun seni üzmek istemem ama belkide daha önceden süren bir ilişki yada çevresi geniş bi insan.
    Bu saatten sonra kendin için yaşamalısın yaşında çok genç, çocugnda yok. Uzuuuuun bi hayat seni bekliyo thums:

2. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    Eşimin yaşı 30 benden 9 yaş büyük ve bankada memur bilmiyorum artık naparsa yapsın kilolarımı bahane etti diye düşünüyorum artık ama umrumda değil işe girdim çalışıyorum çok şükür koşu bandına gelince herşeyini kurduk ama tık diye bi ses geliyo sonra çalışmıyor aldığım yerle görüştüm sonunda çok şükür değiştircekler bugün kargoya verdim bu arada hergün RAKBENAM en çok senin desteğin oldu teşekkürler

3. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ciara sanada çok teşekkür bana harcadığın zamana

4. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Kilo vermek olmıycak bi iş değil zamanında etraftan çok şahit oldum köklü değişimlere. Buyüzden neden sende yapamıyasınki.. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışııyorum sana..

Bu arada durum ne alemde tartılıyomusun? haftada 1 tartılmanı öneririm sana bide sabhları aç karnına sade greyfurt suyu sıkıp içmeni öneririm. o içleri kırmızı olanlarından. İyi bi yağ yakıcıdır.

arıtlıkız bunu beğendi.
  5. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    93 kilodayım şuan aynen devam ediyorum 2 kilo verdim geçtiğimiz cuma gününden bu yana çok murluyum gerçekten greyfur suyunuda deneyeceğim tek sıkıntım su içemiyorum su yerine form çayı içiyorum şekersiz birde şekersiz kahve akşamlarıda sırf salata yiyorum canım çok tatlı veya abur cubur çektiğinde sakız alıyorum ağzıma öyle oyalanıyorum :)

6. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    birde gerçekten sabah tartılmakla akşam tartılmak o kadar çok farkediyorki :) önerilerin için çok teşekkürler

7. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Canın tatlı istediğinde kellogg's k-bar yiyebilirsin,
    Yogun tadıyla hakkaten tatlı istegini alıyor insanın.
    Biriki güne kadarda koşu bandın gelir kardiyoya başlarsın.

arıtlıkız bunu beğendi.
  8. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım umarım bu kiloları verırsın.
    Eşinin tutumu zaten birçok arkadaş tarafından değerlendirilmiş tekrar tekrar ebnde ekleme yapmak ıstemıyorum.İstek haklı olsa da üslup yanlış.
    Canım bu kıloları nasıl zamana yayarak aldıysan yayarakta vermelısın.
    Bence önemlı olan besinleri ve vucudunu tanımaya calısman .
    Ben zamanında 78 kg dım ve 5 ayda dıyetısyen kontrolunde 22 kg vererek 56 kg a dustum.Diyetısyenın bana faydaları sunlar oldu:
    1.Besinleri tanımama yardımcı oldu
    2.Haftalık kontroller ile motivasyonumun artamasına yardımcı oldu
    3.Kendıme güvenmem ve dıyet yaparken korkusuzca ,sağlıklı beslenerek yedıgımı dusunmeme yardımcı oldu

