*** Evde yaptığım hareketler hakkında geniş yardım lazım?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Jacob tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Eskiden beridir yaptığım bir harekettir şınav; ama son 5 aydır falan her gün düzenli olarak, aksatmadan yapıyorum. Eskiden 20 falan yapıyordum ama ilk gün başladığımda 12 yaptım, 5 ay içinde 40a çıkardım. Şu an nizami 40 tane yapıyorum. Güçlendiğimi gerçekten hissettim. Size 5 ay içinde sadece şınav ile vücut ölçülerimin değişimini yazıcam. Siz ona göre yorumlarsınız.
    Kol:29 > 30
    Göğüs:94>97
    Omuz:110>115
    Bel:70>70
    Boy:192
    Kilo:70(5 ay önceydi şu an tahminen 73 falandır)

**Yani husus şu ki; kolum gerçekten çok sağlamlaştı ve sıkınca hayvan gibi triceps çıkıyıor bil mukabele ne kadar şınav çekersem çekiyim kolum 5 ayda sadece 1 cm arttı; ama üst göğüs problemim kısmen çözüldü..Çok ince olan omuzlarımın dolduğunu hissettim ki ölçülerden de anlaşılıyor. Ama göğüsün tek yönlü gelişmesi ile sırtımın zayıflığı ortaya çıktı.En sonda bu konuyla ilgili sorum var.

**Bazı yerlerde yanlış bilgiler de geçiyor. O yüzden bunu söylemek istiyorum. Şınav hareketi sadece göğüs - arka kol ve omuzu etkiliyor. Mideyi sıkılaştırdığı doğru ama geliştirdiği söylenemez. Bazı saçma şeyler duyuyorum neymiş kanatlarıma vurdu hareket, neymiş bicepsi de etkiliomuş falan. Alakası yok. Size kendimi canlı örnek olarak sundum ki 5 ay kısa bir süre de değil.

Soru= Şınavla yavaş ta olsa göğüs-omuz bi nebze de arka kolumu geliştiriyorum; ama benim asıl eksik gördüğüm yerler sırtım,bicepsim ve önkolum şu an. Kanatlarım 2 ay bodye gittiğimde deli gibi patlama yapmıştı; ama sırtım yani arka taraf hiç yerinden oynamadı bile. Kürek kemiklerimin gözükmesi çok rahatsızlık verici. Evde dumbell var ne kadar çalışırsam çalışym hiç etkili olmuyor,yerinde sayıklıyor kolum. Ayrıca bileklerim de bu yüzden çok ince kaldı.
    Barfix demiri alsam eve, bu kollarım, sırtım ve önkolum için gerçekten 3-4 ay içinde iyi etki eder mi?

Not=Spor salonuna gidemiyorum çünkü lise sonum,derslerden vakit hiç kalmıyor. Evde yapabilceğim şeyler önermeniz lazım. Aklıma gelen en yararlı şey barfix oldu.

Not 2=Çok şınav çekmemden dolayı "Anconeus" kasım (yani bir nevi önkolun arka tarafı diyebilirsiniz) çok gelişti. Bileğimin lateral kası çok az olduğu halde arka taraftakı kasının fışkırması biraz garip durdu. Hoşuma gitmedi diyemem ama bi türlü barfixle falan normal bilek kasımı da arttırım güzel bir görüntü yapmam gerek sanırım.

Soru 2 = izmir'de barfix demiri nerden alabilirim ??

2. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    dumbel in varmış.bununla bence lateral çalışarak trapez geliştirebilirsin.benim salondaki programımda hep dumbel kullanıyorum.kantlarını draw yaparak geliştirebilirsin.omuzlarını pres yaparak geliştirebilirsin.bicepslerini de dumbel curl hummer curl yaparak geliştirebilirsin.gene dambıllarla iç dış bilek yapabilirsin.göğüslerinide dumbel fly yaparak pres yaparak plover yaparak geliştirebilirsin.çok seceneğin var...kolay gelsinn

3. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    ya biceps sorunum var çok çalıştım gelişmiyor çok yavaş delircem.

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    ozaman al bir barfiks demiri chin up seklinde barfiks çekhem bicepse hem sırta vurur. imkan varsa dips de yap evde . hergün çalışma bence bi dolu bi boş şeklinde devam et.

5. Jacob

Jacob Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    dips arka kol ve göğüs. yani şınav bi yere kadar tabi de şimdilik onu idare edicem de aynen barfiks demiri alıcam galiba.
    Nerde bulabilirim izmirde ya, carrefour diolar orası da çok uzak ya.. nerde satılır bu demir.

6. wearyfeat

wearyfeat Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    dirsekleri sonuna kadar açmıyorsan ondanda gelişmeyebilir.biceps çalışırken omuzların geride olacak.vücudun sabit duracak.yani ağırlığı silkeleyerek kaldırmayacaksın.ağırlığı aşağı bırakırken yarım bırakma.yani kolun bıraktığında dümdüz olsun...

Sayfayı Paylaş