Evliliğim Bitiyor Kilom Yüzünden

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve arıtlıkız tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Öncelikle azmine hayran kaldım arıtlıkız geç de olsa verdğin bu kararlılıktan dolayı seni tebrik etmek istiyorum. Sende biliyosun ki önce herşey kafada başlar. Azim çok önemlidir buda sende yeterince var.

Koşu bandı konusuna gelince araştırdım senin için uygun fiyatlarda koşu bandları var burdan araştırıp sipariş verebilirsin. Yada spor ürünleri satan magazalardan alabilirsin. Ön bilgin olsun bi gözat http://www.hepsiburada.com/Department.aspx?CategoryID=19249

Ama bana kalırsa koşu bandı yerine daha çüzzi bi rakamla kondisyon bisikleti alıp kalan parayada gene sana yararlı olucak spor malzemeleri almandır. Sonucta Bisikletle kardiyo yapıp aynı verimi alabilirsin. Tabiki bunun yanıında çok sıkı bi diyet programı da olucak. Oda zaten sitede fazlasıyla mecvut. Hepsimizde sana yardımcı olmaya çalışırız.

arıtlıkız bunu beğendi.
  2. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Moral veren biri illa yanındakı olmalı diil. Bu kadar forum ehli var.:D O aleti çöp kutusuna at ve 1 hafta iice forumu oku, altını, üstüne getir.

arıtlıkız bunu beğendi.
  3. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    Rakbenam sana çok teşekkür ederim bu bilgiler yeterli oldu yarın hemen başlıyorum önerilerine hepinize teşekkür butonlarınızada bastım hepiniz sağolun

4. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    yaşadıklarında hiçbirzaman yalnız değilsin
    öncelikle senden ricam lütfen yalnızmış gibi davranma kendine
    ve kendini ne olursa olsun sevmekle başla
    sen kendine değer verdiğin sürece çevrendekilerde değer verir
    koşu bandı konusunda arkadaşımız güzel bir örnek vermiş
    sınırlı bütçenle alacağın bu koşu bandından yanlış faydalanırsan hepimiz üzüleceğiz:)
    5 dk ısınmakla başla her zaman, aralıklarla çalış,
    örneğin:2 dk yürü,5dk koş, tekrarla
    30 dk ya tamamla. doğal koşmaya en yakın olan %1 incline dır. yani yokuşu 1 e ayarla.
    güzel bir yokuş programı :
    http://www.fitnessmagazine.com/workout/express/20-minute/treadmill-hill-workout-20-minutes/
    zamanla bu değerleri değiştirmek kendine göre ayarlamak sana kalmış, her zaman vucüdünu dinle.
    her zaman 5 dk soğutarak bitir.
    ısındıktan sonra, çalışmanı bitirdikten sonra esneme hareketleri yaparsan hem daha verimli ve rahat çalışabilirsin hemde sakatlanma ve ağrıları minumuma indirmiş olursun.
    dolu mide ile hiçbirzaman çalışma ancak çalışmadan yarım saat önce enerji için 1 bardak yağsız yoğurta istediğin bir meyveyi koyabilirsin.
    evde kendi vücut ağırlığını kullanarak çok rahat çalışabilirsin ve bu ağırlık çalışması koşmaktan/yürümekten 2 kat etkili olarak yağ yakımını hızlandıracaktır.
    dizlerin üzerinde şinal çek, ayaklarını kaldır, 10 tane yapmaya çalış.
    1 dk dinlen tekrarla, yapabildiğin kadar. güçlendikçe normal şinaleride deneyebilirsin. her zaman hareketlerin doğru formları ile ilgili ayrıntılı bilgi için forumdan/internetten bilgi al, kendini yetiştir.
    başlangıç için önerebileceğim mide hareketi ayaklarını tamamen duvara yasla mide kaslarını izole etmek için, başlangıçta hip flexor dediğimiz kasa yüklenme hataları oluyor bazen, bende yaptım aynı hatayı. yaptığın bütün hareketlerde doğru nefes al ve çalıştırdığın kasa konsantre ol. yapabildiğin kadar 3 set mekik çek
    forumda pilates hareketleri var evde uygulayabileceğin.
    evde ip atlayabilirsin çok etkilidir yağ yakımında, hızlı yavaş/tek ayak yine aralıklarla çalış
    benim en sevdiğim hareket ise bir kaç yastık koy yüksekliğini kendine göre ayarla, zamanla arttır. ve üstünden zıpla 20 tekrar veya yapabildiğin kadar. yandan atla. 20 tekrar güzel nefes alırsan çokta eğlenceli. vucudunu eğmemeye dikkat et ve hile yapma:) yani her zaman iki ayak birden zıplayabildiğin kadar.
    ben birgün 3 kişinin üzerinden atladım, gaza gelmiştim ve koşarken çok korkmuştum, inanki yapamayacağını düşündüğün şeyleri deneyince ve yapınca şaşıracaksın.
    bana bütün doktorlar sakat kalacağımı söyledi, ayak bileği tendom kopmuştu ancak hepsine inat koşuyorum zıplıyorum ağırlık kaldırıyorum, yapamazsın diyen içinden gelen sese bile inanma. hele insanlara hiç inanma çünkü kendileri yapamadığından öyle söylerler.
    ve bundan sonra olacakları ise elinden geleni yapmış olmanın verdiği rahatlıkla karşıla.
    gerek yarın gerek mahkemede gerek 5 yıl sonra hep içinde doğru olanı yaptığının rahatlığı olsun ne olursa olsun
    hergün kendini sevmen dileğiyle:lol:

arıtlıkız bunu beğendi.
  5. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    durumuna cok uzuluorum:( ama azmın elınden hıc bır sey kurtulamaz..aynı sorun benım ablamdada vardı kılo problemı..ama 6 ayda 25 kg verdı..guzel bı dıyet ve tempolu yuruyusle bence dıyete basla..ama mutlaka dr.bazı testler yaptır..eksık olan bıseymı yoksa fazla bıseymı var en ıyı dr.lar bılır ve sımdıden bı dyete basla spor..ha gayret ve bızı..sureklı bılgılendır..allah yardımcın olsun kolay gelsın...

arıtlıkız bunu beğendi.
  6. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    ciara çok teşekkür ederim sağol bilgilerine uyacağım hemen başlıyorum ve size hergün bilgi vereceğim hergül olmasada 2 günde 1 bütün dediklerini yapacağım çok eğlenceli sporlar önermişin sevindim sağol iyiki varsınız bu arada Daynamic sigma 175 koşu bandı almaya karar verdim bütçem bununla sınırlı malesef ama bütün dediğin sporlara uyacağım bu foruma girdim gireli kendimde bir enerji artması var çooooooooook teşekkürlerrrrrrrrr

7. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben evlendiğinde kendine bakmayan, güzelliğe dikkat etmeyen insanların eşine saygısızlık yaptığını düşünüyorum. Aynı şey erkek tarafı için de geçerli. hemen hemen 30 kilo almışın. Eşin kaç kilo? örn:80, 110 kilo olsaydı o seni rahatsız etmez miydi? Bilemiyorum; ama bu da onun sana saygısızlığı olurdu. İlişkinin boyutunu ve problemlerin başka neler olduğunu bilmediğim için senin soruna odaklanacağım. Zaten kiloyu da binevi intikam almak: ona "bak ben istediğimde değişebiliyor ve güzelleşebiliyorum; ama artık senin olmayacağım, beni kaybettin, şimdi kafanı taşalra vur" demek için zayıflamak istiyorsun. Sana en isabetli yardımı bir hekim verecektir. Bu kadar kısa sürede eski kilona dönmen imkansız gibi; imkanlı şekli de sağlığını kaybederek olur zaten. Ayrılık adına üzüldüm ama. Umarım biraz kilo verdikten sonra kendini toplar ve eşine hoş görürsün; o da seni eskisi gibi görür ve sen ezilen gururunu bir kenara atar ve evliliğe kaldığın yerden devam edersin. Ezikliğini de birşekilde girersin umarım...

8. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    onur 535 sağol arkadaş çok düşüncelisin cevabın için çok teşekkürler bütün ddediklerinizi dikkate alacağım :)

9. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Üstteki yazını okumamışım kusura bakma. Gerçekten trajik bir hayatın var. Yazdığım yazıdan ötürü suçluluk hissetmeye başladım. Senin içinde bulunduğun durumu benim yaşadığım küçük çapta ayrılıklar dayanarak anlamam mümkün değil. Düşüklerden kaynaklanıyor olabilir. Hamilelik kadınların fiziki anlamda en zor dönemleridir. Hakikaten çok zorluk çekmiş ve bu zorlukların üstesinden gelmeyi başarmışsın. Eminim bu zorlukların da üstesinden gelecek ve kendini düzlüğe çıkaracaksın. Gözümden de kaçırmış olabilirim; ama onun yerine sabah koşmayı denesen. İşinle çakışmayan, şehrin sakin olduğu bir zamanda. Gerçi bulunduğun semt ne kadar güvenli ve bu spor nasıl tepki oluşturur bilemiyorum.