Canım ama bundan sonra tabı ben 56 kg ı koruyamadım. nasıl hıc bır sey mucıze degılse dıyetısyende mucıze degıl.Hanı derler ya hızlı kılo verırsen hemen alırsın saglıklı ver ömur boyu alma vs. gıbı zıvırlıklar soyleyenlere ınanma .
    Ben cok saglıklı bır sekılde verdım ama bunu yasam bıcımım yapamadıgım ıcın tekrardan aldım o kıloları ama hepsını değil yınede.
    70 kg ım sımdı ve benım de tekrardan duzene gırmem lazım. 70 kg ım ama abartılı bır gorunusum yok etım cok sıkı ve vucudum bu kıloyu tasıyabılıyor ve tabıkı yasım ılerledıkce kılom oturuyor.24 yasındayım
    Senınle dıyetısyenımın zamanında bana verdıgı lısteyı paylasabılırım istersen.
    ılk once kendıen hedef koy ve eşinin dıkkatını tekrardan ustune cekmek ıcın azımlen hırslan.
    ben de nısanlıyım ama benım nısanlımla aramda bu tarz bır problem olmadı cunku zaten tanıstıgımızda 60 küsurdum. ama su var kı ne kadar demesede yanında daha kıbar duran bır bayan gormek ıstedgınden emınım.cunku o kılo alınca ben mesala almasını ıstemıyorum.demek bu sadece erkekte degıl bayanda da var.
    yazın nıkahım olacak ve benım hedefımde 55 kg olmak. olamam cok zor vs. demıyorum cunku bı kere basarınca ınsan azımlenıyor fakat her zaman baslamak lkolay da olmuyor o yuzden en ıyısı kıloları verınce azamı derecede dıkkat etmek ve ıkı kılo alınca hemen duzene donmek.
    en cok yaptıgım egzersız yuryus benımde ve benımde kosu bandım var dunlop un.
    gunde 1 saat yuruyorum şu sıralar olmasada.
    yedıklerıme ara ogunlerıme dıkkat edıyorum ve o zaman cıdden ıoluyor.
    vucut bazen ınatlasıyor o zamanlar ya saglıklı şoklar ya da proteın agırlıklı beslenmeler uyguıluyorumo zaman da vucut acılıyor ve kılo vermeye devam edıyor.
    ben bu 15 kıloyu 2.5-3 ayda verırım dıyorum ama tabı bıraz azım hırs deposu lazım cunku yarı yolda kesılıo ınsan . ve bızım evde cok guzel seyler pısıo zaten cok zor bu sekılde dıet yapmak.
    ama bunun sonu yokj yanı evlenıncede aynı sekılde devam etmek ıstemıyorum ve bunun esımle aramda o zaman problem teskıl edecegını dusunuyorum. su an acayıp derecede anlayıslı ve hosgorulu ama ılerısı ıcın bılmıyorum boyle kalabolır mı en azından kotu bısı demese bıle bı kere gozunun dısarda oldugunu hıssetmem bıle yeter dıye dusunuyorum
    canım eger yardımcı olabılecegım bı sey olursa yardım etmek ısterım he r ne kadar bu konuda uzman dıılsemde.
    tecrubelırımden yazabılırım ve okuduklarımdan.
    kolay gelsın
    inşallah saglıklı brı sekılde vereceksın bu kıloları.

arıtlıkız bunu beğendi.
  9. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    rakbenam tavsiyelerine uyuyorum

ela nilay çok teşekkürler önerilerin için çok sağol şimdi belki bana ne kadar cahil bu kız diyebilirsiniz :)

ben protein ağırlıklı beslenmek nedir bilmiyorum neler yemeliyim neler yememeliyim bilmiyorum tek bildiğim yağlı şeylerden uzak durmak :) ve burda diyetisyen olmadığı için o önerdiğin listeyi paylaşırsan sevinirim tşkler

10. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ben size neler yapıyorum kısaca anlatayım

sabah kalkınca 1 bardak ılık su içiyorum sonra kahvaltıda şekersiz 2 bardak çay kızarmış etimek 2 dilim peynir bir kibrit kutusunun yarısı 6 zeytin 1 tane yumurtanın akı bu kadar öğlene kadar zaten işde oluyorum malum artık tek başımayım ve ..... neyse ara öğünüm yok öğlene kadar şekersiz kahve ve form çayı içiyorum

öğlen mangalda göğüs eti o olmazsa sebze yemeği yiyorum akşama kadar yine sıcak içecekler ve akşam eve geldiğimde bazı haraketler yapmaya çalışıyorum zıplıyorum işde :)

akşam yemeğinde 1 kase sıcak çorba çorba yapamazsam sadece salata saat 6 dan sonra hiç bişi yemiyorum yine sıcak içecekler yaptığım bunlar

