Evde yapılabilecek egzersizler hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve one_of_others tarafından 25 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. one_of_others

one_of_others Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba...
    17 yaşındayım.Hayatımda sadece geçen yaz 2 ay boyunca bir spor salonuna gittim.Fakat daha sonra bırakmak zorunda kaldım.Çünkü üniversite sınavlarına hazırlanıyorum.Okul dersane derken spor salonuna zamanım kalmıyor.
    Dediğim gibi sadece geçen yaz spor salonuna gittim.Açıkçası vücudum çok iyi değil.Yani bu işte pek bir bilgim aynı zamanda da belli bir donanımım yok.
    Evde çalışmak istiyorum.Tabii ki bu spor salonuna gitmek gibi olmayacak.Zaten ben de böyle büyük beklentiler içerisinde değilim.Sadece yaza kadar en azından vücuduma bir sertlik kazandırmak istiyorum.
    Evde yapabileceğim ön kol, arka kol ve karın egzersizlerine örnek ve bunları uygulayacağım periyot hakkında yardımcı olabilir misiniz?Şunu da belirtmem gerekiyor herhangi bir aletim yok.Fakat yaratıcılığımı kullanar bişeler yapmaya çalışabilirim:)Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler...

2. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sınavla arka kol gogus calıstırırsın sınavın bır cok farklı şeklı var onları aratıp bulursunuz ona gore calısırsın sonra arka kol ıcın bır hareket daha vardı

soyle avuc ıcını sehpaya koyup ayaklarınında altına sandalye koyup kolalrınla ınıp kalkman arka kol ıcın cok ıyıdır.

mekık yerde cekersınız. alt mekıgı untumayın:)

eve barfıks demırı taktıra bılırsen hem bıcepslerı cok ıyı calıstırır hemde tum ust vucudu sırt ozellıkle barfıkınde tutusuna gore farklı bolgelerı calsıtırıyor onuda aratıp bulabılırsın.

umarım az da olsa bır yardımım dokunmustur.

4. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ellerini dar tutup şınav çekersen arka kola vurur.
    Yerden 30-40 cm yukarda şınav çekersen üst göğüse vurur.
    sandalyeye sırtını dön ellerini sandalyenin uç kısımlarına koy ayaklarını uzat eğil kalk buda arka kolu geliştirir.

5. one_of_others

one_of_others Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tüm mesajlar için teşekkürler.
    Ben de zaten mekik ve şınav çekmeye çalışıyorum.Günde nasıl bir çalışma ugularsam verim alabilirim.Adetlerini ve periyotlarını yazarsanız sevinirim

6. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Mekik

https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

Göğüs için Şınav dedik :)

Şınavda ellerini dar tut arka kola vursun

Bunları dene kendi kararını kendin ver !

Kaça kaç çekmen gerektiğini kararlaştır mesela 10 tane dar tutuş şınav çekiyosun 3x10 yap bunları 3 set 10 tekrar yani

one_of_others bunu beğendi.
  7. one_of_others

one_of_others Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özellikle bu video benim için çok faydalı oldu.Aslında benimde aradığım şey buydu.Yanımda bana bu konuda yardım edebilecek birileri yok.Herşeyi kendi kafama göre yapmaya çalışıyorum.Bu da ara sıra şüpheye düşmeme sebep oluyor.''Boşuna mı yapıyorum yoksa hiçbir yararı olmuyor mu'' diye düşünüyorum.
    Sanırım youtubedan şınavla ilgili video da bulabilirim.Sizin bildiğiniz ve yapılışını açıklayıcı bir şekilde - bu videoda olduğu gibi- gösterenler varsa linklerini verirseniz sevinirim.Son bir şey daha hergün kol gögüs ve karın çalışmam gerekiyor mu?Bazı yerlerde hergün kol çalışmanın faydasız olacağını okumuştum.Bu konuda da bilgi verebilir misiniz?

8. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence dinlendirmende fayda var.
    Masaj yap set bitimlerinde dinlendir biraz ovala bişeyler yap iyi gelir

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hergun kol calısırsan gelısmes en az 1 gun dınlendırmelısın.

mekık konusunda ben hergun cekıyorum oyle daha ıyı verım aldım eskıden 3 gun yapardım sımdı 6 gun ama bu bende verım sagladı genelde onuda dınlendırın dıyorlar 1 gunden 1 yapın dıyorlar

10. Fantastix

Fantastix Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ağır karın antrenmanı çalışmak daha faydalı.Ondan sonra 1 gün dinlenmek idealdir.thums:

Hafif çalışıp 1 gün dinlenmek oldukça saçma geliyo istediğin sonucu elde edemez kimse.

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hafif çalıştımıgımı kim soyledi ben cok agır calısırım 3 gun denedım baya bır sure son 2 aydır 6 gune cıkardım aynı yogulukta hatta daha fazla ben daha ıyı verım aldım ıste dıyorum bu bende boyle oldu sımdı dıyemem sızde 6 yapın kımı yerde hergun mekık derler kımı dınlenın dıyor bende kendım test ettım bana uygun olan bu gıbı sımdılık sonuc ıyı

Sayfayı Paylaş