Evet ben de yeniyim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve magicheart tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. magicheart

magicheart Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar herkese,

yazım az uzun olcak ama okursanız çok sevinirim. aralığın ilk haftasında spora başladım. Yalnız salonda hoca denen arkadaş çok fazla şey bilmiyor ve malesef yönlendirme konusunda da sanki pek bilgili değil gibi... Bir gün söylediği öteki günü tutmuyor. Normalde olsa çıkardım ama bulunduğum şehir itibarı ile başka bir yer de bulamıyorum. Heryer şu an gittiğim yer gibi ne yazık ki...

O yüzden burdaki bilgilerle kendim bir şeyler yapayım diyorum, bu sefer de gelişme gösteremedim kendi başıma. 2 a oldu ve ben hala değişme gösteremedim.

Şimdi biraz çalışma şeklimi anlatayım belki yanlışlaırm çoktur düzeltirsiniz.

Salona giriyorum ve direkt olarak bisiklet kullanıyorum. son ağırlıkta 15dk durmadan pedal çeviriyorum. daha sonra sopa çevirme, twiss denen hareket, kolları hafif dambılla sağa sola aşağı yukarı olacak şekilde indirip kaldırma... biraz mekik, biraz sağlık topuyla hareket vs....

daha sonra da enerjimin kalanıyla göğüs hareketlerine giriyorum. en zayıf olduğum bölge göğüs olduğu için bununla başlamak istedim. salonda göğüsü çalıştıracak 5-6 tane alet var hepsine girip eve gidiyorum. zaten baya yoruluyorum bu işlemlerden sonra..

şiimdi benim şikayetim şu:

ne kaslarım ortaya çıktı, ne de yağlarım tam olarak eridi. göğsümde iğrenç bir yağ birikintisi var. jinekomastili arkadaşlar kadar çok değil ama tişört giyince iğrenç görünecek kadar var. jinekomasti için testler yaptırdım değil. yine de genel cerraha görün istersen demişti ama gitmemiştim. nasıl olsa jinekomasti değil tanısını aldm diye. yağ olduğuna karar verdim ve eritmeye çalışıyorum işte şu an.

şimdi size sorum: ne yapmam gerekir, nasıl bir yol izlemem lazım şu andan itibaren?
    kafa_

yazının sonunu getirdiğiniz için teşekkür ederim.

boy 184
    kilo 82
    yaş 22

2. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    nasıll beslendigini yazmamışsın.

ayrıca koşu cok önemli yağ yakımında.
    günde 30 dakika 10.seviye koşu ve bisiklet haraketiyle her türlü kilo verirsin.

tabii bu bende işe yaradı seni bilemiyorum.

beslenme cok önemli...

3. magicheart

magicheart Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme konusunda her zamanki gibiyim. normal öğünlerimi yiyorum ve günde max 1 ekmek tüketiyorum. bu fazla mı sizce?

ve bir de 2 günde bir 300-400 gr arası tavuk göğsü yiyorum.

bir de ben şu an kardiyo mu yapmalıyım yoksa vücut mu geliştirmeliyim. yani şu an ikisini bir yapmamda sakınca var mı? henüz başlarda olduğum için mi gelişmedim dersiniz. yanlışlık nerde yani.

Sayfayı Paylaş