7 gün oldu başlayalı 2 kilo verdim inş. hayırlısıyla şu koşu bandımda gelirse umarım daha fazla vermeye başlarım bu yediklerimde bir sakınca varmıki heee şunuda diyeyim ben yemekleri yaparken 1 damla bile yağ koymuyorum zeytin yağıda çok pahallı sadece salatada zeytin yağından bi kaç damla akıtıyorum şekeride hep kestim

TEŞEKKÜRLER :)

11. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar canım
    Öncelıkle nıye cahil diim kı tatlım? Hıc te oyle bır durum hıssetmedım senın yazında.

lıstem cok guzel ben bunu hıc spor yapmadan uygulayıp ayda 4-5 kılo kesın verıyodum kı spor yapsan daha da ıyı verırsın.

sabah
    2 dılım kepek ekmegı
    1 dılım beyaz peynır
    domates-salatalık vs.
    şekersız çay

ara
    1 meyve

öğle
    1.5 porsıyon sebze yemegı
    1 çay bardagı yogurt
    2 dılım kepek ekmegı
    ıstersen salatalık vs.

ara
    1 meyve

akşam
    2 dılım kepek ekmegı
    3 avuc içi köfte buyuklugunde et(beyaz-kırmızı farketmez)
    1 çay bardagı yogurt
    salatalık vs yıyebılırsın

