Evdeki 2 aylık çalışmam yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve davaidavai tarafından 22 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. davaidavai

davaidavai Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle neler yaptığımı yazayım sonra birkaç sorum olacak
    1 Eylül'den itibaren beslenmeme dikkat ediyorum günlük 1.5 2 gr protein alarak.
    Boy 172 - yaş 17 yıl 8 ay
    Başlangıçta 55 kiloydum şuan 64 kiloyum (ilk 1 ay 7 kilo aldım)
    Başlangıçtaki vücut ölçülerimden sadece kolumu biliyorum 24 (düz) idi - 28.5 (düz) 32.5 (normal) oldu ölçüleri yanlış alıyor olabilirim ama çok fazla oynamaz diye düşünüyorum. Vücudumun diğer bölgelerinin ölçülerini yazmıyorum düzgün ölçemem diye.
    Evde bir adet 6 kg. dumbell var bununla kol çalıştım (poşete kitap takıp dumbell a astım gün geçtikçe kg artırdım) diğer bölgeleri ağırlıksız çalıştım 1 er 2 şer hareket ve her hareketi 2 yada 3 set olarak.
    Sonuç ise kolumu yazdım zaten diğer bölgeler ise omuzlarda pek fark yok belki 3-5 cm fark atmıştır bilemiyorum göğüs ise kazağın üzerinden hafifçe fark edilecek kadar oldu karın kaslarım başlangıçtaki ile aynı (üst 4 görünüyor alt 2 nin çizgileri var) aslında ben kilo alınca gider diye düşünüyordum ama gitmedi.
    Yağlanma çok olmadı hatta beklediğimden baya az oldu sadece bel bölgesi çok hafif fazlalık hissediyorum 80-81 cm belim.
    80 cm bel fazla olabilir ama -benim görüşüm- çok yağlanmadan dolayı değil fazla yemekten çünkü önceden 1 yediysem şuan 3 yiyorum ve karnım mide ile birlikte büyük yani göbekte çıkıntı yada sarkma yok komple karnım büyük.

Gelelim sorulara
    1-Kilo alımım yavaşladı fakat hala yağ,şeker dikkat etmeden yiyorum özellikle bebek bisküvisi ve fıstık oldukça yağlı artık yağa şekere dikkat ederek mi besleneyim yoksa bir süre daha böyle beslenmeye devam edeyim mi?
    2-Bir dumbell seti alsam 2 kısa barla birlikte 40 kg. civarı ne kadar faydası olur bana?
    3-Dumbell seti almak yerine spor salonuna gidebilirim fakat hem üşengeç birisiyim hem önümüz kış hemde lise son olduğum için sınavlar var fazladan vakit kaybım olacak sizce dumbell seti mi alayım yoksa salona mı yazılayım?
    4-Ekstra tavsiyeniz var mı?

2. khedira

khedira Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    evde o agırlıklarla olmaz kardesım ilk basladıgında vucudun alısık olmadıgı ıcın elbet gelişim olur ama göğüs sırt omuz kol cok cok farklı ve saglam agırlıklarla yapman lazım kilo alman iyi ama bunun cogu yagdır yag oranın basta dusuk oldugundan farkedememıssındır ama ılerıde boyle kılo alırsan göbek yapar şeker ve kötü kolestrol yiyecekleri tüketme

Sayfayı Paylaş