arıtlıkız bunu beğendi.
  10. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    salvadore xp arkadaşım ben evlendiğimde kendime bakmadım diye bişi yok fakat evlendikten sonra eşim sabahları 8 de işe gidiyor bende bütün gün evde oturuyordum

ben düşük yaptığım için kendimi zorlayacak hareketlerden sakına sakına bu hale geldim ya hamileysem aman şu hareketi yapmayayım ya hamileysem aman bunu yapmayayım dedim

1 kez olsun eşimle dahi akşam yürüyüşüne çıkmış değilim nedeni eşimin hep yorgun olması gündüz iş gece dinlenmek uyumak onun işi

bende o olmadan dışarı çıkamıyorum çıkmamı isteyen biri değil napayım şimdi en istemedimki böyle olmayı evlenmeden önce bir sosyal yaşantım vardı yurtta zıplar valeybol felan oynardık formumu korurdum ama biirden ev hayatına kapanınca böyle oldum

birde şunu söyleyeyim ben çok kaslı biiriyim bunuda belirteyim kemiklerim çok kalındır birde kilo olunca olan oldu

tabiki birde demişsin sen intikam içinmi zayıflıyorsun hayır ilk önce sağlığım için ve daha sonra intikam konusu diyelim aşşalanmak nasıl bir duygu bilemezsin şişko denmesi manda gibisin denmesi yanımda başka kızlara bakılması ne kızlar var ya denmesi yemek yerken yediğim şeylere bakılması misafirlikte evin sahibi bişiler yermisiniz diye sorduğunda eşimin hemen o yemiş halini görmüyormusunuz daha ne yesin demesi ya daha neler neler işde

ne diyeyim sana şimdi salvadore ama ben bu kiloyu vereceğim buna inanıyorum eşimin kilosunu sormuşun evlendiğimdede eşim 172 boyunda 85 kiloydu ve göbekliydi halada aynı benim ondan yana şikayetim olmadı

bu forumda konuları okudukça evet dedim yapacağım sizin sayenizde ilk önce şekeri kestim yağı ve elime bir kalori çetfeli buldum ona göre hareket edeceğim tşkler hepinizee

salvadore_xp bunu beğendi.
  11. modexl16

modexl16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ah şu kilolarınızdan bana şöyle 8-9 kilo verseniz ne dua ederdim size:D.İşin şakası ben de önceden çok zayıftım gerçi şu andada tam istediğim formda degilim ve eminim kilolu olmak da zayıflık kadar beter bişeydir hele hele sırf dış görünüş yüzünden begenilmemek hem de insanın hayat arkadaşı tarafından evli olmadıgım için pek bilemiyorum tabi.Sitededeki kilo verme konusunda uzman kişilerin tavsiyeleriyle başaracagınıza eminim.Yani anlatmak istediğim bu duruma üzülmek yerine bir şeyler yapın mutlaka bir şeyler elde ediceksiniz.

12. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    bugün tartıya çıktım ve 73 gram vermişim ender saracın diyetini uyguluyorum ve yüzüm gülümsüyor şunu bilinki bu enerjiyi sizden aldım tşkler herkese

13. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Uyguladığın diyeti yazarmısın buraya sakıncaı yoksa.

14. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    işde ENDER SARACIN göbek eritmek için verdiği diyet listesi

aftanın tek günleri bunları yiyin
    Kalkar kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak).

Sabah sporu: 35 - 40 dakika tempolu yürüyüş yapın. Bol ter atmaya gayret edin. Ardından fotoğraftaki gibi 15-20 dakika spor.

Duş: Ham ipek kese veya kabak lifi ile 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo, bel sertçe fırçalanacak. 5 dakika kadar susam yağı, kekik yağı, biberiye yağı, melisa yağı ile aynı bölgeye masaj yapılacak.

Kahvaltı: 1 adet kabuklu yeşil elma, 1 adet sert şeftali

Ara: 2 parmak taze dil peyniri yiyebilirsiniz.

Öğle: 1 porsiyon ızgara tavuk (derişiz), bol rokalı yeşil salata (taze soğanlı).

Ara(saat 15.00): 3-4 yulaflı bisküvi

Ara(saat 17.30): 1 adet yeşil elma.

Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı fasulye (az yağlı), 1 dilim tam ekmek, mevsim salatası.

Gece: 1 bardak şekersiz tarçınlı ılık light süt. 3-4 fincan rezene çayı, yeşil çay, mısır püskülü, kiraz, avakado yaprağı karışım çayı içilecek

15. kimodedim

kimodedim Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    buraya yorum yazan her arkadaş kendi açısından haklıdır buna birşey diyemem
    ama bide kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum
    evli olduğun kadını tek başına bırakıp 3 ayda verceksin bu kiloları demek
    kadar saçma birşey yok
    evet bu konuyu açan bayan evlenince kendini salmış
    çoğu türk bayanı gibi
    ama bunu haketmediğini düşünüyorum
    bunun dışında ruhen bu kadar zayıf olmanı istemezdim

her ne yapıyorsan yap önce kendin için yap
    çünkü başkaları için yapacagın hiç birşey sana
    kalıcı başarıyı getirmez

daha az ye ve hayatını daha aktif bir hale getir
    daha fazLa duygularımı katmak istemiyorum bu soruna
    ama umarım düzelir, dediklerimide düşünmeni isterim

arıtlıkız bunu beğendi.
  16. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Bence diyet yapmamalısın. Diyetler kısa süreli ihtiyaçlar için geçerlidir. Örneğin bir aktör veya bir şarkıcı için.

Çünkü diyetler etkisi çok kısa sürede kaybeder. Verilen kilolar çok çabuk alınır. Nereye kadar dayanabilirsin o kadar yiyerek bilmiyorum.

Çok basit bir mantığı vardır kilo vermenin. Alınan kaloriden fazlasını harcarsan kilo verirsin.

Dengeli bir beslenme ve bol sporla bunu çok sağlıklı bir şekilde yapabilirsin.

ciara ve kimodedim bunu beğendi.
  17. arıtlıkız

arıtlıkız Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FOTOĞRAFÇI
    Yer:
    BARTIN
    bu listededekileri uyguluyorum ve başaracağıma inanıyorum :)

18. Rakbenam

Rakbenam Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    !zm!R
    Sabah kahvaltısında layt sütle nesfitin kahvaltılık gevreğinden yiyebilirsin öylen salatalık dograyıp uzerine bi kutu ton balığı (yağı süzülüp) yada haşlnmış tavuk gogusu akşamda bol bol meyve. Ek olarak yeşil çay içebilrsin.

arıtlıkız bunu beğendi.
  19. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çok doğru
    istediğim herşeyi yiyorum, hepsi sağlıklı, alıştı bünye
    gecen bi hamburger yemiştim
    söylemesi çk ayıp ama çıkardım, bünye kabul etmedi
    alışmış günde 10 kere yemeye
    çantamda haşlanmış yumurtayla geziyorum "sarısını isteyen?":D
    ben hakkımı yedim ondan:)
    yemeğe tuz koyulsun evde 2 kaşık alıyorum içim kavruluyo, ah bu babam
    anne tavuk haşla suyundan mercimek çorbası yap
    anne içinde yağ var bunun -- kızım tadı olmuyo
    yeter ya bu ne her yer baklava börek kebap
    sen bana surdan 100 er gram kavrulmamış fıstık badem fln ver
    anne niye kek yaptın ziyan oldu yumurtalar şekerle
    haşlanmış yumurtaları kim alıyo ya
    anne hurma glikemiks endeksi en yüksek meyve yeter ağaç çıktı içinde -- bende niye zayıflayamıyorum diyorum
    balığıma limon sıkmam proteinler ölüyo (tamam bu abartı, batıl inanç gibi yahu)
    metroda ahududu varmı, hadi gidiyoruz
    ya yağsız sütümü içmeyin yada sizde yağsız için
    elma sindirirken kendinden çk kalori harcıyo, lifleriyle kalorilern bir kısmını atıyo -- elmamı cidden (aldığım 2 kilo elma yok)
    ya 2 tane yeterdi (kız kardeşimle ben)

bütün arkadaşlarım psikolojik deli olduğumu söylüyo bazen, olsun varsın onlar öyle bilsin, diyetteyim desem yırtıcam:D

işte böyle tatlı bi savaş listesi fln yok

epp ve arıtlıkız bunu beğendi.
  20. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0

Çok merak ettim sporda gelmek istediğin nokta ne? (off topic. sorry)

Sayfayı Paylaş