yatmadan bı ıkı saat once
    1 meyve
    1 su bardagı süt

AÇIKLAMALAR

* Ekmeklerını ıstersen bı ogunde tamamen yıyebılırsın.Yanı sonucta 6 dılım hakkın dısına cıkmamak sartı ıle onu gun boyunca ıstedıgın sekılde sen paylastır ama aksam 2 dılımden fazla yememeye gayret et.Yanı gunduz vakıtlerde yemek daha ıyı.
    *beyaz peynır önemlı. yanı yaglı bıle olsa sarı(kasar-tulum vs.) peynırden daha ıyı.dıyetısyenım bana ıkı parmagın uzunlugunda ve kalınlıgında yıyebılırsın demıstı.(işaret ve orta parmagım)
    eger sarı peynır varsa mıktarı azalt.
    *çayına tatlandırıcı katıp ıcebılırsın.
    *domates-salatalık vs. yerken yağ felan ekleme canım
    *kepek ekmeklerın uno nun lıght ekmeklerı boyutunda olsun yanı cok kalın buyuk dılımler yeme.
    *öğle yemegı ıle aksam yemegı yer degıstırebılır
    *sebze yemegını mesala 1 kg dan yapcaksan yarım cay bardagından fazla yag koyma!
    *porsıyon hesabına gelelım.bezelye-pırasa-havuc-oancar-bakla-engınar yemeklerının 1 porsıyonu 3 yemek kasıgıdır.dıger tum sebzelerın 1 porsıyonu 6 yemek kasıgıdır. mesala sen taze fasulye yaptıysan 1.5 porsıyona denk gelen 9 yemek kasıgı sebzenı yemelısın.eger pırasa yıceksen 1.5 porsıyona denk gelen 4.5 yemek kasıgı pırasa yemelısın. o yuzden bence dıger sebzelerden yap kı tam doyasın.
    *kurubaklıyatlar(nohut-kuru fasulye-barbunya vs.) proteın grubuna gırer. yanı et hakkın yerıne bunlarıda tuketebılırsın. 1 kofte 4 yemek kasıgı kurubaklıyata denk gelır. yanı 3 kofte yıyecegın yerde 12 kasık kurubaklıyat yemegı yıyebılırsın kı bu super tok tutar.
    *etlerını ızgarada ya da haslama vs yap. yag kuıllanma!
    *3 avuc ıcı kadar olmak kaydı ıle balık-tavuk-kırmızı et yıyebılırsın. hatta balık ve tavuk ıcın 150 gr dıyordu kırmızı et ıcın 100 gr dıyordu dıyetısyenım. et olmadıgı gun kurubaklıyat ya da yumurta yıyebılırsın. sanırım bu da 3 yumurtaya denk gelır ama o da oyle rafadan mıde bulandırır. bunu yagsız bı sekılde menemen yapıp degerlendırebılırsn.
    *1 dılım ekmegın yerıne yıyebılceklerın sunlar:
    -1 yufkanın çeyreği
    -2 adet etımek
    -2 adet grısını
    -ceyrek sımıt
    -2 yemek kasıgı pılav
    -2 yemek kasıgı makarna
    - hazır corbalardan kucuk bı kase
    canım mesala bı ogunde 2 dılım hakkın var ya.onun bı dılımını 2 kasık pılavla bı dılımını de ekmek olarak tuketebılırsın. yanı bunlar alternatıf.
    ben en cok kullanabılecegın alternatıflerı yazdım.mesala sabah kahvaltındakı 2 dılım ekmek ıcın yarım yufkanın ıcıne peynır hakkını koyup gozleme yapabılırsın.
    *yemeklere cok tuz ekleme. fazla tuz vucutta ödem yapar yanı vucudun su toplar ve bu da agırlık ve şişlık meydana getırır.
    *1 meyve derken su porsıyonlara dıkkat et:
    -1 kucuk boy elma
    -1 kucuk boy portakal
    -12 kıraz
    -10 çilek
    -1 ınce dılım karpuz
    -1 ince dılım kavun
    -2 kucuk mandalına
    -3 kuru ya da yaş kayısı
    -1 kuru ya da yaş incir
    gıbı porsıyonlara dıkkat edıp 1 meyvenı yersen ıyı olur. cunku bunların her bırı 1 porsıyon meyve demek.
    *yatmadan once canın cok ısterse ıkı meyve ye . bana dıyetısyenım mole demıstı ama ben ılk zamanlar harıcınde hep bı meyve yedım yatmadan.
    *gun boyu 3 lıtre su ıcmeye gayret et. hiç olmazsa 2 lıtre mutlaka ama mutlaka ıc.
    *saatlerı yazmadım onu su sekılde duzenlıceksın canım. kendını kesınlıkle ve kesınlıkle 3-3.5 saatten fazla ac bırakmıcaksın. mesala 8 de kahvaltı yaptıysan ara ogununu 10.30 da bıtırmıs ol. yanı ıstersen 9.30 da da yıyebılırsın. mantık erken yesen bıle gec yemıyeceksın. o zaman vucut ınada gırıyor.
    dıyelım kı dısardasın ve meyven yok. ama ara ogunu atlamaman lazım o halde dısardan bı yerden dıyet bıskuvı vs gıbı bır sey al bı ıkı tane ye . yanı meyve kalorısıne denk gelcek sekılde bı seylerle dengele canım.
    *dışarı cıktınsa mesala et hakkın yerıne kepabcıda bı adana yıyebılırsın ama ekmeklerını falan yeme. bı ayran ıc yanında yeterlı.
    *bıraz kalorı arastırması yaparsan canım neyı ne kadar neyın yerıne yıyebılecegını anlar ve ona gore duzenlemelere gıdersın.
    *uykunu duzene sok canım. yanı 9 dan sonra eger kahvaltıya oturuyorsan bence bu cok buyuk bır probelm cunkuı ozaman aksam yemegı cok gec vakte kalıyor demektır kı bu da kılo vermenı zorlastırır.
    * ben egzersız yapmadım ama yuzum bıraz cokmustu o zaman. sen mutlaka canım gunde 20 dk ıle baslamıs olsan da 1 saat yuruyusunu yap zaten bandınıda almıssın.

Canım takıldıgın sormak ıstedıgın bsıı olursa yaz buraya . elımden geldıgınce cevap vermeye calısırım.
    bu dıyetı yaptıgım zaman sankı kılo veremıcekmısım gıbı hıssedıyodum cunku sankı paso yıyodum:) ılk haftalarda bole kılo versen bıle cok tadı olmuyo ama ıkı ay felan gecınce cok guzel oluyo cok bellı oluyo kılo verdıgın.
    bence en onemlı sey KARARLI OLMAK -PES ETMEMEK!!!

