Evet beyler bu da benim definasyon diyetim :))

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ali Közleme tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Ali Közleme

Ali Közleme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle s.a beyler. Hafta içi her gün ağırlık+kardiyo çalışan bir kardeşinizim. Hemen beslenme programına geçiyorum, umarım yeni başlayan arkadaşlara da bir nebze faydamız olur. Bu arada boyum 1.83 kilo 90. Önerilere açığım beyler ;

KAHVALTI (07:30- 08:00)
    2 tam yumurta
    2-3 dilim b.peynir
    Domates, salatalık, maydanoz(limon ile)
    1 veya 2 dilim tam buğday ekmeği
    1 avuç ceviz

ARA ÖĞÜNLER (11:30 VE 16:00)
    1 tane elma ve yarım litre su

ÖĞLE YEMEĞİ (13:00)
    2 kutu ton balığı
    1 paket eti kepekli bisküvi
    Bazen canım çekerse 250 ml süt

SON ÖĞÜN
    2 kutu ton balığı (Bazen 1 kutu ya düşebiliyor, bütçeyi bazen zorluyor çünkü)
    1 paket eti kepekli bisküvi
    Bazen canım çekerse 250 ml süt

ANTREMANDAN 45 DAKİKA ÖNCE UNİVERSAL BEEF AMİNO KULLANIYORUM. ANTREMANDAN YARIM SAAT ÖNCE DE OLİMP L-CARNİTİNE 1500 MEGA CAPS KULLANIYORUM.

ANTREMAN SONRASI İSE 200ML MEYVE SUYU İLE
    BSN DNA SERİES GLUTAMİNE VE UNİVERSAL BEEF AMİNO KULLANIYORUM.

ANTREMANDAN 45 DAKKA SONRA DA 1 YARIM KASE İÇİNE (YAKLAŞIK 50 GR) YULAF EZMESİ, BAZEN SÜT BAZEN YOĞURT İLE.

2. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bisküviyi çıkart pirinç,makarna, bulgur vs. ekle bence. Et türünü de arada bir değiştir, tavuk göğüsü vs.
    Sabah kahvaltısında ise ekmek yerine yulaf ezmesini kullan. Beyaz peynirede yağsız tuzsuz lor olabilir. Bu tam buğday, tam tahıl vb. ekmeklerde de olumsuz söylemler mevcut.

3. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yulafın sindirimi zor diye biliyorum yüksek lif içerdiği için.Antrenmanınızı kaçta yapıyorsunuz bilmiyorum ama yulafı sabah veya oglen saatlerınde tuketmek bence daha doğru.fbkdr1234 söylenmesi gerekenleri söylemiş.

4. betreal

betreal Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yanlis anlamadiysam günde 4 kutu ton balıği tüketiyosun.İçerisindeki yüksek miktardaki civa yüzünden haftada 2-3 kutudan fazla yenmemesi gerektiği söyleniyo...
    Bi araştir istersen.

5. Ali Közleme

Ali Közleme Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Beyler tavsiyeler için sağolun. betreal kardeşim aynen dediğin doğru ama iş yerinde tavuk göğüsü pişirmek ya da evden götürmek sıkıntı oluyor, bende o yüzden 1 kutu ya indirdim. Bu lapa pilav muhabbettinide hocaya sordum beyler, kepekli bisküvi ye dedi pilava gerek yokmuş. Zaten oraya definasyon yazdım ama asıl amaç yağ yakmak. Akşam antremanım saat 21:00 - 21:30 gibi bitiyor. Bende karbaonhidratı zengin bir salatadan (havuç,mevsim yeşillikleri vs) almaya karar verdim.

6. fbkdr1234

fbkdr1234 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bisküvilerin içinde elbet katkı maddeleri, tatlandırıcılar oluyor. Dün ben şeker ilavesiz bisküvi aldım arkasında tatlandırıcı içerir yazıyor. Doğallık bekliyorsan pirinç vb. şeyler yemelisin. Çokta rahat taşıması olur ufak bir kapta soğuk olarakta yiyebilirsin üzerine yoğurt döküp.

Sayfayı Paylaş