Evimdeki spor salonum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve meymet tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. meymet

meymet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boy: 1,84
    Kilo: 70 KG
    Kol: -
    Gögüs: -
    Omuz: -
    Bel: -

Herkese merhaba, öncelikli olarak spor yapmayı seven biriyim. Hem vücut adaptasyonu için hemde belli başlı hareketleri öğrenmek amacıyla 30 günlük kısa bir süreliğine spor salonuna gittim. Yanlış anlaşılmasını istemem ama bazı şeylerden rahatsız olan biriyim.. Örnek vermek gerekirse; gereksiz gövde gösterisi, ter kokusu, bir dolabı başkasıyla paylaşmak gibi, yada ukala hocalar gibi... Hem bunlar biraz soğuttu birazda kendi başıma rahat ve huzurlu spor yapabileceğim internetten biraz araştırmalar sonucunda karar verip birkaç çalışma aletleri vardı. Aşağıdaki fotoğraf size nelerin mevcut olduğunu gösterecektir.

Mevcut olan çalışma aletleri liste ve özellikleri şu şekildedir;

Çalışma istasyonu -> Weider Pro 2000
    # Yapılabilen Egzersizler: Ab Crunch , Leg Press, Leg Extension, Lat Back , Butterfly , Triceps Pull Down, Low Pulley
    # Başlangıç ve orta seviyeli kullanıcılar için ev tipi istasyon aleti
    # Ağırlık Plakaları toplamı: 62 kg; ev içinde uzun seneler kullanıma uygun vinil kaplı
    # High Pulley/Lat Barı ile beraber: Lat barını değişik pozisyonlarda tutarak çeşitli el kaslarını çalıştırabilirsiniz.
    # Kelebek Kolları: Süngerli Minderli kolları sayesinde rahat bir şekilde egzersiz yapılmasını sağlanır
    # Leg Egtension/Leg Curl : Dört adet süngerli mekaniznası sayesinde Quands ve Hamstring kaslarının rahat bir şekilde çalıştırılmasını sağlar
    # Arm Press : Gögüs ve kol kaslarını çalıştırır.
    # Low pulley : Koltuğu kaldırarak istasyonunuzu low pullwy hareketini çalışacak duruma getirebilirsiniz, bu sayede bükme ve çekme hareketkerini de gerçekleştirmiş Ayrılabilen Koltuk : Low Pulley hareketini çalışırken koltuğu yerinden çıkartınız.
    # Cihaz Ağırlığı: 100 kg
    # Maksimum Kullanıcı Ağırlığı:135 kg
    # Kurulu Cihaz Ebatları: 100 cm ( B) x120 cm ( E ) x 201 cm ( Y )
    # Güvenlik kalkanı : Ağırlıkların etrafındaki koruma kalkanı sayesinde güvenli bir şekilde egzersiz yapabilirsiniz. Özel Makara sistemi sayesinde her harekette maksimum kaldırabileceğiniz kilo sayısı farklı olur.
    # Max . Kg High Pulley: 78 kg.
    # Max. Kg. Butterfly : 51 kg
    # Max kg Arm Press : 98 kg
    # Max kg Leg Curl : 142 kg
    # Max. kg Low Pulley :85 kg.

Ağırlık -> Adler 50KG Döküm ağırlık seti & 120CM Z bar
    # 4 adet 1.25 kg döküm plaka
    # 6 adet 2.5 kg döküm plaka
    # 4 adet 5 kg döküm plaka
    # 1 adet uzun bar: 152.5 cm
    # 2 adet kısa bar: 36 cm ve yıldız vidalı

Bisiklet -> Voit 6 seviyeli
    # 6 Seviyeli manuel direnç ayarı bulunmaktadır
    # Hız, zaman, mesafe, kalori, tarama bilgileri görülebilir
    # Koltuk yüksekliği ayarlanabilir

Bileklik -> Nike
    # Bilek destekli suni deri

Saat geç olduğu için çalışma programı yarın paylaşacağım sizlerle. Değerli arkadaşlar ve hocalarımızın yorumlarını merakla bekliyor ve olumlu bilgiler paylaşacağımıza inanıyorum.