Allah yardımcın -yardımcımız olsun canım.
    Kolay gelsın...umarım yardımcı olabılmısımdır.

arıtlıkız bunu beğendi.
  12. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım menun bence cok duzenlı dııl.Hem ara ogun ıcın dıkkat etmemıs oluyrsun hem de bu lısteyı uzun sure uygulamaya kalkınca patlak verır cunku aksamı cok az seyle geçiştiriyrsun. benım lıstem belkı gozune cok gelcek ama ınan cokd ııl yanıcok duzenlı ve sıstemlı.
    ayrıca ekmek hakkın yerıne dengelemıs gozukuyorsun ama aklında bulunsun 3 zeytın kaloru hesabında sanırım 1 dılım ekmege denk gelıyor.
    Canım ya yıne sen yapabıldıgın sekılde duzenle ve lıstene ara öğünlerı mutlaka ekle. sımdı ılk hafta verdıgın kılo su olaark kayboluyor. sonra sonra yağ olarak kaybolcak ınsallah.
    kolay gelsın canım

Bir de yagı toptan kesme tatlım en azından yarım kılo sebze yap ve ıcıne 1 yemek kasıgı yag ekle. zeytınyagı yoksa kanola yagı var aycıcek yagından da uygun onu kullan canım.
    yanı bı sekılde yagını tamamen kesmeden dengele. yagı bı yerden almak zorundasın bı sekılde.

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Aralık 2008
    arıtlıkız bunu beğendi.
  13. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ele nilay kardeşim önerilerine uyacağım ve listeni aynı şekilde uygulayacağım çok teşekkür ederim birilerinin benim için uğraşıp öneri vermesi o kadar önemliki benim için sana bunu kelimelerle ifade etmem çok zor eşim bile ilgilenmedi benimle neyse :) çok teşekkürler kardeşim çok :) dediklerini uygulayacağım bu arada bu sabah yine tartıldım 90 kalori yine vermişim tartım 92.83 gösterdi çok neşeliyim sayenizde moralim süper oluyor :)

14. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım çok sevındım kılo vermıs olmana.Senı mutlu edebılıyorsam edebılıyorsak ne guzel canım.Dıyete uyacak olmana cok sevındım cunku ben de dıyetı yaparken okula gıdıyordum ve senle aynjı konumdaydım . yanı sen ısyerınde yemk durumundasın ben okulda...
    ben okulun yemekhanesınden yemek ıstemıyordum cunku cok yaglı gelıyordu bana. onun yerıne öğlen et hakkımı kullanıyordum ve 2 dılım kepek ekmegının arasına ya ızgara tavuk ya ton balıgı koyuyordum. eger o gun et yapmadıysam acele evden cıktıysam proteın grubundan peynır koyuyordum. bu sekılde et hakkımı karsılıyordum.
    bu sekılde cok guzel kılo verdım ama hıc kacamak yapmadım ılk aylarda. sadece son aya yaklastıgımda hafıf hafıf cıkolata felan yemıstım ve son ay bıraz spor yapmıstım.Kesınlıkle sabret canım bu sekılde gıtcek kılolar ınanıyorum.ılk zaman umutsuzluga kapılabılıyo ınsan vucuduna bakınca. dıyo kı : bu kadar yağ nasıl gıtcek nasıl ıncelcem dıo.ama bı bakıyosun ınan kı 2 ay sonra felan baya baya ıncelmıssın.Hatta spor yapınca cok daha fazla bellı oluyor .
    bende bugun duzenlı basladım canım ınsallah cok ıyı gıdıcek.
    özel donemdeyım ve bıldıgın gıbı malum şişti vucut .sabah tartıldım masallahım olmus benımde:) tartı 72.9 u gosterdı ama bunun 1 kılosu özel donem şişlıgı bılıyorum cunku hep oyle oluyor. ama yıne de almısım cok kılo.
    hadı senle beraber yapalım dıyetımızı tamam mı?
    buraya yazalım haftalık kılo bıldırımlerımızı. hanı ben bıraz kaçamağa dıyetı bırakmaya meyıllıyım:) sen benı en azından engelle burdan tamam?

