Evli beyefendilerin deneyimleri lazım..

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Lonewolf tarafından 7 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Seneye yaza evlenmeyi düşünüyorum. 2 yıl ise çocuk yapmamak niyetindeyim. Evli olup da çocuk yapmayan ve gerekli önlemleri alan abilerimizin görüşlerini almak isterim. Sizce en etkili korunma yöntemi nedir? Hangi yöntemi önerirsiniz?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evlı degılım ama lısede 2 yıl unıversıtede 1.5 yıl kız arkadasımla aynı evde yasadım :)

en ıyı korunma yontemı prezervatıftır ama tabı bu bazılarına gore ılıskıden alınan hazzı azaltır :( bayan tarafı ıcın dogum kontrol ılacları da olabılır

baska yontem olarak gerı cekmede uygulanabılır

AngryHun, demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  3. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    en ıyısı prezervatif dir

dogum kontrol hapları kadının hormonlarıyla oynuyor cok kullanılırsa ılerde gebe kalamama sorunu ıle karsılasabılır..

AngryHun bunu beğendi.
  4. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Eşiniz doktora gidip spiral taktırabilir. Böylece kondom kullanmaya gerek kalmaz.

AngryHun bunu beğendi.
  5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kimse yazmamış hayret. en etkili yöntem takvim yöntemidir.
    eğer eşinizin adet dönemi düzenli ise, başarısızlık oranı sıfırdır.

6. kenan_23

kenan_23 Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    evli biri olarak biz ilk 2 yıl çocuk yapmadık doğrusu
    kondom kullandık 1 veya 2 defa ama eşim ve ben asla sevmedik zevk konusunda sıkıntı doğuruyor
    spiral her bünyeye uymadığından ve onunda yan etkileri olduğundan (şişmanlama zayıflama vs)
    hap zaten hormanel sıkıntılı adet dönemi çok zor
    vede sexi takvime bağlamak avrp işi türklere gelmez ne zaman nerede belli olmaz;)

en iysi garantilisi zevklisi ucuzu ve sağlıklısı peyg efendimizinde bazı durumlar için önerdiği azl yani erkeğin boşalma esnasında kendini geri çekip dışarı boşalması hem değişik fantz yapılabilir;)

Metehan Çelik ve AngryHun bunu beğendi.
  7. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    En yakın aile sağlığı merkezine gidersen sana daha tatmin edici cevap verirler...

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    1-aşı
    2-prezervatif
    3-spiral

ama ben spirali önermem...kendim yaşadım gördüm..sankim ayıptır demesi...temas ediyor ilişki sırasında...

prezervatif..sağlık ocaklrı bedava veriyor...bir dostum hazzı azaltıryor demiş..onunda çresini bulmuşlar...tırtıklısı,çooook incesi v.s v.s..:)...

neyse uutandım bu kadar yeterli...

AngryHun bunu beğendi.
  9. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    kondom yada geri çekme ama gerçi çekme biraz riskli tutamayabilirsin o anda ama anladığın zaman ayıp olmasın diye yazmıyorum diğer tarafa geç ama zevki azaltır ama kondom tak en iyisi ama çocuk yapmakta o kadar kolay değil senelerdir uğraşanlarda var tek seferde hamile kalır mı kalmaz mı bilinmez yani birazda şans işi

Karakaş bunu beğendi.
  10. conicon

conicon Üye

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    53
    Daha önce hiç kaza kurşununa güme gitmedim, ama giden arkadaşlarım var, dikkatli olmak gerekir. Ben vücudun kimyasını bozacak her tülü ilaca karşıyım, bunun için ya kondom kullanacaksınız ya da arkadaşın dediği gibi gün sayımı yapacaksınız. Spiral beni korkuttuğu için hiç denemedim, onun için size kondomu öneririrm.

11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ne dıyosun ya :) dıger tarafa gec falan adam evlencem nasıl korunurum dıyor sen garıp fantazıler onerıyosun :)

hogan, ysn, Karakaş ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    yaşına vericeksin hele bir evlensin oda öğrenecek :) danny;)

ysn, Karakaş, sultanmehmed ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sezer,yazını okuyunca öldüm gülmekten :D Ec0,her zamanki gibi yardırıyor maşallah :D:D

yeniyim, Karakaş, demircan256 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Eco cidden nasıl bu kadar alakasız mesajlar atmayı beceriyorsun :D :D :D

yeniyim, AngryHun, Karakaş ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Ahaha Ec0 Allah da seni güldürsün emi.. :D

AngryHun bunu beğendi.
  16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    18 yaşında bir genç olarak bunları tecrübe edindiysen..25-35 yaş arasında seni düşünemiyorum...tecrübelerine hayran kaldım Ec0 ;)