Son düzenleme: 15 Nisan 2009
  2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.610
    Ödül Puanları:
    123
    sırt kısmı ayarlanabilir bir bench ve bir ağırlık takabileceğin bir power rack de eklersen bu sete tamamlanır. onun dışında ev için güzel bir set. markanın dayanıklılığı hakkında ise bir fikrim yok.

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    burada evde çalışmak için gereken ekipmanları epey konuştuk. bir göz atıp seti tamamlayabilirsin.
    progamını da paylaştığın zaman konuşuruz. flexor un programlarına da göz atabilirsin.

4. dj747

dj747 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meymet ilkönce fast food'dan vazgeç.Öyle dönerle,pidelerle falan yürümez.Gece eve gittiğinde 1 saat ayır kendine.Sabah akşam pc başında olmaz.Yarın ben dükkana gelip bir program vericem sana.

5. meymet

meymet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın geç cevap yazıyorum işlemin yoğunluğundan siteye mesaj yazıp takip edemedim.

Programım giriş seviyesi daha çok adaptasyon amacıyla fazla ağır olmadan 12 idmanlıktı. 3 idmanım kaldı. Pazartesi günü yeni idman programı ile tam anlamıyla başlıyorum.

Şuanki programım;

2gün idman, 1 gün ara.. dönüşümlü olarak birbirine benzer 2 farklı idman yapıyorum. Bu programı kendim yaptım yanlış olabilir.

10 dk bisiklet
    5dk bisiklet(vücudun ısınması için)
    Concentration Curls (5set 14x5kg + 12x5kg + 10x7,5kg + 8x7,5kg + 6x7,5kg)
    Butterfly (5set 14x10kg + 12x10kg + 10x10kg + 8x15kg + 6x15kg)
    Dumbbell French (4set 10x2,5kg + 10x2,5kg + 10x2,5kg + 15x5kg)
    Lateral (4set 10x5kg + 10x5kg + 10x5kg + 15x7,5kg tek kol ağırlıklarıdır)
    Şınav (5setx20adet=toplam 100)
    Mekik (4setx25adet=toplam 100)

10dk bisiklet(vücudun ısınması için)
    Concentration Curls (5set 14x5kg + 12x5kg + 10x7,5kg + 8x7,5kg + 6x7,5kg)
    Butterfly (5set 14x10kg + 12x10kg + 10x10kg + 8x15kg + 6x15kg)
    Upright Barbell Rows (4set 10x15kg + 10x15kg + 10x15kg + 15x20kg)
    Lateral (4set 10x5kg + 10x5kg + 10x5kg + 15x7,5kg tek kol ağırlıklarıdır)
    Close-Grip Front Lat Pulldown (5set 20x20kg)
    Wide-Grip Lat Pulldown (5set 20x20kg)

Siteyle geç tanışmış olmamdan dolayı programımda hata olabilir.

6. meymet

meymet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İncelemiştim o konuyu, eksik olarak aslında bench sehpasına ihtiyacım var diyebilirim. Cevabınız için teşekkür ederim her ikinizide. Flexor hocamızın programlarını inceledim. Adaptasyon süreci bittikten sonra Flexor'un programlarının takipçisi olacağım :). Eğer kendiside uygun görürse program rica edeceğim kendisinden.

Adaptasyondan 1 hafta sonra "
    Optimum Nutrition %100 Whey Protein" kullanmaya başlamayı planlıyorum. Çünkü yumurta cildime zarar, miğdeme ise bulantı verip ishal yapıyor beni. Çok fazla tüketemiyorum ne yazıkki. Ama protein değeri yüksek olup yağ oranı düşük yiyeceklerden tüketmeye çalışıyorum.

Son düzenleme: 22 Nisan 2009

Sayfayı Paylaş