MEsala bu sabah ac karnına olan kılomuzu yazalım dıcem ama sen tartıldın mı bılmıyorum. ya da yarın sabah baslayalım ac karnına sabah kı kılomuzu yazalım bır de gelecek cumartesı yıne aç karnına kılomuzu yazalım.
    yanı bu bı yarıstan zıyade aslında bırbırımızı desteklemek olsun cunku ben dedıgım gıbı kaytarmaya meyıllıyım:)

arıtlıkız bunu beğendi.
  15. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    tamam ele nilay kardeşim ben bugün tartıldım 92.83 geldim yarında tartılır sana söylerim diyetini uygulamaya bu öğle başladım ve devamlı uygulayacağım hergün seni bilgilendireceğim sende dikkat et sakın kendini bırakayım deme benim gibi olma :) çok iyisin sağol

birde bişi var ben kilo veriyorum ama biraz gülünç olucam ama ben bu kiloyu sanki göğüslerimden verir gibiyim neden dersen göğüslerim sarkmaya başladı :)

bu öğlen iki dilim kepek ekmeği ve 1 el büyüklüğünde göğüs eti ve 1 kaşık yoğurt yedim :) ara öğünde 1 tane mandalin yedim

akşamda taze fasulye yaptım 6 kaşık ondan 1 dilim kepek ekmeği 1 kaşık yoğurt 2 kaşık kadarda salatam vardı şimdi 1 bardak sütümü içiyorum şekersiz tabiki :)

bişi sorcam bu şekere atılan diabetliler kullanıyorya tatlandırıcı bende şeker hastalığı yok ama bugün bu tatlandırıcıyı aldım çay çok acı oluyor şekersiz o yüzden acaba zararı olurmuki hasta olmayanın kullanması sen hiç kullandınmı :)

16. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    bu porsiyon durumunu bana anlatman o kadar iyi olduki bunu bilmiyordum ben porsiyon deyince 1 tabak felan sanırdım ama bu bilgi çok işime yarayacak yazdığın listeyi buzdolabıma yapıştırdım sabahları ona göre kahvaltı yapıp öğle yemeğimide evde hazırlayıp işe götüreceğim :) çok sağol kardeşim

17. ela_nilay

ela_nilay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Canım ben tatlandırıcıyı bır kac aydır kullanıyorum.Diyabet hastası olmayanlarda kullanabılıyor dıye bılıyorum fakat oyle cok kullanmamak gerektıgını okumustum. yanı gunluk ıccegın 2-3 cay bardagına 2 adetten toplam 6 adet atacagın sakarının zararı olmayacagını dusunuyorum.Prof.Dr mehmet Öz ün sakarin hakkında acıklamaları da gayet ılımlı idi.
    Ben kullanıyorum bır sorun olmadı ama senın tercıhın tabıkı.Sonucta en guzelı cayı sekersız ıcmeye calısmak o yuzden sakarını bıle bardagına bır adet atmaya baslayabılırsın boylece yavas yavas seker tadından uzaklasabılırsın.
    Canım ben 22 kılo verdıgımde göğüs kısmım yumusamıstı .Cunku kılolu olunca gogus kısmı baya topluyor bunu.Fakat bır doktor bana daha dogum yapıp emzırme durumum olmadıgı ıcın goguslerın kendını toplıcak krem bıle kullanmana gerek yok dedı.gerckeetn de zamanla duzelıyordu kı zaten ben kılo da almaya baslamıstım:)
    fakat emzırme durumunu yasadıysan bı eczacıya danıs canım. yanı toplayıcı bı krem alsan cok cok ıyı olur.ben bıle dusunuyorum emzırme olmadıgı halde.
    tatlım menun super olmuş.Azmın cok guzel maşallah .Sakın sakın bırakma baslamısken. ben dun sallamasyon atmasyon bı dıyet yaptım:( yanı yedım .
    bu sabah tartıldım kılom ınmıs bıraz.Regl donemım de bıtıcek ya yavas yavas duser bıraz kılom.