AngryHun, Danny Boy ve sultanmehmed bunu beğendi.
  17. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Hangi korunma yöntemini seçersem seçeyim buna ek olarak takvim yöntemi ile risksiz günleri takip etmeyi düşünüyorum. Fakat adet düzenli bile olsa bir kadın adet döneminin herhangi bir safhasında yumurtlama yapabileceği için başarısızlık oranı %25 olarak saptanmış. Yani sadece bu yönteme güvenen her 4 çiftten 1'i istemedikleri halde çocuk sahibi oluyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:26 ----------

Kondomu ben de istemiyorum. Daha önce ilişki yaşamadım ama hazzı azaltacağına inanıyorum. Aslında aklıma gelen düğüne 1 ay kala doğum kontrol hapı kullanmaya başlamasıydı.

Geri çekme yöntemini düşündüm. Fakat hamilelik için erkeğin boşalması şart değil diye biliyorum. Yani cinsel hazırlık esnasında akan saydam sıvıda bile kadını hamile bırakmaya yetecek sayıda sperm varmış.

Acaba hap konusunda onu ikna mı etsem?

18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    işini şansa bıraka derim...hap etkilidir tabiki..ama diğer fantezilerden uzak dur...

AngryHun ve sultanmehmed bunu beğendi.
  19. Alfamatador

Alfamatador Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    38
    Evli değilim ama başlığı okurken birhayli şaşırdım hatta güldüm doğrusu,
    spor konusunda bilgili oldugumuz kadar cinsel olarak donanımsızmışız besbelli.
    Günümüzde geçerliliği kalmamış nuhnebiden kalma metodları öneren arkadaşlarımız var,aman diyorum.
    Sorunuzun cevabını almanın yolu kadın doğum doktorundan birinci ağızdan bilgi almaktır.Kendinize uygun olanı doktorla beraber bulabilirsiniz.
    Onun haricinde dilim döndüğünce seçenekleri sıralayayım.
    1-Takvim metodu
    oldukça eski bir yoldur,esas olarak kadının yumurtlama dönemini hesaplamayı bu dönemde ilişkiye girmemeyi temel alır.Yapılan birçok araştırmada yumurtlama dönemlerinin birçok faktöre bağlı olarak değişebildiği kanıtlanmıştır.Kesinlikle güvenilir bir yol değildir.Çok güç durumda kalmadıkça kullanılmamalıdır.
    2-Geri çekilme metodu
    Nasılını izah etmeye gerek yok sanıyorum,ilişki sırasında bu zamanlamayı ayarlamak çok zordur.Öncesinde farkedilmeden bir tahliye gerçekleşirse büyük sıkıntı.Bir ek korunma yöntemi olarak kullanılabilir tek başına koruyuculuğunun yüzde 50 civarı oldugu belirtiliyor.
    3-Prezervatif
    Doğru kullanılırsa en güvenilir yoldur,hissiyatta kayıp vs. gibi dezavantajları var arkadaşlar sağolsun detaylı bir şekilde anlatmışlar :)
    4-Spiraller
    Hormon içerikli ve mekanik olanları mevcut.Koruyuculuğu oldukça yüksek ve güvenilir bir yoldur.Genellikle daha önceden çocuk sahibi olmamış veya ilerde olmayı düşünen bayanlara önerilmez
    5-Doğum kontrol hapları
    Hormon içerikli ilaçlardır,prezervatiften sonra en yaygın kullanım haplardadır.
    Hormonal dengeyi altüst ettiğine dair mesajlar atılmış,bazı bünyelerde çeşitli yan etkiler yapabilir ancak bildiğim kadarıyla klinik olarak kanıtlanmış bir zararı yoktur.
    Şimdi daha hafif hormon içerikli doğum kontrol hapları var.İçeriğinin hafifliği yan etkiler görme ihtimalini de azaltıyor doğal olarak.

Bunlara ek olarak spermesitler,deri altı implantları gibi birkaç yöntem daha sayabiliriz.Ancak bunlarda kullanışlı metodlar sayılmaz.İmplantın yan etkisi doğum kontrol hapından farksız.Spermesitleri kullanımı ve zamanlamasını ayarlamak büyük sıkıntılar yaratabiliyor.Spontane ilişkilerde kullanışsız.
    Ben sizin durumunuzda olsam doğum kontrol haplarını tercih ederdim.

Son düzenleme: 10 Ekim 2011
  20. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Geri çekilme kesinlikle güvenilir bir metot değildir. "Precum" deniler sıvıda da sperm bulunabiliyor.

Sayfayı Paylaş