Evli beyefendilerin deneyimleri lazım..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Lonewolf tarafından 7 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Benim de aklıma yatan yöntem şu anda o. Teoride her ilacın yan etkisi olabileceği söylenmiş. Kimi bünyelerde hiçbir etki yaratmazken kimisinde bulantı, baş dönmesi gibi yan etkilere sebep olabiliyormuş. Kullanmaya devam eden bayanlar bu etkilerin 2. ya da 3. kutudan sonra kaybolduğunu söylüyorlar. Kadın doğum doktorları bu hapların yan etkileri yanında kanser riskini azaltma, adet düzensizliğini çözme gibi pek çok faydalarının da olduğunu belirtmişler. Bıraktıktan sonra hemen hamilelik de mümkünmüş. Aylık iğnelerde sanırım bu durum söz konusu değil. Yani bırakıldıktan sonra hamilelik 6 ay ya da 1 yıl alabiliyormuş. Tabii ki yöntem seçmeden evvel kadın doğum uzmanına gitmeyi planlıyorum.

Hamilelik korkusu yaşamadan, özgürce, geri çekmeye şartlanmadan yaşayabilmek bunu amacım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Alfamatador bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    konuya hep bızım acımızdan bakıyoruz ama bırde bayan tarafından da bakmak gerek aylık ıgneler haplar yada vucuduna konulan bıseyler . bayan tarafınıda dusunmek gerek bu bıraz da bencıllık oluyor

su an cok ıyı ultra ınce condomlar mevcut onlar kullanılabılır hem korunulur hemde ole bayanı bır sey almaya zorlanamaya gerek kalmaz

demircan256, sultanmehmed ve AngryHun bunu beğendi.
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    doğum kontrol haplarının belki kayıt altına alınmış bariz yan etkileri gözlenmemiş günümüzde ama 10 yıl sonra şunu diyeceklerine emin olun :
    ".....kanserine doğum kontrol hapı kullanmış kadınlarda % 50 daha fazla rastlanmaktadır.." çocuk riskine girmek çaresiz bir hastalığa yakalanma riskinden daha hafif gibi görünüyor..

buarada dipnot olarak söyleyim..Onkoloji Profesörü Erkan Topuz amerikada içinden nehir akan bir şehirde (adı hatırımda değil) balıklarda kanser oranındaki patlamanın araştırılması sonucu doğum kontrol hapı kullanan kadınların idrarlarının kanalizasyona ve dolayısı ile nehre karışması sonucu bu ölümlerin gerçekleştiği ortaya çıkarıldığınndan bahsetti..

Bozo-Baku, Rpac, Karakaş ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben internette biraz araştırma yapmıştım. Özellikle doktorların makalelerini okudum. Doğum kontrol haplarının özellikle bayanlarda göğüs kanseri riskini azalttığı, tüylenme gibi problemlerde kullanıldığı, adet döngüsünü düzenli hale soktuğu yazıyordu. Tabii temelde her ilacın bir yan etkisi olabileceği gerçeğini göz önünde tutmak lazım. Kullanan bayanların yorumlarına da baktım. Kimisinde bulantı ve kusma gibi etkiler görülürken kimisinde herhangi bir yan etkiye rastlanmamış. Bu yan etkiler de zannedersem 3. kutudan sonra kayboluyor. Kimisi kullanmaktan vazgeçmiş, kimisi de memnun.

Ben hala kararsızım. Özellikle ilk gece korunma konusunda. İlk gecesinde prezervatif kullanan kaç erkek vardır ki...

5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Adam eco ya

6. canmu

canmu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Erkek sperm öldüren kondomlardan kullanacak + Kadınlar içinde prezervatif var.

Bunun üstüne doğum kontrol hapı+spiral+takvim yöntemini eklersek. %100 diyebilir miyiz... Kafaya da maske takalım ne olur, ne olmaz.. :)

Sayfayı Paylaş