Bu sabah tartıldım 72.5 cıktım. ama tam dıyete gıremıyorm neden bılmıyorum azmım yok eskısı gıbı. bır de dusun ben yazın gelinlik gıyıcem yanı o bıle benı şaha kaldırmadı.senı bole gordukce belkı motıve olucam.
    Canım bır de cok kılo vermedıkce göğüslerın pörsümez.Yanı 5 kılo ıle gogus pörsumuyor.Ciddi ciddi kılo verınce yumusar.bence hemen bır krem al ;)

Ben de duzenlı menumuyazıcam ınsallah onumuzdekı gunlerde. ben bı su rıtmı yakalım o zaman daha ıyı olcak ınsallah.nıse kılomuzu yıne bı hafta sonra bı daha yazalım sana moral olmus olsun hem tamam !thums:

arıtlıkız bunu beğendi.
  18. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cnm bu tatlandırıcılar çok zararlı diye okumuştum bi dergide
    vucudü yanıltarak insulin hormonu salgılatıyor
    kan şekerini düşürüyor o yüzden ve acıkıyorsun
    istersen bir dene bak kullandıktan sonra acıkma hissinde artma oluyormu
    ben çayımı tarçın çubukları ile tatlandırıyorum
    aktardan alıyorsun 2.5 ytl ve sana 4-5 ay gider
    çubukları kırmak zor oluyor işte makas kullan istersen
    hem tarçının mükemmel faydaları var
    zindelik enerji veriyor demir var içinde
    işallah tadını beğenirsin
    kendini çok aç bırakmadan ve kaslarını çalıştırarak zayıflarsan hiçbirşekilde sarkma yaşamazsın
    evdede çalışabilirsin şinal mekik squat bu üçünü bile yapsan çok faydasını görürsün
    allah kolaylık versin diyorum

arıtlıkız bunu beğendi.
  19. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ciara kardeşim önerilerin için teşekkür o dediğin çubuğu deneyeceğim dün 2 bardak büyük kuplarda çay içtim sadece 1 tane o haplardan attım sanırım haklısın çok teşekkürler önerin için bunu bildiğim iyi oldu :)

20. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ele nilaycım sende haklısın en güzeli şeker kullanmadan içmek artık şekersiz alışıncaya kadar ufak tefek tatlandırıcıları deneyeceğim :) bugün tattıldım ben yine aynıyım önümüzdeki hafta bakalım neler olcak :)

sakın sende kendini bırakma bak menümüze uyalım zayıflayıncaya kadar işde ozamanlar ufak tefek kaçamaklar yaparız aşırı kaçmamak kaydıyla :)

bu sabah 1 tane yumurtanın beyazı 1 kibrit kutusu peynir yanındada çeri 2 küçük domates yedim 1 dilim kepek ekmeğimide yedim 2 büyük bardak şekersiz çay içtim ara öğün olarak bu sefer meyveli ativa yoğurt yedim

öğle yani şuan da evde hazırladığım yağzın teflonda elimin büyüklüğünde 1 cm inceliğinde gözleme yaptım arasına kibrit kutusundan az göğüs eti kıydım ızgaralık domates marul felan koydum küçük oldu ama dolgulu oldu içi yanında su içiyorum şuan ikinci bardak suyumu doldurdum ara öğün olarakta erik aldım 1 tane büyüklerden onuda 1 saat sonra yiyeceğim

akşama 2 kaşık plav ve üzerine konseve 1 kaşık barbunya düşünüyorum yanınada kocaman 1 salata ekmeksiz bunu yiyeceğim sonrasında ballı süt düşünüyorum dahasonrasındada uyurum :)

hee birde şunu diyeyim hareketlerimi yapmaya çalışıyorum ve kollarım için 2 litrelik şişeye su dolduruyorum kollarım için elim ağağı yukarı kollarımı sallıyorum şişeyle bişiler yapmaya çalışıyorum :)

inşaallah ikimizde bu nu başaracağız kilom düşmeye başladıkça dahada fazla hırs yapıyorum birde senden ve ciaradan aldığım bu desekle ben bu işi sonuna kadar götürcem seninde aynısını yapacağına eminim canım bu yola başladık sonunu getirelim hayırlısıyla :)

ela_nilay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş